Author Topic: Pozdrav ... u nedumici dali dati otkaz i otici na brod i probati  (Read 6872 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Casper84

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Pozdrav ekipi sa foruma..
Ja sam Sasa i zanima me rad na brodu..
Naime,radim kao prodavac na benzinskoj postaji u Ini medutim to mi je sve postalo malo monotono na neki nain te sam zeljan promijene..
Koliko citam na forumu place na brodu su zapravo manje nego kod mene u firmi...pa sam u nedumici dali dati otkaz i otici na brod i probati ...ili da ostanem u hr..
Jer najvise se bojim da ako mi se nebi svidjelo na brodu,izgubio sam u Hrvatskoj dobar posao...
Hvala svima na savjetima koje mi date :)

Offline Jure

  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
Re: Pozdrav
« Reply #1 on: 11/December/2010 »
Pozdrav ekipi sa foruma..
Ja sam Sasa i zanima me rad na brodu..
Naime,radim kao prodavac na benzinskoj postaji u Ini medutim to mi je sve postalo malo monotono na neki nain te sam zeljan promijene..
Koliko citam na forumu place na brodu su zapravo manje nego kod mene u firmi...pa sam u nedumici dali dati otkaz i otici na brod i probati ...ili da ostanem u hr..
Jer najvise se bojim da ako mi se nebi svidjelo na brodu,izgubio sam u Hrvatskoj dobar posao...
Hvala svima na savjetima koje mi date :)
Ja sam spreman zadužit se 50 tisuća eura, i potplatit nekoga
da me zaposli na to tvoje radno misto.
Ostavi štogod love na stranu pa uplati kruz da vidiš kako je to!

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Pozdrav
« Reply #2 on: 11/December/2010 »
Mislim da treba da dobro razmilis sta ces posle broda raditi, i da odes 1 ugovor pa se vratis i sta onda, proveo si 8 meseci putovao si ali nemas vise posao. Dosta ljudi koje ja poznajem se vracaju nazad na brod iz razloga sto nemaju kuci neki stalan posao, niti mogu da nadju nesto. Lepo je raditi na brodu par ugovora, ali uvek treba imati neki plan sta posle, da ne bi zavrsio kao jedan od radnika koji prima nagradu za 15 godina rada na cruise kompaniji, a veruj mi imao sam priliku da to vidim :D

Offline Homer J. Simpson

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Pozdrav
« Reply #3 on: 11/December/2010 »
Druze,ako ti je jedina motivacija da promenis monotoniju,onda dobro razmisli...Sta ako ti se ne svidi na brodu?
Ja polazim od sebe,brod mi je poslednja sansa da nesto uradim.Nemam nameru da odem i odradim jedan ugovor,vec zelim da malo duze ostanem...
Dakle,brod je dobra opcija i treba pokusati,ali samo ako nemas alternativu(kao ja).Ostavljati posao na kojem si solidno placen,radi necega sto ti je nepoznato nije bas idealno resenje...Pozz...
Ma radicu sta god hocu,ko ce da mi zabrani
Napicu se i pevacu na sopstvenoj sahrani...

Offline sneguljicica

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: Pozdrav
« Reply #4 on: 11/December/2010 »
nemoj samo da ti za koju godinu bude zao sto nisi dao otkaz i otisao! ako ti je sad vec monotono,sta ce biti posle? nije sve u parama,ima nesto i u zadovoljstvu sto radis nesto,znas? probaj nesto drugo,ne mora brod, a opet,sto ne i brod?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pozdrav
« Reply #5 on: 11/December/2010 »
Ako te ne vuče jaka jaka želja na brod, nemoj ići.
Za brod moraš biti avanturista po prirodi, i biti spreman riskirati sve.


Evo ja sam tipični avanturista.
Kad sam dobivao vizu za odlazak u Iraq tip u ambasadi me odmjerio od glave do pete, nasmijao se i rekao

... Radio si na kruzerima?
Jesam

... sada ideš u Iraq?
Aha

 no;;;

To mi je skrenulo pažnju na moj obrazac ponašanja. Možda ja nisam tražio posao nego adrenalin, nepoznato ...

Zato ako imaš dobar ali monoton posao, skok na kruzere bio bi "quantum leap", kojega možda trebaš, a možda i ne.
Ne smiješ druge pitati za mišljenje o tome, stvar je preozbiljna.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
U sličnoj sam situaciji kao i ti, barem što se posla tiče. Kao i ti radim monotoni posao: u kancelariji za kompjuterom. Spavam, radim, jedem... spavam, radim, jedem.... i tako svaki dan već 4 godine. Želja za radom na kruzeru je friška, došla mi iznenada u 3 ili 4 mjesecu ove godine. Smatram se "blažim" oblikom avanturiste, volim kročiti u nepoznato i novo, a to je nešto što me najviše gura da odem raditi na brod. I dok mi neki govore da ostavljam dobar, stalan posao, ja sam čvrsto odlučio da idem probati. Možda neću uspijeti, možda ću se vratiti doma nakon nekog vremena jer se mi neće dopasti. Pa što sad, ima i gorih stvari u životu. Moja filozofija: gadna je stvar ta naša savjest, ako ne odem i ne probam, žalit ću kasnije što nisam. U to sam siguran. S druge strane lagao bih kad bih rekao da znam što ću kad se vratim nakon prvog ugovora. Ideja je da radim više godina i ciljam prema jednoj određenoj poziciji na brodu koja mi se čini interesantna, ali nemam neku viziju što ću raditi kad završim sa svojom pustolovinom na brodu. I dok će mnogi govoriti da to nije dobro, da ovo, da ono... baš me briga, sam sam svoj čovjek i trudit ću se da napravim nešto u životu, a odlazak na brod vidim kao onu pravu odskočnu dasku.

Još uvijek čekam na ukrcaj (interview je bio u 7 mj), možda ću morati i na interview za drugu kompaniju, ali nedam se... odlazim na brod, svidjelo se to njemu ili ne. :)

Offline Homer J. Simpson

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Vauu Sefe,moram da skinem kapu za Irak,zaista je malo ljudi koji bi uradili nesto tako...
Ma radicu sta god hocu,ko ce da mi zabrani
Napicu se i pevacu na sopstvenoj sahrani...

Offline Casper84

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Koliko odgovora...:))

Situacija je ozbiljna...jer na kraju mogu puno dobiti a mogu puno i izgubiti ako me shvacate..
Poslao sam mail u a priori pa cemo vidjeti kakvi su poslovi na raspologanju jer me zanima samo shop ili fitness trener jer povremeno radim u teretani kao instruktor ali bez papira naravno...o konabarenju pojma nemam niti sam ikad radio to tako da me ne zanima..
Ako se nade sta od ova dva posla dobro cu razmmisliti pa vam javim sta sam odlucio :)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Vauu Sefe,moram da skinem kapu za Irak,zaista je malo ljudi koji bi uradili nesto tako...




Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Aleks of the Seas

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Pozdrav
« Reply #10 on: 26/January/2011 »
Mislim da treba da dobro razmilis sta ces posle broda raditi, i da odes 1 ugovor pa se vratis i sta onda, proveo si 8 meseci putovao si ali nemas vise posao. Dosta ljudi koje ja poznajem se vracaju nazad na brod iz razloga sto nemaju kuci neki stalan posao, niti mogu da nadju nesto. Lepo je raditi na brodu par ugovora, ali uvek treba imati neki plan sta posle, da ne bi zavrsio kao jedan od radnika koji prima nagradu za 15 godina rada na cruise kompaniji, a veruj mi imao sam priliku da to vidim :D
Ovo je manje vise odgovor kakav bih ja napisao. Od nasih ljudi sa kojima sam bio na brodu, 80% vise nije na brodu ili pravi kombinacije za dalje. Neko je ostao u USA, neko se vratio i prihvatio se pravljenja dece, neko ode za Kanadu, neko se vratio na Maltu, neko na recni brod ( sto ja pokusavam, takodje), neko cak i ide u Ekvatorijanu Gvineju kao racunovodja (svim srcem puno srece Nemanja, mlad si i dobar decko), neko se prihvatio poljoprivrede...
Ako imas dobro placen posao a monotono ti je  oT, a ti trazi neki hobi ili usavrsavaj obrazovanje. Imas svoj krevet, svoje praznike, setas gradom kad ti je volja, nemas drilove i port mannige sad da ne ulazim odvise u temu...