Author Topic: odgovor svima na PM  (Read 5420 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
odgovor svima na PM
« on: 13/December/2010 »
OProstite na neodgovaranju,ja još uvijek sam na  brodu a ovdije je net katastrofa,svima ču odgovoriti u jednom opširnom postu,iza nove godine kad mi sezona završava i budem doma.....Samo jedan brzi odgovor na jedan Pm,netko me je pitao dali zapošljavaju parove,
odgovor je Da,na riječnim brodovima 60-70% i jesu parovi...
Pozdrav svima iz Frankfurta gdje stojimo već 2 dana zbog visoke vode!!!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Costarico

  • Registered
  • *
  • Posts: 179
    • View Profile
Re: odgovor svima na PM
« Reply #1 on: 13/December/2010 »
Ej samo i ovo da napomenem! Damir reče da Uniworld ne zapošljava muškarce za poziciju Cabin i Laundry steward? To mi je malo čudno, jer mi je Annieb rekla da je bilo mnogo muškaraca Cabin stewarda, a naročito Laundry stew..ili je to vjerovatno neki dogovor kompanije!

Offline Elektrosejlor

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: odgovor svima na PM
« Reply #2 on: 13/December/2010 »
pozdrav Ledeni, došao sam na ovaj forum baš radi riječnih brodova, a na kraju se ponešto aktivirao oko yachtinga gdje imam nekog iskustva do sada... imam pitanje ako mi ikako možeš pomoći, slabiji sam malo sa njemačkim, a tražim jedan dokument na njemačkom koji sam bio našao, ali ga previdom nisam sejvao i sada ga ne uspijevam ponovo pronaći. Radi se o njemačkom ekvivalentu našeg "Pravilnika o svjedodžbama", tamo pišu svi uvjeti u pogledu obrazovanja i potrebnog iskustva za pozicije mornar, kormilar, strojar i kapetan na riječnim brodovima, ako slučajno znaš ili ako barem možeš koga pitati kako se taj dokument zove na njemačkom, pa da ga opet izguglam, molim te pomogao bi mi puno, a naravno, kada ga prevedem postao bih to svakako na ovaj forum.   :uzdravlje:

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: odgovor svima na PM
« Reply #3 on: 13/December/2010 »
Da bi postao riječni mornar to je jednostavno,odeš u regensburg,obaviš tamo liječnički u kapetaniji izvadiš knjižicu brodarsku i od tog trnutka si deckman,problem je što moja kompanija neuzima deckmane,več moraš raditi 3 godine na brodu kao hotelsko osobljle da bi se prebacio u nautical dept.
Ako si več boravio na brodu riječnom i imaš knjižicu našu hrvatsku sa najmanje tri god.navigavanja možeš tražiti prijepis u regensburgu u kapetaniji i automatski sailor,.
Odmah odgovor i vladi knezoviču,ti imaš to sve i nemoj iči preko agencije jer nijedna ne zapošljava ništa osim bijelog osoblja,idi direktno na kompanije,pošaljem ti mail od HR u Pm
N
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: odgovor svima na PM
« Reply #4 on: 13/December/2010 »
zasad toliko,javim vam se u ovoj temi sa ostalim odgovorima!!!!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Elektrosejlor

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: odgovor svima na PM
« Reply #5 on: 13/December/2010 »
Prvo hvala Ledeni za brz i izravan odgovor! Otprilike sam skužio već koje riječne kompanije (njih par) nemaju za preduvjet za sailora provedeno vrijeme u hotel dept. i još na te pozicije uzimaju i nas "istočnjake"... Samo ostaje problem zakonskog preduvjeta uopće za tu poziciju, a on je propisan u dokumentu koji tražim, kao i zakonski okvir oko obrazovanja i riječnog staža za eventualno napredovanje za kormilara ili dalje. Hrvatske propise za rad na rijeci poznajem jako, jako dobro, ali su mi problem ovi njemački koji su čini mi se i nešto stroži... Poslao sam par mailova pa valjda će me netko uputit na dokument, kad pronađem postam ovdje na forum... BTW student nautike, dosta pomorskih svjedodžbi koje već imam mi se priznaje i na rijeci jer su STCW; koliko sam dosad skužio nisu pare kao na moru ni blizu, ali ne gledam samo na to u životu, dapače, tako da me iz nekih razloga zanima i ovo da vidim kako funkcionira pa se informiram...

edit: inače u Hrvatskoj za poziciju mornara ima caka: ili tri godine iskustva na brodu ili tečaj i položen ispit i "voila!" mornar...

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: odgovor svima na PM
« Reply #6 on: 14/December/2010 »
Evo odgovora....
Djokoslo- Plaća nigthtwatcha je 900€+tip
gojko88- ja radim za uniworld i eto sad trenutno radim već 7mj.
marko1011-na riječnom brodu nema animatora samo glazbenik-plaća glazbenika je 1300€+tip
rassta-bartender je skoro nemoguče postati na prvom ugovoru,ja na 6 brodova nikad nisam sreo bartendera kojemu je to prva sezona,ali probaj..
Strazar-uniworld je dovoljan engleski,probaj s konobarom jer im iduću sezonu izlazi novi brod pa če trebati više konobara,linblad
plaća kartu,kad završiš ugovor,bar su meni tako rekli
dexex-zapošljavaju parove,njemački nepotreban na mojoj kompaniji,plaća konobara je 750€+tip,ako prođeš interw.ukrcaj je početkom sezone to znači polovina ožujka
ostali odgovori poslije.....
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline sneguljicica

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: odgovor svima na PM
« Reply #7 on: 14/December/2010 »
Ledeni je nas insajder-car! Hvala na trudu i na informacijama

Offline Elektrosejlor

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: odgovor svima na PM
« Reply #8 on: 14/December/2010 »
bravo Ledeni, šibaš ko fax mašina, svaka čast!

Offline Vlado-knezovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: odgovor svima na PM
« Reply #9 on: 15/December/2010 »
Hvala Ledeni na odgovoru.
Pokušat cu direktno na onu adresu što si mi dao.Engleski neide nikako njemački bi možda mogao proći ako uopće važi u toj firmi.Molim te još jednu informaciju kad budeš mogao odgovoriti.Dali ja mogu u Regensburgu tražiti prepis brodarske bez ugovora o poslu i vize.Pozdrav.

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: odgovor svima na PM
« Reply #10 on: 15/December/2010 »
možeš vlado,bez problema,za jezik ti neznam,ali mislim da bi išao i samo s njemačkim!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Vlado-knezovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: odgovor svima na PM
« Reply #11 on: 16/December/2010 »
Hvala Ledeni.
Pokušat ću doći do tel ove klinike da se naručim za pregled.KLINIK WEST BAD PURICELLI str.7 REGENZBURG.A za lučku kapetanju nemam baš nikakvih podataka.Pokušat ću iskopati tel ili adresu.Pozdrav.

Offline Elektrosejlor

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: odgovor svima na PM
« Reply #12 on: 17/December/2010 »
Vlado, probaj pogledati tu za početak.... http://www.wsv.de/