Author Topic: Kako vam se cini moja odluka...  (Read 3041 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Homer J. Simpson

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Kako vam se cini moja odluka...
« on: 14/December/2010 »
Na razgovoru u Safe cruise,Ivan mi je ponudio poziciju ACAT(odlican engleski,i nimalo iskustva na poslovima koji imaju veze s brodom).
Eventualno,mogu da izaberem i poziciju Utility cleaner,iako mi on to ne preporucuje...
Meni se zuri,ne bojim se rada,nije mi u interesu da i dalje sedim kuci...
Ako moze sto pre da se ode,i,ako bi to znacilo Utility,ja sam za...Tim pre sto pozicija ACAT nije trenutno otvorena na Princess-u.
Dejan iz Sea agency mi je nudio Ass.Waiter.Dao mi je skripte sa menijem,stvarima vezanim za intervju,dao neke savete...
Mogao bih da naucim sve to,ali meni se cini da cu lakse proci intervju za ACAT ili Utility,jer za te poslove i ne treba neko iskustvo,pa se nadam da cu na osnovu znanja jezika proci.
S druge strane,cak iako prodjem za ASS.Waiter,dakle,za poziciju koju nikada nisam radio,imam strah da cu se na brodu naci u nebranom grozdju.
Ne bih da budem u poziciji da radim nesto sto ne znam.Smatram da bi mi to bio ogroman pritisak,pogotovo u pocetku,dok se budem borio sa svim onim stvarima sa kojima se novajlije susrecu.
Dakle,zelim da sto pre odem,da izaberem poziciju za koju cu lakse proci.
Pare su bitne,ali za prvi ugovor mi je bitno da ne budem u minusu(da pokrijem troskove,i da mi bar nesto ostane)i da pohvatam cake koje ce mi dobro doci za,eventualno, drugi ugovor...
Izvinjavam se na dugackom postu(zeleo sam da predstavim svoja razmisljanja da bi mi dali sto bolji savet)
Dakle,Utility cleaner,ACAT(Princess)ili Ass.Waiter(Royal ili CArnival)?
Sta bi me vi veterani,a i vi koji kao i ja nemate jos nijedan odradjen ugovor savetovali?
Ma radicu sta god hocu,ko ce da mi zabrani
Napicu se i pevacu na sopstvenoj sahrani...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Kako vam se cini moja odluka...
« Reply #1 on: 15/December/2010 »
Ass.Waiter  ::yes::

Svakako ćeš upasti u vatru, pa neka ti se bar isplati.
Da ti je engleski oosrednji ili ispod toga, ne bih ti savjetovao Ass. Waitera, ali ako je dobar, tečan, ... samo hrabro, pregrizi i uzmi koliko vrijediš.

Razlika između navedenih poslova je ogromna.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

peanutz

  • Guest
Re: Kako vam se cini moja odluka...
« Reply #2 on: 15/December/2010 »
Ass. Waiter ali za Royal ili Celebrity. Ako ti je vec engleski odlican.

Offline Aleks of the Seas

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Kako vam se cini moja odluka...
« Reply #3 on: 15/December/2010 »
Obavezno ass. waiter. Ja nisam imao nikakvog iskustva, sem sto su me sluzili konobari  ;D  Licno, kada sam ja isao mene je agencija gurnula na visu poziciju, iako sam bio spreman da radim i u room service ( pa kao ok je to za pocetak...lako cu ja da se probijem tamo na licu mesta). A kada sam otisao tamo, za nedelju dana sam video koliko treba da budem zahvalan tim ljudima koji mi dadose priliku da idem za ass. waiter. Ne bih da te plasim, ali Utility je bas niska pozicija i ne treba da provedes citav ugovor kajuci se sto si prihvatio to. Veruj mi da sam imao Makedonca koji je dosao na tu poziciju i svaki dan je ludeo. Nastrebaj gradivo, bio si u restoranu sa jedne strane stola a sad se zamisli sa druge. Ako budes vedar, pokazao neko znanje i ostavio utisak da zaista zelis da dobijes posao vec imas odlicne sanse za prolaz. A kad odes tamo... To je druga prica. Uvek ce se naci dobar lik koji ce ti pomoci da se snadjes. Svako je jednom prvi put dosao na brod. To nemoj da te brine.

Offline Homer J. Simpson

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Kako vam se cini moja odluka...
« Reply #4 on: 15/December/2010 »
Sta da vam kazem ljudi,hvala na savetima.Vidim da svi imate isto misljenje,i to mi olaksava donosenje odluke... :uzdravlje:
Ma radicu sta god hocu,ko ce da mi zabrani
Napicu se i pevacu na sopstvenoj sahrani...

Offline Pu?

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Kako vam se cini moja odluka...
« Reply #5 on: 16/December/2010 »
Nemoj biti lud pa ići za utility!!! Halo halo stani malo hehehe :)
Idi za busboya jer fakat kako je ovaj  covjek rekao kad vidis razlika..falit ces boga!!!
a za intervju nauci samo nesto osnovno..pitaj nas prije neg sto ides ..mi cemo ti rec neke stvari..i to ti je to...