Author Topic: NVC, Fotograf, Image Corp, Royal Caribbean Internatonal  (Read 4206 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Korisničko ime: NVC
Država: Srbija
Spol: Muski
Kompanija: Royal Carebean, Image
Pozicija: Fotograf


  • Kako ste čuli o poslu na kruzerima? 

O poslu na kruzerima sam cuo od prijatelja, ali sam jasnu sliku o tome da li je to siguran posao stekao na ovom forumu.

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?

Novac, putovanje, mesta koja verovatno nikad ne bih video da nisam otisao na brod. Pomisao da cu upoznati mnogo interesantnih ljudi.

  • Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?

Employment power ili Uspinjaca iz Zagreba.Kontaktirao sam i druge agencije ali oni su mi u najbrze roku odgovorili a i smatrao sam da su mi sanse da odem na brod vece uz njih posto su mogli da mi zakazu intervju i za Image I za Carnival.

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?

          
Fotograf, posto sam imao iskustva u polju a i zeleo sam neku poziciju sa staff privilegijama.

  • Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?

Intervju je trajao oko 10-15 minuta a saznao sam posle dva dana, Tomislav me je nazvao i cestitao.

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?

Oko 900e. Tu racunam i odlazak u Zagreb na intervju a kasnije i trening.

  • Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?

Samo par osnovnih stvari, stvari za licnu higijenu, pain killere, iglu i konac, vitamine, puno carapa i donjeg vesa. 

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu

Kao izgubljen. Delovao mi je kao lavirint. Trebalo mi je tri dana da se samostalno odsetam od bek deka do sobe, a oko mesec dana dok nisam skontao ceo brod.

  • Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?

Pa dosta je pomogla.A kasnije vidis i zasto jer je fotograf malo drugacija pozicija i da se moramo drzati zajedno. Uvek su bili na raspolaganju.

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?

Svi su mi pomagali. Ake ne milom onda silom :D jer, ako ne znas da radis onda si velik teret. U interesu im je da ti znas da radis posao.

  • Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?

Nikad nisam imao problema. Kabine jesu male ali, ja sam tu samo spavao, slobodno vreme sam provodio vani, medju ljudima, a sam brod nisam smatrao skucenim jer je moj brod, iako najmanji u floti, bio prilicno velik.


  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?

Ne, nisam. Smatram da je 700 do 900 dolara premalo za kolicinu posla koji sam obavljao. Svi drugi su imali vecu platu ili su imali nacin da zarade jos. Upoznao sam jednog naseg na brodu koji je kao utiliti imao osnovnu platu oko 650$ ali je raznim dodatnim poslovima, poput menjanja peskira u WC-u ili ispomoc u gift sopu, zaradjivao sveukupno oko 1300 do 1500$ mesecno. Ali covek je bio sposoban i znao s kim da se sprijatelji i kako da zaradi "dinar". 

  • Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?

Postoji. Ja sam pred kraj prvog ugovora mogao dobiti promociju u foto 3 ali nisam jer je bilo besmisleno posto nisam zeleo da se vratim.

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?

U pocetku super. Samo to sto ste na brodu je dovoljan povod da se sprijateljis i postanes blizak sa nekim. Ima mnogo zanimljivih ljudi, ceste su zurke, Jako bogat drustveni zivot. 
 
  • Opišite tip ljudi koji su sa vama radili na brodu.

Pa razni. Svi su normalni i zaniljivi ljudi. Brazilci su party manijaci, Filipinci, Indusi, crnce ko japanci, ima ih mali milion i uglavnom se drze zajedno. Uglavnom, pola njih trazi neku avanturu i zabavu u zivotu a pola je tu da bi preziveli i rade nimalo lake poslove..

  • Kako biste opisali putnike?

Pretezno dobri. 
NPR. Filipinci su mali, galame, veseli, preteruju kako u hrani i picu tako i u fotografijama . Dosadni i pajseri. ali su najdarezljiviji po pitanju tip-a.
Amerikanci (AfroAmerikanci) su meni bili najzanimljiviji. Vole da se fotografisu. Otvoreni i radoznali. Ali ima i druga vrsta (afro) Amera. Onih sto su mi je**li kevu. Stalno su se zalili, hteli slike dzabakae, ali znaju katkad i da daju tip.

  • Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?

Jesam bilo je vremena. Uglavnom oko 5-6 sati za razgledanje. nekad manje nekad vise.

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?

Pa nisam jer je brod cesto menjao destinacije. Voleo sam jednu kafanicu u Sankt Petersburgu blizu katedrale svetog Isaaka. Ne znam ime.

  • Opišite dobre strane rada na kruzerima.

Zivot na brodu je zabavan i dinamican. Upozna se puno ljudi, prijatelja za ceo zivot. Ukoliko neko uspe dobiti pravu poziciju u mogucnosti je da se obezbedi za ceo zivot. To je za mnoge veliki korak napred.
 
  • Opišite loše strane posla na kruzerima.

Nisi sa porodicom, prijateljima, ali nije ni to toliko lose da bi se reklo da ne vredi otici na kruzer. Radi se puno i vrlo cesto zelis samo da se odmoris umesto da izadjes napolje i razgledas mesto
  • Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?

Da. Apsolutno. Pogotovo ako ste mladi. Jer to je neverovatno zivotno iskustvo,  nacin da pobegdnete od svakodnevice, da vidite mesta koja mozda nikad ne bi videli. Ako ste otvorena osoba, pozitivna, znate sa ljudima imate veliku sansu. Mogucnost napredovanja je velika. Druzenja je vrhunsko. Svi puno rade ali nije to rad koji ce te ubiti. Vremenom se naviknes i onda pocnes da zivis.
 
  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?

Nemojte se bojati. Cesto vidjam ljude koji se boje Sorbija i ti ostalih baba roga. Ja sam imao priliku da upoznam Brand Quality managera Rojal Karibiena i mogu vam reci da prizemniju i normalniju osobu nisam sreo. On je baba roga za sve njih a opet je normalan covek.  Budite vedri, veseli, i vredni i bice vam dobro.

  • Želite li dodati nešto što smatrate važnim?

Mnogima od vas je ovo prvi kontakt sa brodom pa imam jedan savet vazan za sam pocetak rada na brodu koji moze biti koristan ali i ne mora. Prvi utisak je jako vazan.
Trudite se da sagledate stvari iz ugla vaseg sefa na brodu. Kad odete na brod vi ste samo jedan od milion i u pocetku ce vas mozda staviti pod pritisak, biti malo strozi. Ako im od pocetka stavite do znanja da ste odgovorni i niste neki za*****ant, kasnije ce vas skinuti sa kuke i bice vam dobro. I nebojte se nicega.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline robeee

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Slazem se sa kolegom i eto vidis da i nisan otisa na brod opet i na samom intervjuu upoznas dosta zanimljivih ljudi, meni je onaj trening u Zagrebu bija zakon, 5 dana za pamcenje. Iman jos sve one snimke sa kamere ajme, ajme bas bi volija da ti ih nekako prosljedin. :uzdravlje:

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Robi, ako ikada uspes prosledi mi snimke, bas bih voleo da ih vidim.