Author Topic: kolika je tocna placa na image-u i kakvi su uvjeti..  (Read 2591 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline syler1301

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
pozz

mozes li mi molim te najkonkretnije reci kolika je tocna placa na image-u i kakvi su uvjeti..
planiram se javit na interview u siječnju 2011, pa da znam malo na cemu sam..puno sam citao na forumu ali je previse
drugacijih informacija. a ti kako kazes si zavrsio ugovor tek pa da imam(o) najnovije informacije. hvala puno..

ako ima netko jos da ide u zg na interview u sijecnju 2011 nek se javi na mail pa da razmjenimo dosadašnje prikupljene informacije..

svima sve najbolje, LP

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: kolika je tocna placa na image-u i kakvi su uvjeti..
« Reply #1 on: 16/December/2010 »
Kada pocnes raditi bices na poziciji foto 1 a plata ce ti biti fiksno 700 dolara plus commissions. taj commission zaradjujes tako sto prodajes albume i DVD. Za svaki album i DVD dobijas jedan dodatni dolar na tvoju fiksnu platu. 

Koliko sam video Image ima politiku da svakog unapredi u Foto 2 poziciju posle dva-tri meseca. Na toj poziciji ti plata ostaje u osnovi 700 dolara ali dobijas i procenat od prodatih slika i taj procenat se deli sa ostalim foto 2 likovima. Commissions na DVD, albume i kamere ostaje isti. Plata na kraju meseca zavisi od broda do broda, koliki je target i koliko dana ima kruz. Na mom brodu je recimo target za  kruz od 7 dana bio oko 30.000$ i kada postignemo target plata je znala biti oko 370$. Ako svaki put bude tako i to pomnozis sa 4, to je oko 1500$ mesecno. napominjem da sam u tom trenutku bio jedini  foto 2 u timu. Bile su jos dve devojke foto 1 i jedna foto 3.

Pred kraj ugovora mnogi postanu i foto 3. Tu ti je osnovna plata 900$ procenat od prodaje kamera je nesto veci, na DVD i Albume je, cini mi se, isti. I procenat od prodaje slika je veci.

Nadam se da si zadovoljan odgovorom i da nisam nista propustio.
 

Offline robeee

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Re: kolika je tocna placa na image-u i kakvi su uvjeti..
« Reply #2 on: 16/December/2010 »
Da, od puno cimbenika zavisi ta placa, dok je kod mene u timu falilo dvoje ljudi (cesta pojava) i bilo samo dvoje photo2, ja i jos jedan, ja san ima 330$ tjedno, onda su dosli dva photo3, pa mi je placa pala na 210$ dolara tjedno. Na drugim brodovima su imali vise, na mome brodu target za 7 dana kruz je bija 22000$, dakle sirotinja. Ali nekad upadne neki extra event, vjencanje ili nesto, evo jednom sam za 4 sata zaradija 200 dolara extra na placu, naravno to radis van rasporeda ali opet dobro. Ma moj ti je savjet nemoj se puno brinit oko place, ako ti je prvi put da ides na brod opali to i onda ces bit pametniji a zaradu ko j*** zaradit ces nesto :uzdravlje:

E da, tips, jednom dobija 50 Eurica, nije to mala para, imas svaki kruz par ludjaka koji vole fotografije i onda ako se s njima dobro slazes tip i comment su ti neizbjezni.