Author Topic: Vize za re?ne brodove?  (Read 10207 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sneguljicica

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Vize za re?ne brodove?
« on: 16/December/2010 »
Mene interesuje sledece:kakva je sada procedura sto se tice vize za recne brodove? Samo na dva-tri mesta sam nasla da se vadi nemacka radna-tranzitna viza,ali to je bilo 2008. Ne znam kakva je procedura sa hrvatskom putovnicom,ali,posto je Srbija na beloj Šengen listi, kako sad to funkcionise, s tim da ima jos i starih plavih pasosa. I posto smemo sa crvenim pasosem da budemo 90 dana u Šengenu (u okviru 180 dana) da li i to igra neku ulogu,tipa da se,vec ta viza koja je potrebna,moze uraditi i negde u Nemackoj,a ne u Beogradu? Je l' nam beli Šengen neka olaksavajuca okolnost? Kako funkcionise sa kompanijama koje nisu registrovane u Nemackoj?

Offline miami

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Vize za re?ne brodove?
« Reply #1 on: 16/January/2011 »
 Mene to isto interesuje  :pop:
Ja jos uvek imam plavi pasos . Ako i sa crvenim i plavim pasosem treba da vadim vize pa onda necu jos vaditi crveni ako je sa vizama ista situacija.

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Vize za re?ne brodove?
« Reply #2 on: 16/January/2011 »
Vadi se Njemačka viza,sa ugovorom če vam stiči garantno pismo i onda s ugovorom,slikama i pismom u NJemačku Ambasadu
Neznam ovo o vašim raznobojnim putovnicama pa vam nemogu tu pomoči
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline sneguljicica

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: Vize za re?ne brodove?
« Reply #3 on: 17/January/2011 »
Raznobojne putovnice znace da sa crvenom mozemo napolje 90 dana u okviru 180 dana,a sa plavim uvek sa nekom od viza. A za radne vize je ocigledno svejedno koji je pasos u pitanju,samo da je vazeci.

Offline kalivija

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Vize za re?ne brodove?
« Reply #4 on: 17/January/2011 »
Zdravo svima,a za koliko dana se dobija ta viza :rolleyes:

Offline urke17

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Vize za re?ne brodove?
« Reply #5 on: 24/January/2011 »
Jedno pitanje.da li se radna viza koja se dobija za EU recne brodove razlikuje od normalnih radnih viza /recimo kao u USA-C1D za pomorce)ili je klasicna kao za rad unutar zemlje? znaci da li pise da je viza samo za recne brodove ili ne? -()-
Life is about the little things, which is one of the things you learn when you get older

Offline Costarico

  • Registered
  • *
  • Posts: 179
    • View Profile
Re: Vize za re?ne brodove?
« Reply #6 on: 24/January/2011 »
Jedno pitanje.da li se radna viza koja se dobija za EU recne brodove razlikuje od normalnih radnih viza /recimo kao u USA-C1D za pomorce)ili je klasicna kao za rad unutar zemlje? znaci da li pise da je viza samo za recne brodove ili ne? -()-
Evo ja sam danas predao papire za vizu za rad na riječnim brodovima i ova žena mi je napisala da tražim D vizu..znači radna viza, e sad ne znam hoće li oni naznačiti da je to viza samo za riječne brodove! Vjerujem da hoće!

Offline urke17

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Vize za re?ne brodove?
« Reply #7 on: 24/January/2011 »
ciju vizu si to dobio??nemacku ili svajcarsku?
Life is about the little things, which is one of the things you learn when you get older

Offline Costarico

  • Registered
  • *
  • Posts: 179
    • View Profile
Re: Vize za re?ne brodove?
« Reply #8 on: 07/February/2011 »
Evo ja sam danas dobio njemačku radnu vizu na tri mjeseca! Mene inetersuje u kojem gradu imaju te kancelarije za poslove sa strancima gdje se viza može produžiti!
Nije mi jasno zašto odmah ne daju vizu za traženi period?

Moraju Švabe za*****avat! oT

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Vize za re?ne brodove?
« Reply #9 on: 07/February/2011 »
Evo ja sam danas dobio njemačku radnu vizu na tri mjeseca! Mene inetersuje u kojem gradu imaju te kancelarije za poslove sa strancima gdje se viza može produžiti!
Nije mi jasno zašto odmah ne daju vizu za traženi period?

Moraju Švabe za*****avat! oT
Passau!!!!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Costarico

  • Registered
  • *
  • Posts: 179
    • View Profile
Re: Vize za re?ne brodove?
« Reply #10 on: 07/February/2011 »
Pa ko će drugi nego naš Ledeni! Hvala čova ;)

To je dobro jer mi je Passau početna stanica za sva putovanja do Oktobra!  :)

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
Re: Vize za re?ne brodove?
« Reply #11 on: 07/March/2011 »
Ljudi evo sto se vize tice ja sam vam svez dobio sam je pre dva dana.Za one koji ne znaju radicu na Uniworldu.Sve sto vam treba je 60 evra,formular dva komata,ugovor i sve sto vam je kompanija poslala,tri slike i pasos.Kazu da se ceka 15 dana a ja sam je dobio za 4 dana tako da ne ceka se dugo i to je to.inace viza je na 3 meseca ali vam kompanija produzava tako da nema sta vi tu da se mucite!!!Eto nadam se da sam pomogao!!!!

Offline Mali_Lala

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
  • Ja sam ja, takvih nema puno...
    • View Profile
Re: Vize za re?ne brodove?
« Reply #12 on: 07/March/2011 »
Mene si malo utesio. :)
Ja sam predao moju 23.02. (dobio 17.02. ugovor sa pogresnim datumom rodjenja, i pogresnim gradom. I onda 21.02.  ispravan ugovor koji pocinje od 23.02.  ""]] ...)(inace dobio na mail, i receno mi je da to samo odstampam u boji, potpisem i odnesem, sto su ovi i prihvatili u ambasadi) cekam od onda, i sad vec malo pocinjem da budem nervozan,  :hehe: jer zvanicno kasnim par dana...iako mi je agent rekao da se cuo sa ovima iz Scylle i da su rekli da je ok.
Sad vec jedva cekam da je dobijem pa da idem. :plovim:
Moze da bude, a ne mora da znaci...