Author Topic: Dobiti odštetu od kompanije  (Read 13332 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Pu?

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Dobiti odštetu od kompanije
« on: 17/December/2010 »
Vidis to je jedna dobra tema i ovako mi se cini cak tolko da se moze mozda cak otvorit posebna rubrika za to!!!
Želim reći da puno ljudi za mog ugovora je popusilo zbog nekakvih ozljeda...bruha, istezanja misica, ligamenti, ukocenosti...
Dosta ljudi uopce ne nose SAFETY BELT ljudi NOSITE , jer nije to bezveze, jeste da ti nekad smeta i ide na zivce al je nevjerojatno koristan mozda ne na prvi pogled ali dugorocno svakako!!!
Zato SAFETY BELT SAFETY BELT !!!!
Da skoro zaboravi, to je inace OBAVEZNO !! Necete dobiti odstetu od kompanije ako ne nosite safety cipele i safety belt kako je propisano ako oni to ustanove ili saznaju!!!

peanutz

  • Guest
Re: Dobiti odštetu od kompanije
« Reply #1 on: 17/December/2010 »
Nece dobiti odstetu ni ako ne dizu teret iz cucnja! Nema savijanja inace odose ledja! Ima poseban trening za to podizanje ako se dobro secam, tako da pazite sta radite.

Offline Homer J. Simpson

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Dobiti odštetu od kompanije
« Reply #2 on: 17/December/2010 »
A sta ako neko dobije povredu na radu?Kako to utice na kraju na njegovu procenu od strane sefa,kako se to odrazava na njegov ugovor.Sigurno da poslodavci na to gledaju kao na minus(Tako je bar u Srbiji,gde ne smes ni da budes bolestan i odsustvujes par dana sa posla).
Naravno,da ako ne postujes safety procedure,da se povreda tretira kao veliki minus,jer si ti sam doveo do toga nepostovanjem propisa.Ali ako sve radis po propisima,a ipak se desi povreda...
Ma radicu sta god hocu,ko ce da mi zabrani
Napicu se i pevacu na sopstvenoj sahrani...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Dobiti odštetu od kompanije
« Reply #3 on: 17/December/2010 »
Ima tu više stvari na koje utječu na mogućnost utuživanja kompanije.
U Zlatkovom slučaju, supervisor nije nametnuo nošenje sigurnosnog pojasa, a morao je.
Supervisor ne smije dozvoliti da mu itko radi bez svih propisanih sigurnosnih pomagala.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Pu?

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: Dobiti odštetu od kompanije
« Reply #4 on: 17/December/2010 »
Da to je jako velika greska supervizora da nije, neznam kako dugo rekao pa cak ucio da mu neko ne nosi safety belt.
Znam da se nikom neda izigravar zandara al opet treba je provjeriti koji put, kod nas su svako malo na check in provjerili dal se nosi safety oprema pa kao i grooming.
Prvi put cujem za nekakve treninge kako dizati teret na brodu (mozda u housekeepingu) mislim da je to nesto sto bi covjek sa tolko godina vec trebao znati ali opet sta da kazem sve ovisno o pojednicu naravno.
Da napomen bolovanje tipa toga kao i troskove ljecena placa kompanija i sto se tice toga uzimaju sve to,svaki slucaj ozbiljno.
Ako se ne varam i ako me sjecanje jos dobro sluzi meni su po danu, bilo je propisano 18 dolara po danu, ali to je samo ako si na medikal bolovanju, ovo za na brodu ako ti je nesto pa ne radis nije plaćeno i nece biti.
Ako ti se desi nesto ozbiljnije tipa bruha(kile) ,ozbiljnije istegnuce misica itd itd ...prvi sljedeci port idete u bolnicu na preglede da se ustanovi tocna dijagnoza, a office kompanije i brodski doktor na kraju odlucuje sto, kako i kada vas salju doma itd...
Naravno napomenuo bi, da mora se radit, i nekad se dize i dosta teski trayevi, al zapamtite nemorate dizati jako velike terete, pa ima i drugi ljudi... inace je i propisanoi kolko mi se cini da se nesmije vise od 10 kila dizati s trayom ili ti 12 cover(jela) upravo zbog tih razloga tako i zbog toga da vas ne poispada sa traya.
E da jos i ovo ako vas se desi nesto na vacation-u tj.odmoru dok ste doma kompanija ne snosi troskove ljecenja i bolovanja!!!

Offline ayrtonsenna

  • Registered
  • *
  • Posts: 167
    • View Profile
Re: Dobiti odštetu od kompanije
« Reply #5 on: 17/December/2010 »
Vrlo koristan info! Vise od godinu dana sam na forumu a prvi put cujem za taj safety belt :deda:

Uzgred, moj friend sa Princess-a kaze da je razlika izmedju Celebrity-ja i Princess-a (kad su u pitanju pozicije u restoranu) u tome sto na Celebrity-u obavezno moraju da nose tray izdignut, znaci pored glave ili u nivou ramena, dok na Princess-u mozes kako hoces, bitno je samo da ne prospes nista.

Neki veteran ce vec potvrditi ili opovrgnuti ovu informaciju.... :uzdravlje:
“Go ahead, make my day”

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Dobiti odštetu od kompanije
« Reply #6 on: 17/December/2010 »

... mislim da je to nesto sto bi covjek sa tolko godina vec trebao znati ali opet sta da kazem sve ovisno o pojednicu naravno.


Prijatelju, meni su na brod dolazili radnici koje sam znao vidjeti da na midnight snack-u jedu rizu prstima, macke i psi su im gurmanski specijaliteti, kao i "soup no 5" tj. "bull's balls" tj. supa od bikovih jaja.

Njima je Safety Belt jednako nepoznat kao i Voyager ""]]
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

peanutz

  • Guest
Re: Dobiti odštetu od kompanije
« Reply #7 on: 19/December/2010 »
Na Carnivalu retko ko nosi safety belt, a da imaju treninge za dizanje tereta - imaju. meni kao supervizoru niko nije nista rekao o tome ko je kriv ako do nezgode dodje.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Dobiti odštetu od kompanije
« Reply #8 on: 19/December/2010 »
Moji su odmah po dolasku na brod potpisivali da znaju sve o vaznosti tog pojasa, pa se mogu slikati ako ga ne zele nositi i povrede se. Moras se zastititi, jer kad se poslije bude trazilo krivca, jedino se tako mozes elegantno izvuci. Povredjeni radnik ce svakako pokusati sa "nisam znao" i "niko mi nije rekao", jer ako se povredi i mora na lijecenje, dobit ce otkaz.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
Re: Dobiti odštetu od kompanije
« Reply #9 on: 21/December/2010 »
Ja sam taj safety belt nosio samo kad mi uvale sa filipincima da nosim prtljag na embarcation day!!!to mi je bio smrt dok nisam poceo da placam njima da rade umesto mene!!!

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Re: Dobiti odštetu od kompanije
« Reply #10 on: 04/March/2011 »
Na Carnivalu retko ko nosi safety belt, a da imaju treninge za dizanje tereta - imaju. meni kao supervizoru niko nije nista rekao o tome ko je kriv ako do nezgode dodje.


da si ostao duze, slusao bi svakih par dana   :D

Offline pobunjeni

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
Re: Dobiti odštetu od kompanije
« Reply #11 on: 03/April/2011 »
Evo ja cu da vam navedem jedan svez primer, do duse ne radi se o nekoj astronomskoj cifri, ali nije bitno. Decko koji je radio samnom (Ukraine) imao je nekih problema sa bolovima u vratu, nije bilo nesto sto bi ga sprecilo u radu, ali je uvek bio prisutan. Posle konsulatacije sa dva doktora, i nekoliko kutija raznih pain killera nisu uspeli da mu postave dijagnozu.

Mesec dana kasnije imao je nekih problema sa managmentom i potpisao je sign off. Kada je dosao kuci otisao je kod doktora, prepisali su mu neku terapiju, plivanje itd. Kasnije u ragovoru sa njim posto mi se zalio kako je vec 300$ potrosio na lekara i lekove, predlozio sam mu da kontaktira ljude iz MHG osiguranja kod kojeg princess ima polisu.

 Par nedelja kasnije posle razmenjenih par destina mailova, poslatih racuna, misljenja lekara, dobio je mail od predstavnika princessa da im posalje broj racuna i da ce mu uplatiti novac. Posto je on realno potrosio 300$ ispeglao je papire tako da izgleda kao da je potrosio 4.000$ za razne lekove posete klinikama i sl. i oni su mu poslali pun iznos koji je naveo, plus su uzeli da razmatraju mogucnost da dobija neku mesecnu otpremnimu.

Velike korporacije nece da dozvole sebi da zbog 8-9-10 hiljada dolara rizikuju multi milionske parnice, zato uglavnom isplacuju bez nekih velikih problema.


Offline Jack Sparrow

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 552
    • View Profile
Re: Dobiti odštetu od kompanije
« Reply #12 on: 23/July/2011 »
Velike korporacije nece da dozvole sebi da zbog 8-9-10 hiljada dolara rizikuju multi milionske parnice, zato uglavnom isplacuju bez nekih velikih problema.


Tvoj drug iz Ukrajine je mogao uzeti advokata za crew member-e i traziti solidnu odstetu od 40 - 50 000$, mozda i vise.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Dobiti odštetu od kompanije
« Reply #13 on: 22/March/2015 »
Tvoj drug iz Ukrajine je mogao uzeti advokata za crew member-e i traziti solidnu odstetu od 40 - 50 000$, mozda i vise.

Isto tako je mogao dobiti nista... Zavisi od detalja slučaja. Njemu je pružena nega na brodu, to što nije postavljena dijagnoza u određenom roku nije odmah osnov za tužbu. Ima slučajeva kada se medical departman pogrešno postavi i zabrlja stvar, al uglavnom postupaju isto kao što bi i bilo koji drugi lekar. Da dodjes kod svog doktora sa blagim bolovima u vratu isto bi dobio lekove protiv bolova, posle možda neku terapiju, pa tek posle neke ozbiljnije pretrage. To bi sve trajalo duže od mesec dana.
Fer je što je Princess pokrio troškove iako je on dao sign-off. Istina, oni će uglavnom platiti da bi izbegli tužbe, al to ne znači da je te tužbe lako dobiti.
Mogli su i provaliti koliko je i šta potrošio pa da ne dobije ni tih par hiljada i još da snosi troškove suda.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced