Author Topic: Ravni tabani  (Read 4965 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pauly-d

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Ravni tabani
« on: 19/December/2010 »
 Cini mi se da velika vecina poslova zahteva dugo stajanje, a nisam primetio da je neko spomenuo da se na lekarskom proveravaju ravni tabani. Moze li neko ovo da potvrdi, da me ne bi na kraju zaj.... zbog ovoga.

Offline princeza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
Re: Ravni tabani
« Reply #1 on: 19/December/2010 »
ne pregledaju ti da li imas ravne tabane...medicinski je u sustini lak...nije to tako ozbiljan lekarski pregle....u sustini je skup...i ko ga plati i dobije ga....bar sam ja tako stekla utisak...mada neki lekari su bili ozbiljni sa svojim pregleom a neki manje...a neki potpuno neozbiljni...

Offline Homer J. Simpson

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Ravni tabani
« Reply #2 on: 19/December/2010 »
Mislim da je Sef vise puta mudro spomenuo,a bogami i ostali,da svako ide na svoju odgovornost,t.j niko te ne tera na brod.Neke stvari vezane za zdravlje,mozes da sakrijes,a koje ne predstavljaju veliki problem.
Jer,ako spominjes manje probleme,samo dajes povod doktorima da te ne puste da prodjes.Naravno,da ce te ravni tabani muciti,jer se dugo stoji,ali ti sam donosis odluku.Ali,valjda ti znas koje poslove mozes da radis,a koje ne mozes.
Pretpostavljam da znas da se ne pusta u vojsku sa ravnim tabanima,jer dugo stajanje na nogama predstavlja opasnost i za noge i za kicmu...Sta ti vredi ako prodjes medicinski,a na brodu ne mozes da funkcionises.
Ja,npr,imam high blood presure,ali mi ne pada na pamet da to spominjem.Jer,i pored toga ja normalno mogu da radim sve sta treba.Imas na forumu detaljno opisano sta se trazi na medicinskom.Niko nije 100 posto zdrav,svi mi imamo neke manje tegobe,ali ako mozes da radis i pored tih manjih tegoba,onda je OK.

Ma radicu sta god hocu,ko ce da mi zabrani
Napicu se i pevacu na sopstvenoj sahrani...

Offline Boki83

  • Registered
  • *
  • Posts: 86
    • View Profile
Re: Ravni tabani
« Reply #3 on: 19/December/2010 »
ne pregledaju ti da li imas ravne tabane...medicinski je u sustini lak...nije to tako ozbiljan lekarski pregle....u sustini je skup...i ko ga plati i dobije ga....bar sam ja tako stekla utisak...mada neki lekari su bili ozbiljni sa svojim pregleom a neki manje...a neki potpuno neozbiljni...

Ne bih medicinski nazvao lakim, ali nikako, kao ni to "ko ga plati i dobije ga". Ja sam isao kod privatnog ljekara u Sarajevo, koji me je pregledao skoro 2 sata - od tabana do glave. Prvo ide razgovor, pitanja o drogama, strahovima, navikama... istorije bolesti, a zatim i pregled. Hodaj, cucni, ustani, izuj se, nakaslji, propni se, savij kicmu, ispravi se - bukvalno je sve ispipao. Nakon toga ekg, pritisak i snimak pluca. Ja sam lijecio trigeminus nerv i to je primjetio iako nisam nista pomenuo, ubo me je par puta nekom iglicom na to mjesto "just to make sure"  :hekla:
Nakon pregleda cekas par sati na nalaze krvi i urina, ima ih zaista mnogo.
U svakom slucaju, ljekar zeli da se ogradi i zato i temeljito odradi pregled. Zna da ce u slucaju da posalje nekoga ko nije zdrav, a onda nastane komplikacija na brodu, izgubiti ugovor sa kompanijom.
 :pop1:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Ravni tabani
« Reply #4 on: 19/December/2010 »
Zna da ce u slucaju da posalje nekoga ko nije zdrav, a onda nastane komplikacija na brodu, izgubiti ugovor sa kompanijom.
 :pop1:

Ali isto tako, ako odbije previse savrsenih kandidata zbog sitnice, naskodice agenciji.
Nesumnjivo progledaju kroz prste stnije stvari, a sada kakva je stvar sa ravnim tabanima, to ne znam.

Ja se ne sjecam jesu li meni gledali u tabane.

Jedno je sigurno, ako i samo spomenes problem sa tabanima na brodu, ides kuci. Kompanije nemaju resurse da bi obracale previse paznje na kvalitetu tvojega zdravlja. Ili si radno sposoban, ili ides kuci, na lijecenje ... i vise se ni zdrav ne vracas.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pauly-d

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Ravni tabani
« Reply #5 on: 19/December/2010 »
@Homer
Neces da verujes, ali ne da mi na regrutaciji nista nisu rekli za tabane, nego mi odredili Pesadiju!

Hvala svima na odgovorima.

Offline princeza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
Re: Ravni tabani
« Reply #6 on: 20/December/2010 »
ja sam bila u medicini rada u beogradu..i stvarno ne mogu da kazem da je bio ozbiljan medicnski pregled....