Author Topic: Emergency umjesto otkaza  (Read 4151 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline renaisoul

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Emergency umjesto otkaza
« on: 23/December/2010 »

Pozdrav svima,

nova sam na forumu i imam pitanje za sve koji su uzimali emergency i one koji znaju nesto o tome.
Radila sam kao team waitress u Carnival kompaniji i krajem 2. ugovora sam razmisljala dati otkaz ali sam umjesto otkaza napravila emergency, tj. izmislila ga, kao da je netko u obitelji bolestan. Tada sam bila sigurna da se necu vracat na brod ali sada zalim sto sam otisla, ipak je bolje raditi i imat para nego raditi i nemat para.
Proslo je godinu dana kako sam odsutna, u meduvremenu sam se javila Steven Madridu, Crew Administration Coordinatoru i pitala ga da li se mogu vratiti i nakon 6 mjeseci odsustva, lagala da imam zdravstvenih problema pa da se ne mogu vratiti prije, on mi je jednostavno odgovorio da se javim kada budem spremna.
Sada sam spremna za ponovni odlazak na brod ali se dvoumim da li da se javim gospodinu Steven Madridu i pitam ga da li ima sanse da se vratim, za sto ako ima ce me vjerojatno traziti neki dokaz od doktora koji ja nemam. Ili da se javim agenciji kao new hire pa sve ispocetka, na interview za asst waiter-a. Druga opcija mi se cini sigurnija jer ako me zatrazi dokaz od doktora a ja mu kazem da ga nemam moguce da se uopce ne mogu vise vratiti zbog prevare, ni kao novi radnik.
Ako ima netko da je uzeo emergency i vratio se na brod molim vas recite mi jesu li trazili dokaz od doktora kao uvjet za povratak?
Zanima me sto mislite kome bi se trebala javiti?

Hvala unaprijed!

Offline sinisa85

  • Registered
  • *
  • Posts: 66
    • View Profile
Re: Emergency umjesto otkaza
« Reply #1 on: 23/December/2010 »
renaisoul, recicu ti ja pre nego sto te Sef nariba.

Ukoliko imas iskustva na kruzerima a prvi post ti je pitanje a ne upis u toppic "Iskustva veterana" neces se lepo provesti na ovom forumu  oT

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Emergency umjesto otkaza
« Reply #2 on: 23/December/2010 »
Bravo Sinisa ;)

Što se tice pitanja:
 - zašto new hire za Carnival? Ionako će te provjeriti i znati da si već radila za Carnival, kontaktiraj spomenutog gospodina i znat ćeš na ćemu si što se Carnivala tiče.
ča je  život vengo fantažija

peanutz

  • Guest
Re: Emergency umjesto otkaza
« Reply #3 on: 23/December/2010 »
99 posto ti nece traziti neki dokaz koji neces moci da fabrikujes (da ne kazem falsifikujes). Madrid ti je kao automat, samo kaze moze - ne moze. Idi kao re-hire da ne trtljam ionako ce te spustiti na acting ass. waiter jer ne znaju sta ce sa radnicima.

Offline wladimir

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Re: Emergency umjesto otkaza
« Reply #4 on: 25/December/2010 »
Kad napravis emergency imas fore godinu dana da se vratis,ako se ne vratis posle toga moras ponovo na intervju.Sve su to price,al znam jednog koji je se vratio posle 14 meseci bez ponovnog odlaska na intervju.On je kontaktirao coveka iz offica zaduzenog za zaposljavanje za taj department i morao je prvo da plati kartu koju su mu oni platili da dodje kuci kad je napravio emergency i posle toga mu poslali LOE.Tako da je najbolje da kontaktiras osobu od koje su ti oni dali kontakt.

Offline smokingzone

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Emergency umjesto otkaza
« Reply #5 on: 03/December/2012 »
Ima li ista ovdje ikakav kontakt da se javi, ja se javio na smadrid i crewassistance nema odgovora  :waiting: