Author Topic: Adresa hotela gdje ?u boraviti u USA  (Read 2527 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Boki83

  • Registered
  • *
  • Posts: 86
    • View Profile
Adresa hotela gdje ?u boraviti u USA
« on: 23/December/2010 »
Pozzz!
Stigao mi je LoE, treba da sam 08. januara u Tampi, medjutim kao i kolega par stranica ranije, nisam dobio adresu hotela gdje cu boraviti u USA (moram unjeti tu adresu u online obrazac). Help?  :plovim:

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Adresa hotela gdje ?u boraviti u USA
« Reply #1 on: 23/December/2010 »
Pozzz!
Stigao mi je LoE, treba da sam 08. januara u Tampi, medjutim kao i kolega par stranica ranije, nisam dobio adresu hotela gdje cu boraviti u USA (moram unjeti tu adresu u online obrazac). Help?  :plovim:

Ljudi pamet u glavu,
Ako na aplikaciji pita gdje ideš napišeš da ideš u sjedište  kompanije, ako pišeš u koji hotel ideš znači da si na  aplikaciji odabrao da imaš plan putovanja  po USA koji zapravo nemaš u aplikaciji se  to vodi pod "Specific travel plan" treba napisati No (jer vi osim što znate  da idete  u USA  i kad idete nemate  pojma o daljnjem i eventualnom  putovanju po USA sve u zavisnosti od potreba  kompanije). Ukoliko ste  odabrali NO neće vam otvoriti podmeni da napišete sve adrese gdje  ćete  biti/ići po USA već samo jedan "Adress where you will stay in USA" i tu navedite  adresu kompanije (sjedišta kompanije koji imate na LOE).
Najjednostavnije je napisati da plan putovanja  nemaš iz 2 razloga,
1). izbjegnut ćete pitanja na ambasadi tipa gdje  ideš, zašto ideš i sl (na koja nemate odgovorosim da idete na brod jer ne znate gdje će vas kompanije prebaciti i gdje je potrebno kompaniji),
2). kompanija stvarno može mijenjati hotelski smiještaj do vašeg fizičkog dolaska u USA pa tako i aerodrom dolaska,
Pod PDF arhiva  ima thread gdje je postan link na cijelu aplikacija u PDF formatu (čak s obzirom na specifičnu situaciju i proširena informacija). Ne znam kako pojednostaviti pojašnjenja pa ako imate ideju kažite tak oda bude još razumljivije kako ispuniti aplikaciju. Isto tako koristit IE browser za ispunjavanje  jer se onda  možete ponovo vratiti na  već započetu aplikaciju i dovršiti je ako koristite  Chrome  ili FF  to nije  moguće (power users ova 2 browsera - postoji IE tab exstenzija koja če poslužiti svrhi također, te omogućit iste  uvjete  ispunjavanja aplikacije  kao i IE) .
ča je  život vengo fantažija

Offline Boki83

  • Registered
  • *
  • Posts: 86
    • View Profile
Adresa hotela gdje ?u boraviti u USA
« Reply #2 on: 24/December/2010 »

Hvala! Negdje sam na forumu čitao da su navodili adresu hotela, pa me je zbunilo.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Adresa hotela gdje ?u boraviti u USA
« Reply #3 on: 24/December/2010 »
Hvala! Negdje sam na forumu čitao da su navodili adresu hotela, pa me je zbunilo.

U avionu isto popunjavaš jedan formular (zeleni), koji predaješ imigracijskim oficirima, i na njemu napišeš adresu hotela kao mjesto boravka u US, ja sam tako radio godinama i nikad problema.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)