Author Topic: Starosne granice za rad na brodu  (Read 65184 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

reuf

  • Guest
Starosne granice za rad na brodu
« on: 20/February/2008 »
Pozdrav svima,

...meni je vec 40-cetrdeseta godina zivota i poslije svega , kako ruznog tako i lijepog, dozivljenog razmisljam da se otisnem u mornare. vise je tu razloga koji me tjeraju da na ovaj nacin razmisljam...medjutim; jutros dobijem informaciju iz employment-power.com da imam ,jako, lose mogucnosti za vi godina, naime, da agencija ima upute za prijem do 35 godina starosti, no, sa mojim cetrdesetim mogao bih jedino konkurisati za pomocnog kuhara. pa dobro, nemam nista protiv...
upravo imam namjeru da odem do sjedista predstavnika agencije u sarajevu i da se na licu mjesta informisem.
svako dobro svima

Offline Aleshenka

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Odg: Starosne granice za rad na brodu
« Reply #1 on: 22/February/2008 »
nista...ipak su godine prevashodne. kada bi imao kakve kvalifikacije profesionalnog, ali bas profi, kuhara i to do 38 godina, tada bi se moglo progledati, dok drugacije ne dolazi u obzir. tako sam, barem, dobio (usmeno...pismeno)obavjest iz employment-power...fini moji pomorci, mislim da cemo se slabo druziti po brodovima, jedino kada bih kakvo putovanje sebi priustio....



Bio je neki lik od 36,38 god. na predintervjuu,u vrijeme kada sam i ja bila.Donio sve papire i rekao zelim ici.Andrej mu je tada licno rekao,ok ,postoji mogucnost da odes...bla bla bla
Doduse ne znam sta se dalje dogadjalo,ali poenta price je da ga nisu otpilili odmah.
Nije sve izgubljeno.

francheska

  • Guest
Odg: Starosne granice za rad na brodu
« Reply #2 on: 27/February/2008 »
i samopouzdanje  no;;;

bezmek

  • Guest
Odg: Starosne granice za rad na brodu
« Reply #3 on: 29/February/2008 »
Dobra vecer, ja jos doma.... izgleda da se treba malo vise potruditi.

Nego citam post od prije nekoliko dana od cetrdesetogodisnjaka koji bi zelio ici na brod i vec je naletio na barijeru godina.
Mislim da nije u pravu. Njegov je jedini problem sto je potpuno pocetnik kao pomorac. Kad se gleda s tog aspekta onda moze biti donekle istina. Medjutim, ako ima bas veliku zelju, mislim da ne smije odustati. Nigdje se sluzbeno ne kaze da su godine uvjet a pogotovo za bilo koji posao na brodu, dapace.... to bi bila na neki nacin diskriminacija. Doticnog gospodina uvjeravam da ce dobiti posao pa cak i u njegovim uvjetima. Samo treba biti uporan, pokusavati u spici sezone, pogotovo ljeti. Ako pogodi onaj trenutak kad se pod hitno traze ljudi, onda ce ga uzeti i tad nista nece biti bitno. Misljenja sam da su ovo samo izgovori nekakvih pametnjakovica u agencijama koji se prave vazni i bahati jer imaju puno ponuda. Cruzeri su u expanziji i sve ce se vise traziti posade. Sto bi ja rekao, meni su 44 banke. Doduse navegam vec 20ak godina na poziciji casnika, sto ono sto ovo.
Vidjao sam ljude i od 55 pa cak do 65 godina starosti zaposlene na cruzeru. Treba se biti mlad u dusi a na predrasude samo odmahnuti. Doticnom gospodinu garantiram da ce naci posao, pogotovo ako se odluci za trgovacku mornaricu. Nije neki zivot al pare idu.

Bionic

  • Guest
Odg: Starosne granice za rad na brodu
« Reply #4 on: 26/May/2008 »
evo bash sam prije par dana upoznao momka koji radi na cruiserima zadnjih par godina i i onako malo sam se raspitao kod njega i po onome sta mi je on isprica o poslovima i uvjetima(a ispricao mi ej vrlo detaljno) zakljucio sam da definitvno zelim probati ukrcati se...samo eto ostalo mi je nejasno koji je raspon godina za zaposljavanje..tocniej koliko najmanje treba imati godina za ukrcaj.imam 18 godina a u ovdje nemogu nac posao kojim bi uzdrazavao sebe i mater...

 hvala unaprijed na odgovoru....

Offline mihajlo021

  • Registered
  • *
  • Posts: 360
  • le padre mihajlo---MS Avalon Tranquility
    • View Profile
Odg: Starosne granice za rad na brodu
« Reply #5 on: 26/May/2008 »
evo bash sam prije par dana upoznao momka koji radi na cruiserima zadnjih par godina i i onako malo sam se raspitao kod njega i po onome sta mi je on isprica o poslovima i uvjetima(a ispricao mi ej vrlo detaljno) zakljucio sam da definitvno zelim probati ukrcati se...samo eto ostalo mi je nejasno koji je raspon godina za zaposljavanje..tocniej koliko najmanje treba imati godina za ukrcaj.imam 18 godina a u ovdje nemogu nac posao kojim bi uzdrazavao sebe i mater...

 hvala unaprijed na odgovoru....

recni 18 okean 21 ali na okean mozes i sa manje ali na misice...
na glupa pitanja neodgovaram !!!

Offline tessa

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Odg: Starosne granice za rad na brodu
« Reply #6 on: 26/October/2008 »
Starosna granica za rad na brodu?

Offline Luna051

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Odg: Starosne granice za rad na brodu
« Reply #7 on: 28/October/2008 »
Za Tessu i Insanity. Moja veoma draga prijateljica koju sam upoznala na brodu radila je i jos radi kao ass.waiter. Ovo joj je prvi ugovor, dosla je na brod sa 19 god., ali nakon 2 tjedna napunila je 20. Samo je zabiljezena na kompjuteru da ne smije piti alkohol dok je brod u luci, ali naravno tko je to gledao pila je kad je htjela.
Insanity za tebe: ne bih te htjela razocarati ali mislim da odmah na prvom ugovoru ne mozes dobiti poziciju cabin steward. Vec otprilike 5 god. nema collega za tu poziciju sto znaci da ne mozes direktno upasti. Upasti mozes najvise na poziciju za hotel stewarda ili assistent cabin steward, a takodjer i za Floor Supervisora ili Deck and Pool Supervisora. cabin stewardi su ti uglavnom oni koji su minimalno 6 god na brodu. Barem je na ''moja'' dva broda bilo tako.

Offline elektrotehnichar

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Odg: Starosne granice za rad na brodu
« Reply #8 on: 29/October/2008 »
Za Tessu i Insanity. Moja veoma draga prijateljica koju sam upoznala na brodu radila je i jos radi kao ass.waiter. Ovo joj je prvi ugovor, dosla je na brod sa 19 god., ali nakon 2 tjedna napunila je 20. Samo je zabiljezena na kompjuteru da ne smije piti alkohol dok je brod u luci, ali naravno tko je to gledao pila je kad je htjela.
Insanity za tebe: ne bih te htjela razocarati ali mislim da odmah na prvom ugovoru ne mozes dobiti poziciju cabin steward. Vec otprilike 5 god. nema collega za tu poziciju sto znaci da ne mozes direktno upasti. Upasti mozes najvise na poziciju za hotel stewarda ili assistent cabin steward, a takodjer i za Floor Supervisora ili Deck and Pool Supervisora. cabin stewardi su ti uglavnom oni koji su minimalno 6 god na brodu. Barem je na ''moja'' dva broda bilo tako.
Koja je firma u pitanju?

Offline Insanity

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Odg: Starosne granice za rad na brodu
« Reply #9 on: 29/October/2008 »
Za Tessu i Insanity. Moja veoma draga prijateljica koju sam upoznala na brodu radila je i jos radi kao ass.waiter. Ovo joj je prvi ugovor, dosla je na brod sa 19 god., ali nakon 2 tjedna napunila je 20. Samo je zabiljezena na kompjuteru da ne smije piti alkohol dok je brod u luci, ali naravno tko je to gledao pila je kad je htjela.
Insanity za tebe: ne bih te htjela razocarati ali mislim da odmah na prvom ugovoru ne mozes dobiti poziciju cabin steward. Vec otprilike 5 god. nema collega za tu poziciju sto znaci da ne mozes direktno upasti. Upasti mozes najvise na poziciju za hotel stewarda ili assistent cabin steward, a takodjer i za Floor Supervisora ili Deck and Pool Supervisora. cabin stewardi su ti uglavnom oni koji su minimalno 6 god na brodu. Barem je na ''moja'' dva broda bilo tako.

nema razocaranja :) prihvatio bih bilo koju poziciju! Puno hvala na odg :)

Offline zadranin

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 126
  • Odletio na brod
    • View Profile
Odg: Starosne granice za rad na brodu
« Reply #10 on: 29/October/2008 »
Kako ti je Sef rekao sa 18 je jako tesko jer same agencije traze od 21 pa na vise. Mozes probati, nista te ne kosta, nazovi ih i raspitaj se.
plovim

Offline Luna051

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Odg: Starosne granice za rad na brodu
« Reply #11 on: 29/October/2008 »
Cura je na Carnivalu. Bas smo se svi iznenadili kad je rekla koliko ima godina i da su je primili. Ja savjetujem probajte nemate sta izgubiti. A isto tako i oni koji misle da su mozda '' prestari '', znam curu koja je primljena na brod sa 33 godine ( samnom je radila ). Tako da iskreno nemam pojma sta oni tocno traze i koji profil ljudi trebaju.

Offline zadranin

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 126
  • Odletio na brod
    • View Profile
Odg: Starosne granice za rad na brodu
« Reply #12 on: 29/October/2008 »
Ja sam isto primljen sa 33.
plovim

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Starosne granice za rad na brodu
« Reply #13 on: 29/October/2008 »
Ja sa 32.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline gogax

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Odg: Starosne granice za rad na brodu
« Reply #14 on: 12/November/2008 »
Evo jedna tema za sve one koji su se odlucili za karijeru na brodu posle 30-te.
Kad kazem karijeru mislim na pravi smisao te rijeci,a to je otici na brod s nekih 30 i zavrsiti karijeru s nekih 40 ili 50 god......
Da li je to moguce i ako je koje su to pozicije???