Author Topic: Starosne granice za rad na brodu  (Read 65059 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Starosne granice za rad na brodu
« Reply #30 on: 13/January/2009 »

 ne igraju veliku ulogu godine, vec vise tvoj stav prema cijeloj prici i naravno engleski


 ::yes::
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline grunge_girl

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Odg: Starosne granice za rad na brodu
« Reply #31 on: 13/January/2009 »
@grunge_girl,  :rolleyes: 29 je unutar granica, samo naprijed  :plovim:

uuu totalno se veselim, iako još nisam ni bila na razgovoru, ali veselim se svojoj odluci! :banana:
Samo se nadam da me nitko neće baciti u more sa broda... :moli:

Offline marna

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Odg: Starosne granice za rad na brodu
« Reply #32 on: 14/January/2009 »
Ne znam zbog čega mi postavljanje "starosnih barijera" lagano podsjeća na diskriminaciju ili način da se nekoga zbog drugih razloga "otkanta".

Sigurno ste sreli osamnaestogodišnjake koji zrelije i odgovornije rade ( i ponašaju se) od nekih četrdesetogodišnjaka. Ali , poslodavac kaže ; mlad si, nemaš iskustva, još trebaš učit( a posao od tri prostoproširena pokreta)
......ili nedajbože ako si cura; te brzo ćeš se udati, na porodiljni ( i pri tome vas mjerkaju od glave do pete, kao da izgled uvjetuje brzinu razmnožavanja)......a sve da bi se dobrog radnika imalo za male pare.

A kada nakon mnogih potplaćenih poslova stekneš iskustvo, znanje( a odgovornost već imaš), poslodavac će primijetiti tih nekoliko izdajničkih bora na faci i pokoju bijelu, ili će se "šokirati" datumom rođenja na tvojoj osobnoj. Granica za zapošljavanje će biti upravo godina -dvije ispod tvojih "ni krivih ni dužnih 36, 41 ili 46". Nema veze što si odličnog zdravlja(nikad na bolovanju), znaš raditi i daleko si od penzije......sve je to da se dobije dobrog radnika za male pare.

Zato više volim kada gospoda poslodavci lijepo i iskreno kažu ; ljudi nećemo vas zaposliti jer ; A) smo sami u gabuli(imamo malo narudžbi, ili štoveć), B) imamo veću ponudu radne snage ( pa se možemo iživljavati) C) jednostavno ne uklapate se u "našu viziju uspješnog tima".
                                                       

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: Starosne granice za rad na brodu
« Reply #33 on: 14/January/2009 »
Zato postoji vise od jedne agencije, pa mozes birati onu koja ce te tretirati sa postovanjem  :deda:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline nova

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Odg: Starosne granice za rad na brodu
« Reply #34 on: 20/August/2009 »
uuu totalno se veselim, iako još nisam ni bila na razgovoru, ali veselim se svojoj odluci! :banana:
Samo se nadam da me nitko neće baciti u more sa broda... :moli:

Ima li kakvih novosti? Naime, i ja pripadam skupini od navršenih 30 i za sada mi se smješi razgovor.

Offline Nikolina

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Odg: Starosne granice za rad na brodu
« Reply #35 on: 21/August/2009 »
Moja kompanija je primala i ljude sa + 35, doduše nije ih bilo mnogo. Iz mog iskustva su mnogo odgovorniji i ozbiljniji od onih ispod 30. Nisam ni jednom čula da su odustali na pola ugovora da su napravili neki problem kao što se često dešavalo sa mlađim pomorcima.
U DFS-u, smo imali jednu Ukrajnku i Bugarku od 38 i 39 godina.

Offline black_one

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Odg: Starosne granice za rad na brodu
« Reply #36 on: 30/September/2009 »
možeš ići i sa 19 god., ja sam već mjesec i pol na Carnival Fantasy i tek u 11.mj. ću napuniti 20 god.

Offline 13

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Odg: Starosne granice za rad na brodu
« Reply #37 on: 30/September/2009 »
Pozdrav svima,ja sam Ermin iz Travnika.Moj prijatelj clocker je pitao koliko najmanje godina moze imat osoba koja se zeli aplicirati,ali niko mu nije dao konkretan odgovor.neko ga je proslijedio na slijedecu temu,ali ni tamo nije bilo bas konkretnog odgovora,samo nagadzanja.
ja imam 18 ipol godina,znaci rodjen sam 12.06,i imali ikakve sanse da me prime na brod.unaprijed zahvalan... :run: :run: :run:

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Odg: Starosne granice za rad na brodu
« Reply #38 on: 30/September/2009 »
zavisi od agencija za zaposljavanje
ja sam vidjala ljude sa osamnaest na brodu al to su vecinom uk spa cure

Offline EX

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 388
    • View Profile
Odg: Starosne granice za rad na brodu
« Reply #39 on: 25/October/2009 »
Ja sam ove godine u Junu cini mi se zvao Kouzon i receno mi je da moram imati najmanje 20 god. i 6 meseci da bih usao u proces (da bih mogao da apliciram).
Evo cekam jos par dana da prodjem tu granicu pa zovem ponovo.

Offline Johnny Quest

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Odg: Starosne granice za rad na brodu
« Reply #40 on: 06/November/2009 »
Evo nakon cijelodnevnog zivkanja i odbijanja od različitih agencija, nazovem ja Uspinjaču i kažem ih sve o meni, kako nemam radnog iskustva, kako san završija Tehničar za elektroniku srednju školu, kako san radija ko portir u sezoni za jednu firmu, kako bi volija radit u STRUCI, bla bla bla... I tako ona mene pita nekim energičnim glasom, koji mi nakon mukotrpnog dana ulije neku nadu, koliko ja imam godina? A ja imam 19ipo godina... I naravno prema nekom americkom zakonu, ja bi mora imati najmanje 20 godina i 6 miseci.... I opet nista :ban:
Hmm jeli iko zna neku agenciju di se moguće aplicirati sa 19 ipo godina??? ="" =""

Offline virovitican

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Dobna granica
« Reply #41 on: 20/December/2009 »
pozdrav ljudi...

evo ja sam novi na ovom forumu....zanimaju me neke stvari..nisam mogao naci slicna pitanja pa mi se ovaj topic cinio veoma prikladan...;)

zanima me koja je minimalna dobna granica za rad na brodu....?? npr: konobar, FS, P&D???ili neki slicni poslovi...imam 18 godina i nagodinu bih isao na brod...zato me to zanima....nadam se da mi mozete odgovoriti i da tema nece biti prebacena...;) hvala svima....

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Dobna granica
« Reply #42 on: 20/December/2009 »
imam 18 godina i nagodinu bih isao na brod

Mozes samo da ides na 3 godine, a ne nagodinu...jedino Carnival uzima ljude od 20 godina, a sve ostale cruise kompanije u industriji 21.  ::yes::
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline virovitican

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Dobna granica
« Reply #43 on: 21/December/2009 »
znaci tek sa 21 godinu mogu na brod..?! na ovom sam forumu procitao da je jedna djevojka isla na brod radit kao konobarica, imala je 19 godina...bas za nikakva zanimanja ne mogu na brod dok nemam 21 godinu..?!
hvala ti na odgovoru..;)

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Odg: Dobna granica
« Reply #44 on: 21/December/2009 »
znaci tek sa 21 godinu mogu na brod..?! na ovom sam forumu procitao da je jedna djevojka isla na brod radit kao konobarica, imala je 19 godina...bas za nikakva zanimanja ne mogu na brod dok nemam 21 godinu..?!
hvala ti na odgovoru..;)

Ja bih to, na tvom mjestu malo bolje ispitao  :rolleyes:
When it comes to money, nobody can be trusted !