Author Topic: Starosne granice za rad na brodu  (Read 63372 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Luna051

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 96
    • View Profile
Odg: Starosne granice za rad na brodu
« Reply #45 on: 21/December/2009 »
istina, moja frendica je dosla na brod s 19 godina i nakon 20-ak dana je imala rodjendan. Napunila je 20 god. i bila je cijelo vrijeme na listi da joj se ne smije alkohol posluzivat, a posto to nitko nije gledao ona je normalno komzumirala alkohol. Bilo je i meni cudno kako je uspjela doci tako mlada, ona je otisla preko A priori agencije i kaze da je obavila normalno intervju i rekli su joj da je prosla. Mozda je jednostavno impresionirala onog tko ju je ispitivao na intervjuu. Nisam je nikad pitala u detalje, ali budem sada kad se vrati sa 2 ugovora, pa vam javim. Inace cura stvarno voli raditi i strasno je vrijedna i vec su je na kraju prvog ugovora unaprijedili, tako da je sada vec u dining roomu. Mislim da nisu uopce pogrijesili sto su je zaposlili bez obzira sta je imala 19 godina. Mozda jednostavno treba pokusati bez obzira na godine, pa mozda i sta bude.

Offline DeviousMind

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 245
  • Sir a medical condition prevents me from shaving.
    • View Profile
Odg: Starosne granice za rad na brodu
« Reply #46 on: 21/December/2009 »
istina, moja frendica je dosla na brod s 19 godina i nakon 20-ak dana je imala rodjendan. Napunila je 20 god. i bila je cijelo vrijeme na listi da joj se ne smije alkohol posluzivat, a posto to nitko nije gledao ona je normalno komzumirala alkohol. Bilo je i meni cudno kako je uspjela doci tako mlada, ona je otisla preko A priori agencije i kaze da je obavila normalno intervju i rekli su joj da je prosla. Mozda je jednostavno impresionirala onog tko ju je ispitivao na intervjuu. Nisam je nikad pitala u detalje, ali budem sada kad se vrati sa 2 ugovora, pa vam javim. Inace cura stvarno voli raditi i strasno je vrijedna i vec su je na kraju prvog ugovora unaprijedili, tako da je sada vec u dining roomu. Mislim da nisu uopce pogrijesili sto su je zaposlili bez obzira sta je imala 19 godina. Mozda jednostavno treba pokusati bez obzira na godine, pa mozda i sta bude.
cool tako i treba, ovih dana je rijetkost ali mora se
Private the Penguin: Skipper. Shouldn't we tell them that the boat is out of gas?
Skipper the Penguin: Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave.

Offline neno_pula

  • Registered
  • *
  • Posts: 195
  • He who dares wins
    • View Profile
Odg: Starosne granice za rad na brodu
« Reply #47 on: 24/December/2009 »
istina, moja frendica je dosla na brod s 19 godina i nakon 20-ak dana je imala rodjendan. Napunila je 20 god. i bila je cijelo vrijeme na listi da joj se ne smije alkohol posluzivat, a posto to nitko nije gledao ona je normalno komzumirala alkohol. Bilo je i meni cudno kako je uspjela doci tako mlada, ona je otisla preko A priori agencije i kaze da je obavila normalno intervju i rekli su joj da je prosla. Mozda je jednostavno impresionirala onog tko ju je ispitivao na intervjuu. Nisam je nikad pitala u detalje, ali budem sada kad se vrati sa 2 ugovora, pa vam javim. Inace cura stvarno voli raditi i strasno je vrijedna i vec su je na kraju prvog ugovora unaprijedili, tako da je sada vec u dining roomu. Mislim da nisu uopce pogrijesili sto su je zaposlili bez obzira sta je imala 19 godina. Mozda jednostavno treba pokusati bez obzira na godine, pa mozda i sta bude.
bio je na interviewu samnom jedan decko koi je imao mislim 18 a mozda i 19 nisam sto posto siguran
al on je sad vec na brodu uostalom pitaj ga ovdje na forumu ti je black_one sad ovisno kolko je on online

Offline OnlyBoyInTheWorld

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Starosne granice za rad na brodu
« Reply #48 on: 23/March/2011 »
Ljudi moji da li se moze otici na brod sa 18 godina ili ne?..Hitno mi je potreban odgovor od nekog ko zna 100 % inf. i preko koje agencije?Posto sam video da neke primaju osobe od 21 pa nadalje..Unapred zahvalan... :yahoo:

Offline moongirl

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: Starosne granice za rad na brodu
« Reply #49 on: 24/March/2011 »
Ljudi moji da li se moze otici na brod sa 18 godina ili ne?..Hitno mi je potreban odgovor od nekog ko zna 100 % inf. i preko koje agencije?Posto sam video da neke primaju osobe od 21 pa nadalje..Unapred zahvalan... :yahoo:
Ako ti je hitno potreban 100% tacan odgovor, telefon u ruke i zovi agencije. Vidis da su ovde razlicita iskustva. Kazu da moras imati 21 godinu, a neki su otisli i sa 20, 19... Dakle, sve je moguce, ali moras probati.
Sometimes I make lame decisions... But then I learn from them.

Offline Ship91

  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
Re: Starosne granice za rad na brodu
« Reply #50 on: 24/March/2011 »
Ljudi moji da li se moze otici na brod sa 18 godina ili ne?..Hitno mi je potreban odgovor od nekog ko zna 100 % inf. i preko koje agencije?Posto sam video da neke primaju osobe od 21 pa nadalje..Unapred zahvalan... :yahoo:

A-priori

Offline OnlyBoyInTheWorld

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Re: Starosne granice za rad na brodu
« Reply #51 on: 24/March/2011 »
TamaraF ma nemam ja para za zovem Hrvatsku,odrali bi me samo tako  :pop1: ...Skupljam za brod  :tuctuc:
Cvarak hvala ti sto si se javio.Dobio sam isti odgovor od Sefa Foruma  :yahoo: ...

Od sutra se bacam na citanje foruma posto ne mogu sada (previse sam srecan  :yahoo:   )

Aj u zdravlje  :uzdravlje:

Offline sandricak

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Starosne granice za rad na brodu
« Reply #52 on: 09/August/2011 »
Evo da dodam što se godina tiče.

Ja imam 32 ovo će mi biti prvi ugovor i trebala bih da letim 27.08.  :banana:
Reči podstiču ali primeri privlače.

Offline J.J

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Starosne granice za rad na brodu
« Reply #53 on: 27/January/2012 »
Ja imam 35 i prvi put sam se prijavila sada cekam da mi jave iz agencije kad ce biti interview za F&B dept, inace odabrala sam agenciju A Priori
nadam se da moje godine nece biti prepreka...  :moli:

Offline ajvonn

  • Registered
  • *
  • Posts: 226
    • View Profile
Re: Starosne granice za rad na brodu
« Reply #54 on: 22/March/2012 »
Da li vredi da neko aplicira sa 40 + godina? Imam 42 i osecam se mlad  :run: u duhu i u zbilji  ;D

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Starosne granice za rad na brodu
« Reply #55 on: 22/March/2012 »
Da li vredi da neko aplicira sa 40 + godina? Imam 42 i osecam se mlad  :run: u duhu i u zbilji  ;D

Teško. Ako agencije navode dobne granice za uslov apliciranja ... onda ti je jasno.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Zlatko99

  • Registered
  • *
  • Posts: 44
    • View Profile
Re: Starosne granice za rad na brodu
« Reply #56 on: 28/March/2012 »
35godina je granica za brod,mada neke kompanije navode limite 21-29,primaju oni bez ustručavanja sve do 35,čak je na Disneyu primljen filipinac sa 35godina kao Galley stewart prvi put na brod,a kao waiteri i na Carnivalu i na Disneyu dolaze čitave grupe starijih od 30 i mlađih od 35,a službeni limit je kao 29.
Ipak agencije znaju reći ženama da je za žene za neke pozicije do 30godina granica,a da muškarci mogu bit stariji,mada na Carnivalu je bilo žena i u housekeepingu i kao konobarica koje su došle sa 32godine bez iskustva u poslu koje rade i bez tečnog engleskog.
Iza 35e postaje problem ukrcat se na brod,mada i to nije nemoguće,na Carnivalu je bio čovjek došao kao waiter od 43godine,ali radio je za 7kompanija ukupno 20godina i engleski mu je ko materinj.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: Starosne granice za rad na brodu
« Reply #57 on: 07/February/2015 »
35godina je granica za brod,mada neke kompanije navode limite 21-29,primaju oni bez ustručavanja sve do 35,čak je na Disneyu primljen filipinac sa 35godina kao Galley stewart prvi put na brod,a kao waiteri i na Carnivalu i na Disneyu dolaze čitave grupe starijih od 30 i mlađih od 35,a službeni limit je kao 29.

Ne bih se složio da je 35 granica. Evo danas je lik skupa sa mnom na Traditions (ass. dining room server) i ima 45+ , nisam ga želio pitati za točne godine, ali vjerujte, ima 45+. Fali mu i koji zub sprijeda :pad:

Čim sam ga upoznao ispričao mi je kako su ga u agenciji u Portugalu odbili radi godina, a da mu je agencija iz Njemacke riješila sve i dobio je posao bez problema.Ima 7 godina iskustva na Celebrityju.

Samo da napomenem da je (dok sam bio na riječnom kruzeru preko Fleetpro) došao jedan konobar iz Portugala sa 50+ godina kao novi zaposlenik i radio je cijeli život na kruzerima, doduše dobio je otkaz nakon par dana radi alkohola, ali su ga zaposlili sa 50+.

A Suzana mi je rekla da Carnival ne zaposljava konobare starije od 30 god. ,  smiješno


Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Re: Starosne granice za rad na brodu
« Reply #58 on: 07/February/2015 »
Hm,starosna granica. Kod MSC-a u opisu "Standard Procedure" mladji od 18 ne mogu biti primljeni za rad a recimo mene je zamenio italijan koji ima 50 god i prvi put dolazi na brod i to kao asistent elektronicara. :)
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Offline kliketalo

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Starosne granice za rad na brodu
« Reply #59 on: 07/February/2015 »
37 godina i upravo se ukrcavam.
Pozdrav iz Ft. Lauderdalea!
;-)