Author Topic: Danas izvadio US vizu u konzulatu u Sarajevu  (Read 12124 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Boki83

  • Registered
  • *
  • Posts: 86
    • View Profile
Pozdrav forumaši!

Evo danas sam izvadio USA vizu, pa da vam opišem taj 10-minutni postupak u konzulatu u Sarajevu.
Nakon security checka kada uđete u čekaonicu, prozivaće vas na šalter broj 2: "ko je sledeći za predaju". Tu malo proćaskate sa službenikom u vezi razloga odlaska, gdje mu predate uplatnicu, pasoš i potvrdu sa bar kodom.
Ponovo ćete sjesti u čekaonicu, gdje će vas prozvati USA konzul (danas su bile dvije mlađe djevojke), i s njime dalje na engleskom.
Mene ništa posebno nisu pitali, čim su me prozvali, djevojka je rekla, "finally, something easy today"... tražila je LoE i pitala šta je Entertainment Tech, a na moje objašnjenje je rekla "Cool" i "dođite u 16h po vizu".
Zaista, u mom slučaju je potvrđena priča da se ovaj tip vize dobija mnooogo lakše nego ostali. Prije mene su odbili dvije gospođe koje su pripremile brdo dokumentacije, samo su im rekli "Sorry, you don't qualify for USA Visa, please leave now!". Interesantan je slučaj i dečka koji radi u Iraku za njihove security firme, pošao je na neki trening u USA. Pitala ga je odakle mu krivični dosije, na šta je on odgovorio "it is just some weed". Dobio je vizu...

Nemojte da se brinete i gomilate dokumenta, treba vam samo LoE (iako su ga pogledali 2 sekunde čitave), uplatnica, pasoš, slike (za svaki slučaj) i konfirmacijski list sa aplikacije.
Što kaže DrMario sa foruma: uz LoE dobijaš vizu sa osmehom  :party:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Danas izvadio US vizu u konzulatu u Sarajevu
« Reply #1 on: 29/December/2010 »

Pitala ga je odakle mu krivični dosije, na šta je on odgovorio "it is just some weed". Dobio je vizu...


interesting ...  :rasta:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: Danas izvadio US vizu u konzulatu u Sarajevu
« Reply #2 on: 29/December/2010 »
Je ja znam nekoliko njih koji nisu dobili b2 zbog sličnog.

super je u sarajevu to brzo.
U zg se čeka termin trenutno cca mjesec dana proces je brz također i a nisam vidio razliku između vađenja  b tipa  vize i ove pomorske zajednu i drugu trebalo mi je cca 10 minuta  i 4 pitanja :)
ča je  život vengo fantažija

Offline Zllico

  • Registered
  • *
  • Posts: 56
    • View Profile
Re: Danas izvadio US vizu u konzulatu u Sarajevu
« Reply #3 on: 13/January/2011 »
USA viza u pasosu do 2014  :banana:
Lako i brzo.  Sada jos UK i onda na put  :run:

Offline DeviousMind

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 245
  • Sir a medical condition prevents me from shaving.
    • View Profile
Re: Danas izvadio US vizu u konzulatu u Sarajevu
« Reply #4 on: 14/January/2011 »
alo daj brate reci kako si dobio taj entertainment tech, pokusavam vec odavno naci mail za takvo nesto ?? i sljedeci put , ako bude sljedeci put, obrati se onom sto predajes uplatinicu dole u sarajevu, mislim da se mirsad zove nisam siguran i samo kazes zelio bi i turisticku, ja sam to rekao i dobio sam na 10 godina vizu b1 b2 :D btw ja sam iz zenice
Private the Penguin: Skipper. Shouldn't we tell them that the boat is out of gas?
Skipper the Penguin: Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave.

Offline The_Bartender

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 404
    • View Profile
Re: Danas izvadio US vizu u konzulatu u Sarajevu
« Reply #5 on: 07/May/2012 »
alo daj brate reci kako si dobio taj entertainment tech, pokusavam vec odavno naci mail za takvo nesto ?? i sljedeci put , ako bude sljedeci put, obrati se onom sto predajes uplatinicu dole u sarajevu, mislim da se mirsad zove nisam siguran i samo kazes zelio bi i turisticku, ja sam to rekao i dobio sam na 10 godina vizu b1 b2 :D btw ja sam iz zenice

De mi molim te objasni na koju si foru dobio turisticku i to na 10 godina  :rtfm: 

Jesi li ikad prije vadio vizu, i sta si rekao zasto zelis turisticku ako vec ides da radis na cruiser?

Offline DeviousMind

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 245
  • Sir a medical condition prevents me from shaving.
    • View Profile
Re: Danas izvadio US vizu u konzulatu u Sarajevu
« Reply #6 on: 08/May/2012 »
De mi molim te objasni na koju si foru dobio turisticku i to na 10 godina  :rtfm: 

Jesi li ikad prije vadio vizu, i sta si rekao zasto zelis turisticku ako vec ides da radis na cruiser?
pa prvi put kad sam bio upoznao sam jako dobro tu konzularku michelle se zove ovako plava mlada cura j*** ima 32 ono to je taman al ajd i ono sve super divno , i kad sam drugi put isao na brod ONA MENE pita ej oces li mozda da ostanes ovako malo u usa poslije zavrsetka ugovora i ja ono super reko jer prvi put nisam stigao nista , kaze ona cool vidimo se sutra, ja dodjem sutra i puf stave mi 10 godina , kaze michelle good luck harris :D
Private the Penguin: Skipper. Shouldn't we tell them that the boat is out of gas?
Skipper the Penguin: Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave.

Offline Komikaya

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 215
    • View Profile
Re: Danas izvadio US vizu u konzulatu u Sarajevu
« Reply #7 on: 08/May/2012 »
Jednom kad dobijes vizu male su sanse da te sledeci put odbiju, naravno ako ispostujes rok vize. :)
What goes around comes around

Offline dado86

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Danas izvadio US vizu u konzulatu u Sarajevu
« Reply #8 on: 11/July/2012 »
ja sam danas  dobio   c1d na  5 god     ""]]....izdavalje vize je bilo  cisto rutinska stvar

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Danas izvadio US vizu u konzulatu u Sarajevu
« Reply #9 on: 11/July/2012 »
ja sam danas  dobio   c1d na  5 god     ""]]....izdavalje vize je bilo  cisto rutinska stvar

BiH pasos?
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline dado86

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Danas izvadio US vizu u konzulatu u Sarajevu
« Reply #10 on: 11/July/2012 »
BiH pasos?

 no;;;

hratska putovnica  :yeah:

Offline Bumblebee

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Danas izvadio US vizu u konzulatu u Sarajevu
« Reply #11 on: 11/July/2012 »
no;;;

hratska putovnica  :yeah:

jel to drugi put da si vadio?

Offline dado86

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 43
    • View Profile
Re: Danas izvadio US vizu u konzulatu u Sarajevu
« Reply #12 on: 11/July/2012 »
jel to drugi put da si vadio?

prvi puta  :sprda: ocekivao sam 1 god  ali kada sam vidio da vrijedi do 2017  :neee:

Offline Boki83

  • Registered
  • *
  • Posts: 86
    • View Profile
Re: Danas izvadio US vizu u konzulatu u Sarajevu
« Reply #13 on: 12/July/2012 »
prvi puta  :sprda: ocekivao sam 1 god  ali kada sam vidio da vrijedi do 2017  :neee:
Mali update: dali su mi j b1/b2 vizu na 10 god, nisu me ni pitali hoću li. Samo mi je konzul napomenuo da ću imati i b vizu sutra kada dođem po pasoš.

Offline s0lved

  • Registered
  • *
  • Posts: 63
    • View Profile
Re: Danas izvadio US vizu u konzulatu u Sarajevu
« Reply #14 on: 03/August/2016 »
Mali update: dali su mi j b1/b2 vizu na 10 god, nisu me ni pitali hoću li. Samo mi je konzul napomenuo da ću imati i b vizu sutra kada dođem po pasoš.


Koliko te kostalo vadjenje vize,to jest,koliko si uplatio u banci za obradu vize ?