Author Topic: classic internacional cruises iz Portugala?  (Read 14560 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Odg: classic internacional cruises iz Portugala?
« Reply #15 on: 02/December/2009 »
Jučer poslao mail,i zvao ih na mob.i na fiksni,na telefon se nitko ne javalja a na mail ne odgovara,hmmm ajde valzg dofuraj ti svoju frendicu nama tu pa da ju pitamo što nas zanima
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Zoran

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Odg: classic internacional cruises iz Portugala?
« Reply #16 on: 02/December/2009 »
Pa kako ne odgovara, nije mi jasno, ja sam ga zvao par puta, zadnji put prekjučer i svaki put mi se javi.

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Odg: classic internacional cruises iz Portugala?
« Reply #17 on: 02/December/2009 »
Neznam care,eto cijeli dan pokušavam,možda nerade srijedom  :yahoo: probati cu opet sutra
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline ValZgb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Odg: classic internacional cruises iz Portugala?
« Reply #18 on: 03/December/2009 »
Primila nekoliko poruka i na pm, nazalost Djuli nema pristup netu pa cu sve informacije kaj mi je ispricala staviti ovdje:

Prijavila se preko agencije Mediator (mislim da je to slovenska firma) u Varazdinu i javila se njihovom agentu Romeu. Cekala je relativno dugo i provizija toj agenciji je bila poprilicno visoka (1300 eura). Bila je na "Arionu" a sad ide na cruise oko svijeta na "Danaju" (ako sam dobro zapamtila). Radila je kao waiter u baru i bilo joj je OK. Jako su polagali paznju na hirerahiju i nije bilo dozvoljeno druzenje izmedju staffa i crew-a. Kao zeni joj je bilo cak malo i teze jer su joj se jako nabacivali (bilo je svega 15 cura u crew-u). Placa joj je bila 850 eura + tips pa joj je sve skupa bilo izmedju 1500-1800 eura mjesecno. Naradila se kao konj (malo ih je pa se puno vise radi) ali je u pravilu zadovoljna jer se vraca opet. Stovise, jedva ceka da se vrati. Ekipa je bila sarolika no bila je jedina iz HR.
Uglavnom, Varzadinci nisu laznjaci samo su skupi i ne rade za americke cruise kompanije (zasad).

Offline Zoran

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Odg: classic internacional cruises iz Portugala?
« Reply #19 on: 03/December/2009 »
Pa nije to ni loša plaća ako se može napraviti toliko tipsa. Neznam koliko se tipsa može napraviti na Carnivalu ili Royalu?? Koliko sam razumio na forumu oni ne rade sa gotovinom već karticama pa neznam kako to sa tipsom opće funkcionira?? Bilo bi dobro da je još opisala kakav je smještaj, kakav je život u slobodno vrijeme, ono što mene zanima dali se može koristiti gym i još neke sitnice, ali ipak hvala na informacijama meni su dosta pomogle, ali još ne mogu da se odlučim dali da odem u tu kompaniju ili da ćekam sljedeći interw. za Carnival?

Offline ValZgb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
Odg: classic internacional cruises iz Portugala?
« Reply #20 on: 04/December/2009 »
Da, placali su svi karticama ali obracunava se neki postotak (ja to ne kuzim bas najbolje ali sigurno ce to netko tko je vec radio kao waiter na cruiseru bolje znati objasniti). Kao crew nije imala pristup baru u slobodno vrijeme, niti gymu, niti frizwru. Imaju poprilicno stroga pravila oko staffa i crew-a. Ona je u slobodno vrijeme najvise spavala ili bila u crew baru. Ovaj cruise za koji ukrcavaju pocetkom sijecnja je put oko svijeta.. daklem posla da padas s nogu

Offline seamancic

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Odg: classic internacional cruises iz Portugala?
« Reply #21 on: 30/December/2009 »
cekaj majstore-ZORANE, otkud ti sve to znas.....

Nemoj da mislis da te nesto provociram, ali ja sam sa jos dvojicom zavrsio papire jos u julu i evo jos cekam-preko SEAWORKS AGENCY iz ZRENJANINA(na forumu imas o njima moj komentar), pritom sam konkurisao za CARNIVAL, i digao ruge od tih portugalaca.

***ZA KOJE STE POZICIJE CEKALI PREKO AGENCIJE, KOLKO JA ZNAM SA BRODA OD LJUDI KOJI SU ISLI PREKO TE AGENCIJE SAMO SALJU ZA ASS. STEWARDE A OSTALO MOZETE ZABORAVITI***(PLACE 500-800EUR)

Naime za barwaiter-a se prvi ugovor placa 900 evra (uracunata avio karta viza

***KOJU PLACA KOMPANIJA, NE AGENCIJA***

 i provizija agencije-koja je paprena), i navodno je plata 900 EVRA plus baksis...

***BARWAITER PLACA JE U PUNOJ SEZONI 850EUR-A (RADIO SAM TU POZICIJU NA NJIHOVIM BRODOVIMA) + BAKSIS KOJI RECIMO MOZES SANJATI***

E sad, ja bih tebe hteo da pitam da li te informacije dobijas od vlasnika te agencije SEAWORKS AGENCY ili imas nekog drugog i preko koga ides.

***SVE AGENCIJE TAKO MULJAJU LJUDE DA JE TO NEZAMISLIVO, BRDA I DOLINE SAMO DA POKUPE ZA UKRCAJ***

Mene je do sada kostala 500evra ta agencija-sertifikati, lekarski, pasos i pomorska knjizica...
Kako izgleda ode sve u vodu.... Naravno oni nisu dobili nikakve pare, ali jeste brodarska skola za sertifikate koje cu besplatno dobiti na CARNIVAL-u....

***BESPLATNO NA CARNIVALU-SRETNO AKO TO VISE POSTOJI, POSTOJALO JE PRIJE PAR GODINA KOLKO JA ZNAM-NUDILI SU MI NEKU MULJAZU ZA TE CERTIFIKATE ALI NE BESPLATNO***

Pa nije to ni loša plaća ako se može napraviti toliko tipsa. Neznam koliko se tipsa može napraviti na Carnivalu ili Royalu??

***NA ROYALU JE VRLO LOSE-PRIJATELJ MI JE NA BRODU POZICIJA BAR WAITER-1. MJESEC SU MU MORALI SLATI NOVCE OD DOMA NIJE ZARADIO NI 100EUR-A, SAD MU JE NESTO LAKSE, POCEO ZARADJIVATI NORMALNE NOVCE 500-1000EURA-PLACE SU IM U DOLARIMA***

Primila nekoliko poruka i na pm, nazalost Djuli nema pristup netu pa cu sve informacije kaj mi je ispricala staviti ovdje:

***DA NIJE IMALA PRISTUP NETU NA BRODU JER GA NA TOM BRODU NEMA, ALI IMA U SVAKOJ LUCI-(ONA NIJE IMALA SVOJ LAPTOP ITD.)

Prijavila se preko agencije Mediator (mislim da je to slovenska firma)

***TAKO JE SLOVENSKA AGENCIJA KOJA TRAZI PUNO LOVE I PUNO OBECAVAJU***

 u Varazdinu i javila se njihovom agentu Romeu. Cekala je relativno dugo i provizija toj agenciji je bila poprilicno visoka (1300 eura)

***VRLO VELIKA-MORAS 2-3 MJESECA DA VRATIS LOVU ZA AGENCIJU I ZA SKOLU ZA POMORSKU I CERTIFIKATE BEZ KOJIH SE NE MOZE NA BROD***.

 Bila je na "Arionu" a sad ide na cruise oko svijeta na "Danaju" (ako sam dobro zapamtila). Radila je kao waiter u baru i bilo joj je OK. Jako su polagali paznju na hirerahiju i nije bilo dozvoljeno druzenje izmedju staffa i crew-a.

***OVO BAS I NIJE ISTINA-DRUZENJE IZMEĐU STUFFA I CREW-A JE NORMALNA STVAR U BITI***

Kao zeni joj je bilo cak malo i teze jer su joj se jako nabacivali (bilo je svega 15 cura u crew-u). Placa joj je bila 850 eura + tips pa joj je sve skupa bilo izmedju 1500-1800 eura mjesecno.

***DOBAR VIC-TO MOZES ZARADITI SAMO KAD JE NAJBOLJI CRUISE***

Naradila se kao konj (malo ih je pa se puno vise radi)

***NA SVAKOM BRODU SE DOSTA RADI, NE SAMO NA TOM GDJE JE ONA BILA***

ali je u pravilu zadovoljna jer se vraca opet. Stovise, jedva ceka da se vrati. Ekipa je bila sarolika no bila je jedina iz HR.

***BIO SAM JOS I JA, DOSAO MALO KASNIJE I OTISAO MALO KASNIJE***

Uglavnom, Varzadinci nisu laznjaci samo su skupi i ne rade za americke cruise kompanije (zasad).

***NISU VARAZDINCI NEGO SLOVENAC KOJI SALJE A OVAJ U VARAZDINU JE SAMO KAO NEKI POSREDNIK- DA PRESKUPI RECIMO PRIMJERA AGENT IZ BUGARSKE ZA ISTU KOMPANIJU SALJE OD 300-600EUR-A, INACE SE NA KOMPANIJU MOZE I BEZ AGENTA!!!***

Offline seamancic

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Odg: classic internacional cruises iz Portugala?
« Reply #22 on: 30/December/2009 »
Neznam koliko se tipsa može napraviti na Carnivalu ili Royalu??
***KOLKO PRODAS OD TOG POSTOTKA TI SE DIJELI POSTOTAK ZA TIPS-IMAS SVOJU KARTICU I SVAKI DAN MOZES VIDJET KOLKO SI PRODAO, TAKO JE I NA CLASSIC INTERNATIONAL CRUISESS ALI NE NA SVIM BRODOVIMA***

Koliko sam razumio na forumu oni ne rade sa gotovinom već karticama pa neznam kako to sa tipsom opće funkcionira??
***JOS JEDNA STVAR OVISI KOJI POSAO RADIS NA RODU-NPR. AKO SI CABIN STEWARD ILI WAITER U RESTORANU ONI SI MEĐUSOBNO DIJELE OD BROJA PUTNIKA KOJI SU NA BRODU NEKIH 5EURA PO OSOBI, A AKO RADIS U BARU ONI SE DIJELE OD PRODAJE PICA SAMO***

Bilo bi dobro da je još opisala kakav je smještaj, kakav je život u slobodno vrijeme,
***ZIVOT U SLOBODNO VRIJEME-UZMES SI LAPTOP, KNJIGE I TO TI JE TO-SKOKNES DO CREW BARA, POPIJES PAR PIVA IDES SPAVAT I OPET NOVI DAN, OSTALO KAD STE NA KOPNU ODES MALO VAN I CEKAS KRAJ UGOVORA***

ono što mene zanima dali se može koristiti gym
***GYM SE MOZE KORISTITI ALI TO I NISU BAS NEKI PRAVI GYM-OPET OVISI OD BRODA DO BRODA***

i još neke sitnice, ali ipak hvala na informacijama meni su dosta pomogle, ali još ne mogu da se odlučim dali da odem u tu kompaniju ili da ćekam sljedeći interw. za Carnival?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odg: classic internacional cruises iz Portugala?
« Reply #23 on: 30/December/2009 »
@seamancic, vidim da imas problema sa upotrebom naredbe quote

Kada želiš nekoga citirati, označiš njegov tekst sa mišem tako da stisneš lijevi gumb miša i prevučeš preko teksta, pa stisneš ovu ikonu
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline sabolic_darko

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 56
  • YOU"LL NEVER WALK ALONE
    • View Profile
Odg: classic internacional cruises iz Portugala?
« Reply #24 on: 01/January/2010 »
Sine ovaj lik sto je dopunio moj tekst sve zna- matori svaka cast...

Ti si od onih ljudi koji sve znaju ili znaju nekog najblizeg koji jos vise zna.....

Sine nemoj vise da odgovaras na moja pitanaja ili odgovore-HVALA........


LIFE IS ONE-LIVE IT
    LIVERPOOL IN MY HEART
    YOU"LL NEVER WALK ALONE

Offline vinston88

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Odg: classic internacional cruises iz Portugala?
« Reply #25 on: 06/January/2012 »
Ima li neko informacije o agentu za ovu kompaniju? Hrvatska, Srbija ili neka druga zemlja?