Author Topic: Kona?ni dojam by Ledeni!  (Read 25902 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: kona?ni dojam by Ledeni!
« Reply #15 on: 15/January/2011 »

Kuhinja je dužine 15 m,što bi značilo da sam taj dan prehodao skoro 8,5 km
U prosjeku nosiš 10 kg u svakom hodu što bi značilo da sam preneo oko 5 i pol tona


 :hehe:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline RAS KASS

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: kona?ni dojam by Ledeni!
« Reply #16 on: 15/January/2011 »
Jesi li trazio novu poziciju na kraju ugovora ili su ti oni sami ponudili?

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: kona?ni dojam by Ledeni!
« Reply #17 on: 15/January/2011 »
:hehe:
Upravo tako šefe,zato pokušavam reči da utility u  prosjeku rade 50% a od nekih i 70% više na brodu,i da costarico može biti sretan jer je to izbjegao.
To je razlog zašto malo tko ostane duže od jedne sezone na toj poziciji!
Npr.žao mi je Dona s ovog foruma jer ga je njegov i***tski ex.cheff sje*ao i opet je dobio ugovor za utility!(kao nedovoljno dobar engleski,a dečko ga bolje priča nego sam ex.cheff)
No je*iga što je tu je,nadam se da če i on s početkom sezone dobiti premještaj u neki drugi dept.!
Uvijek napominjem,tko je dobio utility-teška robija,konobari malo manja robija,i laundry manja robija,sve ostale pozicije su neusporedive s ove tri navedene!
Great respect za sve ljude koji ih rade ili če ih raditi!
Tražio i dobio novu poziciju samo zahvaljujući snalažljivosti i ne pregovaranja s HM ili Ex.cheffom nego izravno sa officeom,uostalom tako sam i brata ugurao koji je dobio cab.stew.bez da je imao interw.samo na moju riječ!
Naravno on če se sad trebati pokazati,ali ide smenom i sve mu je otvoreno!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Costarico

  • Registered
  • *
  • Posts: 179
    • View Profile
Re: kona?ni dojam by Ledeni!
« Reply #18 on: 15/January/2011 »
Moj kolega nikad nije izašao nikud preko dana osim u Frankfurt (jer su kurve tamo 30€,i BTW veći izbor nego u Amsterdamu   :haha:)
Ti si Ledeni stvarno kralj..hahahahahaha..vjerujem da nakon te robije treba neki izduvni ventil!

Ja sam po svaku cijenu bio spreman otići kao Utility i dobro ispade na kraju, samo da se šta ne iskomlikuje, jer ja ne vjerujem dok ne dobijem ugovor sa datumom ukrcaja :)


Offline miami

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: kona?ni dojam by Ledeni!
« Reply #19 on: 16/January/2011 »
Koja je razlika u plati i duznostima izmedju Cabin Stewardess i Senior Cabin Stewardess ? Da li radite u paru ili singl ? Od koliko soba je tvoj reon ?  Embarkation day ludnica ili opusteno stignes sve sobe da spremis ?

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: kona?ni dojam by Ledeni!
« Reply #20 on: 16/January/2011 »
Ja još nisam radio tu poziciju,tek ču početi ali ču ti napisati jer znam kako se radi!
Razlika u plači je 200€ više za sen.cab.stewardess,Jedan koridor dvoje ljudi,svatko jednu stranu!!!
Ovisno koliko je pun brod broj soba se kreče otprilike oko 15 soba
Embarkation day je ludnica,ali samo ču reči da cura s kojom sam bio jako dobar je uvijek završavala do 12 h,čak nekad i do 11h
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Sofiii

  • Registered
  • *
  • Posts: 51
  • I love Vlatko Stefanovski
    • View Profile
Re: kona?ni dojam by Ledeni!
« Reply #21 on: 16/January/2011 »
Ja još nisam radio tu poziciju,tek ču početi ali ču ti napisati jer znam kako se radi!
Razlika u plači je 200€ više za sen.cab.stewardess,Jedan koridor dvoje ljudi,svatko jednu stranu!!!
Ovisno koliko je pun brod broj soba se kreče otprilike oko 15 soba
Embarkation day je ludnica,ali samo ču reči da cura s kojom sam bio jako dobar je uvijek završavala do 12 h,čak nekad i do 11h


sad mi je krivo sto nisam dodala samo rec senior kad sam aplicirala za sobaricu. da sam samo znala u cemu je razlika.
grrr

Offline miami

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: kona?ni dojam by Ledeni!
« Reply #22 on: 17/January/2011 »
Ja još nisam radio tu poziciju,tek ču početi ali ču ti napisati jer znam kako se radi!
Razlika u plači je 200€ više za sen.cab.stewardess,Jedan koridor dvoje ljudi,svatko jednu stranu!!!
Ovisno koliko je pun brod broj soba se kreče otprilike oko 15 soba
Embarkation day je ludnica,ali samo ču reči da cura s kojom sam bio jako dobar je uvijek završavala do 12 h,čak nekad i do 11h


Znaci razlika je samo u 200 e ?! Ja sam mislila da postoji razlika i u duznostima..Jer obicno veca pozicija znaci vise para a manje rada   :D  i malo drugacija zaduzenja. Tako je bar bilo na mom prethodnom okeanskom brodu : razlika u plati 500 dolara, radi se u paru  i senior cabin stewardes samo brise prasinu,dopuni mini bar i usisa a druga cabin stewardess  ribachi wc i terasu zajedno sa zidovima (jer se nahvata mnogo soli) ,celu verandu i jos joj pomogne da namesti krevet   :rolleyes:.Pitam jer hocu da apliciram sad za recni za istu poziciju pa da vidim kako stoje stvari  ;D 
Pomalo mi je cudno kako to stizete sve da uradite do 12 sati na embarkation day. Evo zasto mi je cudno : mi smo u paru radile a imale smo 17 soba da uradimo od 7 ujutro do 2 posle podne ali smo najcesce zavrsavale oko 3-4. I na embarkation day smo radile obicno 14 sati dnevno a nemas vremena za rucak i treba ti 3 dana da dodjes sebi,da se odmoris posle toga. Mozda ste vi onda bolje organizovani ili...imate manje obaveza, ili su vam gosti veoma uredni.  -()-

Hvala za info i svaka cast kad imas zivaca piskarati ovde na forumu i odgovarati na stalno slicna pitanja.

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: kona?ni dojam by Ledeni!
« Reply #23 on: 17/January/2011 »
Embarkation day ti pomažu konobari!,oni usisavaju brišu prašinu mjenjaju vodu u bocama itd.ti mjenjaš posteljinu čistiš wc itd.
Senior radi isto kao i cab.stew.i jedan je na svakom brodu,mijenja housekeepera kad je na godišnjem i to je to!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline miami

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: kona?ni dojam by Ledeni!
« Reply #24 on: 17/January/2011 »
Embarkation day ti pomažu konobari!,oni usisavaju brišu prašinu mjenjaju vodu u bocama itd.ti mjenjaš posteljinu čistiš wc itd.
Senior radi isto kao i cab.stew.i jedan je na svakom brodu,mijenja housekeepera kad je na godišnjem i to je to!


Sad mi je jasno za seniora .
Pa to je onda super ako na taj dan imas pomoc, bar nesto  :D



Koliko si dugo cekao  od intervjua do ukrcaja ? Koliko je vremena proslo , posto vidim da neki cekaju i vise meseci do godinu dana.

Offline urosevic100

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
Re: kona?ni dojam by Ledeni!
« Reply #25 on: 27/January/2011 »
@ledeni care,

spominje se nesto o dobijanju penzije posle 5 godina rada, da li to vazi za Uniworld i za koje jos kompanije?

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: kona?ni dojam by Ledeni!
« Reply #26 on: 27/January/2011 »
@ledeni care,

spominje se nesto o dobijanju penzije posle 5 godina rada, da li to vazi za Uniworld i za koje jos kompanije?
Koliko ja znam uniworld i scillya,jer jedino oni plove pod švicarskom zastavom s time podliježu švicarskim zakonima koji propisuju minim.5 godina radnog staža i 65 godina starosti
To ti znači da moraš 7 sezona odraditi na brodu
Koliko sam informiran najmanja mirovina u Švicarskoj (koju propisuje vlada) trenutno iznoz skoro 600€ točnije 587€
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline urosevic100

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
Re: kona?ni dojam by Ledeni!
« Reply #27 on: 27/January/2011 »
Hvala brate, najjaci si ovde na forumu

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: kona?ni dojam by Ledeni!
« Reply #28 on: 27/January/2011 »
Hvala brate, najjaci si ovde na forumu

 +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline urke17

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: kona?ni dojam by Ledeni!
« Reply #29 on: 27/January/2011 »
Embarkation day ti pomažu konobari!,oni usisavaju brišu prašinu mjenjaju vodu u bocama itd.ti mjenjaš posteljinu čistiš wc itd.
Senior radi isto kao i cab.stew.i jedan je na svakom brodu,mijenja housekeepera kad je na godišnjem i to je to!
    Jel to konobari rade po opisu duznosti,ili rade za neku dodatnu nadnicu kao na prekookeanskim brodovima?
Life is about the little things, which is one of the things you learn when you get older