Author Topic: Kona?ni dojam by Ledeni!  (Read 25899 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: kona?ni dojam by Ledeni!
« Reply #30 on: 28/January/2011 »
    Jel to konobari rade po opisu duznosti,ili rade za neku dodatnu nadnicu kao na prekookeanskim brodovima?
Dužnost care dužnost,housekeeping svki dan polira pribor za jelo,a konobari im to vračaju s pomaganjem na dan ukrcaja,jer taj dan je lunch off
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline sneguljicica

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: kona?ni dojam by Ledeni!
« Reply #31 on: 28/January/2011 »
Ledeni,da li imas neke interne informacije o Seachefs? Na jednom mestu si napisao samo da i nisu nesto popularni,tipa najjaci je Viking,pa Avalon i Uniw.,al to je bilo poodavno. Ove zvanicne info na webu i ne sluze bas cemu,tako da ako znas bilo sto (sto bi reko nas Dzoni.,)...hvala ti unapred.Mogao bi ti i svrnuti u utorak do Arcotela,ha?  :uzdravlje:

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: kona?ni dojam by Ledeni!
« Reply #32 on: 28/January/2011 »
Nemam,koliko ja znam sea cheffs su sestrinska kompanija scillye,i toliko o njima.
Rekao sam da poznam jednog dečka koji je radio za njih i da nije bio zadovoljan,ali isto tako rekao sam da mi on nije mjerodavan jer je tip lijenčina
Stoga o njima zasad nemam ništa,pokušavam stupiti u kontakt s njim ali zasad bezuspiješno!

Pa iskreno,možda  navratim s obzirom da sam u zg,vidjet ču kak ču biti s vremenom,ak se vidimo onda svakako na  :uzdravlje:
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
Re: kona?ni dojam by Ledeni!
« Reply #33 on: 28/January/2011 »
E ovako prvo da se zahvalim ledenom na sve informacije koje je rekao covek je sve sto je rekao bio u pravu.Ledeni brate danas su me zvali iz agencije i rekli mi da sam prebacen u prvu grupu i da pocinjem odmah na pocetu sezone,bas kao sto si i rekao.sad cekam ugovor i dokumente da vadim vizu.rekli su jos da sredinom februara idem na neku kao obuku u austriju.jos jednom hvala ledeni na sveu.

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: kona?ni dojam by Ledeni!
« Reply #34 on: 28/January/2011 »
E ovako prvo da se zahvalim ledenom na sve informacije koje je rekao covek je sve sto je rekao bio u pravu.Ledeni brate danas su me zvali iz agencije i rekli mi da sam prebacen u prvu grupu i da pocinjem odmah na pocetu sezone,bas kao sto si i rekao.sad cekam ugovor i dokumente da vadim vizu.rekli su jos da sredinom februara idem na neku kao obuku u austriju.jos jednom hvala ledeni na sveu.
No problem brother.....it was my pleasure!!!!!
Zaboravio sam na koju poziciju ideš ali nije ti to obuka to ti je kick off meeting,mislim da ti je u beču 14.februara,ili 17.februara ovisno koja si pozicija i traje ti 14 dana ak se ne varam
Za 4 dana če ti doči ugovor,znači danas je petak,vjerovatno u srijedu četvrtak,i po vizu care!
Želim ti sreću,možda budemo na istom brodu pa čemo se zaliti,nadam se da piješ  :hehe:
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
Re: kona?ni dojam by Ledeni!
« Reply #35 on: 28/January/2011 »
No problem brother.....it was my pleasure!!!!!
Zaboravio sam na koju poziciju ideš ali nije ti to obuka to ti je kick off meeting,mislim da ti je u beču 14.februara,ili 17.februara ovisno koja si pozicija i traje ti 14 dana ak se ne varam
Za 4 dana če ti doči ugovor,znači danas je petak,vjerovatno u srijedu četvrtak,i po vizu care!
Želim ti sreću,možda budemo na istom brodu pa čemo se zaliti,nadam se da piješ  :hehe:

Hvala ti ledeni,aj objasni sta je to kisk off meeting uratko ja mislio to kao neka vrsta treninga al ocigledno sam pogresio.bas bih voleo da smo na istom brodu i da naravno da pijem hehehehehehe i bilo bi mi zadovoljstvo.sve sto si rekao za konobara ispostavilo se tacno heheheh ma nisam ni sumnjao u tebe hahah pozzdrav care i daj objasni taj kic off sta znaci!!!hvala unapred

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: kona?ni dojam by Ledeni!
« Reply #36 on: 28/January/2011 »
Hvala ti ledeni,aj objasni sta je to kisk off meeting uratko ja mislio to kao neka vrsta treninga al ocigledno sam pogresio.bas bih voleo da smo na istom brodu i da naravno da pijem hehehehehehe i bilo bi mi zadovoljstvo.sve sto si rekao za konobara ispostavilo se tacno heheheh ma nisam ni sumnjao u tebe hahah pozzdrav care i daj objasni taj kic off sta znaci!!!hvala unapred
Ukratko,kick off meating je,sastanak glavešina sa malom rajom prije nego sezona starta.
Tu se 14 dana razglaba o tome što se očekuje od nas i bla bla bla,možeš ga nazvati i treningom ali od milja ga zovu fuck off meating jer se za*****avaš tih 14 dana,ti pošto si konobar samo ti češ raditi,poslužiati ih i ta sranja.
Sve u svemu nije loše jedino što radiš za golu plaću,jer nedaju tip.!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline RAS KASS

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: kona?ni dojam by Ledeni!
« Reply #37 on: 28/January/2011 »
Znaci tih 14 dana je placeno?

Ako si na holdu i uletis u toku sezone,jer ides na taj kick off ili ne?Jesi bio ti na tom kick offu?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: kona?ni dojam by Ledeni!
« Reply #38 on: 28/January/2011 »
ledeni nije meating nego meeting  +U+ meat je meso



Želim ti sreću,možda budemo na istom brodu pa čemo se zaliti,nadam se da piješ  :hehe:


svrha foruma ispunjena  :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
Re: kona?ni dojam by Ledeni!
« Reply #39 on: 29/January/2011 »
Hvala ledeni na info-u i sto si mi poblize objsnio,a to da samo bi ja radio reci mi gde konobari ne rade zacudio bih se kad bi mi rekao da bih se i ja za*****avaoo hahahaha.

kao i uvek nas sef foruma ima duhovite komentar sta bismo mi bez njega hehe.

Offline miami

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: kona?ni dojam by Ledeni!
« Reply #40 on: 12/February/2011 »
  Ti si pun informacija  :D
koliki je  prosek cekanja kad te stave na ' hold on' ?? da li to cekanje moze biti  3-4 meseca ili te zovu tek sledece sezone ( citaj : za godinu dana ) .
Danas sam saznala da sam ' on hold' kod Sea Chefs i to mi se nimalo ne svidja  ???

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: kona?ni dojam by Ledeni!
« Reply #41 on: 12/February/2011 »
Nema ti to pravila,ovisi kad im treba tad zovu!!
Jednom prilikom Damir mi je rekao citiram " Criuse industrija je toliko nepredvidiva da se sve mijenja iz minute u minutu"
Osobito ti ne mogu ništa reči za sea cheffse,moguće da te zovu u 5 mj.kad počnu godišnji odmori a moguće i da te ne zovu uopće!
Ja dok sam bio na holdu,sam obavio 2 interw.za Disney i Portugal cruises,i rješavao kao da neču nikad otiči na riječni,ali eto uspio sam otiči!!!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline miami

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: kona?ni dojam by Ledeni!
« Reply #42 on: 12/February/2011 »
Zato te i pitam da vidim da li se isplati cekati jer dok oni mene ne pozovu ja mogu zavrsiti jos jedan ugovor na okeanu.
 Jer ipak ,  'Time is money' .
 Koliko si ti meseci cekao od kad su ti rekli da si 'hold on' do poziva ?
 
 

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: kona?ni dojam by Ledeni!
« Reply #43 on: 12/February/2011 »
Ja saznao u 12 mj.da sam hold,otišao u 5mj.znači nekih 5mj.
Savijet:Ovo ti ne može propasti,odi na ocean,pregledavaj mail,ak te zovu lako seskineš s broda i doputuješ!!!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline miami

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: kona?ni dojam by Ledeni!
« Reply #44 on: 12/February/2011 »
Ja saznao u 12 mj.da sam hold,otišao u 5mj.znači nekih 5mj.
Savijet:Ovo ti ne može propasti,odi na ocean,pregledavaj mail,ak te zovu lako seskineš s broda i doputuješ!!!

Takav je i moj plan    :nokti:
Hvala !