Author Topic: Takvih kao vi ima još stotine  (Read 47793 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline kasper11

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #30 on: 06/February/2011 »
Sef je odgovorio,slazem se s njime.

Zelim dodat ipak jos nesto i nemam se namjere vise nikome dokazivat a jos manje opravdavat, iako mislim kako je forum javno
izražavanje i požtivanje svačijeg mišljenja.Barem sto se mene tice.

Naravno da necu prihvatiti posao cistacice,sad jos manje. Pa sta je sa vama ili bolje da kazem pojedincima
koji ocito nisu nikada isli u skole(jer kako inace protumacit ovakav stav)hmm,mozda ipak balkanski mentalitet?!?

Da skratim pricu i stavim tocku. Ja ovdje ne trazim savjete koji posao da prihvatim ili gdje da usmjerim svoju energiju(kao sto me uputio Mladen).
To je, ja mislim, moja stvar. Ako mi budu trebali takvi savjeti obratit cu se vec nekome.
Sto se tice posla. Evo jedne usporedbe.  Ako se vec tako malo ili pak uopce u RH NE cijeni fakultet, zasto recimo doktoru medicine,kada se raspisuju natjecaji
i kada se takva osoba javi ne ponude posao da CISTI wc e u bolnici(pa ce vec nekako doc do kirurga,mos si mislit!!!!!). Zar to nije ista stvar?
Iskreno za takve slucajeve nisam jos cula. Jer to su meni ovdje ponudili. I naravno da cu UVJEK I sa pravom
trazit bolju poziciju. Mozda sada zatrazim i ZLATNI  a ne crveni tepih. E nes mene!!
A Hrvati sa ovakvim stavom niti ne mogu do Europe! Mozda u nekoj jako jako dalekoj buducnosti ili snu ;))

U potpunosti si u pravu.nismo svi ljudi sa stavom,nismo svi ljudi sa ponosom,nismo svi isti ali bahato je kad sa tobom tako ruzno razgovara covjek koji je samim svojim nastupom pokazao koliko nisko zivi i koliki je intelektualac.Stvar je po meni jos gora,jer regrutuje ljude za posao i kompanije na kojima bi on,nakon ovakvog razgovora sa onim poslednjim radnikom,najneskolovanijim,pa makar i nekim koji nezna da prica engleski ali je tu i radi na brodu,s mjesta dobio sut kartu.Znam to iz iskustva,a pogledaj kakav primjer te zaposljava.sramota.

Offline matrix2012

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #31 on: 18/February/2011 »
E ljudi bre zar stvarno mislite da je na tom brodu tako lepo i bajno. Pa tu neces nikad naci Francuza, Nemca, Svajcarca, Amerikanca na poziciji nizoj od staff-a ili nekoj od sefovskih pozicija.
Evo ti prost primer na brodu ti je kao Waiter or Bar Waiter plata nekih 3200$-4500+tips, a u Engleskoj ti je 1h-25dbg+tips+bonus i jos je kuci ne ide na brod po 9 meseci i jos nesto brodovi spadaju u visoko rizicne poslove.
Ja ti kazem za te pozicije kao Waiter, Bar Waiter , Reception, Hostess idu ljudi iz Mexica, Rumunije(oni su i vecinom sefovi), Bugari, Peruanci, Cileanci, sve drzave bivse YU. Stave recimo glavnog kuvara Francuza kao on je Francuski kuvar, a to Americke goste odusevljava to je kao prestiz, a njemu daju platu ko kapetanu, a ne zna ni u bife kod Lije da kuva, a kamoli nesto specijalno, uostalom svaka kompanija gleda da ustedi, i zato stedi na radnoj snazi i porezima.
A sto se tice pozicija kao Ass. Bufet Steward, Bufet Steward uvek su slobodne jer svi malte ne daju otkaz na prva 4 meseca ili odu samo jedan ugovor i zato ih agencije i preferiraju jer ih ima stalno i tako uzmu najlaksu kintu od kandidata, a ove jace pozicije je ljudi moji ili za nekog ko da malo vise ili cuvaju za posebne kandidate pa ko ima vezu kao i kod kuce. oT

Offline Jeja

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #32 on: 18/February/2011 »
skrenuli ste potpuno s teme! sorry, ali jeste..

Inna, žao mi je da su tako postupili s tobom, stvarno su .. . nemam riječi.

Netko je napisao da oni čitaju forume, pa  nek čitaju, nek znaju što mislimo o takvom ponašanju, jedino mi žao što netko tamo iz Miamija ne čita ovo! Ali potrudit ćemo se pa će i oni dobiti dio ovog hrvatskog šarma kojim se razbacuju gospoda iz EP iliti Uspinjače!

Go Inna!!!

Offline xaddr

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #33 on: 14/March/2011 »
Hehe rekao je istinu. Cinila si mu se ista kao i stotinu drugih kandidata koje slusa svaki dan.
Nemas sto ti presucivati da imas magisterij, ni koje su skole u pitanju, jos si se trebala nahvaliti naveliko. Onda ti sigurno nebi rekao to. Skromnoscu nikad neces dobiti posao.

Pa kako bi ti radila na recepciji ako nemozes podnesti jedan ovakav komentar? Tamo ces imati stotine bahatih i bezobraznih gostiju.
Nije da ja opravdavam neko bahato ponasanje, ali ovo mi se cini pretjerivanje.



Jedan savjet za sve koji traze posao u buduce... budite samouvjereni i nedajte se smesti. Ako zelite taj i taj posao, morate biti vrlo jasni i dati do znanja agenciji da ste ozbiljni i kvalificirani. Ako vas posalju na interview, oni na neki nacin jamce za vas da ste vi dobar kandidat.
Ako cete na pitanja odgovarati sa da i ne i glumiti neku skromnost, nikad necete proci pravi interview. Osim mozda za hotes stewarda :sprda:

Posao na brodu je za jake ljude, ne za one koji odustaju ako im se ne svidja ton glasa agenta koji ih zaposljava.

Offline malidjecak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #34 on: 14/March/2011 »
I svo to predavanja odrza forumas pocetnik.ccc  :waiting: :waiting: :waiting: :tuctuc:

Offline xaddr

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #35 on: 14/March/2011 »
Broj postova na ovom forumu nije nikakvo mjerilo mog iskustva s agencijama ili brodovima. Ovo nije prvi nick koji tu koristim, drugi je izbrisan jer sam nekoliko godina bio neaktivan, tako da ti ni to da sam "forumas pocetnik" ne stoji.
Uostalom, tko se javio, jos jedan forumas pocetnik...

 :rtfm: Nisam ja ovdje tema, nego iskustvo gospodicne sa agencijom. Po meni je malo pretjerala s reakcijom, nesporazuma uvijek ima i ona si je sama kriva sto nije uvjerila agenciju da je zapravo super obrazovana, iskusna, i da bi bila savrsena za rad na bilo kojoj poziciji na brodu.
Neznam sto se ima naci uvrijedjenom ako su joj ponudili posao cistacice na brodu, to je ponekad cak i bolje placen posao nego posao na recepciji. Neki bi cak rekli i manje stresan.


Offline bellezza

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #36 on: 14/March/2011 »
Broj postova na ovom forumu nije nikakvo mjerilo mog iskustva s agencijama ili brodovima. Ovo nije prvi nick koji tu koristim, drugi je izbrisan jer sam nekoliko godina bio neaktivan, tako da ti ni to da sam "forumas pocetnik" ne stoji.
Uostalom, tko se javio, jos jedan forumas pocetnik...

 :rtfm: Nisam ja ovdje tema, nego iskustvo gospodicne sa agencijom. Po meni je malo pretjerala s reakcijom, nesporazuma uvijek ima i ona si je sama kriva sto nije uvjerila agenciju da je zapravo super obrazovana, iskusna, i da bi bila savrsena za rad na bilo kojoj poziciji na brodu.
Neznam sto se ima naci uvrijedjenom ako su joj ponudili posao cistacice na brodu, to je ponekad cak i bolje placen posao nego posao na recepciji. Neki bi cak rekli i manje stresan.




Apsolutno se slazem! :pop1:
"Daj mi Boze snage da izdrzim ono sto promeniti ne mogu,daj mi hrabrosti da promenim ono sto mogu,i mudrosti da raspoznam to dvoje.''

Offline malidjecak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #37 on: 14/March/2011 »
Pitao bih te da si se nasao u njenoj situaciji,da li bi ti bio smiren i ovo je forum gdje iznosimo svoje situacije,iskustva,vidjenja stvari iz licno nase perspektive.Zato sam mislio da joj ne treba jos jedan
od ljubitelja stavova i nastupa doticnog gospodina iz EP,sto ti ocigledno jesi.

Offline Jeja

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #38 on: 14/March/2011 »
Pitao bih te da si se nasao u njenoj situaciji,da li bi ti bio smiren i ovo je forum gdje iznosimo svoje situacije,iskustva,vidjenja stvari iz licno nase perspektive.Zato sam mislio da joj ne treba jos jedan
od ljubitelja stavova i nastupa doticnog gospodina iz EP,sto ti ocigledno jesi.

Potpuno se slažem!  ::yes::

Offline xaddr

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #39 on: 15/March/2011 »
Pitao bih te da si se nasao u njenoj situaciji,da li bi ti bio smiren i ovo je forum gdje iznosimo svoje situacije,iskustva,vidjenja stvari iz licno nase perspektive.Zato sam mislio da joj ne treba jos jedan
od ljubitelja stavova i nastupa doticnog gospodina iz EP,sto ti ocigledno jesi.

Ja se i jesam nasao u njenoj situaciji i govorim iz osobnog iskustva. Prema meni nisu bili tako blagi kao prema njoj.
"ovo je forum gdje iznosimo svoje situacije,iskustva,vidjenja stvari iz licno nase perspektive", ali nisu pozeljna ako se ne slazu s tvojim vidjenjima?


Mozda izbor rijeci nije najbolji,ali ne vjerujem da je bilo tko iz agencije imao namjeru vrijedjati nekoga. Mislim da se gospodicna vise nasla povrijedjena time sto joj je ponudio posao sobarice. I ja bi se uvrijedio da mi netko nudi ciscenje zahoda a ja zelio sjediti iza recepcije i ispijati kave cijeli dan. Posao mu je da ti ponudi ono za sto misli da si kvalificiran i za sto traze ljude.
Koliko znam ne salju oni nikamo tvoje papire, ako misle da si dobar kandidat, pozovu te na interview sa kompanijom i tamo predas sam svoj CV covjeku iz kompanije. Time te na neki nacin preporucuju za taj posao, pa ne zovu bas svakoga. Ako ti kazu da trenutno ne trebaju nikoga, mozda ni ne trebaju. Nista te ne sprecava da ih nazoves za 2 mjeseca i pitas da li se nesto promijenilo.


@malidjecak
citaj pravila foruma  :rtfm:
Ja sam ovo pisao s namjerom da pomognem i rekao sam samo istinu, odkud tebi pravo da mi govoris da sam nepozeljan?

Offline Jeja

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #40 on: 15/March/2011 »
Oni kao nikad nemaju namjeru vrijedjati, ali vecina stvari koje izadju iz njihovih usta su uvredljive. Činjenica ostaje da se gospoda iz agencije drže visoko i gledaju nas s visoka (tomu ne vidim razloga, jer trebaju i oni nas koliko i mi njih).

Zasto se ne bi uvrijedila kad su joj ponudili posao čistačice? s tim kvalifikacijama svatko bi se uvrijedio! ako se ne varam, nisu je ni pitali za kvalifikacije, vec odmah rekli..takvih kao vi ima stotine! ma bogati!!! Di su? Nadjite ih!

Go Inna!!

Offline malidjecak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #41 on: 15/March/2011 »
I dalje mislim da si mozda cak jedan od NJIH :tuctuc: :tuctuc: :tuctuc:

Offline aaa500

  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #42 on: 15/March/2011 »
I dalje mislim da si mozda cak jedan od NJIH :tuctuc: :tuctuc: :tuctuc:

i ja mislim, i to ne možda nego 99,999%. daj mu pogledaj prošle postove, tu i tamo napiše nešto da izgleda kao da stvarno radi na brodu, a ostatak postova brani agenciju i to sa argumentima iz njihove perspektive.
svatko može birati etičnost svog poslovnog modela, ali ovo ulazi u sferu NELEGALNOG, i tu je kraj rasprave..... xaddr STFU

Offline xaddr

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #43 on: 15/March/2011 »
Quote
"Kako će ocijeniti da je kandidat perspektivan?
U svojem dugogodišnjem iskustvu sa kandidatima, on zna da su na brod pokušali otići ne samo fini i školovani ljudi, nego i narkomani, kriminalci i mamini i tatini sinovi koji u cijeloj priči vide samo $$$, a kada vide da treba zapeti, vrate se za tjedan dana i osramote agenta koji ga je poslao.
Relativno malo ljudi zadovoljava tražene kriterije za posao, i agent se često odluči pogurati onoga za kojega pomisli da je vrijedan.
Ponekada tako i pogriješi, ali rijetko. Svi znaju da nema zahtjevnijeg posla od rada sa ljudima.
Ako se netko nađe uvrijeđenim što nije primljen, neka pokuša kod druge agencije."

evo jedan quote od sefa s prethodne teme koja pljuje po agenciji.. tako da vidis da nisam jedini koji tako misli.
Neznam sto je protuzakonito u njihovom odabiru kandidata.. ti mislis da bi svi bez obzira na kvalifikacije trebali dobiti jednaku sansu? Svaki poslodavac je subjektivan u zaposljavanju ljudi, bez obzira sto to "nije posteno" prema nekima

@Jeja, pogledaj malo bolje njezin post, rekla je da im je ispricala sve o svojim kvalifikacijama i iskustvu i da su joj nakon toga rekli da nece primati za takvu poziciju 1-2 godine i ponudili hskp. Ona nije prihvatila pa su ju pitali na koju poziciju bi onda ona isla.. Ako neznas sto bi radio na brodu i imas minimalne kvalifikacije(magisterij iz engleskog nije nista cime cete zadiviti jednog amerikanca, ili ga govoris ili ne) zbilja ima na stotine takvih..

kao sto sam vec jednom rekao, ne opravdavam njihov izbor rijeci, ali nikako ne vjerujem da su izrecene s namjerom vrijedjanja. Zvuci kao da su ju spustili na zemlju i izrekli svoje vidjenje njezinih mogucnosti. Nazalost, iskrenost nije uvijek cijenjena.
A i koliko vidim svima vam vise smeta sto su joj ponudili hskp. Ne budite toliko licemjerni i recite otvoreno da mislite da je to posao samo za neobrazovane, nekvalificirane ljude.


nemam komentara na vase teorije zavjere.. i opet ponavljam, nisam ja ovdje tema i drzite se pravila foruma. Ne zelim trpiti nicije vrijedjanje.

Offline aaa500

  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #44 on: 15/March/2011 »
nemam komentara na vase teorije zavjere.. i opet ponavljam, nisam ja ovdje tema i drzite se pravila foruma. Ne zelim trpiti nicije vrijedjanje.

nemoj se hvatati za offtopičarenje, i nemoj se praviti fin.. takav budi u agenciji dok ti ljudi dođu, jer vidiš da su očito nezadovoljni.
fascinira me ta vaša samouvjerenost koja će splasnuti čim se par ljudi odvaži podnijeti prijavu protiv vas, a našao bi se popriličan broj njih..