Author Topic: Takvih kao vi ima još stotine  (Read 47791 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline aaa500

  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #60 on: 16/March/2011 »
nije to nikakvo "poduzimanje".. podrazumijeva se da im ništa nisi dužan ti, već kompanija.
dosta njih nije dalo te novce, neću ni ja, a niti bilo tko treći ne mora baciti te novce u vjetar.
oni su vam po zakonu dužni dati letter of employment bez ikakve naknade, a to što prijete, lažu itd. je
njihov problem. ako im odbijete dati te novce, ne mogu vas nikako prisiliti na to, a u suprotnom pravac na inspekciju.
samo na ovom forumu mogu se naći deseci, ako ne i stotine ljudi koji mogu svjedočiti protiv njih.
i to je to, ne treba ih se bojati, oni se sa razlogom trebaju bojati nas  :D

Offline xaddr

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #61 on: 16/March/2011 »
Mene uopce ne zanima da li oni placaju porez ili ne i u kojoj mjeri. Vecina firmi u hrvatskoj izbjegava placanje poreza na neki nacin. Postoje mnogi legalni nacini izbjegavanja placanja poreza. To je najbolje ostaviti poreznoj inspekciji posto mi nemamo nikakav uvid. Uostalom, sve kompanije u kojima se svi vi zelite zaposliti rade istu stvar, samo u mnogo vecem opsegu.

Ovdje mozemo raspravljati o moralnoj strani toga. Najveci neplatisa u hrvatskoj je jos uvijek drzava. Najveci kriminalci u zemlji su celnici drzave i ljudi na visokim drzavnim funkcijama. A oni odlucuju kako ce se trositi drzavni proracun. Znaci placanjem poreza drzavi, vi svoj novac stavljate u ruke kriminalaca koji ga djelomicno koriste za svoj osobni interes. Ja ne smatram da mi je moralna obveza placati porez i ako postoji nacin da to izbjegnem, rado cu to uraditi. To ne znaci da ja krsim zakon. Primjera radi.. uvijek mozete prijaviti boraviste u nekoj drugoj zemlji koja vam nece uzeti pola onoga sto ste svojim teskim radom zaradili.

Vecinu ljudi zbilja nije briga i nemaju nikakvih moralnih dilema. Jedino sto ih zanima je da li agencija radi dobro svoj posao. Mislim da bi jedino i o tome trebali raspravljati. Ni jedna agencija ne radi besplatno i zbilja neznam sto se tu imate buniti. Ako se vi zelite praviti pametni i odbiti im platiti nakon sto oni odrade posao za vas, onda ste vi obicni kriminalci. Nema nista gore od gosta koji nakon 10 dana sto ste skakali oko njega odbije platiti.

Postoje kompanije koje same placaju troskove agencije. Nekako mislim da carnival nije jedna od njih ;)

Offline malidjecak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #62 on: 16/March/2011 »
Njima kompanije placaju za svakog zaposlenog kandidata,zato im je i od strane kompanija zabranjeno da posredovanje naplacuju-Zasto?-Zato sto kompanije agencijama za svakog zaposlenika plate nakon uspjesno zavrsenog ugovora.Ali samo nakon zavrsenog ugovora.
Na taj nacin kompanija zeli primorati agenciju da im pronadje i ponudi adekvanog,pouzdanog kandidata koji ce odraditi svoj ugovor i otici kuci na zasluzen odmor.
A agencije pak,imaju drugu taktiku-naplate od kandidata proviziju,i onda ako ostane do kraja ugovora i kompanija plati svoj dio,to je na racunu i od toga placaju porez.A i boli ih uvo hoce li kandidat ostati do kraja ili ne.
zato se sminkaju CV-i,napucava se staz i godine radnog iskustva.
Definitivno radi za njih,kakav Seabourn.

Offline aaa500

  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #63 on: 16/March/2011 »
Definitivno radi za njih,kakav Seabourn.

ding ding ding ding  :waiting:

ni Head waiter na Seabourneu ne bi ovako majstorski replicirao i izbjegavao bit problema.
možda da proširite djelatnost i na public relations :D ? tamo bi bilo manje glavobolja sa
nadobudnom djecom

Offline Ship91

  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #64 on: 16/March/2011 »
aaa500 evo tebi link pa nas sve rijesi muke oko placanja provizije http://www.inspektorat.hr/
Ja cu ima platiti tih 200-300eura necu propasti zbog te love a i dobro se zna kakvi smo mi balkanci da izvlacimo lovu di moremo tako kako agencija crpi nije cudno
@xaddr ti si sigurno iz agencije  +U+

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #65 on: 16/March/2011 »
ding ding ding ding  :waiting:

 :hmm:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline aaa500

  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #66 on: 16/March/2011 »
:hmm:

kaj  ""]]


čvarak, tim linkom se poslužiti ako imaš hrabrosti reći im da proviziju budu vidjeli dok na vrbi rodi grožđe,
i unatoč tome ti nedaju LoE. Inspekciju šalješ po vlastitoj potrebi u principu  :hekla:
doduše uvijek možeš i zbog općeg dobra..

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #67 on: 16/March/2011 »

ni Head waiter na Seabourneu ne bi ovako majstorski replicirao

Izvini, a da li se to pozicija Head Waitera, pa i na Seabourn-u, smatra nekom rocket science filozofijom? ""]]
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Jeja

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #68 on: 16/March/2011 »
da malo skrenem s teme (odnosno da se vratim na nju, ovisno o gledistu)..kao sto vec napisah..ja nisam platila nista, nit su me ista trazili LoE sam dobila i fino se za njega i zahvalila, pruzila agentu ruku i izasla van! to je to!



"Ni jedna agencija ne radi besplatno i zbilja neznam sto se tu imate buniti. Ako se vi zelite praviti pametni i odbiti im platiti nakon sto oni odrade posao za vas, onda ste vi obicni kriminalci. Nema nista gore od gosta koji nakon 10 dana sto ste skakali oko njega odbije platiti." Sine, pa to su notorne gluposti! nijedna agencija ne smije uzimati proviziju za posredovanje pri zaposljavanju pomoraca!!! halo?! o cemu pricamo? usporedjujes posluzivanje hrane i pica s posredovanjem pri zaposljavanju!!! losa usporedba..losa..! uostalom, njima placaju kompanije!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #69 on: 16/March/2011 »
da malo skrenem s teme (odnosno da se vratim na nju, ovisno o gledistu)..kao sto vec napisah..ja nisam platila nista, nit su me ista trazili LoE sam dobila i fino se za njega i zahvalila, pruzila agentu ruku i izasla van! to je to!

imaš li kartu i datum polaska?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jeja

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #70 on: 16/March/2011 »
nisam se jos odlucila hocu li uzeti kartu preko njih ili u vlastitom aranzmanu..nasla sam neku za upola manje para..pa sad razmisljam..ali LoE imam i vizu imam! to je to!

evo da modificiram post: upravo mi se javila frendica mailom, moli me da joj kazem kako sam izbjegla placanje provizije, jer je ona rekla gospodi u agenciji da ce si sama kupiti kartu, na sto su navodno poludili i rekli joj dobro, ali ostaje vam jos agencijska provizija 300eura koju morate platiti! upravo sad mi to javila..to se dogodilo valjda ovih dana..

pa vi gospodo, recite sta hocete ali meni tu nesto smrdi..

sad se ona plasi da ako ne kupi kartu preko njih, da ce joj nesto smrdati i/ili javiti kompaniji da je ona odustala..koji je ovdje (ne)pravni lijek?? sta ona sad da radi? recite..

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #71 on: 17/March/2011 »

sad se ona plasi da ako ne kupi kartu preko njih, da ce joj nesto smrdati i/ili javiti kompaniji da je ona odustala..koji je ovdje (ne)pravni lijek?? sta ona sad da radi? recite..

o tome ti ja pričam ...  :waiting:  sad ti budi pametan
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Homer J. Simpson

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #72 on: 17/March/2011 »
Ja bih isao linijom manjeg otpora i platio...
Ma radicu sta god hocu,ko ce da mi zabrani
Napicu se i pevacu na sopstvenoj sahrani...

peanutz

  • Guest
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #73 on: 17/March/2011 »
nisam se jos odlucila hocu li uzeti kartu preko njih ili u vlastitom aranzmanu..nasla sam neku za upola manje para..pa sad razmisljam..ali LoE imam i vizu imam! to je to!

evo da modificiram post: upravo mi se javila frendica mailom, moli me da joj kazem kako sam izbjegla placanje provizije, jer je ona rekla gospodi u agenciji da ce si sama kupiti kartu, na sto su navodno poludili i rekli joj dobro, ali ostaje vam jos agencijska provizija 300eura koju morate platiti! upravo sad mi to javila..to se dogodilo valjda ovih dana..

pa vi gospodo, recite sta hocete ali meni tu nesto smrdi..

sad se ona plasi da ako ne kupi kartu preko njih, da ce joj nesto smrdati i/ili javiti kompaniji da je ona odustala..koji je ovdje (ne)pravni lijek?? sta ona sad da radi? recite..
Pa ako imas LOE sta te boli uvo, uzmi upola jeftiniju kartu??! Ne razumem cemu razmisljanje? I sto su tebi LOE dali a njoj nisu?

Offline Jeja

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #74 on: 17/March/2011 »
@sef: pa da..meni nisu ni pripomenuli pare nit proviziju, vec je čim je (on sam, ničim izazvan) spomenio kartu, odmah, isti tren me upozorio da je to samo njihova ponuda na koju ne moram pristati, sto se tog tiče, moram ih pohvaliti, stvarno ni rijeci nisam čula o proviziji, nit je bio bezobrazan, pravo u redu! sad..


@peanutz: razmisljam zato sto su me malo ipak preplasili s tom kupnjom karte u vlastitom aranzmanu..ipak mi ne garantira nitko ako propustim koji connecting let ili sta ti ja znam, znas kako zna bit po tim aerodromima..guzva, strka, buka.. uostalom, vidis sad sam se sjetila, nije mi dao vaučer za hotel..to je rekao poslati na mail, zajedno s ponudom (njihovom) za kartu.. hmm..  ma, poslali su oni nama svima na mail LoE (ne znam je li to inace praksa..??) ali meni su ga isto tako isprintali kad sam dosla tamo prije ambasade da ispunim formulare (to su mi rekli da moram kod njih ispunit)