Author Topic: Takvih kao vi ima još stotine  (Read 47797 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #75 on: 17/March/2011 »
Pa ako imas LOE sta te boli uvo, uzmi upola jeftiniju kartu??!

peanutz, nije lako sjesti prvi put u životu na avion i zaputiti se na suprotnu stranu zemaljske kugle sa mišlju da ako zakasniš na jedno presjedanje sve pada na tvoju grbaču.
U slučaju da kasni, a sama kupuje karte i organizira si put, to može biti problem.
Meni se sve što možeš pomisliti dogodilo, gubljenje prtljage jedno 6 puta, otkazan let jedno 3 puta, tehnički kvarovi, nevrijeme, magla, prebukiranje, odgoda leta na 2-3 dana, kašnjenje na povezani let ...

Ako putuješ u kompanijinom aranžmanu, odeš lijepo u prvi hotel i boli te uvo, još produžiš za svoj račun par dana, ali ako sam organiziraš put, mogu te pitati i zašto nisi krenuo ranije od kuće i predvidio poteškoće na putu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jeja

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #76 on: 17/March/2011 »
pa nije mi bas prvi put da letim, ali u pravu si sefe! malo mi je to sve..hm..nikad nisam presjedala kad sam isla avionom, uvijek je to bio let od najduze dva sata (do engleske).. ne znam, ja sam i mislila otici koji dan ranije, bas zbog tih stvari..samo sto mi se čini da kad smo ispunjavali formulare za vizu (sto su radili oni u agenciji, ja sam samo potvrdjivala podatke - i to je greska) mislim da je bilo i pitanje kojeg datuma idem za USA, pa je agent stavio dan prije ukrcaja.. ne znam, hoce li to biti problem na imigration? aaaaaaaaaaaaaa luda sam, jos mjesec dana i nesto sitno, a ja ne znam ni di mi je glava! za izludit!!!

Offline xaddr

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #77 on: 17/March/2011 »

"Ni jedna agencija ne radi besplatno i zbilja neznam sto se tu imate buniti. Ako se vi zelite praviti pametni i odbiti im platiti nakon sto oni odrade posao za vas, onda ste vi obicni kriminalci. Nema nista gore od gosta koji nakon 10 dana sto ste skakali oko njega odbije platiti." Sine, pa to su notorne gluposti! nijedna agencija ne smije uzimati proviziju za posredovanje pri zaposljavanju pomoraca!!! halo?! o cemu pricamo? usporedjujes posluzivanje hrane i pica s posredovanjem pri zaposljavanju!!! losa usporedba..losa..! uostalom, njima placaju kompanije!


Ocito onda ja nemam dovoljno iskustva s agencijama. Prvi put kad sam se zaposljavao na brodu, ja sam bio zatrazen platiti proviziju prije nego sam dobio LOE. Da razjasnim nesto, nije u pitanju EP, nego a priori! Od svih ljudi koje sam pitao sam cuo da su i oni placali provizije u bilo kojoj drugoj agenciji da su bili. Cak sam jednom razgovarao s indijcima i filipincima o tome koliko su oni placali agencijama. E, pa saznao sam da su placali puno vise nego ja i da oni nisu zavrsili s agencijom kad su se jednom zaposlili nego su duzni javljati im se i cak ostaviti svoj pasos u agenciji.

Sad je pitanje sto agencije naplacuju u svojoj "proviziji". Koliko vidim, one vise svoju zaradu vezu na neke tecajeve, avionske karte i ostale "sitnice". Tj. kazu vam neku cifru koju treba platiti, pa vi to sve platite.
Ako su vam na pocetku kad ste dosli kod njih rekli koliko ce vas to sve kostati, i vi ste tekli OK, onda zasto mislite da ste vi u pravu ako nakon sto oni obave dogovoreno, vi odbijete platiti dogovoreno?

Evo primjera.. prodajete svoj auto. Nadjete kupca i s njim dogovorite odredjenu cijenu. Isto tako dogovorite da cete potpisati kupoprodajni ugovor na kojem ce biti bitno niza cifra, tako da cete platiti bitno manje poreza. Nakon sto su ugovori potpisani i ovjereni, vi njemu predate kljuceve.
I sto ako on vama odbije platiti punu cijenu koja je bila dogovorena? Pravno, vi njemu nista nemozete, bio je usmeni dogovor. Ako si uspijete to naplatiti, on vama moze poslati poreznu inspekciju jer niste platili porez na puni iznos cijene auta.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #78 on: 17/March/2011 »
da malo skrenem s teme (odnosno da se vratim na nju, ovisno o gledistu)..kao sto vec napisah..ja nisam platila nista, nit su me ista trazili LoE sam dobila i fino se za njega i zahvalila, pruzila agentu ruku i izasla van! to je to!


Vjerovatno ''nisi'' platila proviziju, zasto bi?  ""]] Hm...a kladim se da si platila onih 850e sto EP uzima pred ukrcaj, tako da su ti one uracunate u taj iznos,  :sprda:  ali ipak, ti nisi platila, samo se zahvalila  :party:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Jeja

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #79 on: 17/March/2011 »
@xaddr: opet mijesas kruske i jabuke! to sto oni svi to naplacuju, a ljudi  placaju, ne znaci da je zakonito!!! ne znam vise na koji nacin tebi dokazat o cemu ja pricam,  ti i dalje po  svom..ma covjece, kakvi kupoprodajni ugovori? kakvo posluzivanje gostiju? o cemu ti? meni nisu nista rekli koliko ce me kostat..rekli su samo okvirno troskove lijecnickog (sto su isto krivo mi rekli), vize (tu su isto krivi iznos rekli) i rekli su samo da zadnji trosak ovisi o tome gdje cu letit, nikakvu fiksnu cijenu nisu spominjali, nisam glupa, znam sta mi je rečeno!!! i nisam isla ni na kakav tečaj, jer sam se aplicirala tjedan dana prije nego ce biti intervju s amerima, pa odjednom nije kao bio neophodan tečaj, vec su mi u tri minute (neposredno prije intervjua) ukratko rekli sta i kako ce bit i gle čuda - ja prosla jedina od sedmero ljudi sto je bilo u mojoj grupi!!!! juhuuuu! a oni svi  obavili treninge i sta ti ja znam, naplacali se!!!  oT  zanimljivo..vrlo! reci mi jos samo ovo: ZASTO te onda traze u agenciji da potpises da nisi platio nikakve provizije nit ista za njihove usluge? vjerojatno zato sto je to praksa..pa i ameri znaju da oni uzimaju protuzakonito lovu, ali eto..to je praksa  :haha: oT :haha:
 
@seaman: čitaj malo bolje postove čak i u ovoj temi pa ces vidit da nisam nista platila.. :waiting:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
It is the way of the world
« Reply #80 on: 17/March/2011 »
Evo ja bih se samo na trenutak umiješao.

Za razliku od @Jeja, meni se sviđaju usporedbe koje iznosi @xaddr. Kupoprodajni ugovor koji potpisuješ kada kupuješ zemlju ili auto je savršena paralela.
Ko što kupac auta želi zadržati što više svojega novca i izbjeći plaćanje državi, tako i posrednik za zapošljavanje zakida korisnika njegove usluge.
It is the way of the world.  :pop:

I za lopove u državi je dobro rekao. Da imam platiti kakav porez, ne bih platio, jer vidim što rade sa tim novcem. Bojaju nepostojeće tunele.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline aaa500

  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #81 on: 17/March/2011 »
Evo primjera.. prodajete svoj auto. Nadjete kupca i s njim dogovorite odredjenu cijenu. Isto tako dogovorite da cete potpisati kupoprodajni ugovor na kojem ce biti bitno niza cifra, tako da cete platiti bitno manje poreza. Nakon sto su ugovori potpisani i ovjereni, vi njemu predate kljuceve.
I sto ako on vama odbije platiti punu cijenu koja je bila dogovorena? Pravno, vi njemu nista nemozete, bio je usmeni dogovor. Ako si uspijete to naplatiti, on vama moze poslati poreznu inspekciju jer niste platili porez na puni iznos cijene auta.


how yes no.
ako je u tom ugovoru dogovoreno nešto protuzakonito (kao što je plaćanje naknade u posredovanju za zapošljavanje), ugovor je ništavan.
po stopedeseti put: UGOVOR JE NIŠTAVAN AKO JE U NJEMO DOGOVORENO NEŠTO PROTUZAKONITO

ljudi, oni samo hoće stvoriti percepciju kao da ćete imati probleme ako im se suprotstavite. kao nećete dobiti vaučer za hotel od $50, pričati će kompaniji
gluposti o vama(vi o njima možete reči istinu), nećete dobiti ovo nećete ono. Kako da ne. Zašto idemo tako nisko da se odričemo svojih zakonskih prava
u korist nekih posrednika, koji nas uz to oderu gdje stignu na ostalim mjestima.
Agencijski troškovi.. yeah right. je Marlins test agencijski trošak? se za njega posebno plaća(i opet ne dobiješ račun). onda naplaćuju D1 extra,
to isto nije agencijski trošak, to je tvoj trošak. Sve je tvoj trošak, a njihov je trošak pokupiti tvoje novce.


znači kako bi trebalo biti..

LoE dobiješ kako bi i trebao po zakonu - bez ikakve naknade

a ostale usluge agencije koristiš opcionalno. i trebaju naglasiti da im nisi dužan ništa, osim ako želiš koristiti neke njihove usluge,
poput pomoći pri kupovini avio karte, breveta, marlins testa i sl.

trenutno se ponašaju kao da npr. dođeš u dučan a prodavačica ti sama bez pitanja strpa u košaru robe za 500EUR

Offline Jeja

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #82 on: 17/March/2011 »
ma znate sta..u pravu ste svi! ja se isto slazem da su svi lopovi u drzavi, a opet slazem se i s tim da nije zakonito naplacivati posredovanje pri zaposljavanju pomoraca..ne da mi se vise! pitala sam za savjet, a to je STA S VAUČEROM? i sta s tim sto su mi napisali datum leta (u aplikaciji za vizu) dan prije ukrcaja?? ostale stvari su mlacenje prazne slame ocito..jer nit cu ja njega uvjerit, nit on mene.. hebiga, tak je kak je! ja zelim proci sto jeftinije, ali ne na stetu svog zaposlenja, a to sto oni mogu napricat kompaniji ovo ili ono...ja cu se dokazat kad dodjem na brod, jedino ja znam koliko vrijedim i koliko mogu i znam, nitko drugi, ponajmanje oni! bez uvrede ikome, ali ova rasprava postaje zamorna! nisam jos odlucila hocu li preko njih ili ne, jer, kako sam vec rekla a sef potvrdio, strah me kasnjenja i tih stvari! vidjet cemo! znam samo da idem na brod i to mi je bitno!

ali opet...vratit ce se Valter... ;)

Offline aaa500

  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #83 on: 17/March/2011 »
za to što su ti napisali u aplikaciji za vizu pitaj ambasadu(ili EP) brate... ili daj meni 100 €, pa ću ih ja pitati umjesto tebe.

jest zamorno, ali danas će te oni iskorištavati, sutra netko drugi, i cijeli život će ti biti zamoran jer se ne znaš i bojiš
izboriti za sebe. pogledaj samo njihovu drskost i debelu kožu.. survival of the fittest baby

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #84 on: 17/March/2011 »
Nikako se ne slažem da mlatimo praznu slamu jer se iz prethodne rasprave može zaključiti:

1. Plaćanje provizije agenciji je u ovoj državi protivzakonito.

2. U državi u kojoj ne možemo naći sličan posao najveći je lopov država.

3. Visoko je moralan čin poštovati zakone lopovske države koja sa vašim novcima boja nepostojeće tunele, i iz koje fakultetski obrazovani ljudi odlaze na kruzere raditi kao sobari i konobari.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jeja

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #85 on: 17/March/2011 »
ma nisam mislila to, vec on meni o kupoprodajnim ugovorima za auto i sluzenju gostiju koji nece dati tip! nismo se ni dogovorili za tip! mlacenje prazne slame se odnosilo na to da on mene pokusava nesto uvjeriti i ja njega nesto drugo, ne ide, pa se povlacim iz te rasprave.  da je protuzakonito, tu se svi slazemo osim izlgeda xaddra kojemu je to sasvim ok.. nebitno!

ja sam dio tih fakultetski obrazovanih ljudi, tako je kako je... ne kazem da valja, ali treba poceti i od "sitnih" stvari, poput ove... djeluj lokalno, misli globalno..

opet isto pitanje: sto s onim datumom odlaska koji su naveli u mojoj aplikaciji za vizu? nisu me ni pitali..kad bi ja isla..  hvala! :)

Offline Jeja

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #86 on: 17/March/2011 »
za to što su ti napisali u aplikaciji za vizu pitaj ambasadu(ili EP) brate... ili daj meni 100 €, pa ću ih ja pitati umjesto tebe.

jest zamorno, ali danas će te oni iskorištavati, sutra netko drugi, i cijeli život će ti biti zamoran jer se ne znaš i bojiš
izboriti za sebe. pogledaj samo njihovu drskost i debelu kožu.. survival of the fittest baby


evo sad njega na... da tebi platim?  :haha: bleso.. ne mogu zvat EP jer su svi preljuti na mene..ocito citaju forum.. ne znam sta da kazem..ne znam ni sta cu s vaučerom! hvala na savjetu, ali vidim da nisi na brodu, nego zelis ici (slicno kao i ja), pa bih radije info od nekog tko je bio i prosao to sve..no hard feelings  :-*


Offline xaddr

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #87 on: 17/March/2011 »
vizu dobivas na temelju LOE. tamo je neki datum kada ti je planirani ukrcaj, ne znaci da ces se i tada ukrcati, niti je njima taj datum bitan, viza se izdaje na malo duzi vremenski period. Vizu ti garantira kompanija i jos nisam cuo da su nekome odbili c1/d.
Netrebas se bojati tog razgovora s ambasadorom(ili nekim od amerikanaca koji rade tamo), to je cista formalnost. Pojavis se u ambasadi na dogovoreni datum, pricekas da dodjes na red, popricas s nekim tko radi na izdavanju viza(cesto oni govore hrvatski), oni ti kazu kada ce viza biti gotova, i to je to. Obicno ju mozes podici drugi dan, ili ako zelis, platis im 15 kn i posalju ti je postom.

Ako si ti njima rekla da planiras ici na odredjeni datum, to ne znaci da ce tako i biti. Jedno je planirani datum, a nesto sasvim drugo kada ces u stvari i krenuti. Planovi se mijenjaju. Tako da, bilo koji datum da je agencija stavila, uopce nije bitan i nece utjecati na dobivanje vize.


Jedan savjet, pitaj odmah na razgovoru da li je moguce da dobijes b2 vizu, u slucaju da ces zeljeti provesti u americi koji tjedan nakon sto zavrsis ugovor. Sa c1/d, cesto imas jako ograniceno vrijeme da napustis zemlju nakon sto se iskrcas sa broda i ako ces zeljeti ostati tjedan dana u SAD nakon svog ugovora, to nece biti moguce.


sto se tice malcenja prazne slame.. evo za primjer, naplacivanje TV pretplate je protuustavno a ustav je najvisi zakon republike hrvatske, znaci da je protuzakonito. Placas li ti TV pretplatu?

peanutz

  • Guest
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #88 on: 17/March/2011 »
Nikako se ne slažem da mlatimo praznu slamu jer se iz prethodne rasprave može zaključiti:

1. Plaćanje provizije agenciji je u ovoj državi protivzakonito.

2. U državi u kojoj ne možemo naći sličan posao najveći je lopov država.

3. Visoko je moralan čin poštovati zakone lopovske države koja sa vašim novcima boja nepostojeće tunele, i iz koje fakultetski obrazovani ljudi odlaze na kruzere raditi kao sobari i konobari.
Ja sam plus naucio da ne treba sam kupovati kartu jer se uvek mogu desiti nepredvidjene stvari zbog kojih mozete da naj**ete.
Ali imam i pitanje. Kako to da par mojih drugara ass. i bar waitera konkretno, prespava odlazak na svoj brod jer im se taj jednostavno ne dopada bez ikakvih posledica? Plus ili ne plate dodatno nocenje u Comfort Inn-u ili plate 40 USD za noc (jedan drugar je toliko platio)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #89 on: 17/March/2011 »

Ali imam i pitanje. Kako to da par mojih drugara ass. i bar waitera konkretno, prespava odlazak na svoj brod jer im se taj jednostavno ne dopada bez ikakvih posledica? Plus ili ne plate dodatno nocenje u Comfort Inn-u ili plate 40 USD za noc (jedan drugar je toliko platio)

Pametno. Kompanija je prevelika da bi išla istraživati kako i zašto netko zakasni na ukrcaj. Znači, staviš ih pred svršen čin i oni će učiniti što je najpraktičnije - poslaće te na prvi mogući brod u floti na kojem postoji potreba.

****
@xaddr, pretplatu ne bih platio makar me u zatvor otpravili, jer im je program katastrofalan. Sve o čemu oni znaju izvještavati su potresi, uragani, ubojstva, poplave, i kako je netko sjekirom ...  oT
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)