Author Topic: Takvih kao vi ima još stotine  (Read 47800 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jeja

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #90 on: 17/March/2011 »
vizu dobivas na temelju LOE. tamo je neki datum kada ti je planirani ukrcaj, ne znaci da ces se i tada ukrcati, niti je njima taj datum bitan, viza se izdaje na malo duzi vremenski period. Vizu ti garantira kompanija i jos nisam cuo da su nekome odbili c1/d.
Netrebas se bojati tog razgovora s ambasadorom(ili nekim od amerikanaca koji rade tamo), to je cista formalnost. Pojavis se u ambasadi na dogovoreni datum, pricekas da dodjes na red, popricas s nekim tko radi na izdavanju viza(cesto oni govore hrvatski), oni ti kazu kada ce viza biti gotova, i to je to. Obicno ju mozes podici drugi dan, ili ako zelis, platis im 15 kn i posalju ti je postom.

Ako si ti njima rekla da planiras ici na odredjeni datum, to ne znaci da ce tako i biti. Jedno je planirani datum, a nesto sasvim drugo kada ces u stvari i krenuti. Planovi se mijenjaju. Tako da, bilo koji datum da je agencija stavila, uopce nije bitan i nece utjecati na dobivanje vize.


Jedan savjet, pitaj odmah na razgovoru da li je moguce da dobijes b2 vizu, u slucaju da ces zeljeti provesti u americi koji tjedan nakon sto zavrsis ugovor. Sa c1/d, cesto imas jako ograniceno vrijeme da napustis zemlju nakon sto se iskrcas sa broda i ako ces zeljeti ostati tjedan dana u SAD nakon svog ugovora, to nece biti moguce.


sto se tice malcenja prazne slame.. evo za primjer, naplacivanje TV pretplate je protuustavno a ustav je najvisi zakon republike hrvatske, znaci da je protuzakonito. Placas li ti TV pretplatu?

hahahha! aj po redu; hvala na savjetu za vizu, ja vizu imam, mislila sam hoce li mi pri ulasku u zemlju (USA) praviti probleme ako dodjem koji dan ranije nego sam navela u aplikaciji za vizu? to je bilo moje pitanje, ne kako pricati s konzulom koji prica i hrv (znam ja eng, bez brige)

ne planiram ostajati jer mislim da cu zuriti kuci svom psu :)

TV pretplata je bila nezakonita do prije par godina, tad ti nisu mogli nista (tad ju nisam ni placala, mama je) sad (unazad par godina) je to zakonom regulirano i opet ja ne placam jer ne radim, placa brat :) ne znam sta da ti kazem.. ne zelim se svadjati, nemam  nista protiv gospode iz EP, nemam nista protiv tebe.. jednostavno, ti ne prihvacas da postoji i druga strana medalje, odnosno price.. samo sam napisala da mi je neobicno da mene nisu nista trazili za taj LOE, a drugima ne daju i staše ih pričama svakakvim.. ne znam, prema meni su bili ok sto se ovog dijela tice (nisu spomenuli niti u jednom jedinom trenu nikakvu proviziju)..

u cemu je uopce bio problem? zaboravih... :)

Offline Jeja

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #91 on: 17/March/2011 »
Pametno. Kompanija je prevelika da bi išla istraživati kako i zašto netko zakasni na ukrcaj. Znači, staviš ih pred svršen čin i oni će učiniti što je najpraktičnije - poslaće te na prvi mogući brod u floti na kojem postoji potreba

sefe, jel to sala ili ozbiljno? jer meni se bas ne svidja brod koji sam dobila (tocnije, ruta mi se ne svidja - Mediteran, cula sam da je tamo lose za bar dpt)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #92 on: 17/March/2011 »
sefe, jel to sala ili ozbiljno? jer meni se bas ne svidja brod koji sam dobila (tocnije, ruta mi se ne svidja - Mediteran, cula sam da je tamo lose za bar dpt)

Ozbiljno. Meni se uvijek sviđao brod pa nisam pokušavao ovu igru, ali znam kolegu koji je namjerno ostao u hotelu i izmislio razlog, i nije bilo nikakvih problema.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Jeja

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #93 on: 17/March/2011 »
hm...prvo pa musko, a? odmah prvi ugovor pa da zakasnim..joj! probat cemo nesto..u svakom slucaju  :yeah: mislila sam da otkaz slijedi ako na prvi ugovor, prvi ukrcaj zakasnim! a da jednostavno zamolim da me prebace i kazem im da mi ne odgovara Mediteran? ono..vracate me maltene kuci! dosla u miami, da bi za 4 dana krenula za europu..cemu?  :D

Offline xaddr

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #94 on: 17/March/2011 »
mozes ti doci kad zelis, samo mislim da se moras ukrcati na brod u roku od 30 dana ili tako nesto.

Znam ja puno ljudi koji su "zaspali" na brod. Neki jednostavno nisu zeljeni na odredjeni brod, a drugi su se odlucili odmoriti par dana u hotelu na racun kompanije. Zato zadnjih par godina, kompanija vam placa samo jedno nocenje, za dodatne dane(po vasem izboru) vam posalju racun nakon mjesec-dva. Ako vi "zaspite" na jedan brod, moguce je da cete sljedeci ukrcaj cekati tjedan-dva i na kraju se mozda ukrcati na isti brod, nakon sto se vrati natrag u home port. Tako da cete se "ugodno" iznenaditi kada dobijete racun za 10 dana hotela.

U agenciji ce vam vjerojatno reci da je to razlog zasto vam je bolje kupiti kartu preko njih. Ja nikad nisam zakasnio na ukrcaj radi aviona(ali mi je jednom bio otkazan let na povratku kuci! Tako da racunajte da je i to moguce).
E sad, pitanje je da li ce vam naplatiti hotel ako vam je avion kasnio. Ocito, vi nemozete na to utjecati. Prije se niste morali brinuti radi toga, kompanija je uvijek placala hotel. Sada, neznam. Moramo cuti to od nekoga kome se to i dogodilo.

Ako kupujete kartu u svom aranzmanu, onda se osigurajte i krenite dan ranije. Cak i ako morali ostati jedan dan duze u hotelu i to platiti. Imat cete vremena odmoriti se od leta(i immigration-a), mozda obaviti neki shoping, a u najgorem slucaju da vam let bude otkazan za 24 sata, jos uvijek cete stici na vrijeme.

Offline Jeja

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #95 on: 17/March/2011 »
hvala xaddr na info! puno je pomoglo, samo mislim da nema sanse da se moj brod vrati, jer ponavljam ide na krosing za cetiri dana otkad ja dodjem..to mi i ne odgovara..zato bi i mijenjala..

sto se hotela tice, mogu li ja otkantati taj hotel i biti kod nekog u miamiju? imam frendicu tamo koja je US citizen i zivi u miamiju.. ako znas ista oko toga, puno ti hvala!

p.s. vidis da se da naci zajednicki jezik :) samo ne trebamo vise o EP pricati  :-*

Offline malidjecak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #96 on: 17/March/2011 »
Jeja,mislim da bi samo trebala da se prijavis u hotel,jer kompanija na taj nacin zna da si ti stigla i salje ti raspored,a ti mozes da prespavas gdje hoces,samo se pobrini da budes u hotelu ujutro na vrijeme kad prevoz dodje

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #97 on: 17/March/2011 »
OK, sada back to topic: Takvih kao vi ima još stotine
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline xaddr

  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #98 on: 17/March/2011 »
ma nismo se mi nikada ni svadjali, samo malo zesce raspravljali.

Neznam kakav sistem Royal ima, ali prvi ugovor ja sam saznao na koji brod se ukrcavam tek sljedeci dan navecer(znaci na dan kad sam se vec trebao ukrcati). Vecina ljudi na prvom ugovoru nije isla na brod koji su dobili na ugovoru, nego su ih raspodjelili tek kad su stigli u hotel. Ali carnival je sto se organizacije tice bio totalni kaos.

Ako ti nikako ne odgovara brod na koji ces ici, mislim da par dana hotela nece biti preskupa cijena za platiti. A ako imas nekoga kod koga mozes ostati, jos bolje.

Mozes ti ostati kod koga zelis, samo se moras javiti u hotel dan ranije jer ces tamo dobiti papire za ukrcaj i daljnje upute. Ako zelis posjetiti frendicu, slobodno dodji par dana ranije, pa se javi njima u hotel kad su ti rekli.

Offline aaa500

  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #99 on: 18/March/2011 »
evo još malo o agentima/posrednicima za rad na cruiseru i plaćanju provizija.. ( skip to 06:03 ), nisu takvi samo na Balkanu izgleda.

http://www.youtube.com/watch?v=RfOO3lOhuko



Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #100 on: 19/March/2011 »
Taj video već imamo negdje na forumu, i komentirali smo ga. Dosta lupetanja ima u njemu.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline aaa500

  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #101 on: 19/March/2011 »
yep, primijetio sam, zato sam i napisao da tko hoće odmah prebaci na 06:03.

ali ono bitno je da taj zakon nije još jedna hrvatska izmišljotina, nego potječe od UN-ove Međunarodne organizacije rada.

samo plaćivanje te provizije, i onda kad te još tjeraju da potpišeš da nisi ništa platio je povreda ne samo zakona nego i krajnje niska povreda dostojanstva čovjeka.

mislim da sam dosta(i previše) lajao o ovoj temi.. ali sjetih se još samo jedne stvari:

ako vam nedaju LoE džabe, pored inspekcije, podsjetite ih da bi mogli završiti u Provjerenom i Potrošačkom kodu, emisije ko stvorene za njih. da im dođu "undercover" i snime sve te transakcije, bilo bi veselja..


Offline moongirl

  • Registered
  • *
  • Posts: 73
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #102 on: 20/March/2011 »
Zasto ne bi pocela kao sobarica ako nemas nista protiv takvih ljudi? Ili si ipak nadmena? Cini mi se da jesi nadmena i da su te zato tako brzo oduvali. Nadmenost nije cool!

Poruka teoreticarima "zavere" dajem temu za razmisljanje: mozda ina radi za KOuzon ;)

Ja se vodim onim: ako trebas posao, radices sta god ti daju. Jeste da treba progutati malo ponosa (sto nama Balkancima bas i nije svojstveno), ali ako ti gori pod nogama, cutis i odradis ugovor-dva... Ali mi volimo da kukamo kako posla nema, a neki put nam je posao pred nosom.
Sometimes I make lame decisions... But then I learn from them.

Offline krissj

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 28
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #103 on: 20/March/2011 »
Ja se vodim onim: ako trebas posao, radices sta god ti daju. Jeste da treba progutati malo ponosa (sto nama Balkancima bas i nije svojstveno), ali ako ti gori pod nogama, cutis i odradis ugovor-dva... Ali mi volimo da kukamo kako posla nema, a neki put nam je posao pred nosom.

 ::yes:: u potpunosti se slazem s tobom

Offline banex23

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 81
    • View Profile
Re: Takvih kao vi ima još stotine
« Reply #104 on: 20/March/2011 »
Citam sve ovo i nemogu se nacuditi,doduse da je istina jeste,inace kada sam ja kretao u sve ovo imao sam ludu srecu da je se potrefilo da mi sve papire zavrsava Dean iz EP i stvarno je decko totalno ok i ljubazan,ali sada kada sam morao odloziti ukrcaj zbog medicinskih problema upada u pricu neka Jelena koja je bas nadmena i arogantna i u razgovoru sa njom sam zakljucio da se neko tumbanje dogadja u EP.Inace sama kompanija (u mom slucaju CCL) svaku komunikaciju sa crew memberom kada je na vac skrece na agenciju iz razloga da im se nebi pravila nepotrebna guzva i zavrzlama.Inace za Dejana iz BG mogu reci da je jednog lika bas izomalozavao ispred par nas i vidi se da je decku bas bilo neprijatno,a Sinisa je tek posebna prica.Iz mog iskustva tvrdim da sa drskima samo treba drsko i ostro jer kada sam se bukvalno izdrao preko telefona na gospodjicu iz agencije onda sve moze fino i polako.Mislim da se u celoj toj prici pomalo i prelaze ovlascenja data od kompanija i mogu vam reci da je direktna komunikacija sa kompanijom vise nego prijatna. :party: