Author Topic: Kriza/tips  (Read 2710 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pauly-d

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Kriza/tips
« on: 08/January/2011 »
Na par mesta ovde sam procitao da su gosti zbog krize manje davali tips, pa bi pitao ljude koji su trenutno na brodu kakva je trenutna situacija za tiping pozicije, tj. jel prosla kriza :)?

Offline pauly-d

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Kriza/tips
« Reply #1 on: 13/January/2011 »
Znaci nije jos...
Ma nema veze, teramo dalje pa sta bude :)

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Kriza/tips
« Reply #2 on: 13/January/2011 »
Ja ne zaradjujem na principu tipsa ali imam bonus kad srusimo budget i vidi se velika razlika u potrosnji prosle i ove godine,puno manje se trosi.Puno je tu grafikona i usporedbi, godisnjih i kvartalnih ali ove glavonje iz Miamija to ne interesira previse - bitno je da se uvijek bude bolji od prosle godine, budgeti su nerealni ali tko te ista pita...

Na NCLu su uveli ovaj automatski service charge ( u to su ukljuceni dining room i housekeeping), znaci da to automatski dodaju na zadnji racun od gostiju ali mi pricaju ljudi s recepcije da masovno dolaze i zahtjevaju da im se to skine s racuna...
Da ne pricam koliko se posada namuci oko putnika i onda ih hladno odrezu...

Offline pobunjeni

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 78
    • View Profile
Re: Kriza/tips
« Reply #3 on: 14/January/2011 »
Nije kao sto je bilo pre 5 godina, kada je Waiter mogao da izadje 4.500 - 5000, ali sto se tie novca i dalje zavisi od destinacije, duzine kruza, i broda.
Na princesu ces na grand class brodovima uzeti vise neko na explorer i sun class.
A sto se tice tipsa odnosno kesa koji dobijes na ruke, sve je relativno krece se od 150$ - 300$ (licno iskustvo) u Dinigu, odnosno bell box i traditional Dinig.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Kriza/tips
« Reply #4 on: 15/January/2011 »
Na carnivalu je to okej.

U baru se na racunu odma na cugi baca 15% i niko meni nikad to uzo nije. To su sitne cifre od 29 centi do po par dolara na sveukupnu cifru.

Sto se tice dining rooma, team headwaiter ako mu stanica puna i ako svi plate je 960 dolara tjedno plus ekstra tips. Opcenito ljudi u dining room oko 4000 usd imaju.

BTW iz iskustva govorim jer radim u dining romu evo vec 6 kruz. Znaci oko 6 tjedana za redom.

Naravno asst imaju 1100 dolara a team waiteri malo manje od 2000 usd. Svi rade isti poso samo jebg ovaj Headwaiter je ko fol glavni. Al ne gleda se tu ko shta radi, samo pare su bitne.