Author Topic: Utisci sa intervjua za Uniworld 09. i 10. 01. 2011. (Zagreb)  (Read 51521 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Costarico

  • Registered
  • *
  • Posts: 179
    • View Profile
E ovako..odmah da kažem da baš nisam baš zadovoljan kako sam odradio intervju, al' eto ostaje da se nadam!

Prvo sam se iznenadio kada sam dobio svoj rezime od Damira, gdje je umjesto pozicije Utility pisalo Loundry Stewardess, al' hajde nije ni bitno..možda je i bolje!
Po spisku sam vidio da ljudi koji su se prijavili za poziciju Utility ima oko 23, a za poziciju Cabin stewardess oko 27..što je baš puno!
Na intervjuu su nam rekli da će gotovo svi oni koji prođu intevju dobiti "on hold" pozicije, tj. da će biti na čekanju, dok se one ne oslobode!
Što se tiče samog intervjua mogao bih reći da takođe nisam baš zadovoljan, al' možda Bog da da i ja prođem! Mene je ispitivao Luiđi! Manje više ok tip, previše ozbiljan :)
Prvo me je pitao da kažem nešto o sebi, nakon toga da mu objasnim šta prvo uradim kada krenem da spremam sobu u hotelu, a nakon toga šta sve radim u toj sobi po redu!
Tu sam se malo zbuni..jer je potencirao na nešt, što ja nisam mogao da odgonetnem i nije mi rekao šta!
Takođe me nekoliko puta opominjao da tiše pričam (inače volim da pričam tako da me svi čuju), jer ometam susjednog kandidata, kojeg je ispitivala njegova kolegica!
Takođe mi je rekao da izbacim poštapalcu "ok" i da tako mogu pričati sa ljudima koji se nalaze izvan sobe, a sa njim i sa gostima ne i naglasio je da mi ne zamjera, već da me savjetuje :)!
Čudan neki tip.. Nakon toga me pitao nešto o Team buildingu i Project managmentu jer sam mu uz aplikaciju predao i jedan certifikat koji sam dobio nakon završene obuke na jednom team buildingu!
Tu sam isto nešto malo zaštekao :)
Na kraju je od mene uzeo sve dokumente koji su mu potrebni i pitao me da li može kontaktirati mog bivšeg poslodavca, na što sam ja odgovorio potvrdno i rekao mi je da imam mnogo samopouzdanja!
Sad šta će biti od svega, ne znam, al' nisam baš oduševljen svojim nastupom!
Inače taj dan od 30-ak kandidata, jedini sam ja bio Loundry stew!

Pozdrav i pišite svoja iskustva!

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Samo ču ti reči i bolje laundry stew.jer znam ih 3 koji se ne vračaju,a to je prilika za tebe!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Costarico

  • Registered
  • *
  • Posts: 179
    • View Profile
Nadam se Ledeni..samo da je proći intervju! :)

Offline sneguljicica

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Pošto vidim da se niko od naše ekipe ne javlja, hajde opet ja prva.
Dakle, kao prvo, mislim da smo se dobro organizovali što se tiče prevoza, s obzirom da je sve išlo na reč i poverenje, i da se niko nije lično znao.
Dvojica su otkazali put što je bio povod da nam Gea poveća cenu sa 36 na 45 eur,iako su nam se pridružili drugih dvoje koji su išli s nama na intervju. Mislim da smo ostavili dobar utisak i kod Uniworld regrutera,ali i kod Damira i Martine, što je takodje vrlo bitno! Sam intervju je bio više test ličnosti sa uopštenim pitanjima o stavu, ponašanju, ljubaznosti,zašto baš ta kompanija, gde vidiš sebe za pet godina i sl. Svi su bili ljubazni, ali ne ljigavi i veštački, na sva pitanja strpljivo odgovarali...Počeli smo oko 14 h i završavali do 17 - 17:30 h. JEDINA moja zamerka je da nije bilo stolica u hodniku da možemo da sednemo, što je opet bio uzrok da nismo bili u stanju,pogotovo žene,da odemo malo do trga ( ja sam se bila natempirala na jednu žuju!). I Martina i Damir su do kraja opravdali prvi moj dojam o njima, neki iz EP bi mogli kod njih na časove. Mene je zapao Luigi, Rumun koji liči na Italijana,hm hm hm...
Što se tiče pozicije, meni je Martina stavila cabin stewardess, samo zato što misli da mi time može pomoći da pre odem, ali ja sam se sa time i složila.Smatram da je to isuviše malobrojna posada da bi svako radio samo svoj i ni jedan drugi posao,tako da verujem da je moguće i upasti na neko drugo radno mesto,kao i da je moguce da regruteri procene da si im potrebniji na drugom mestu..Još i danas je intervju, ima oko 140 kandidata ukupno.
Od tog broja, napraviće izbor za intervju za Sea chefs, koji će biti početkom februara.
Takodje su Martina  i Damir obavljali intervju za taj uži odabir za Sea chefs i za Riveradvice, iako se još uvek ne zna koliko će ljudi trebati za koje pozicije. Rezultate čekamo oko dve nedelje,jer se rade intervjui i u Bugarskoj i Rumuniji.
Šefe, foto aparate smo imali i još uvek mi je žao što nisam stigla da fotkam momke kako posle int. brzinom svetlosti skidaju kravate i otkopčavaju prvo dugme na košulji!!!
Sve u svemu, drago mi je što sam upoznala ljude sa foruma, krivo mi zbog umora i ne odlaska na pivo. Rezultate javljamo ovde...Ledenom hvala na svim informacijama još jednom..Šefu takodje hvala  =""

Offline PoP ZmaY

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Pošto vidim da se niko od naše ekipe ne javlja, hajde opet ja prva.
Dakle, kao prvo, mislim da smo se dobro organizovali što se tiče prevoza, s obzirom da je sve išlo na reč i poverenje, i da se niko nije lično znao.
Dvojica su otkazali put što je bio povod da nam Gea poveća cenu sa 36 na 45 eur,iako su nam se pridružili drugih dvoje koji su išli s nama na intervju. Mislim da smo ostavili dobar utisak i kod Uniworld regrutera,ali i kod Damira i Martine, što je takodje vrlo bitno! Sam intervju je bio više test ličnosti sa uopštenim pitanjima o stavu, ponašanju, ljubaznosti,zašto baš ta kompanija, gde vidiš sebe za pet godina i sl. Svi su bili ljubazni, ali ne ljigavi i veštački, na sva pitanja strpljivo odgovarali...Počeli smo oko 14 h i završavali do 17 - 17:30 h. JEDINA moja zamerka je da nije bilo stolica u hodniku da možemo da sednemo, što je opet bio uzrok da nismo bili u stanju,pogotovo žene,da odemo malo do trga ( ja sam se bila natempirala na jednu žuju!). I Martina i Damir su do kraja opravdali prvi moj dojam o njima, neki iz EP bi mogli kod njih na časove. Mene je zapao Luigi, Rumun koji liči na Italijana,hm hm hm...
Što se tiče pozicije, meni je Martina stavila cabin stewardess, samo zato što misli da mi time može pomoći da pre odem, ali ja sam se sa time i složila.Smatram da je to isuviše malobrojna posada da bi svako radio samo svoj i ni jedan drugi posao,tako da verujem da je moguće i upasti na neko drugo radno mesto,kao i da je moguce da regruteri procene da si im potrebniji na drugom mestu..Još i danas je intervju, ima oko 140 kandidata ukupno.
Od tog broja, napraviće izbor za intervju za Sea chefs, koji će biti početkom februara.
Takodje su Martina  i Damir obavljali intervju za taj uži odabir za Sea chefs i za Riveradvice, iako se još uvek ne zna koliko će ljudi trebati za koje pozicije. Rezultate čekamo oko dve nedelje,jer se rade intervjui i u Bugarskoj i Rumuniji.
Šefe, foto aparate smo imali i još uvek mi je žao što nisam stigla da fotkam momke kako posle int. brzinom svetlosti skidaju kravate i otkopčavaju prvo dugme na košulji!!!
Sve u svemu, drago mi je što sam upoznala ljude sa foruma, krivo mi zbog umora i ne odlaska na pivo. Rezultate javljamo ovde...Ledenom hvala na svim informacijama još jednom..Šefu takodje hvala  =""
potvrdjujem sve napisano i pozdravljam ceeeeelu ekipu...
sad cekamo rezultate :pop:

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
Ajde i ja da se javim, inace sad sam se probudio za informaciju ovim mojim kolegama i koleginicama sto su bili samnom. Hteo bih svima da se zahvalim sto su mi upotpunili dan nisam ocekivao ovako nesto, iskreno mislio sam da ce biti neki klinci samnom ili neki ustogljeni ljudi ali naoprotiv svi su bili extra a posebno bih istakao naseg Sefa puta hahahaha kordinirala nas je na nivou haha pozdrav nasoj sneguljicici hahah!!
Svi ostali za peticu takodje hvala vam jos jednom na divnom danu!!

E sad intervju, moram priznati da u svom dugogodisnjem iskustvu vezano za brodove sam bio na veliki broj intervjua ali ovako profesionalne i opustene ljude kao damir i martina nisam video, sve pohvale za njih, videlo se da smo za njih svi isti i da ne gledaju ko je ko i ko je sta radio ili zavrsio, svima je data podjedanaka sansa tako da samo na osnovu toga ko se kako predstavio onim ljudima u onoj sobi ce ili biti pozvan opet ili nece.
Ja sam u globalu zadovoljan sobom iako nisam ni blizu dugo bio unutra sa njima kao ostali (svega 7 minuta sam bio), pitanja su mi bila cisto informativna zasto sam odustao od ocean liner-a na kom sam bio, zasto bas uniworld i tako to, nista vezano za struku cisto caskanje. Mislim da sam se dobro pokazao jer je ispitivacica hvalila moje iskustvo koje je pisalo na CV-u. Nadam se da cu sledece nedelje stici pozitivan odgovor kao sto i svima zelim koji su bili tamo!!!

Atmosfera je bila odlicna ali nekolicina mi je bila smesna jer su se vrzmali ko pundravci tamo, verovatno trema ili sta ti ja znam.

Eto to je uglavnom to, pozz svima i ne zelim da se vidimo opet na intervjuu 1.februara ali ako se to desi bilo bi mi zadovoljstvo opet da putujem sa vama! nadam se da vam nisam bio dosadan hehehe!!!

Offline Lora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
Hej ljudi evo i mene  ;)

veliki pozdrav celoj ekipi od juce, mnogo je dobro sto smo se organizovali i otisli tamo zajedno jeste da smo platili malo vise nego sto je trebalo ali i to je jos super koliko bi bilo da smo isli busom ili vozom.
Da, slazem se sa Snezom sto se tice tih stolica u sali gde smo cekali u nekim trenucima su mi bile preko potrebne jel me je tolko bio stigao umor da vise nisam znala sta pricam.
Takodje mi je jako drago sto sam upoznala Damira i Martinu - ljudi su jako profesionalni i prijatni a i ja se nadam da kao sto vi rekoste smo ostavili lep utisak.

Sto se tice samog inetrvjua ja ZAISTA NE ZNAM sta da mislim - dakle, uopste nemam neki osecaj ni dal sam prosla ili ne, uopste ne mogu provaliti. Bila sam kod gdina Luidjija koji me je onako bas dobro ispitao, ovi sto su cekali kazu da sam bas bila dugo unutra, ja nemam predstavu ... imala sam tremu ali sam opet dala sve od sebe, ostalo je stvar njihove odluke...

I da, kao sto Ognjen rece - bilo bi lepo da nema potrebe za tim 1.februarom...

Puno pozdrava svima od Lore i neka nas sve dalje sreca prati ;-)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia

Šefe, foto aparate smo imali i još uvek mi je žao što nisam stigla da fotkam momke kako posle int. brzinom svetlosti skidaju kravate i otkopčavaju prvo dugme na košulji!!!


pih ... amateri ...  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
pih ... amateri ...  +U+

Sefe slikali su se neki ali za fejs hahaha imamo jednu zajednicku nadam se da ce poslati hahaha!!

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ja da sam bio sa vama, postrojio bih vas zajedno sa vozačem iz Gee i imali bi zajedničku fotografiju pored minibusa.
Neki su od vas prošli taj interview i ovaj dan im je početak velike avanture.
Kriminalno je ne ovjekovječiti taj dan koji će biti prekretnica i vašu grupu, ... svi imate foto-aparat u mobitelima  no;;;
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
ako mogu da postavim pitanje jeli   interveiw bio iskljucivo na engleskom ili su se interesovali i za njemacki  ps dobri postovi svaka cast  

Offline Lora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
ako mogu da postavim pitanje jeli   interveiw bio iskljucivo na engleskom ili su se interesovali i za njemacki  ps dobri postovi svaka cast  

Sa agentima iz Uniworlda sam pricala samo na Engelskom (jer ja ne znam nemacki vec francuski i engleski, za francuski me nista nije pitao) a sa Martinom par recenica na engleskom pa kad utvrdi da znas nastavlja se na srpskom.

E sad ne znam kako je bilo sa ljudima koji znaju nemacki to nek ti oni odgovore ...

Offline Costarico

  • Registered
  • *
  • Posts: 179
    • View Profile
E ljudi a šta su vama Damir i Martina rekli za kompaniju Riveradvice! Meni je Damir rekao da najvjerovatnije neće biti drugog intervjua za ovu kompaniju, al' isto tako da ove godine ne trebju puno radnika!

P.S. Šefe ne znam da li je potrebno otvarati drugu temu za Roveradvice, jer je intervju bio u sklopu ovoga za Uniworld.

Offline anonimni_81

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 225
    • View Profile
ako mogu da postavim pitanje jeli   interveiw bio iskljucivo na engleskom ili su se interesovali i za njemacki  ps dobri postovi svaka cast  

za uniworld je bio na engleskom a sa martinom i damirom za drugu kompaniju su i na drugim jezicima ispitivali,npr loru su na francuskom nesto a vlajka na nemackom!!!

E ljudi a šta su vama Damir i Martina rekli za kompaniju Riveradvice! Meni je Damir rekao da najvjerovatnije neće biti drugog intervjua za ovu kompaniju, al' isto tako da ove godine ne trebju puno radnika!

P.S. Šefe ne znam da li je potrebno otvarati drugu temu za Roveradvice, jer je intervju bio u sklopu ovoga za Uniworld.

mene su samo pitali da li hocu da dodjem 1.februara i da je ovo jedini intervju za Riveradvice ove godine!!

Offline RAS KASS

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Nama za Utility je intervju najkrace trajao,otprilike 5 minuta.Otprilike da je to teska pozicija,da moras da budes spreman i psihicki i fizicki,da li si spreman da za takve napore,pohvalio moj engleski,da mozes da napredujes ako se pokazes,naglasio da je on poceo kao assist buffet steward.Stvarno ne bih mogao da procenim kako sam prosao i da li cu dobiti posao,jer to zavisi od puno faktora a na mnoge od njih ti ne mozes da utices.
U svakom slucaju se ne kajem,jedino sto ne obidjoh malo Zg i ne probah Ozujsko.Bice valjda drugih prilika.Ako ne prodjem sada probacu ponovo.Pozdrav za ekipu i sve sa foruma,i da se sretnemo na nekom brodu. :uzdravlje: