Author Topic: Utisci sa intervjua za Uniworld 09. i 10. 01. 2011. (Zagreb)  (Read 51519 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Utisci su više manje pozitivni! Sretno svima
ča je  život vengo fantažija

Offline Alexa

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Pozdrav svim forumašima, posebno ekipi od nedjelje,

Možda malo kasnim ali ok,, ponedjeljak je bio radni zbog slobodne nedjelje,, znate kako je,, ali evo malo uhvati vremena pa da ga podjelim sa Vama.

Da se ne ponavljam, sve što je Snjeguljicica napisala, slažem se u potputnosti,
mogu jedino da dodam da sam ovaj put jako zadovoljna kako sam odradila intervjuu,
i nadam se da će biti pozitivni rezultati,,

Izmedju pozicija waitress i cabin stewardess, Martina mi ponudila CS, što sam i prihvatila,
intervjuu nije trajao ni 5 minuta, razmjenili par riječi i ''fraza'', na kraju osmjeh i stisak ruke i to je to,


Costarico, žao mi je što nismo bili u istoj grupi da se upoznamo,

toliko od mene za sada, veliki pozdrav svima,,,

Offline vlajko

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Cao svima! Evo i mene, red je da se javim!
Moram da se zahvalim svima na dobrom drustvu u nedelju i da kazem da je ceo dan bio skoro savrsen, izuzev one male za*****ancije sa Geom.
Sto se samog intervjua tice, mislim da sam ga stvarno dobro odradio. Ne racunajuci dve male grescice kada jednom nisam razumeo Luidjija sta me je pitao, pa nakon ponovo postavljenog pitanja, odgovorio dobro i kod zadnjeg pitanja, kada me je pitao nesto o HCCP-u, gde sam onako cudno improvizovao! Za ovo zadnje pitanje sam mozda i sam kriv, jer sam u cv-u naveo da trenutno radim kao menadzer restorana i logicno je nesto da kazem o tome. Mozda nisam trebao to uopste da navodim u cv-u, ali sta je tu je! Nadam se da mu to nece previse pokvariti utisak! Inace, posto sam bio medju zadnjima, cini mi se da je intervju krace trajao nego kod prve dve trecine ispitanih. Sto opet ne znam da li je dobro ili lose! I zadnja stvar su moje godine,36, za koje mi niko nije rekao da su problem,ali....! Sve u svemu, sto se mene licno tice, sve ok, za par dana saznacemo odgovor iz Zagreba.
Takodje moram da kazem da su Damir i Martina jako profesinalni i da su nam svima maksimalno izasli u susret. Damir mi je na mini intervjuu sa njim rekao da moju poziciju nece sada uopste primati i predlozio drugu, sto je jako korektno sa njegove strane!
Ekipa iz kombija je bila savrsena, smejali smo se, dobro zezali i tako prilicno opustili.
Sve ovo pisem u pauzi strebanja nemackog i spremanja za intervju u cetvrtak za Scyllu. Da samo znate kakav je to mix nemackog i engleskog... Neverovatno koliko se mesaju reci! Daj Boze da to neko razume! Javljam se u cetvrtak sa izvestajem! Ako se predhodno ne uradim u nekoj kafani posle svega ovoga, onda u petak!

Offline Vlado-knezovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Sretno imenjače u četvrtak sa scyllom.U petak ili subotu sam dogovorio razgovor
sa god. Babićem.Pozdrav svima i nadam se da ste uspjeli zadovoljiti na int. u Zg.

Offline vlajko

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Uh, sto je zavladala neka tisina!

Offline DeviousMind

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 245
  • Sir a medical condition prevents me from shaving.
    • View Profile
da li ce biti drugi intervju za uniworld tamo negdje krajem februara ili u martu... blizu bosne po mogucnosti :P
Private the Penguin: Skipper. Shouldn't we tell them that the boat is out of gas?
Skipper the Penguin: Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave.

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Čitao sam te maloprije kako si nezadovoljan na poslu,nemoj me krivo shvatiti ali riječni brod nije za tebe!
Ako baš hočeš interw.če biti u februaru u zagrebu!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline DeviousMind

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 245
  • Sir a medical condition prevents me from shaving.
    • View Profile
Čitao sam te maloprije kako si nezadovoljan na poslu,nemoj me krivo shvatiti ali riječni brod nije za tebe!
Ako baš hočeš interw.če biti u februaru u zagrebu!
nisam ne zadovoljan sto se tice samog posla, radim svasta ovdje vjeruj mi, nego sam nezadovoljan zbog ljudi koji mi je eto takav peh da me prate vec drugi ugovor razumijes, isti FB menager isti supervisori , isti ljudi sa kojima sam se jako porjeckao na proslom ugovoru, tako da zelim poceti iznova ono sa vec nekim iskustvom i drugacijim ponasanjem gdje ljudi nece iskoristiti moju naivnost i dobrotu
Private the Penguin: Skipper. Shouldn't we tell them that the boat is out of gas?
Skipper the Penguin: Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave.

Offline Homer J. Simpson

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
nisam ne zadovoljan sto se tice samog posla, radim svasta ovdje vjeruj mi, nego sam nezadovoljan zbog ljudi koji mi je eto takav peh da me prate vec drugi ugovor razumijes, isti FB menager isti supervisori , isti ljudi sa kojima sam se jako porjeckao na proslom ugovoru, tako da zelim poceti iznova ono sa vec nekim iskustvom i drugacijim ponasanjem gdje ljudi nece iskoristiti moju naivnost i dobrotu

Vidi,ja nemam prava da nekom pricam o radu na brodu,jer nisam na brodu radio do sada,ali posao je posao-koji god.
Ni jedan posao neces obavljati a da ne moras biti u kontaktu sa kolegama.
Naravno da ne treba da zavodis red i isterujes pravdu,ali ne treba da budes mekan i da pustis da te tovari ko stigne.
Moras imati svoj stav...Uostalom,ako je problem u tebi,i na novom poslu ce biti tesko sa kolegama.
Dakle,radi svoje,radi ono sto ti se kaze,ali moras imati integritet.Pa i ja sam dobar i volim svakome da pomognem)cak iako taj neko ne trazi pomoc)ali uvek sam bio jasan u svom stavu,ponasanju,i nisam svojim radom,karakterom i sl.ostavljao nedoumice kod kolega.Svako je uvek znao sta kod mene moze a sta nemoze.
A promenio sam dosta poslova do sad.
Nemoj se ljutiti,ovo je dobronameran savet,ali problem je u tebi.Zasto si dosao u poziciju da te neko koristi za bilo sta
Ma radicu sta god hocu,ko ce da mi zabrani
Napicu se i pevacu na sopstvenoj sahrani...

Offline Jasa

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
U meni crva sumnje da necu proci budi to sto se nisam zadrzao na razgovoru vise od 5 min, ali eto ne mora da znaci jos potajne nade ima u meni.
Sve u svemu, mnogo su profesionalni to se odmah vidi,kako kompanijni agenti tako i Damir i Martina iz riversidea.
Nije mi jasno samo za rezultate, jel bilo receno do kraja ove sedmice da ce da se zna ??
Sretno svima, da budu pozitivni odgovori! :)

Offline Lora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
U meni crva sumnje da necu proci budi to sto se nisam zadrzao na razgovoru vise od 5 min, ali eto ne mora da znaci jos potajne nade ima u meni.
Sve u svemu, mnogo su profesionalni to se odmah vidi,kako kompanijni agenti tako i Damir i Martina iz riversidea.
Nije mi jasno samo za rezultate, jel bilo receno do kraja ove sedmice da ce da se zna ??
Sretno svima, da budu pozitivni odgovori! :)

Da rezultati bi trebalo da budu do kraja nedelje ili ponedeljak, utorak - tako je rekla Martina...

nemoj bez veze da razbijas glavu sad sa tim stvarima kolko si se zadrzao i to ... ionako sta je bilo bilo je ne mozes vratiti unazad a asmo oni znaju po kojim kriterijumima primaju i ko im i sta treba  :)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
U mojem iskustvu, tko se u razgovoru zadrži duže - šanse su mu veće.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Homer J. Simpson

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Ali,ako neko ide za poziciju gde je potrebno osnovno znanje engleskog,i nije potrebno iskustvo,a kandidat vise nego dobro vlada engleskim onda je logicno da nema mnogo zadrzavanja na intervjuu.
Ma radicu sta god hocu,ko ce da mi zabrani
Napicu se i pevacu na sopstvenoj sahrani...

Offline PoP ZmaY

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
evo i ja da se javim ssa malo konkretnijim postom  +U+
putovanje do zagreba i ekipa je bilo fantazija! kad nas je vozac upitao alo ljudi imate li treme? idete na intervju za posao?
cini mi se ognjen je odgovorio: ma ne,  mi smo se skockali za svadbu!  no;;;
sama cinjenica da smo tamo bili najraspolozeniji i najglasniji govori da je drustvo bilo i vise nego ok
zaista mi je bila cast putovati i provesti taj dan sa vama...
martina i damir? bili su ono sto treba da budu. vlasnici agencije i regruteri u potpunom smislu, profesionalni i na visini zadatka!
redosled je bio sledeci: interview za uniworld, interview za riveradvice, pa probanje uniforme...
ja, ognjen  i vlajko smo isli kontra-unazad. tako je bilo jednostavnije  :haha:
na intervjuu za riveradvice sa martinom sam pricao svega 15 sekundi na engleskom i citavih 15 min na domacem srpsko-hrvatskom jeziku-to je bio njen izbor
pre mene na interview za uniworld momci su nekako brze izlazili max 3min, to sam ocekivao i ja
medjutim, gospodin luidji je krenuo da prosipa pitanja kao iz rukava  oT ali nisam mu ostao duzan pa sam mu vratio istom merom
pitanja su bila tipa
kako se zoves
zasto ova kompanija
gde si cuo o kompaniji
koji su ti motivi
znas li koliko je tezak posao
u medjuvremenu stalno pita da ja njega nesto pitam.....
ja sam za uniworld aplicirao za utility medjutim martina mi je rekla da smatra da mogu slobodno aplicirati za sobara i to mi je navela u aplikaciji ali, nije napisala za sobara vec cabin stewardess ok ja sam prihvatio i probao unifirmu za sobarA  :haha:
e sad, na interview luidji me pita: Da li bi radio na poziciji utility?
odgovaram: naravno da da!
onda on pita: Kako vidis sebe kao sobara ili kao utility?
odgovaram da cu bez pogovora prihvatiti bilo koju poziciju?
On kaze: Vidi, ja pisem utility!
odgovaram: ok, prihvatam
On kaze: Ali razmisljam o poziciji sobara? i smeska se
Ja: ok prihvatam onda tu poziciju!
On se smeska, zapisuje Utility i kaze videcemo...
Kaze mi da sam slobodan i da udje sledeci
...onda me zaustavlja i pita: izvini jesi li ozenjen?  
odgovaram da nisam... (snezo ne znam sta je time mislio)  :rofl:
by, by i odoh napolje posle dobrih deset min  oT
sve u svemu ja sam prezadovoljan a za dalje, videcemo!
drago mi je zbog dobrog drustva s kojim sam putovao i sve vas pozdravljam
iskreno se nadam, da cemo se sresti ali negde na vodi na nekom od brodova puno pozzzz svima

P.S. sefe imamo dve fotke grupne
pa bi molio da nam se golupcici jave i postave fotke ako mogu
(izvinjavam se zaboravih imena)   oT :run: oT

Offline sneguljicica

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Pih,pokvari mi zadovodstvo! Mislila sam da je samo mene to pitao :sprda:
Golupčići su Mia i Slobodan,i izgleda da nema nista od fotki,jer su nesto zeznuli...
Što se tice zadržavanja,pre bih rekla da brže završe ljudi koji ili odmah prolaze ili ne prolaze,sa njima si na čisto. Ovi sto duže ostaju moraju da dokažu zašto su tu itd..
Da li su nekog pitali kad bi mogao da počne? Pozdrav svima  :-))))'