Author Topic: samo cekam jedan pozitivan odgovor da dam otkaz u ovoj kompaniji  (Read 4695 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline DeviousMind

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 245
  • Sir a medical condition prevents me from shaving.
    • View Profile
znaci evo moje price, zavrsio sam za elektro tehnicara imam par diploma, zatim imam 3 godine zavrsenog univerziteta za engleski u bosni, vanredno sve ali ipak zavrseno cetvrta godina u toku, jos dosta diploma i pohvala i cega god, mene su u EP zaposlili zbog engleskog jezika, gdje sam dobio kao supper club server, nakon odradjenog jednog ugovora koji je bio 10 mjeseci!!! poludio sam, otisao kuci  mislio da je bolje tamo ali nije morao sam se vratiti, evo me trenutno na jamaica, trazio sam premjestaj , ono ok to je bilo za loyalty cruise sto je jako tesko dobit to znam ali prati ovo, odem prvo u ctc oni mi odmah kazu oni su kao rodjeni amerikanci a ne bi prijavili na to jer se tesko dobija, a procedura je takva da moras dobiti potvrdu od FB menagera, pa onda tek Hotel directora, pa nakon toga ako ti oni odobre dodjem u ctc gdje oni salju za miami, i tu nakon par mjeseci se te neke glavesine okupe da razmotre da li ja mogu ili ne, i nakon toga AKO mi odobre moram cekati da mi se ovaj sad ugovor zavrsi da bi mozda dobio taj novi, dakle sve ukupno bi trebao cekati jos nekih 6 7 mjeseci pod uslovom da mi svi gore navedeni odobre promjenu departmenta...
evo me nakon mjesec dana ovdje sto radim drugi ugovor, odem kod FB menagera da mi potpise taj papir i ja udjem sve se predstavim ovo ono, i ja mu kazem da zelim promjenit posao evo mu odgovora : ok all of that is fine but tell me one thing, why didnt you shave today... ok priznajem moja greska ali nisam stigao dosta posla ovo ono i ja mu kazem tako a on meni kaze da ako ja nisam stigao da se obrijem od posla, onda bi trebao traziti drugi posao gdje bi imao vremena... znaci uopste je zanemario cinjenicu da sam tu upravo zbog toga, da promjenim posao ..
nakon svega toga evo me trazim prilike da izadjem u portovima gdje apliciram za druge kompanije i samo cekam jedan pozitivan odgovor da dam otkaz u ovoj kompaniji
Private the Penguin: Skipper. Shouldn't we tell them that the boat is out of gas?
Skipper the Penguin: Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Na tvojem mjestu, ja bih taj poziv čekao kod kuće. Ovako, puno će te živaca koštati.
Na poslu si koji ne želiš raditi, radiš subotom i nedjeljom, stres, drillovi, ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Hoces da kazes da nije obrazovanje bilo presudno da dobijes taj posao nego engleski,ako sam dobro razumio...


Koliko ja vidim lakse je ostati na toj poziciji nego se muciti oko promjene posla   ???
 :uzdravlje:



\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline DeviousMind

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 245
  • Sir a medical condition prevents me from shaving.
    • View Profile
o sorry nisam mislio napraviti novi topic nego samo reply na neki drugi, nisam ni gledao sta tipkam , ubi me vrucina
i da poznavanje engleskog me je doguralo do ovdje a cv nemaju uopste cv ovdje u msa , znaci ludilo, sve sto imaju je moj medical to je SVE
i sefe ja bi rado to kod kuce cekao ali racuni nece da cekaju a ja bez posla kod kuce  :rtfm:
ipak za mene nada zadnja umire, tip ovdje je sa mnom radio dao otkaz , otisao kuci i u roku od sedmicu dana stigao na intervju za cunard i lagano dobio posao u roku od 2 mjeseca je na brodu, zato koristim njegovu metodu  :haha:
Private the Penguin: Skipper. Shouldn't we tell them that the boat is out of gas?
Skipper the Penguin: Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave.

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
o sorry nisam mislio napraviti novi topic nego samo reply na neki drugi, nisam ni gledao sta tipkam , ubi me vrucina
i da poznavanje engleskog me je doguralo do ovdje a cv nemaju uopste cv ovdje u msa , znaci ludilo, sve sto imaju je moj medical to je SVE
i sefe ja bi rado to kod kuce cekao ali racuni nece da cekaju a ja bez posla kod kuce  :rtfm:
ipak za mene nada zadnja umire, tip ovdje je sa mnom radio dao otkaz , otisao kuci i u roku od sedmicu dana stigao na intervju za cunard i lagano dobio posao u roku od 2 mjeseca je na brodu, zato koristim njegovu metodu  :haha:
Cunard isto pripada Carnival corporation kao i Holland america, Princess, P&O, Costa, Seaborn. Ako das otkaz u jednoj od njih posle kada apliciras za neku od ovih mogu da provere tvoje podatke jer imaju jednu database za sve employ. Mozda te odbiju a mozda i ne, zavisi kad das otkaz kako je zaveo tvoj manager razlog tvog otkaza.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Cunard isto pripada Carnival corporation kao i Holland america, Princess, P&O, Costa, Seaborn. Ako das otkaz u jednoj od njih posle kada apliciras za neku od ovih mogu da provere tvoje podatke jer imaju jednu database za sve employ. Mozda te odbiju a mozda i ne, zavisi kad das otkaz kako je zaveo tvoj manager razlog tvog otkaza.
::yes::

When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline gogo

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Otidji kod hoteldirektora i popricaj sa njim,prvo neka ti tvoji posalju papire sceniraj i mail,pa pricaj sa cinjenicama!!
Onda ako ti ne pomogne to kazes mu da ces dati otkaz jer nisi nasao razumjevanje kod predpostavljenih i posaljes im mail o sljedu dogadjaja u head ofice...
I bolje dati otkaz nego dobiti i prije svega toga uzmi si preporuku o tome kakav si radnik!!!