Author Topic: Celebrity Cruises  (Read 54997 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline mili_vanili

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Celebrity Cruises
« on: 30/October/2008 »
Celebrity Cruises



What sets the Celebrity cruise line apart from other vacation choices today is the cruise line's passionate dedication to providing guests with a cruise experience that exceeds expectations. This extraordinary performance level has become the definition of Celebrity Cruises, and has set the worldwide standard for today's expression of what first made cruising famous -- high quality, superior design, spacious accommodations, grand style, attentive service and exceptional cuisine.

The excellence of Celebrity's existing cruise product continues with the cruise line's Millennium-class ships, which embody even greater technical achievement and meaningful innovation, while retaining the distinctive style, sophistication and service elements that have become the hallmark of a Celebrity Cruises.

Aloha

Offline nichana

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Celebrity Cruises
« Reply #1 on: 19/April/2009 »
lijep pozdrav !

ima li ikoga na ovom forumu tko radi ili je radio na Celebrity-u,bila bih vam zahvalna za bilo koju smjernicu kao npr.kakvi su brodovi,uslovi i sl. nedavno sam imala intervju za ovu kompaniju i dobila sam posao pa me sada sve zanima oko ove kompanije.
Hvala unaprijed!

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Celebrity Cruises
« Reply #2 on: 19/April/2009 »
lijep pozdrav !

ima li ikoga na ovom forumu tko radi ili je radio na Celebrity-u,bila bih vam zahvalna za bilo koju smjernicu kao npr.kakvi su brodovi,uslovi i sl. nedavno sam imala intervju za ovu kompaniju i dobila sam posao pa me sada sve zanima oko ove kompanije.
Hvala unaprijed!

ja sam tamo...i neces se bas usreciti sa ovom kompanijom, generalno-vrlo je zategnuto.
Moj savjet, ako imas sanse dok si jos kod kuce, pokusaj se prebaciti na Carnival, lakse ti je sad to odraditi nego kasnije. :deda:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Celebrity Cruises
« Reply #3 on: 19/April/2009 »
Dok sam ja bio na Celebrityu onda je bila vladavina grckih oficira i bilo je dosta maltretiranja ( pogotovo su voljeli provocirati makedonce ) ali se to sredilo odkako su u dilu s Royal C.
Znam da su dosta strogi bili u dining roomu i baru ( to je vodila Apollo grupacija ) dok su ostali dept bili ok. Zadnje sam bio prije godinu i pol na Centuryu i bilo je ok.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Celebrity Cruises
« Reply #4 on: 19/April/2009 »
Dok sam ja bio na Celebrityu onda je bila vladavina grckih oficira i bilo je dosta maltretiranja ( pogotovo su voljeli provocirati makedonce ) ali se to sredilo odkako su u dilu s Royal C.
Znam da su dosta strogi bili u dining roomu i baru ( to je vodila Apollo grupacija ) dok su ostali dept bili ok. Zadnje sam bio prije godinu i pol na Centuryu i bilo je ok.

ja sam prosli ugovor bio na galaxy-ju i bio je koma,a nadam se da ce mercury za 7 dana bitii bolje
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Celebrity Cruises
« Reply #5 on: 19/April/2009 »
ja sam prosli ugovor bio na galaxy-ju i bio je koma,a nadam se da ce mercury za 7 dana bitii boljr....izvini malo sam popivoo....

Znam taj osjecaj, brojim sitno, jos 5 dana do vacationa.
Bio sam na Galaxyu 1999/2000., bilo je brdo hrvata u dining roomu ( 2 asst. Maitre Db ) i F&B je bio iz Splita...

Offline nichana

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Celebrity Cruises
« Reply #6 on: 20/April/2009 »
Dok sam ja bio na Celebrityu onda je bila vladavina grckih oficira i bilo je dosta maltretiranja ( pogotovo su voljeli provocirati makedonce ) ali se to sredilo odkako su u dilu s Royal C.
Znam da su dosta strogi bili u dining roomu i baru ( to je vodila Apollo grupacija ) dok su ostali dept bili ok. Zadnje sam bio prije godinu i pol na Centuryu i bilo je ok.


ja jos uvjek ne znam ime broda na koji bih trebala ici,tu informaciju jos nisam dobila...posao koji sam dobila je bar server pa me zanima o kakvom je maltretiranju rijec u dining roomu i baru,zaista sam sretna sto sam uopce dobila posao i gledam da sto prije odem kako bih zapocela s poslom pa ste me sad pomalo zabrinuli,pa nije valjda tako lose,i zasto bi mi bilo bolje preci na carnival?citam misljenja su vam  dosta slicna...,znaci da nije najpozeljnija kompanija?ima li itko pozitivnu misao o celebrity-u???

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Celebrity Cruises
« Reply #7 on: 20/April/2009 »
ima li itko pozitivnu misao o celebrity-u???

Gledaj,nece te niko ubiti ili tuci nigdje, ne boj se za to.
Kao prvo, Celebrity je kompanija kao i svaka druga, moras dosta raditi da zaradis ''$$$'', nigdje nije lako.
Sto se ove kompanije tice, dosta su stroziji prema posadi nego na Carnivalu (koja je inace najbolja kompanija za posadu-provjereno) npr.za popijena 2 piva ili jedno zestoko pice, olako mozes dobiti otkaz.
Mnogo ljudi na taj nacin dobija otkaze na Celebrity-u, dok na Carnivalu, security ako te vidi da ides ukrivo i da si popio malo, za razliku od ove kompanije, pomoci ce ti da nadjes svoju kabinu. Svi su mnogo prijatniji, i vode racuna o posadi. Ja sam ti samo savjetovao da pokusas promjeniti preko iste agencije na Carnival, bice ti bolje, zasigurno  :deda:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline nichana

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Celebrity Cruises
« Reply #8 on: 20/April/2009 »
Gledaj,nece te niko ubiti ili tuci nigdje,ne boj se za to.
Kao prvo,Celebrity je kompanija kao i svaka druga,moras dosta raditi da zaradis ''$$$'',nigdje nije lako.Sto se ove kompanije tice,dosta su stroziji prema posadi,nego na Carnivalu(koja je inace najbolja kompanija za posadu-provjereno) npr.za popijena 2 piva ili jedno zestoko pice,olako mozes dobiti otkaz.Mnogo ljudi na taj nacin dobija otkaze na Celebrity-u,dok na Carnivalu,security ako te vidi da ides ukrivo i da si popio malo,za razliku od ove kompanije,pomoci ce ti da nadjes svoju kabinu.Svi su mnogo prijatniji,i vode racuna o posadi.Ja sam ti samo savjetovao da pokusas promjeniti preko iste agencije na Carnival,bice ti bolje,zasigurno  :deda:

hvala na savjetu! a molim te ak ti se bude dalo da mi velis,pod ovim dosta su strozi prema posadi jel to osim ovih strogih pravila oko pica da li se to odnosi i na sam posao,mislim da li su prezahtjevni i u samom poslu,ako nije tajna na kojoj si ti poziciji i ak slucajno znas koliko prosjecno moze zaradit bar server tek onak od oka.

...postoji li kakva obuka prije prvog iskustva na brodu ili te samo bace u posao pa se snadji,jer koliko sam ovdje mogla naci informacije neke companije organiziraju kao neke skole tecajeve i slicno  pa da li je slucaj takav i sa celebrity ili cu se i oko toga trebat zamislit.

Offline Ikarus

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Celebrity Cruises
« Reply #9 on: 21/April/2009 »
hvala na savjetu! a molim te ak ti se bude dalo da mi velis,pod ovim dosta su strozi prema posadi jel to osim ovih strogih pravila oko pica da li se to odnosi i na sam posao,mislim da li su prezahtjevni i u samom poslu,ako nije tajna na kojoj si ti poziciji i ak slucajno znas koliko prosjecno moze zaradit bar server tek onak od oka.

Bio sam na obje kompanije i mislim da je kvaliteta usluge u baru i dining roomu daleko veca i bolja na Celebrityu nego na Carnivalu, tako i kvaliteta gostiju. Stoji i to da je Carnival puno lezerniji prema posadi ali su u globalu pravila ponasanja svuda ista.
Mislim da nema mjesta strahu, sve ces nauciti. Uz malo volje i strpljenja uspijeti ces savladati sve tajne zanata.
Bar server radi na postotak, dakle po prodaji. Sve zavisi od duljine kruza, lokacije broda itd. rade se rotacije tako da mijenjas barove i smjene, zarada varira.
Savjetovao bi ti da odmah cim se aklimatiziras pocnes raditi na tome da postanes bar tender, puno bolji i laksi posao.

...postoji li kakva obuka prije prvog iskustva na brodu ili te samo bace u posao pa se snadji,jer koliko sam ovdje mogla naci informacije neke companije organiziraju kao neke skole tecajeve i slicno  pa da li je slucaj takav i sa celebrity ili cu se i oko toga trebat zamislit.

Koliko mi je poznato, jedino je Carnival imao college - skolu za obuku novih kadrova.
Nekad je bas bio takav sistem - prvi dan te gurnu u vatru pa se snalazi, zavisi koliko si jak. Sad je lakse jer je uvode u posao malo po malo, cini mi se da se to danas drukcije gleda.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Celebrity Cruises
« Reply #10 on: 21/April/2009 »
Koliko mi je poznato, jedino je Carnival imao college - skolu za obuku novih kadrova.

Da,slazem se. I ja koliko znas, samo Carnival ima college za bar i jos neke pozicije. Ne znam zasto i druge kompanije to ne uvedu  -()-

hvala na savjetu! a molim te ak ti se bude dalo da mi velis,pod ovim dosta su strozi prema posadi jel to osim ovih strogih pravila oko pica da li se to odnosi i na sam posao,mislim da li su prezahtjevni i u samom poslu,ako nije tajna na kojoj si ti poziciji i ak slucajno znas koliko prosjecno moze zaradit bar server tek onak od oka.

Sto se strogoce tice,stroziji su u svemu,i kad nesto lose uradis ili zabrljas,na Carnivalu cesto progledaju kroz prste,a ovamo ne :nono:  
Odmah warning,dobijes ih 3 komada i asta la vista baby  oT
Ovo se zajedno pridonosi stresu o kojem ja pricam,jer si cijelo vrijeme napet!Nije tajna,ja radim u shopu-doduse ja i nemam puno veze sa Celebrity-jem jer je moja kompanija koncesionar-i mi samo rentamo prostor za shopove na njihovim brodovima.
Kao bar server,zarada zavisi od bitna 4 faktora:

1.Od mjesta gdje brod plovi (to ti odredjuje kakvi ce ti gosti biti,hoce li piti ili nece,jer npr.Aljaska-sve su skoro starci i ne piju...)

2.Od tvog radnog rasporeda,u kojim ces barovima najcesce biti (jeli busy ili nije)

3.Od same tebe,koliko ces ''pushirati'' goste da piju i da im prodas neko pice

4.Zavisi i od tvog managera koji pravi rasporede gdje ce te staviti (rade se rotacije,to je tacno,ali najvise u unutrasnjim barovima,a na otvorenoj palubi-gdje se tokom sea-day-a pravi najvece pare-uglavnom su isti ljudi-tzv.pusheri)manager ih stavlja tamo iz vise razloga,kao npr.isti taj manager ima svoj rating u kompaniji,i mora i on kao sef da napravi odredjen novac za bar department-sto rade upravo preko tih ''pushera'' konobara.Oni prave sebi sami dobru lovu,prave lovu i za komaniju,samim tim bar manager ce uvijek stavljati njih na pool barove da mu naprave dobar revenue.To ti je tako  :pop:
 
Upravo od ovih faktora zavisi tvoja zarada-koja moze varirati od 800 $ mjesecno do nekih 3000 $ ako si dobra u svom poslu i ako ti sve ide na ruku... -()-

Eto,to ti je malo ukratko  +U+
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline nichana

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Celebrity Cruises
« Reply #11 on: 21/April/2009 »
Hvala Vam za info! mnogo ste mi pomogli!

Offline mailbox unavailable

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 148
    • View Profile
Re: Celebrity Cruises
« Reply #12 on: 25/April/2009 »
Na infinity je Food and beverage manger bio iz hrvatske a im i nasih ljudi jos tamo inace za sve sto se tice konobara restorana mislim da je to posao crnacki gdje se baz umoris jer trcis ko konj ali ljudi prezive, a za bar mislim da je nesto lakse...

Ako dodjes kod mene na Infinity javi mi se pa ako te neko maltertira  moze nesto da se uradi da ti zivot bude laksi ali to ti sve zavisi ko ti je sef da li je ok ili ne.. :)

Inace na celebrity dolaze stariji ne bas oni koji umiru na brodu ali uglavnom penzioneri ali bitno je da ti imas SPIKU jel.. tj dobra prica dobra usluga, vise love :)
550 Requested action not taken: mailbox unavailable

Offline dikey

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
Odg: Celebrity Cruises
« Reply #13 on: 25/November/2009 »
jer ima neko informacije za deck supervisor na celebrity cuo sam da ima nekakva veza sa F&B department ako neko zna neka salje informacije  :rolleyes:

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Odg: Celebrity Cruises
« Reply #14 on: 25/November/2009 »
jer ima neko informacije za deck supervisor na celebrity cuo sam da ima nekakva veza sa F&B department ako neko zna neka salje informacije  :rolleyes:

Ta pozicija na Celebrity ne postoji.
Taj posao tamo rade ass.chief housekeeper-i, i imaju puno vece plate od ovih kod vas na Carnivalu.
Pitaj ako te sta zanima. oT
When it comes to money, nobody can be trusted !