Author Topic: Shop assistant  (Read 3974 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Snooze

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Shop assistant
« on: 24/January/2011 »
Dobar dan i pozdrav svima
Kao prvo super forum, zaista dosta stvari koje me interesuju sam nasao
Imam 29 godina, zavrsen faks i posle rovarenja kako ovde tako i po netu zakljucio sam da bi za mene najbolje bilo da appliciram za poziciju shop assistanta
Engleski znam dosta dobro, nemam nikakva iskustva sa poslom u trgovini, ali kontam da cu se snaci nisam bas toliki mentol  :D
Interesuje me koliko je pozeljno da se za ovaj posao u cv stavlja da imas visoko obrazovanje, da li je to plus ili minus i da li moje godine (krajem aprila punim 30 banki  ;)) i neiskustvo predstavljaju problem?
Znam licno par ljudi koji su otisli za ass waitera a da nisu videli k od kafane (nabavili su samo pecat za preporuku) i nisu znali da beknu engleski (nabubali pitanja za interviju, hebiga snasli se) pa su evo i 3,4 godinu vec na brodu i rade
Kada mogu i oni tako nadam se da je onda to izvodljivo i za mene?  :embarrased:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Shop assistant
« Reply #1 on: 24/January/2011 »
Naravno da je izvodljivo, samo je interview nešto zahtjevniji jer se radi o nešto elegantnijoj poziciji.
Godine nisu toliki problem koliko je neiskustvo u prodaji. Moraćeš se snaći.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Snooze

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Shop assistant
« Reply #2 on: 24/January/2011 »
Hvala sefe na brzom odgovoru 
Ma da se snaci i za preporuku i pecat ali iskustvo nije bas tako lako "dobavljiva" kategorija  :D
Ja sam prvobitno hteo da konkurisem za internet managera u MTN-u, inace odlicno stojim i sa kompjuterima, ali sam dosao do informacije da retko koga van USA govornog podrucja zaposljavaju putem direktne prijave sa sajta kompanije vec da je najbolji put za tu poziciju da odes na brod kao npr shop assitant pa da se posle ugovora-dva raspitas za tu poziciju direkt tamo jer imas mnogo vece sanse tako za "upad" tu

Offline brokoli

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Shop assistant
« Reply #3 on: 25/January/2011 »
Imas li u planu neku konkretnu agenciju ili si jos u fazi razmisljanja???

Da li je neko(osim divnih forumasa ovde) :party: podelio sa tobom neka iskustva posto i ja konkurisem za shop?

Offline Snooze

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Shop assistant
« Reply #4 on: 25/January/2011 »
Pa namecu mi se Safe Cruise ili Sea Agency iz Beograda, one su koliko sam video na forumu proverene, mada ova prva najverovatnije jer vidim da ih dosta hvale, mada je eto taj moj ortak kao ass waiter otisao preko Sea Agency  b00/
U sustini nasao sam skoro sve sto mi treba, samo da sredim papire i da posaljem CV agenciji tj da se prijavim - nije lako prelomiti jer je ovo veliki korak za mene, ali morace se jednom i to u najskorije vreme  b00/

Offline brokoli

  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Shop assistant
« Reply #5 on: 27/January/2011 »
Ali ja pre neki dan pozvah Safe i Ivan mi je rekao da u skorije vreme nece imati preliminarne intervjue za shop. Valjda im trebaju za ove nize pozicije.To ce biti uskoro.
Jesi li se cuo sa nekim iz Sea?

Offline urosevic100

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
Re: Shop assistant
« Reply #6 on: 27/January/2011 »
@Snooze,

Za Shop imas vise kompanija, napr.

Harding Brothers (Drze Cunard, P&O...) - Apliciras online, intervju se radi preko telefona, nacickaj CV i zvace te sigurno, trebaju im ljudi
http://harding-cruiseship.s15310919.onlinehome-server.info/vacancies.aspx

Starboard  (Drze Carnival, Royal...) - 12.02. organizuju intervju u Beogradu, hotel Rex 14h...
Helena.Vehovec@invermoreshipping.si    ili    jelena.joksimovic@invermoreshipping.si

Princess Cruises Shops - Sutra tj. 28.01. je preliminarni intervju u Nisu, TRZNI CENTAR  DUSANOV BAZAR KULA LOK. 105, glavni intervju je 15.02. u Bg-u nisam siguran
serbia@kouzon.com.mk

Eto, srecno...

Offline Plivac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Harding Retail
  • Recruitment Agency: RIV.d.o.o.
  • Job Title: Jeweler
Re: Shop assistant
« Reply #7 on: 27/January/2011 »
    Postoji  još  i  Dufry  kao  koncesionar, a  tu  je  i  MSC  koji  ima  svoje  prodavnice (ide  se  preko  Kouzona). Za  posao  u  shop-u  je  verovatno  dobar  i  Disney. Oni  imaju  svoje  prodavnice. Mislim  da  je  od  forumaša   jedna  devojka   iz  Hrvatske  otišla  na  Disney  kao  merchandise  host, kako  oni  zovu  shop  assistant-a. Imam  utisak  da  se  u  shop-u   na  Disney-u  malo  više  radi  nego  na  drugim  kompanijama/koncesionarima, tim  pre  što  njihovi  brodovi  staju  na  privatno  ostrvo   kompanije  Disney, ostrvo  Castway  Cay. Samo  ne  znam  da  li  se  plaća  prva  karta  za   ukrcaj. Ide  se  preko   EP-a  iz  Zagreba. Evo  sajta  za  Disney  sa  opisom  posla:www.dcljobs.com
Srećno!
Jer ''mečka'' je ''mečka'',i nije tu da bi bila vožena,već da bi komšije patilе.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Shop assistant
« Reply #8 on: 28/January/2011 »
    Za  posao  u  shop-u  je  verovatno  dobar  i  Disney.

Ne bih se složio, iz razloga jer kad je puno djece na cruise-u, svi kukaju, pa i shop,...a na Disney je uvijek puuuuno djece  :D
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline Snooze

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Shop assistant
« Reply #9 on: 30/January/2011 »
Ljudi sjajni ste stvarno, hvala puno za linkove  :)
Cujemo se svakako jos  ;)

Offline Plivac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Harding Retail
  • Recruitment Agency: RIV.d.o.o.
  • Job Title: Jeweler
Re: Shop assistant
« Reply #10 on: 02/February/2011 »
    Evo  još  malo  o  Disney  Cruise  Line: http://portal.iefp.pt/pls/gov_portal_iefp/docs/PAGE/EURES/EURES_PAG_PORTUGUES/FOLHETO%20DCL%2020101108.PDF

   Izgleda   da  Disney  plaća   avionsku   kartu   u   oba   pravca   za   zaposlenog.
Jer ''mečka'' je ''mečka'',i nije tu da bi bila vožena,već da bi komšije patilе.