Author Topic: GSA college  (Read 10786 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
GSA college
« on: 16/January/2011 »
Gledat cu postati kada i koliko stignem utiske ovdje.

Prvi tjedan je opusten. Ideje radi ekipa koja je na brod  dosla za recimo poziciju ass. waitera zajedno samnom me istu vecer posluzivala u staff messu, a ja sam uniformu prvi put obukao 3 dan od dolaska na brod.
Pocetak college je uglavnom upoznavanje sa svime i svacime ali najvise sa safety rules.
3 dan od dolaska na brod prvi vecernji izlazak u Nassau (cijeli team i insruktor).
Predavanja za sada su opca i dovoljno pojasnjena. Na usluzi za informaciju stoje svi stariji purseri, instruktor i sl. Prva 2 tjedna  nema rada na front desku to bi trebao poceti u 2 dva tjedna collega.
Dan se sasoji od ucionice i razgledavnja  broda te ponavljanja safety drilla. Kretanje po brodu je sam dijelomicno ograniceno od momenta kada obucete uniformu.
Jedini minus za sada je  ocajno los interet (brod je stariji kazu da je na novijim brodvima to bolje rijeseno).
ča je  život vengo fantažija

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: GSA college
« Reply #1 on: 16/January/2011 »
Sretno Dan i  ="" za javljanje  :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Marci

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: GSA college
« Reply #2 on: 16/January/2011 »
Hvala Dan na javljanju, sretno i mirno more  :uzdravlje:

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: GSA college
« Reply #3 on: 18/January/2011 »
Jos o pocecima collega za GSA.
Najprije Vas drilaju safety-em, razlog je jednostavan purseri su supervisori u slucaju potrebe napustanja broda. Znaci na drillu posao pursera je rukoviditi okupljanjem na muster stationu vodjenje do embarkation stationa etc etc etc
Na collegu pratite starije pursere u svemu tome, rekli bi talijani radte #bella figura# i pratite sto purseri rade.
Instruktor na college je odlican i ne treba panicariti oko nicega stvarno su na raspolaganju da vas poduce, ako niste  mamlaz naravno.
Sada  jos jedna zlata  vrijedna  informacija za pursere je  ne treba  vam nista. Dobijete 4 bijele uniforme, djemper, bijele cipele na collegu i kada predjete na svoj brod i formal odijelo iliti vecernju uniformu. Treba  vam sao donje rublje vase tako da ne  trpate nista u torbe jer bezpotrebno vucete sa sobom.
Predavaja su nekoliko sati na dan i dinamicna su i barem meni zanimljiva. Trenutno je veci problem snaci se po brodu di je sto :)
ča je  život vengo fantažija

Offline crewbarGSA

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: GSA college
« Reply #4 on: 19/January/2011 »
sve sta te nauce na college zaboravi kad dodjes na iduci brod :pop1:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: GSA college
« Reply #5 on: 19/January/2011 »
sve sta te nauce na college zaboravi kad dodjes na iduci brod :pop1:

Molio bih te da argumentiraš svoje izjave jer ovakvo dobacivanje od strane jučer/prekjučer registriranih individua tretiram kao spam, brišem sa foruma i baniram "pisca".
Na ovom forumu ljudi pomažu jedni druge informacijama.
Ja osobno povremeno pročešljavam forum i brišem ovakve i slične beskorisne postove, kako bi se tražitelj informacije lakše snašao i brže/bolje informirao.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline crewbarGSA

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: GSA college
« Reply #6 on: 19/January/2011 »
ok evo malo opsirniji ugovor da me se ne banira
college je ko i zatvor, tj pranje mozga
sve se nauci u poslu kasnije, ili ko je malo pametniji tokom tog colleaguea ce se koncentrirat na desk i price od starijih kolega.
teze je nego na regularnom embarkation day. ujutro predavanja, pa pranje mozga na hospitalitiju, u medjuvremenu jos i praksa.

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: GSA college
« Reply #7 on: 20/January/2011 »
ok evo malo opsirniji ugovor da me se ne banira
college je ko i zatvor, tj pranje mozga
sve se nauci u poslu kasnije, ili ko je malo pametniji tokom tog colleaguea ce se koncentrirat na desk i price od starijih kolega.
teze je nego na regularnom embarkation day. ujutro predavanja, pa pranje mozga na hospitalitiju, u medjuvremenu jos i praksa.

Ne ulazim kak ti je  bilo na collegu, pisem dojmove sada.
Naravno svjestan sam da je college lagan u odnosu na posao, mi za sada vidimo desk u prolazu samo.
Nebitno, onima kojima se cini najjednostavnije prijavit se kao ass waiter ili neku drugu nizu entry level poziciju bez obzira na moguce kvalifkacije pokusavam napisat da ciljaju sto vise mogu.
ča je  život vengo fantažija

Offline crewbarGSA

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: GSA college
« Reply #8 on: 20/January/2011 »
Ne ulazim kak ti je  bilo na collegu, pisem dojmove sada.
Naravno svjestan sam da je college lagan u odnosu na posao, mi za sada vidimo desk u prolazu samo.
Nebitno, onima kojima se cini najjednostavnije prijavit se kao ass waiter ili neku drugu nizu entry level poziciju bez obzira na moguce kvalifkacije pokusavam napisat da ciljaju sto vise mogu.

meni je lakse bilo na poslu nego na collegu, to tamo lazu da je puno tesko kad odes radit, meni je battlefield(front desk) najdrazi dio posla, tamo se vidi ko prolazi.
inace javi mi kako je trenutno na fascinationu na collegue, mada sad sigurno ni ne znam nikoga od tamo prominilo se vjerojatno sve.
btw najbolje ti je ako dobijes veci brod koji radi cruiseve od sedam dana, ubit ces se od posla ako dobijes neki sensation ili imagination :run:

Offline Marci

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: GSA college
« Reply #9 on: 24/January/2011 »
Dan cekam informacije od tebe a ti odustao od nas smrtnika  :hehe:

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Re: GSA college
« Reply #10 on: 24/January/2011 »
ta 4 tjedna obuka je djecija igra cisto da te pripremi za posao..
nije neka misterija ni nesto bum neizvodino nit vojni kamp
opusteno
bitne stvari da naucis programe u kojima svakodnevno radis
ko je spor u ucenju ima citav udzbenik postan na forumu .. pa da uhvati malo znanja unaprijed \
biti GSA sad je djecija igra
radis desk i logujes CRS balansiras na kraju dana i to je sve sad ti GSS odradjuje sve ostalo
nema port papira sad to radi hotel admin nems nista sa velikim grupama GSC to radi.. po CRP zivot za GSA je lak tvoje je da se smijesis i da budes usluzan ..
posao nije tezak neradi se mnogo kao ostali(konobari gule oko 10 sati dnevno minimalno ) jest istina ako zaglavis na malom brodu je puno teze i ako radis  4-5 dana krstarenja al opet je bolje biti GSA neko konobariti po brodu il cistiti jedno 25 puta ..

Offline Marci

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: GSA college
« Reply #11 on: 25/January/2011 »
ta 4 tjedna obuka je djecija igra cisto da te pripremi za posao..
nije neka misterija ni nesto bum neizvodino nit vojni kamp
opusteno
bitne stvari da naucis programe u kojima svakodnevno radis
ko je spor u ucenju ima citav udzbenik postan na forumu .. pa da uhvati malo znanja unaprijed \
biti GSA sad je djecija igra
radis desk i logujes CRS balansiras na kraju dana i to je sve sad ti GSS odradjuje sve ostalo
nema port papira sad to radi hotel admin nems nista sa velikim grupama GSC to radi.. po CRP zivot za GSA je lak tvoje je da se smijesis i da budes usluzan ..
posao nije tezak neradi se mnogo kao ostali(konobari gule oko 10 sati dnevno minimalno ) jest istina ako zaglavis na malom brodu je puno teze i ako radis  4-5 dana krstarenja al opet je bolje biti GSA neko konobariti po brodu il cistiti jedno 25 puta ..

Hvala na postu, ne bojim se ja tog posla, ni collega, nego jednostavno ne volim iznenađenja  ::yes:: pa vec kad mogu nesto unaprijed znati, zasto ne  :nokti:

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: GSA college
« Reply #12 on: 26/January/2011 »
eto me  opet, drugi tjedan uz predavaja pocinje i Obseration an desku uglavnom, pratis  starije  pursere i gledas sto rade. Znaci ujutro college, navecer desk. Vremena se ima na pretek. U zadnjih 5 dana sam bio vani u Key West-u, Nassau, i Half Moon Cay. Stigao posjetiti Disney Deam (stvarno je strava uredjen, crew cabin su im s carpetom, flat-tv i sl na open deck imaju proziran zatvoreni vodeni tobogan, etc etc etc).

Slijedci cruise bi trebali pocet raditi shift na desku. Uglavnom jos uvjek sve opusteno. Stigao sa i izgoriti na plazi.
ča je  život vengo fantažija

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Re: GSA college
« Reply #13 on: 27/January/2011 »
Hvala na postu, ne bojim se ja tog posla, ni collega, nego jednostavno ne volim iznenađenja  ::yes:: pa vec kad mogu nesto unaprijed znati, zasto ne  :nokti:


pa ti onda nemas sta traziti u GS departmentu ja ti garantujem sve je al samo nije jedna stvar uvjek imas iznenadjenja .. posao je takav .. il ces imat covjeka koji prijet da se baca s broda il bombu u terminalu il je pao sistem ..il je promena putanje i portova il hiljadu ostalih mogucih situacija
a sto se tice same obuke nist te nemoze iznenaditi je sve ti je na forumu okaceno .. ja stvarno nevidim prostora za iznenadjenja .. :hekla:

Offline Marci

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: GSA college
« Reply #14 on: 27/January/2011 »

Znam ja dobro kako je raditi na recepciji, bar hotelskoj, jer radim to vec godinama,ali mislim da nema prevelike razlike.

Dobro, mozda sam se krivo izrazila sto se tice tog "iznenađenja", mislila sam na to kad vec mogu nesto znati prije zasto ne... u tom smislu sam mislila, jer zasto bi i citala forum da volim iznenađena, spakirala bi se i otisla i sve bi mi bilo iznenađenje :)