Author Topic: GSA college  (Read 10787 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: GSA college
« Reply #15 on: 02/February/2011 »
i jos o college-u

nakon cca 2 tjedna predavanja pise se ispit. Imali smo 44 pitanja od cega 4 po sistemu abc a ostalo je trebalo opisati pojasniti ili slicno. vecina nas je bila preko 95 posto tocnih no niko nije  imao 100 %. nekoliko ih je jedva  proslo granicu od 80 posto. nakon ispita pocinju se smijene na desku po 4 sata (ili vise po potrebi dnevno) plus back office i nesto na telefonima. objektivno ima dana s 10 -12 sati rada  (npr embarkation) ima dana s 4 sata rada i (kusur potreban da prebrojis da li ti stima  kasa). Na  desku nismo sami no stariji purseri se ne mjesaju i ne  pomazu ako ne  zaplivas gadno. A gostiju ima svakakvih, npr danas  je  Key West i radeci ujutro od 7 imao sam cca 2 sata odgovaranja na  pitanja gdje je gangway i kako stici do grada. Uz standardne: Excuse me when the breakfast will be served!???!?

Uglavnom je jednostavno na  ispitu pod uvjetom da se slusa predavaca, i barem malo prati na observationu. Posao je  nesto stresniji no jako ovisi o tome  kako covjek prihvati sve  to.

Slijedeci i poslijednji ispit pisemo iskljucivo vezano za programe  koje  koristimo na  poslu (slicno fideliu ali nije  fidelio - carnival je razvio svoje  programe s obzirom da se 99 % svega na brodu placa carnivalovom karticom, koja radi na  principu vrlo slicnom debitnim karticama).
ča je  život vengo fantažija

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Re: GSA college
« Reply #16 on: 03/February/2011 »
S&S kartica , uskoro ce biti koristena i za crew jer plan je da se predje na cash less sistem na brodu .. vec je uradjen deplojment za S&S kioske gdje ce gosti sami sebi stavljati kes i CC na S&S .. nama laksi zivot ... pogledaj u public folrderima .. uzivaj ... samo polako na pitanja gdje je wc i gdje je hrana ces se navici ..  to nikad ne prestaje  oT

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: GSA college
« Reply #17 on: 06/February/2011 »
2 ispit rijesen. Opet smo vecina preko 90 %. ovaj ispit je malo zahtijevniji jer je potrebno upoznat nacin rada programa s kojima se sluzimo na desku, no jos uvijek smatram sve  to relativno jednostavno.

Dobili smo i sluzbeno diplome i sada vec znamo tko ide na koj brod. College je  zavrsena prica (ok jos par dana do home  p[orta i onda let na novu destinaciju).

drugi dio college sastoji se od rada na desku. tj dobivanja iskustva na desku. na  novom brodu takodjer pocinjete kao trainee i ovisno o brzini napretka postajete  associate. Sve  u svemu iskustvo na fascinationu je vrlo pozitivno.
ča je  život vengo fantažija

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: GSA college
« Reply #18 on: 09/February/2011 »
College gotov.
Jucer su nam dali i finalne ocijene naseg boravka na carnival fascinationu, proslih mjesec dana. Koliko vidim pro forma stvar. Sutra nam je  home  port i iskrcavanje, s time  da su neki vec krenuli u jednom od port of call na  nove  brodove. Vecina  ce ostati na bahamima, nekoliko ih ide u meksicki zaljev, a neki odlaze i u Californiju, Portoriko, NY.

Kvaka collega  je  sklusati i pratiti na observationu. Onaj ko ima  iskustva u hotolu na  obali kod nas trebao bi se snaci bez problema. Informacija  je  puno no kada se pocne koristit u praksi, ok je. Programi koji se uce su relativno jednostavni za upotrebu, a s obzirom da se vecina stvari radi milion puta iznova svaki dan , pitanje je vremena da se covjek snadje u tih nekoliko programa i pocne ih koristiti.

Ekipa na Collgu je  bila ok, zabavili smo se nasmijali, i dobro proveli. Fascination osim sto je poprilicno star brod nema nekih vecih zamjerki.



ča je  život vengo fantažija

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: GSA college
« Reply #19 on: 09/February/2011 »
Sretno na poslu  :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline iza-oblaka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 180
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Recruitment Agency: N7A
  • Job Title: Destination Manager
Re: GSA college
« Reply #20 on: 15/February/2011 »
hej Dan, cestitke na uspjesno zavrsenom collegu, prvih mjesc dana ces vjerojatno usporedjivati stalno novi brod s Fascinationom, a onda ces poslije gledati na FS kao na daaaleeeku proslost :)
sretno na novom brodu i ne zaboravi se zabavljati koliko god je to moguce...

pozdrav od soon to be veteranke!
Labor improbus omnia vincit.

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: GSA college
« Reply #21 on: 15/February/2011 »
nakon 3 dana na VI mogu rec da je dojam do sad puno iznad ocekivanog, a s obzirom da mi je kompanija udijelila 3 dana for free u hotelu u Miami FS mi vec sada izgleda kao daleka proslost.  :D
ča je  život vengo fantažija

Offline frkica008

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: A Priori
  • Job Title: Media manager
Re: GSA college
« Reply #22 on: 16/February/2011 »
nakon 3 dana na VI mogu rec da je dojam do sad puno iznad ocekivanog, a s obzirom da mi je kompanija udijelila 3 dana for free u hotelu u Miami FS mi vec sada izgleda kao daleka proslost.  :D

kako to da se mi jos nismo sreli ????
Biti lud ima prednosti kojih su samo ludaci svjesni !!!

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: GSA college
« Reply #23 on: 16/February/2011 »
kako to da se mi jos nismo sreli ????

 ""]]
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dan

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 354
    • View Profile
Re: GSA college
« Reply #24 on: 16/February/2011 »
kako to da se mi jos nismo sreli ????

ovaj pojma nemam... valjda veceras poslije ponoci nekakav party u discu.... valentines day party sam prespavao, bio previse umoran.
ča je  život vengo fantažija