Author Topic: Scylla ili Uniworld?  (Read 6802 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Costarico

  • Registered
  • *
  • Posts: 179
    • View Profile
Scylla ili Uniworld?
« on: 17/January/2011 »
Dragi članovi foruma, upravo sam saznao da sam prošao za dvije riječne kompanije Scylla Tours i Uniworld!
Trenutno se nalazim u dilemi, pa bih zamolio sve one koji bi mogli da mi pomognu u odabiru, jer kad sam već ovoliko uspio zagristi, volio bih na kraju da napravim i pravi izbor!
( Nadam se da nije malo bezobrazno od mene što sam pokrenuo ovaj topic, jer ima i ljudi koji nisu prošli intervju )
Čak kontam da je prednost što sam dobio brod gdje je Alex Hotel menadžer, jer mislim da ukoliko se pokažem da bi čovjek mogao da utiče na to da brzo napredujem, ne znam kako ide to sa našim ljudima na brodu?
I Aleksandar je veliki profesionalac kao i Damir i Martina, ne bih volio da se zamjerim nekima od njih kada odustanem od ugovora!

Za obje kompanije sam prošao na poziciju Laundry steward, tako da opet ostajem u dilemi :)

Čini mi se da se provizija za Scylla ne plaća dok za Uniworld iznosi 250 eura..mada nije ni to puno ako će biti bolji uslovi!
Volio bih kada bi se javio neko ko je radio na Scylla Tours!


Offline RAS KASS

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Scylla ili Uniworld?
« Reply #1 on: 17/January/2011 »
Meni se cini da to na kraju dodje na isto.
Ako sam dobro razumeo tvoj post o Scylli,na Uniworld su malo vece zarade a na Scylli se vise dobija za prevoz + taj bonus.
Tako da kada se to sabere dodje otprilike isto bar sto se tice zarade.E sada druga je sam posao,odnosno gde je bolje za sam rad.

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Scylla ili Uniworld?
« Reply #2 on: 17/January/2011 »
Prijevoz od ove godine je 75€ po mjesecu
Ja ti tu neču sugerirati ništa!
To mora biti tvoja odluka i samo tvoja!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Costarico

  • Registered
  • *
  • Posts: 179
    • View Profile
Re: Scylla ili Uniworld?
« Reply #3 on: 17/January/2011 »
Hvala Ledeni u svakom slučaju..Uniworld mi djeluje kao mnogo kvalitetnija kompanija..svi brodovi su sa američkim putnicima i noviji su od Scyllinig ( kod njih imaju samo četiri sa američkim putnicima), još samo da mi Damir potvrdi da mi je pozicija zagarantovana 100 %, ako bude još uvijek tipa idete na početku sezone ukoliko bude slobodna pozicija, onda Scylla definitivno jel' kod njih naredne sedmice potpisujem ugovor, a ako mi zagarantije 100 % da idem na Uniworld na početku sezone onda će biti Uniworld..jednostavo! :)

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Scylla ili Uniworld?
« Reply #4 on: 18/January/2011 »
Oko dileme bi ti mogao pomoći samo netko tko je radio na obje kompanije, ali i to je relativno.
Tvoj život na brodu će zavisiti najviše od tvojeg direktnog supervisora, ... znači - ako dobiješ budalu za šefa, džaba ti da radiš za najbolju riječnu kompaniju na svijetu.

Ja bih na tvojem mjestu dao prednost onoj kompaniji koja te prva pozove na posao. Mjeseci čekanja znaju biti dugi kao godine.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline acerko80

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
  • Life is to short......
    • View Profile
Re: Scylla ili Uniworld?
« Reply #5 on: 18/January/2011 »
Nadam se da ti ja mogu pomoci...
Posto sam radio za obje,te jos uvijek suradjujem sa obje.
Dobit ces odgovor cim saznas adrese gdje su locirane i Scylla i Uniworld.
Financijski gledano.,tko god to kaze da je veca lova u Uniworldu ili Scylli taj ne zna pravo stanje kako te dvije kompanije funkcioniraju...
Svaki pojedinac(ti,ja),dogovara svoju placu prema svojim kvalifikacijama,preporukama...
Tako da price o ozbiljnosti jedne,odnosno (ne)ozbiljnosti druge su smijesne...
Napomenut cu ti samo jednu razlicitost tih dviju kompanija..,Uniworld ti daje 6 dana mjesecno godisnji..
Scylla ti daje 7 i 1/2 mjesecno....,jos jedna stvar...Svaki crew member placa 10e mjesecno za pranje vesa na Uniworldu...
Dok kod Scylle ti je to gratis.....Evo ti tu malo o principu i koliko ko od njih drzi za svoj CREW...
Jos nesto...Vecina brodova na Uniworldu ti nema INTERNETA za obican CREW....Dok na Scylli platis 7e mjesecno i ima tko zeli....Ako se sjetim jos nesto....PISEM :)))))


Offline sneguljicica

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: Scylla ili Uniworld?
« Reply #6 on: 18/January/2011 »
@ Acerko
zasto si juce napisao da je bas Uniworld buducnost za recne brodove? A sad opet mogu da zakljucim da vise preporucujes i preferiras Scyllu. I na koji nacin to saradjujes sa obe kompanije,ako mozes da nam kazes?
@ Costarico
Ja bih isla tamo gde bih pre otisla, s tim da bih se lepo zahvalila na saradnji onim drugima. ALI,da li ti i Vlajko znate konacno svoje pozicije na Scylli? Pretpostavljam da i zarada zavisi od toga,logicno,ne? A onda i sve ostalo..
Rekla sam ja da ce to biti slatka dilema,  :uzdravlje:

Offline Costarico

  • Registered
  • *
  • Posts: 179
    • View Profile
Re: Scylla ili Uniworld?
« Reply #7 on: 18/January/2011 »
@Šefe naravno, ko prvi djevojci njegova djevojka.. :D
Već sam veoma blizu odluke!
@Sneguljičice tako će i biti.. Ja sam dobio Laundry ili Cabin steward, još uvijek nije precizirano, a Vlajko čini mi se Bartender, al' zbog iskustva bi mogao početi i kao Matre D
@Acerko80 ti mi trebaš i hvala ti na dosadašnjim informacijama  ;D Pošto si radio za Scyllu možeš li mi potvrditi informacije koje sam do sada dobio!
Sad znam da imamo 7,5 dana godišnjeg svaki mjesec, 75 eura za prevoz svaki mjesec, oko 500 eura premije na kraju ugovora, socijalno i zdravstveno osiguranje, penziju nakon 5 godina radnog staža!
Takođe me interesuje da li kompanija plaća dane godišnjeg koje ne iskoristimo u toku ugovora i koliko?
Zatim radno vrijeme za poziciju Laundry steward i koliko ja mogućnost napredovanja na Scylla Tours?

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Scylla ili Uniworld?
« Reply #8 on: 18/January/2011 »

 penziju nakon 5 godina radnog staža!


Nadam se da svi razumiju kako premije od penzije počinju dobivati tek kada dođu u potrebne godine starosti  :deda:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline acerko80

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
  • Life is to short......
    • View Profile
Re: Scylla ili Uniworld?
« Reply #9 on: 18/January/2011 »
Snjegoljice..bit ce da nisi shvatila moju pomalo ironicnu poruku od jucer....
Moja poruka je svima vama koji zelite da idete na Scyllu ili Uniworld,to vam je sve isto....
Znaci te dvije kompanije toliko suradjuju da su locirane u istoj drzavi,istom gradu,istoj ulici,pod istim brojem,na istom katu,samo sta su vrata do vrata.....Ufferstrasse 90, Basel....
Tako da.,pod istim zakonom radi i jedna i druga kompanija...
Moj savjet....Tko vam ponudi kvalitetnije...taj je najbolji....ne zamarajte se puno....
Moja suradnja ti je iskljucivo predsezonska...Organizacija kick-off meetinga,trening sa srednjim i visim managementom....

Offline Costarico

  • Registered
  • *
  • Posts: 179
    • View Profile
Re: Scylla ili Uniworld?
« Reply #10 on: 18/January/2011 »
Nadam se da svi razumiju kako premije od penzije počinju dobivati tek kada dođu u potrebne godine starosti  :deda:
Da to sam zaboravio navesti, a veoma bitna činjanica! Znači penziju počinjete dobijati kada u svojoj zemlji steknete uslove za starosnu penziju, a to je sada 65 godina  :deda:

Acerko80 jel' bi mogao meni odgovoriti na pitanja, a vjerujem da i druge to interesuje! Skontao sam da je sve to u 5 deka što se kaže kada su upitanju ove dvije kompanije, al' eto da budem siguran! A sad trebam to fino i kulturno saopštiti agentu da ne pomisli da sam neki za*****ant! Čisto sumnjam da ukoliko odbijem bilo koga, da će me ikad više zvati ili primiti na intervju, al' šta da radim, ja sam morao da se osiguram za posao..

Offline acerko80

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
  • Life is to short......
    • View Profile
Re: Scylla ili Uniworld?
« Reply #11 on: 19/January/2011 »
Stovani Costarico,
vidim da si 100% fakultetski obrazovan,komunikativan,a dokaz tomu je i da si prosao za obje kompanije...
Moras shvatiti jednu vrlo vaznu cinjenicu...Sta god da odaberes,ti si i ti ces biti tamo novi,a to znaci da se trebas dokazati,iskazati,pokazati da bi u buducnosti napredovao...Kao sto sam napomenuo,komunikativan si....
Moj savjet....idi tamo gdje ti nude housekeeping(nebitno koja pozicija),kroz housekeeping probaj na recepciju jer si
KOMUNIKATIVAN!!!
Nemoj slucajno ic kao utility.,vjeruj mi to nije za tebe i tu nemas vremena za snimanje situacije na cijelom brodu!!!
Ako ti i jedni i drugi nude housekeeping...Onda eci-peci-pec!!!!
Jos jedan savjet....Nemoj za nightwatcha...to je za samotnjake i nema tu previse mjesta za napredovanje s te pozicije!!!

Offline acerko80

  • Registered
  • *
  • Posts: 7
  • Life is to short......
    • View Profile
Re: Scylla ili Uniworld?
« Reply #12 on: 19/January/2011 »
Nadam se da cu obuhvatit sve sta te zanima...Financijski aspekt,sve sta si naveo je tocno,a sta se tice dana godisnjeg koje ne iskoristis...ONI CE TI BIT PLACENI!!!Koliko!!?Ovisi o tvojoj placi!!!
Znaci ako nisi iskoristio npr. 30 dana godisnjeg,znacilo bi da ce ti isplatiti jednu extra placu!!!
Znaci svakom je drugacije placen dan godisnjeg,ovisno o velicini njegove dnevnice.
1 DNEVNICA=1 dan godisnjeg!!!!
Napredovanje.......................To je iskljucivo ne tebi,tu nema nikakve veze bio to Uniworld ili Scylla!!!
Radno vrijeme ti nemogu rec jer to nikad bio moj teritorij.,al vjeruj mi sve je to u housekeepingu opusteno.
Jedino vam je malo napetije kad je embarkation day(iskrcaj starih,ukrcaj novih putnika).....
Mislim da je to to......

Offline Costarico

  • Registered
  • *
  • Posts: 179
    • View Profile
Re: Scylla ili Uniworld?
« Reply #13 on: 19/January/2011 »
E Boga mi čova dade ti meni finih i optimističnih informacija! :)
Kad spojim sa ovim što imam od prije sklopih veoma lijepu sliku o obje kompanije..
Nakon odlaska na brod, moj glavni cilj će biti da pokušam napredovati na neku bolju poziciju za vrijeme prvog ugovora, al' kao što rekoh prvo da dobijem ugovor i datum, jer ja u dobijanje posla ne vjerujem dok ne dobijem potpisan i opečaćen dokument da sam primljen :)
U svakom slučaju hvala ti puno na ovim informacijama!

Lijep pozdrav Acerko80..