Author Topic: Intervju u Budimpesti za Scylla 1.02.2011.  (Read 43067 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline urke17

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Intervju u Budimpesti za Scylla 1.02.2011.
« Reply #60 on: 27/January/2011 »
to se kaze kako im se digne ili pak razmisljaju kad vec zapucamo nekih 500km. da cemo prihvatiti bilo sta samo da oni dobiju svoj deo kolaca.
Life is about the little things, which is one of the things you learn when you get older

peanutz

  • Guest
Re: Intervju u Budimpesti za Scylla 1.02.2011.
« Reply #61 on: 28/January/2011 »
Pa, da... To radi i Kouzon koji jako mrzim. Zovu te za MSC gift shop. a na kraju ti kazu ne, mozda mozemo da ti ucinimo uslugu i da te posaljemo na Celebrity kao ass. waiter. Ja slusam i krstim se. Decko kome su to uradili pristade. I ode kao ass. waiter. Devojka dosla za youth staff ode kao bar waitress. Kaze nece Amy da te primi. Ja nikada cuo za tu Amy. Izvinite ako je mali off. a mozda i nije. Mozda tako i ova agencija radi pa od 5 star konobara postanes utility cleaner.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Intervju u Budimpesti za Scylla 1.02.2011.
« Reply #62 on: 28/January/2011 »
To je u zadnje vrijeme postao trend i opcenito, u svim granama zaposljavanja.
Nasao sam na internetu puno ljudi koje su navukli pod krinkom jednog posla, samo da ljude dovuku, pa im otvoreno rekli nema to nego ima nesto drugo ... postali su svi besramni, cak i oni sa najboljom reputacijom, ... na kraju ispada da trebas biti sretan ako odes na brod "normalno oderan" za 300-500E, bez dodatne obrade.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline mladne

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Intervju u Budimpesti za Scylla 1.02.2011.
« Reply #63 on: 28/January/2011 »
To je u zadnje vrijeme postao trend i opcenito, u svim granama zaposljavanja.
Nasao sam na internetu puno ljudi koje su navukli pod krinkom jednog posla, samo da ljude dovuku, pa im otvoreno rekli nema to nego ima nesto drugo ... postali su svi besramni, cak i oni sa najboljom reputacijom, ... na kraju ispada da trebas biti sretan ako odes na brod "normalno oderan" za 300-500E, bez dodatne obrade.
Imaš pravo Šefe ti agenti jesu cigani , uzimaju novac i od nas i jos dobivaju od kompanije bonus,ali kad razmislis uvijek ima gore. Kako god, da ti uzme i 500 eura provizije, na koju god poziciju da te ukrca ti si za 15 dana tu njegovu proviziju otplatio. Sta mislis onim jadnim Indonezanima kaj su samnom bili na brodu, rade frajeri za 670 dolara mjesecno je moj assistent imao, a radi frajer po 12 sati svaki dan, i sad ako me nije lagao... a pričao sam sa više njih... kaže da mu je agent u Jakarti uzeo 2000 dolara, zamisli to čovječe pa on 3 mjeseca mora samo radit da agenta isplati, i još je sretan. Ali dobro nemre se to opet usporedjivat sa nasim uvjetima tamo kuča u sumatri na plaži da ju kupiš košta 5000 dolara... ili još gore kaj sam gledo na reporteri Mirjana Rakić kaj rade ovima radnicima iz tajland, kambodja, mianmar ,vietnam dole taj dio. Isto ih tako dovuku u emirate na prevaru, ljudi prodaju kuce i zemlje da mogu ici raditi na ta gradilišta i onda im uopče nedaju plaču, nemogu se vratiti kući svojoj, jer mora ostati 2 godine da skupi novce za put, naravno kad dodje doma taj agent više ne postoji...nemaju se gdje niti oprati...spavaju u kampovima na otvorenom... , katastrofa

Offline Mali_Lala

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
  • Ja sam ja, takvih nema puno...
    • View Profile
Re: Intervju u Budimpesti za Scylla 1.02.2011.
« Reply #64 on: 28/January/2011 »
Evo i ja 99% idem 01.02. vozom iz Novog Sada za Budimpestu. Imam termin u 10.00.
Moze da bude, a ne mora da znaci...

Offline Mali_Lala

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
  • Ja sam ja, takvih nema puno...
    • View Profile
Re: Intervju u Budimpesti za Scylla 1.02.2011.
« Reply #65 on: 28/January/2011 »
Sefe, ja se izvinjavam na duplom postu, ali ne nadjem EDIT nigde.
Ako neko hoce da putujemo zajedno u vozu, javite mi se na PM, posto sam ja ziveo u Budimpesti nekih 8 meeci, pa je prilicno dobro poznajem. :)
Moze da bude, a ne mora da znaci...

Offline MarijaNS

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Intervju u Budimpesti za Scylla 1.02.2011.
« Reply #66 on: 28/January/2011 »
Kad kreces ti iz NS-a , momak i ja isto imamo termin 1.02.
Za koju poziciju si aplicirao?
Mi smo kontali da krenemo ranije, u ponedeljak ili nedelju uvece,da prenocimo tamo,nasla sam jeftin hostel, malo taman da obidjemo a i da ne idemo na knap. Ako si zainteresovan, mozemo zajedno ici.

Offline Mali_Lala

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
  • Ja sam ja, takvih nema puno...
    • View Profile
Re: Intervju u Budimpesti za Scylla 1.02.2011.
« Reply #67 on: 28/January/2011 »
Barstaff, ali videcemo na licu mesta. :)
Videcu sta se sve moze. Nemacki mi je na prilicno visokom nivou, a imam i neka druga znanja koja mogu biti korisna.
Ovako. Ja cu 99% u ponedeljak uvece ici.Mozda bi eventualno onim u 11.40, pa da stignem oko 7, onda bi kod rodjaka prespavao u predgradju, pa u utorak na intervju.
E sad, da li cu se zadrzavati posle ili ne, jos ne znam (ali sumnjam).
Moze da bude, a ne mora da znaci...

Offline urke17

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Intervju u Budimpesti za Scylla 1.02.2011.
« Reply #68 on: 29/January/2011 »
konacno pitanje je da li neko ima zakazan intervju 31.01.2011.u budimpesti??da se nadjemo pre odlaska u office,kod madjara.pozz
Life is about the little things, which is one of the things you learn when you get older

Offline MarijaNS

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Intervju u Budimpesti za Scylla 1.02.2011.
« Reply #69 on: 29/January/2011 »
e, jbg.  :( mi smo se odlucili za 1.02. u GMN, pa tako da stvarno ne znam da li neko ide 31.01.

Offline urosevic100

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 39
    • View Profile
Re: Intervju u Budimpesti za Scylla 1.02.2011.
« Reply #70 on: 30/January/2011 »
konacno pitanje je da li neko ima zakazan intervju 31.01.2011.u budimpesti??da se nadjemo pre odlaska u office,kod madjara.pozz

Ide moj burazer, ajde javi se u pm, dacu ti njegov br. pa se dogovorite.

Offline vlajko

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Intervju u Budimpesti za Scylla 1.02.2011.
« Reply #71 on: 03/February/2011 »
I ovde niko nista ne pise! Kako je bilo u Budimpesti? Niko da se javi! Jeste se vratili uopste? Ili ste krenuli nekim recnim iz Budimpeste do N.Sada i Bg?  :)

Offline Mali_Lala

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
  • Ja sam ja, takvih nema puno...
    • View Profile
Re: Intervju u Budimpesti za Scylla 1.02.2011.
« Reply #72 on: 04/February/2011 »
E, vako.
Ja sam usao u prvoj grupi od nas 10. Pitali su nas pojedinacno. (ubijte me ako sam im razumeo imena, tako su ih promrmljali da mislim da niko nije razumeo)
Stigao sam na red sedmi. Prvo naravno svako isprica nesto o sebi, pa onda oni pitaju pitanja. (jedan pita drugi pise, kao nasa policija :D ) Ispitivali su ih sve i svasta, ali najmanje strucno i o poslu.  Mene su pitali citava tri pitanja. Kakvi su mi bili gosti u lokalu gde sam radio, da li bi vise voleo da radim na brodu gde se prica nemacki ili engleski, i da li znam da mi kao drzavljanu srbije treba radna viza i da tu ima dodatnih troskova za mene. (mozda 3 minuta ukupno, sto mi je jako cudno jer su ove pre mene bar po 10ak min pitali, i najmanje su pisali...) Nakon toga su rekli da ce mi javiti sledecu sredu 09.02.. I to je to.

Inace mi je ceo intervju vise delovalo kao da rade psiholosku ocenu nego bilo sta drugo.

Inace sam se malo iznenadio za "taksu uclanjenja" koju su zaboravili da mi kazu da treba da platim u GMN. 10 000 HUF ~35Eura.
Moze da bude, a ne mora da znaci...

Offline urke17

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Intervju u Budimpesti za Scylla 1.02.2011.
« Reply #73 on: 04/February/2011 »
izvinjavam se prvo sto se odmah nisam javio ali mali problem sa kompjuterom koji je sredjen u medjuvremenu.....dan ranije je bio intervju na kome smo bili nas dvojica...kao prva impresija je bila da je engleski koji su madjari znali bio na veoma niskom nivou da ne kazem nikakav.razgovor je vec gore opisan u prethodnom postu a sastojao se od licnog predstavljanja i od par pitanja od kojih nijedno nije bilo profesionalne prirode.zasto recni a ne morski cruise?razlike izmedju recnog i morskog?obaveze na recnom brodu?znaci sve u svemu nista specijalno i posebno...mnogo veci problem od samog intervjua je bio kako ubiti vreme do kasno u noc do povratnog voza...po mom misljenju,konkurencija i nije bila neka ali opet nisam video mnogo njih koji su se prijavili za konobara,osim kolege sa kojim sam bio...da ne kazem sta ocekujem...vec prvo nek se desi pa tek onda....u samoj agenciji duna rapsody su nas primili izuzetno srdacno i mogu reci samo reci pohvale o tome.odgovor ce stici u agenciju do 9 februara pa ce agencija da prosledi te odgovore nama.jer imaju jos jedan zakazan intervju u varni-bugarska.toliko o tome...i da dodam da nam je jedan od dva coveka koji su vodili intervju rekao da se ocekuje jos 3 do 5 brodova za tekucu i iducu godinu da budu prikljuceni scylli...znaci trebace im jos mnogo ljudi u bliskoj buducnosti...
Life is about the little things, which is one of the things you learn when you get older

Offline MarijaNS

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Intervju u Budimpesti za Scylla 1.02.2011.
« Reply #74 on: 04/February/2011 »
Cao drustvo....i ja se izvinjavam sto nisam podelila utiske, imala sam juce ispit pa mi je ovih dana bilo pakleno  ;)
Da krenem od pocetka.... Izuzetno sam besna sto niko nije spomenuo to uclanjenje od 40 evra, nego to treba da saznam neposredno pred intervju.Mislim da su malo igrali na prljavo, ali sta je tu je.Nisam nista platila, napravila sam se luda, i zabole me, ako ne prodjem, ne dam ni cent. Stvarno nije u redu. Sto se tice ljubaznosti, ne znam sta da kazem, nisam bas odusevljena a i organizacija je bila grozna.... Usli smo u kancelariju, taj ovek je stajao ispred nas, posto su svi bili isti, mislili smo da je i on kandidat, i dok smo trazili kome da se obratimo,on je gledao u nas 10 min.  pa nam se tek onda obratio, i to sa nekom odbojnoscu.... U fazonu, sta ce te vi ovde, kad ne znate nemacki, onda kazu da ne treba nemacki, uzas......da bi nas na kraju prosledio kod neke koleginice da nas ona ispita Nemacki a lepo smo rekli da ne znamo....
Kandidati su bili smesni.....Devojke su dolazile u minicima, zebrastim cizmama, kratkim majicama...ljubicastim kompletima, neuredne...ja prosto nisam mogla da verujem svojim ocima.
A sam intervju....mislim da sam bolje odradila u Zagrebu, nisam bas nesto odusevljena, malo sam zamucala, zbunila su me neka pitanja....posto je moj fax vezan za sve ovo, uhvatio se covek mog faxa, i samo se oko toga vrteo..Dobro,o tome stvarno nemam ni jednu losu rec...Covek je bio izuetno ljubazan, i strucan i pitao je stvarno pitanja koja su potrebna za odredjenu poziciju.....
Voz smo imali u 13h nazad, a zavrsili smo sa intervjuom u 13:05. strasno  :(   i to smo zamolili a nas uvedu ranije zbog voza, a sledeci je bio u 23:30
To je to, moj generalni utisak:Nesto nisam zadovoljna kako je to sve proslo, pa videcemo...