Author Topic: Jelena, 21 god, Bg, turisti?ki tehni?ar  (Read 2237 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Yeya

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Jelena, 21 god, Bg, turisti?ki tehni?ar
« on: 25/January/2011 »
Zovem se Jelena, studiram istoriju umetnosti, a po struci sam turistički tehničar. Tokom četvorogodišnjeg školovanja sam imala priliku da radim na recepcijama skoro svih beogradskih hotela i jedino što sam naučila jeste da svi imaju svoj način rada. (i u svaki sam se uklopila, pa što ne bih i u onaj na brodu) Engleski mi je solidan, ali ipak nemam hrabrosti da se prijavim za recepcionara, jer smatram da mi niko neće prihvatiti samo stručnu praksu u trajanju od 4 godine. Volela bih kada bi mi neko rekao da li grešim? Da li možda mogu da pokušam sa tom pričom?  :hehe:
Ako ne to onda da pokušam da konkurišem za Stateroom Steward, opet sa pričom da imam iskustvo, iako je to realno smešno u poređenju sa onim što sam učila 4 godine. Ne želim da precenjujem/podcenjujem bilo šta ili bilo koga, jednostavno želim savet.. Da li da uopšte probam da idem na priču o iskustvu stečenom tokom školovanja?
Hvala unapred do nebesa!  :hehe:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Jelena, 21 god, Bg, turisti?ki tehni?ar
« Reply #1 on: 25/January/2011 »

Da li da uopšte probam da idem na priču o iskustvu stečenom tokom školovanja?


Itekako.
Jučer sam pročitao blog jednog slovenca koji je o dobivanju posla na kruzeru napisao da je dovoljno imati pola mozga, dobar engleski, i da izgledaš kao normalna osoba.
Guglaj riječi "delo na ladji", 90% napisanog je razumljivo i sr-hr jeziku.

Interview je tvoja velika šansa, kažu da je poslije 10 sekundi već odlučeno hoćeš li dobiti posao ili ne. Ostavi što bolji utisak na interview-u i dobićeš posao.
Ako ti to ne uspije na prvom, idi na drugi, ili drugu agenciju, treću ... negdje ćeš proći. Imaš sve što treba.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)