Author Topic: pocetnicka(vazna) pitanja ....  (Read 6555 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline milos88nbg

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
pocetnicka(vazna) pitanja ....
« on: 26/January/2011 »
uhhh pa odakle poceti od skoro sam se zainteresovao za ovu pricu i avanturu i kako je vreme prolazilo postajao sam sve ozbiljniji u tome...postavicu ovde nekoliko pitanja koja su verovatno vec odgovorena na forumu koji sam ceo procitu sinoc oko 3 sata pa ono malo sam pogubljen pa reko ovako je bolje da prikupim informacije...do sada sam bio u 2 agencije u ju biznis centru na nbg(zaboravio sam kako se zove) i tamo mi je rekao za posao asistenta konobara i radnika na bazenu obe plate su bile oko 1000dolara...juce sam bio u agenciji EP (agencija je iz zagreba) ali ispostava je na nbg drzi zena od mog drugara gospodja daliborka(pa me zanima dali je bio neko kod nje i kakva su vam iskustva) tamo mi je napisala cv i i poslali smo gospodinu sinisi golcu na njenu preporuku aplicirao sam za mesto u gift shop-u i asistent konobara iako nikad u zivotu nisam radio kao konobar i nemam nikakvog iskustva ona je rekla da se to najvise trazi i da nema veze medjutim danas sam dobio mejl od gospodina sinise u kom mi kaze da nisam prigodan za posao jer nemam 2 godine iskustva...cekam da mi odgovori za gift shop.....sada idu ta pitanj :
1:zovem se milos iz beograda sam i zavrsio sam zeleznicku tehnicku skolu (jedva) i do sada sam u zivotu radio samo poslove obezbedjenja tj 99% poslova mi je bilo u toj struci pa me zanima dali se na brodovima trazi taj tip radnika i kakvi su uslovi,plata,opis posla ....oba intervjua sam imao na engleskom tako da su mi rekli da je on na zavidnom nivou i da to nije problem
2: znam da mozda trazim mnogo ali ipak ako cu se zrtvovati i otici na brod 6 meseci zelim bar da znam da cu zaraditi lepe pare u EP su mi rekli da je za obezbedjenje i pul boja plata negde oko 400dolara max dok je u drugoj bila oko 1000
3:internet jako jako bitna stvar citao sam vec da je jako skup i extra spor gospodja u EP  mi je rekla da je vajrles besplatan tako da sad ono u muci sam posto volim da u sl vreme gledam filmove znaci dali sa tim netom imam sanse nekada skinuti film,youtube,facebook i tako to osnovne stvari na netu ili moram napuniti hard na lap topu pre nego sto odem ...pominje se dosta net u lukama pa sad me zanima kad brod stane u luku koliko se slobodnog vremena ima da se izadje npr i dali znaci da uvek mozes izaci ili samo kada ti se potrefi ...i dali se na tom netu mogu obavljati ranije spomenute radnje...
4:video sam u delu fotografije da ture kostaju po 5 dolara i to je nesto sto se treba videti i iskusiti u zivotu malo opustanja da nebi mozak totalno poludeo od tolikog rada pa me zanima npr da ja radim kad je ta tura kakva je procedura zamene smene dali to sa kolegom ili nekim glavnim u tom polju....i da cuo sam dosta o crew zurkama pa me zanimaju neki detalji oko toga...
5 : ciscenje vesa,pranje,peglanje dali mi to obavljamo ili ima ljudi koji su zaduzeni za to i dali je besplatno ili se placa
6: koliko kosta pivo na brodu ;)
7:sisanje kakva je procedura oko toga tj imas li gde obaviti to i dali se placa ...
8 : devojke znam da je bila vec tema zanima me njihov stav ,kakve su (nadam se da necete pomisliti posle ovih stvari da ja tamo idem da se zezam bas suprotno znam sta me ocekuje i spreman sam to da ispunim ali ovo su stvari koje bi me npr drzale u normalnom zivotu da ne poludim skroz ali razume se da prvo ide posao pa onda sve drugo )
9:kada mi je gospodja iz EP pricala o troskovima spomenula je cifru od oko 1000e a znam da je u oovoj predhodnoj agenciji bilo manje negde oko 700max pa me zanima kako i spomenula je proviziju agentu ali nije znala da kaze kolika je ona ...zato me zanima dali je neko imao iskustva sa njima...
10:video sam na forumu slike i klipove nevremena ,citao o potopu kruzera,kako se nakrivio i tako to i malo mi je to uteralo strah u kosti pa me zanima dali je to cesta pojava
to je sve za sada sto me zanima hvala unapred na odgovorima nadam se da nisam smorio sa ovim pitanjima ,ali ovo je veliki korak u zivotu i velika odluka pa zelim da imam sve crno na belo ..hvala ssefu foruma i ostalim iskusnim clanovima sto se trude i zele da pomognu nama i odgovore na nekad jako nebulozna pitanja pa se nadam da ce odgovoriti i na ova moja ...pozdrav svima pa se nadam da se vidimo na nekom brodu

Offline miomit

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 166
    • View Profile
Re: pocetnicka(vazna) pitanja ....
« Reply #1 on: 26/January/2011 »
Koliko vidim ti bi da se ispricas sa nekim, onako, uopsteno...
Tesko ces da dobijes odgovor na toliko 'opstih' pitanja. Mozes da se nacekas i ne sacekas odgovore.
Moj ti je savet da krenes polako da citas sve redom. Imas odgovore na sva svoja pitanja na forumu.

Offline Yeya

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: pocetnicka(vazna) pitanja ....
« Reply #2 on: 26/January/2011 »
Evo ja ću u dve tri reči da ti odgovorim, jer sam milion puta čitala forum uzduž i popreko. Trebalo bi i ti to da uradiš...

1:zovem se milos iz beograda sam i zavrsio sam zeleznicku tehnicku skolu (jedva) i do sada sam u zivotu radio samo poslove obezbedjenja tj 99% poslova mi je bilo u toj struci pa me zanima dali se na brodovima trazi taj tip radnika i kakvi su uslovi,plata,opis posla ....oba intervjua sam imao na engleskom tako da su mi rekli da je on na zavidnom nivou i da to nije problem

Ne znam da li se pitanje odnosi na struku tvoje srednje škole ili obezbeđenja, ali u svakom slučaju - ne. Ne zapošljavaju te profile sa ovih prostora. Zašto ne znam, ali znam da je tako...

2: znam da mozda trazim mnogo ali ipak ako cu se zrtvovati i otici na brod 6 meseci zelim bar da znam da cu zaraditi lepe pare u EP su mi rekli da je za obezbedjenje i pul boja plata negde oko 400dolara max dok je u drugoj bila oko 1000

Pool boy ti je jedina opcija, a za taj posao ko se prijavio, kaže da je dobio nešto sasvim drugo, tipa da čisti sve redom. (Ovo se odnosi na Safe Cruize agenciju iz Beograda, ali koliko sam skontala svuda je slična priča).

3:internet jako jako bitna stvar citao sam vec da je jako skup i extra spor gospodja u EP  mi je rekla da je vajrles besplatan tako da sad ono u muci sam posto volim da u sl vreme gledam filmove znaci dali sa tim netom imam sanse nekada skinuti film,youtube,facebook i tako to osnovne stvari na netu ili moram napuniti hard na lap topu pre nego sto odem ...pominje se dosta net u lukama pa sad me zanima kad brod stane u luku koliko se slobodnog vremena ima da se izadje npr i dali znaci da uvek mozes izaci ili samo kada ti se potrefi ...i dali se na tom netu mogu obavljati ranije spomenute radnje...

Dečko, jel ti ideš da radiš ili da gledaš filmove i skidaš ih? Ono malo slobodnog vremena što budeš imao jurićeš krevet i gledaćeš kako da spavaš! Ali, svaka čast ako stigneš da surfuješ.. Imaš celu temu posvećenu tome, i u principu razlikuje se od broda do broda ra priča o internetu. Ali moj odg na ovo pitanje ti je - nećeš imati vremena za internet.


4:video sam u delu fotografije da ture kostaju po 5 dolara i to je nesto sto se treba videti i iskusiti u zivotu malo opustanja da nebi mozak totalno poludeo od tolikog rada pa me zanima npr da ja radim kad je ta tura kakva je procedura zamene smene dali to sa kolegom ili nekim glavnim u tom polju....i da cuo sam dosta o crew zurkama pa me zanimaju neki detalji oko toga...

To imaš isto detaljno opisano. Sve zavisi  (OPET) od toga gde odeš, kako odeš, na kakve ljude naletiš...

5 : ciscenje vesa,pranje,peglanje dali mi to obavljamo ili ima ljudi koji su zaduzeni za to i dali je besplatno ili se placa

Plaća se. Imaš kao u američkim gradovima preionica, platiš po dolar deterdzent i omekšivač, peglanje i pranje uniforme je besplatno, da, ima ljudi koji su zaduženi za to.

6: koliko kosta pivo na brodu

Ovo stvarno ne znam, jer me nije zanimalo, ali nadji.. Mislim da sam i to videla da piše negde.



7:sisanje kakva je procedura oko toga tj imas li gde obaviti to i dali se placa ...

Ima, kažu da je na brodu skupo, ali da u bilo kom portu možeš da se ošišaš bez problema za male pare.

8 : devojke znam da je bila vec tema zanima me njihov stav ,kakve su (nadam se da necete pomisliti posle ovih stvari da ja tamo idem da se zezam bas suprotno znam sta me ocekuje i spreman sam to da ispunim ali ovo su stvari koje bi me npr drzale u normalnom zivotu da ne poludim skroz ali razume se da prvo ide posao pa onda sve drugo )

Pa poludećeš ako ne naiđeš na neke koje su kao ti. Ne može niko da ti kaže kakve su devojke, kad ne znaju sa kakvim ljudima ćeš ti biti...  :party:


9:kada mi je gospodja iz EP pricala o troskovima spomenula je cifru od oko 1000e a znam da je u oovoj predhodnoj agenciji bilo manje negde oko 700max pa me zanima kako i spomenula je proviziju agentu ali nije znala da kaze kolika je ona ...zato me zanima dali je neko imao iskustva sa njima.

Ja ne znam za EP, ali svi troškovi  u Safe Cruizu su 650€. Ali imaš temu posvećenu tome!

10:video sam na forumu slike i klipove nevremena ,citao o potopu kruzera,kako se nakrivio i tako to i malo mi je to uteralo strah u kosti pa me zanima dali je to cesta pojava

I ja sam se prepala od toga, a onda sam pročitala post jedne devojke koji je glasio 'aman ljudi, nije vam ovo vreme titanika'. Sve je danas digitalizovano i za sva nevremena se unapred zna, tako da ne brini oko toga.. To ti je isto 'ako te hoće-hoće te gde god da si' po nekom mom mišljenju, tako da ne treba to da ti bude bilo kakva prepreka.

Sve u svemu, malo si mi neozbiljno prostupio svemu ovome. Zagrej stolicu i dooobro razmisli... Nije to ono - jede mi se nešto slatko, idem u prodavnicu da kupim- ovo je mnogo ozbiljnija stvar...



Offline mladenRS

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 59
    • View Profile
Re: pocetnicka(vazna) pitanja ....
« Reply #3 on: 26/January/2011 »
Drugar meni se cini da nisi ni pogledao forum-bez ljutnje molim te.
Ovo kazem zato jer imas odgovore na forumu na sve i jedno tvoje pitanje. Prelistaj forum uzduz i poprijeko i to vise puta. Shvati sve ozbiljno i samo napred.
Audaces fortuna iuvat

Offline milos88nbg

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
Re: pocetnicka(vazna) pitanja ....
« Reply #4 on: 26/January/2011 »
procitao sam sve ali zaboravi se mnogo informacija i pristupio sam svemu ozbiljno kao sto sam naglasio ne idem tamo da bi se zezao nego da bi radio ovo je nesto sto me interesuje za moje slobodno vreme a svako naravno ima pravo da u sl vreme radi sta mu zelja...u svakom slucaju hvala na odgovorima

peanutz

  • Guest
Re: pocetnicka(vazna) pitanja ....
« Reply #5 on: 27/January/2011 »
Ako si sa Nbgd-a javi se na pp, pa cu ja da ti ispricam sve sto te zanima. Nemam motiva da ti pomognem niti te poznajem ali hocu da ti pomognem.
P. S. Pivo u crew baru na Carnivalu je 1,25 USD (ja sam licno pio Red Stripe, Jamajkansko pivo, Fosters limenku od 0.75 a u principu se jedino Heineken puni u Evropi ovo ostalo sve u Mexicu gde je kvalitet vode sumnjivog kvaliteta a samim tim i pivo, no dobro, ja ne volim Heineken i nisam hteo da ga pijem). Pio sam i Black Opal, Juznoafricko vino, nije lose za 7 dolara per bottle. O marihuani i kokainu i nacinu da izbegnes drug testiranje ipak preko pp :)

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: pocetnicka(vazna) pitanja ....
« Reply #6 on: 27/January/2011 »
Ja sam u Mexicu kupovao pivo Sol, i donosio na brod zalihu za 7 dana. Cijena je bila sitnica u usporedbi sa sličnom Coronom u Hr marketu gdje košta 15kn ($3)
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: pocetnicka(vazna) pitanja ....
« Reply #7 on: 27/January/2011 »
Ja sam u Mexicu kupovao pivo Sol, i donosio na brod zalihu za 7 dana. Cijena je bila sitnica u usporedbi sa sličnom Coronom u Hr marketu gdje košta 15kn ($3)
Sefe na Carnivalu u crew  baru imas isti izbor piva i pica kao i gosti u bilo kom baru na brodu, sva piva su dostupna, stella artois moj izbor uvek bio. :)
@peanutz Black opal shiraz ti je australijsko vino, fino je pitko i jeftino :D

peanutz

  • Guest
Re: pocetnicka(vazna) pitanja ....
« Reply #8 on: 27/January/2011 »
Onda nije Black Opal, jer sam sto posto siguran da je bio pinot noir i da je South African jer ja syrah tj shiraz ne volim preterano... Stajale su dve boce na akciji pa sam pomesao nazive :) nije ni bitno...

Offline direktor

  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: pocetnicka(vazna) pitanja ....
« Reply #9 on: 15/February/2011 »
vi ste vec stigli do cene piva   :rofl:
Gnothi Seauton

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: pocetnicka(vazna) pitanja ....
« Reply #10 on: 18/December/2012 »
Evo da ti odgovorim na sva pitanja:

1:u security se tesko zaposliti s kopna, najbolji primjer je Šef koji je prethodno radio godinama za kompaniju da bi na kraju dobio taj posao... uglavnom se traži višegodišnje iskustvo u vojsci/policiji, i koliko sam vidio po oglasima: certifikati SSO, Mjere sigurnosti na putničkim i Ro-Ro brodovima, Upravljanje gašenjem požara... (sve skupa oko 1000 € samo za certifikate)

2: plaća za security guarda (ne officera) je oko 1000 $ i nije uopće lagan posao. najčešće ga radi Filipinci, Indijci i ostala jeftina radna snaga (na Cunardu Nepalci)

3:lažu te, internet nije besplatan, 200 minuta dođe 20 $.... najbolje je napuniti hard filmovima prije odlaska. možeš izaći kad ti radno vrijeme dopušta, sve ovisi o tvojoj poziciji, smjenama, menađeru... ne možeš to znati unaprijed

4:ja sam ture plaćao puno više od tih 5 dolara... o zamjeni smjena opet ovisi o departmentu, u F&B mogli smo plaćati kolegama iz noćne smjene da rade smjenu umjesto nas. crew bar - bit ćeš zadovoljan
5 : opet ovisi o kompaniji, uniforme peru/peglaju besplatno, barem na Cunardu. privatnu odjeću svugdje sam, ili možeš platiti filipinca da to radi za tebe.
6: corona = 1 dolar, heneiken 1,50
7:filipinci šišaju za 5-10 dolara, nemaš frke
8 : opuštenije nego na kopnu
9:najčešće uzimaju 200 € do 300 max. provizije
10:nije česta pojava, prema mome mišljenju - sigurniji si na brodu nego ovdje.

Sretno i pamet u glavu, ne riskiraj ni 50 € za razno razne prevarante, nego idi ugaženom stazom, govorim ti iz vlastitog iskustva :)
Once a sailor, always a sailor.

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: pocetnicka(vazna) pitanja ....
« Reply #11 on: 19/December/2012 »
Rodak od silnih informacija i ja nesto novo nauci a odgulio sam dve godine na brodu PS ako neznas samo pitaj Pajzzna  :waiting: no;;;
Internet bih trebao biti free al mos se mislit ,moj tip bezi od on ship interneta skup hobi drz se vanka .Naj bolji internet u Karibima ima
Grand Caymon moj favorit  Not Starbucks a ostale vukoje*ine boze pomozi .Shoping  elektronika  Amazone moj odabir potrosio sam brdo love al sta se moze po mome izbjegavaj otoke skupe osnovne potrebstine dobre cijene nude  Wallmart Kmart ,Best Bay nisu losi . :rofl:
http://www.southparkstudios.com/clips/104409/victims-of-wall-mart

Offline HrGa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 135
  • Prodajem ulje...
    • View Profile
Re: pocetnicka(vazna) pitanja ....
« Reply #12 on: 19/December/2012 »
Rodak od silnih informacija i ja nesto novo nauci a odgulio sam dve godine na brodu PS ako neznas samo pitaj Pajzzna  :waiting: no;;;
Internet bih trebao biti free al mos se mislit ,moj tip bezi od on ship interneta skup hobi drz se vanka .Naj bolji internet u Karibima ima
Grand Caymon moj favorit  Not Starbucks a ostale vukoje*ine boze pomozi .Shoping  elektronika  Amazone moj odabir potrosio sam brdo love al sta se moze po mome izbjegavaj otoke skupe osnovne potrebstine dobre cijene nude  Wallmart Kmart ,Best Bay nisu losi . :rofl:
http://www.southparkstudios.com/clips/104409/victims-of-wall-mart

sto su ti crkli tocka i zarez na tastaturi..... uff... potrosim pola sata dok skuzim smisao pojedinih recenica  :smack:... ufff   oT
nabijem te...

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
Re: pocetnicka(vazna) pitanja ....
« Reply #13 on: 20/December/2012 »
sto su ti crkli tocka i zarez na tastaturi..... uff... potrosim pola sata dok skuzim smisao pojedinih recenica  :smack:... ufff   oT

Nije to ni blizu nekih sampiona ovdje na forumu.

Primjera radi, evo jedan post od mog osobnog favorita: http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=1990
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: pocetnicka(vazna) pitanja ....
« Reply #14 on: 20/December/2012 »
Soory gospodo gramaticari . :D