Author Topic: Canyon Ranch Spa  (Read 54312 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Gashpica

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Canyon Ranch Spa
« Reply #45 on: 24/May/2014 »
It iz aj.
Egein.  :???:
Nikoleta i likeddd, čekam vas ko ozeblo sunce   :hehe:
obzirom na to da radite, vjerojatno ću vas još ohoho čekat  :pad:
što je sasvim oukej.. :)

ajde, baš me zanima iskustvo sa Canyonom....  plaća, točan opis posla, koliko ste platili medical i gdje ste ga radili, da li ste još što trebali plaćati osim medical i vise? Obzirom, da vidim da su ostalo oni platili..
Our deepest fear is that we are powerful beyond measure.

Offline misel

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Canyon Ranch Spa
« Reply #46 on: 24/May/2014 »
Evo kontakta ako nekom treba za Canyon Ranch. Ja preko njega idem, poslao mi sve papire za vizu. Idem za fitness, ima fixna plata + commison, od casova.


Offline misel

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Canyon Ranch Spa
« Reply #47 on: 24/May/2014 »
Treba mu hitno frizeri, pa ako ima neko javite mu se.

Offline stipesplit

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Canyon Ranch Spa
« Reply #48 on: 06/June/2014 »
Pozz ljudi imam malo pitanje?? Zavrsio sam 3 tecaja za masera i imam te certifikate pa me zanima da li se oni racunaju kod canyon ranch spa... Nemam veliko radno iskustvo osim sta sad radim u spa u hotelu s 5* , kolike su sanse da odem na interview sa tako malo iskustva??

Offline dare_ns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Canyon Ranch Spa
« Reply #49 on: 07/June/2014 »
Stipe, sve ti zavisi kako se prodaš, nije bitno koji departman. Lažu oni tebe, laži i ti njih ;) Mnoge koje sam video u SPA da su frizeri, lošije šišaju nego filipinci za $10... Retko ko je tamo stvarno majstor svog zanata.
A ako si dobar radnik tu gde sada radiš, verovatno će ti rado napisati preporuku na memorandumu hotela/firme/kompanije.

Offline stipesplit

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Canyon Ranch Spa
« Reply #50 on: 07/June/2014 »
Znaci preporuka dobra cini cuda?? jel se i oni loze na titule radnike mjeseca il?? Ajd provat cemo nakon sezone pa cu vidit sta ce rec

Offline misel

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Canyon Ranch Spa
« Reply #51 on: 07/June/2014 »
Ne brini, napisi neku preporuku i posalji ovom agentu u Rumuniji tvoje seritfikate sve prihvata...Pomoci ce ti sigurno...

Offline nikoleta

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Re: Canyon Ranch Spa
« Reply #52 on: 19/August/2014 »
Pre par dana je Canyon Ranch otpustio sve muskarce masere sa Celebrity flote. Uzas!!!! Maseri mogu aplicirati za Canyon, ali samo za QM, Oceania i Regent brodove. Na zalost,mozda cete cekati dugo, ali tamo ima para.

Offline Ves

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Canyon Ranch Spa
« Reply #53 on: 27/August/2014 »
Da li je neko otisao preko Mihaia na brod? Jel naplacuje on proviziju?

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Re: Canyon Ranch Spa
« Reply #54 on: 03/December/2014 »
Kao prvo, pozdrav svima, ovo mi je 1. poruka ovde.
Ja sam Ivan, viši (uskoro strukovni  :D ) fizioterapeut iz Srbije i odmah da kažem da im je dobra ova registracija a naročito ono pitanje za spamere i k****ne.  :yahoo:

E ovako, krenuh malo da se raspitujem o ovoj SPA kompaniji i poslu masera pa me pre svega zanimaju iskustva forumaša sa terena.
Da analiziramo malo njihov sajt. Ovo je najvažnije, da vidimo uslove:

Spa Staff Positions

Candidates must be qualified in the position they are applying for and have a minimum of two years' work experience in a spa, salon or 5-star hotel.
Must be at least 23 years old.
Candidates MUST be willing to travel at their own cost to Canyon Ranch or a Canyon Ranch SpaClub® at Sea port of call for a personal interview if invited.
Candidates must have a mature and outgoing personality to deal with discerning clientele.
Candidate must be willing to complete a 7-month contract at sea.
Candidate must pass a pre-employment medical examination and criminal background check.
Applicants of all nationalities are welcome.
Note: Only people with ALL qualifications should apply. Applicants with no spa experience will not be considered.
Five-star hotel experience is required for all front desk and spa concierge positions.


Uslovi za zaposlenje im nisu baš mali pa imam dosta pitanja. Nisam dosad radio na brodu niti u nekom hotelu sa 5*.
Da li radno iskustvo može da se "filuje" i "šminka"  :D ? Neko reče da preporuke mogu. Da li oni to proveravaju?
Da li mi iz Srbije, Hrvatske i uopšte sa Balkana možemo da se prijavimo za posao direktno preko njihovog mejla ili to mora da ide preko neke agencije?
Da li Canyon Ranch Spa plaća radnicima hranu na brodu?  

Da li stvarno mi plaćamo putne troškove do broda?
Da li i oni imaju neke obuke i treninge? Ako mi, sami, sve to plaćamo, koliko to košta?
Koliki nivo engleskog obično traže? I uopšte kako je generalno raditi za njih? Kakvi su uslovi rada za masere na brodu?

Ajmo ljudi malo iskustva da vidimo.  :yahoo:
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline stipesplit

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Canyon Ranch Spa
« Reply #55 on: 08/December/2014 »
možeš da se prijaviš, ja sam se prijavija al su me odbili jer kako kažu trenutno nezapošljavaju muške masere... točnije rijetko koja kompanija zapošljava muške masere... apliciraj svakako al nenadaj se puno!!!

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Re: Canyon Ranch Spa
« Reply #56 on: 08/December/2014 »
Prvo generalno pa posle konkretno. Na osnovu svega što sam pročitao do sada, znam da muških masera na brodovima IMA ali malo, verovatno mnogo manje nego maserki. Mislim da ih u Stejneru nema.

Što se tiče konkretno Canyon Ranch Spa znam da ih ima ali ne znam detalje tj. koliko. Zato i čekamo nove konkretne podatke da razjasnimo sve nedoumice iz mojih pitanja.
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Re: Canyon Ranch Spa
« Reply #57 on: 21/December/2014 »
možeš da se prijaviš, ja sam se prijavija al su me odbili jer kako kažu trenutno nezapošljavaju muške masere... točnije rijetko koja kompanija zapošljava muške masere... apliciraj svakako al nenadaj se puno!!!

Ovo nije tačno, prošle noći sam im poslao mejl i jutros su mi odgovorili da ZAPOŠLJAVAJU I MUŠKE MASERE ali da sada nema nikakvih konkursa sve do sredine 2015. Znači, napisali su mi da će sledeći konkurs za masere/maserke (a verovatno i ostale) biti tek sredinom sledeće, 2015. godine.

E ajmo sad da pišemo malo zvanično a malo nezvanično, pomognem ja vama, pomozite i vi meni! Dugo sam tražio po netu i tek skoro sam našao njihovu stranu na FB. Ja nemam FB pa sam je našao indirektno. Zvaničnu Fejsbuk stranu za zapošljavanje u njihovim SPA centrima na brodovima su otvorili tek u maju ove godine i tu sam konačno našao konkurse za posao na brodu. Evo je:

https://www.facebook.com/CanyonRanchRecruitment

Dakle, kao što vidite, poslednja objava ovog konkursa im je bila 9. novembra, konkuriše se direktno preko njihovog mejla

Koliko sam ja mogao da vidim nije bilo baš mnogo konkursa otkad su otvorili zvaničnu FB stranu ove godine i otprilike su ih objavljivali na svakih mesec i po do 2 meseca. Dakle, nisu im stalno otvorene pozicije kao ozloglašenom Stajneru.

Vidite šta sve piše na toj slici, e sad konkretno za masere traže CV na engleskom, sertifikate o švedskoj, masaži dubokih tkiva i još nekih masaža, engleski, kopiju pasoša, pismo preporuke od bivšeg poslodavca, da imaš najmanje 23 godine i najmanje 2 godine radnog iskustva. E sad ovde ne piše kog al na sajtu im piše da traže iskustvo iz hotela sa 4-5* ili sa broda što naravno ovde retko ko ima, pogotovo toliko hotelsko iskustvo.  no;;; Od masaža očigledno najviše cene i rade švedsku i masažu dubokih tkiva. E sad kad dođe vreme, ja ću im dostaviti original diplomu više a sl. god. ću imati i visoku školu, CV i preporuke, koliko sam razumeo mogu da se lažiraju, filuju i pumpaju,  :run:, neka mi neko potvrdi sve ovo ali mene zanima za sertifikate, pošto njih još nemam crno na belo, da li i to može da se lažira, da li njih proveravaju pošto neko reče da je tamo retko ko pravi majstor svog zanata!?

Znači, ova informacija bi mi trebala.

Što se tiče putnih troškova, to isto mi recite, jel oni kasnije refundiraju troškove putovanja na obuku u Las Vegas i do broda ili ne? Znate da pre obuke ide intervju preko skajpa i tako.

E sad, istražio sam malo njihov sajt. Regent je, koliko sam shvatio, najluksuzniji brod i tamo su im masaže ubedljivo najskuplje u odnosu na ostale brodske kompanije na kojima imaju SPA centre. Znači, nisu normalni koliko s skupi, stvarno. Kožu deru.  :D Evo linka:

http://www.canyonranch.com/sites/default/files/i/downloads/atsea/regent_seven_seas_cruises_menu_to_services.pdf

Npr. prevedeno u evre, najjeftinija masaža na Regent-u im košta 140 evra a najskuplji je paket od 2 masaže dubokih tkiva celog tela od 80 minuta od strane 2 masera istovremeno i on košta NEVEROVATNIH 446 EVRA!!! EEEEEEEEEEEEJ BREEEEE! Pa treba da budeš budala, j**o te pa da 1 masažu (pojedinačno gledano) platiš 223 evra a obe zajedno celih 446 evra!  :rofl:

Pa čekaj, čime te masiraju tamo-zlatom???  :yahoo: Ali ako, bolje da mi, Balkanci, uzimamo pare Amerima nego oni nama!  Haha.

Inače obično muško šišanje im košta samo 32 evrića. Deru-dušu nemaju! Ja, kad odem na brod, ima da odem ćelav!  Hehehe.
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo:

Offline likedddd

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Canyon Ranch Spa
« Reply #58 on: 23/December/2014 »
Pozz ljudi, napokon...
Evo mene doma, vec 3 tj, ali nikako da se sjetim ovog foruma..
Ugl, evo svih dojmova..
Znaci ja sam radio na Celeb Equinox, pozicija massage th, ali kasnije se prebacih za spa concierge..
Uglavnom s razjasnimo neke stvari...
znaci placa za masere , nails , frizere je 1000 dolara, plus 18% servise charge, znaci ako ne zaradite neki basic od 1000 dolara, oni vam isplate 1000 dolara, iako je to bilo tu negdje od 1300 kad je los mjesec do 2500 koliko je bilo u sezoni za frizere i nails...
Ajmo reci da je za masere tu negdje oko 2000.
Sta se tice radnog vremena radi se jako jako jako puno...tako da ne mislite kao ja , koji sam prvi put dosao raditi na brod, da cu radit 8 sati..lol
radno vrijeme pocinje u 7:45 u jutro, pa do ajmo reci sad zadnjih mjeseci je bilo do 9, prije do 8, u meduvremenu imate pauzu za rucak i veceru, 2 sata..sve zavisi od menagera do menager nekad smo dobivali spojeno i 2 sata za rucak...
Slobodni dani...1,5 dan po tjednu...opet kazem, ja sam zadnji mj imao 30 sati prekovremeno, pa eto, to ti dodaju nekako , kad imas slopbodno pola dana..
Sta se place tice...placa je ful redovna, dobijes sve na ocean pay do 31. u mjesecu, znaci moze biti 2,3 dana prije, ali nikad kasnije...
sta se tice moje pozicije, nisam bas imao neke kvalifikacije za taj posao, posto za fizioth, ali decko je dobio otkaz, i posto sam bio dobar sa menagericom, a jednostavno sam roden za taj posao, stvarno znam s ljudima, engleski mi je super, eto, zasjedoh tamo...
znaci placa za concierge je 1200 dolara za prvi ugovor, 1500 za drugi..plus 10% od retail, i 18% posto od persian gardena..ajmo reci da je najveca bila 3000$ a najmanja 1700$.
koliko sam ja cuo canyon je bolji od steinera, ali i ne toliko,
znaci sad su poceli sa gnjavazama, kao retail, ovo ono, svaki cruise dolazi netko iz kompanije...
za fitness..brijem da imaju najbolje uvjete, provjereno, meni je frend radio na ovom brodu, i koliko sam ja cuo debelo im je bolje nego steineru..
placa je 1500 $ plus 10 % retail i 18% service charge, ali nije im kao i massage, znaci oni dobiju ovih 1500 sigrunih, i jos sve ovo plus 1500 ..tako da im je super...
i on je radio samo yogu,i bc..
za otic tamo, morate imatu putovnicu naravno, visa koja je 920 kn, medical, ja sam ga radio u ZG 1400 kn, sve papire, prevedene na engleski 600kn, i avionska karta, koju oni plate, ali vam kasnije odbiju od place , 3 mj po odredeni iznos...
na kraju ugovora vam plate samo visu..
eto, nadam se da sam pomogao nekome, ako imate pitanja pitajte..
uglavnom, ja putujem 14.1 na OCeaniu Rivieru...kao concierge, ali ocekujem da ce me promovirati jako brzo u ass menagera..:)
pozz iz Hrvatske

Offline IVAN DIREKTOR

  • Registered
  • *
  • Posts: 188
    • View Profile
Re: Canyon Ranch Spa
« Reply #59 on: 24/December/2014 »
Hvala na ovom izlaganju, jel hoćeš da odgovoriš na ova moja pitanja u poruci gore?

I hteo bih da mi preciziraš to za masere, jel hoćeš da kažeš da je UKUPNA (dakle sa bakšišom) mesečna zarada masera na Celebrity-ju (naravno, dok si ti radio tamo) bila oko 2000 dolara? Da li mesečna zarada masera zavisi i od brodske kompanije?

Pitam sve ovo zato što sam negde pročitao da maseri imaju (osim zagarantovane plate, naravno) i 18% od masaža i 10ak posto retail, jel hoćeš te procente da objasniš, da li kad kažeš service charge, misliš konkretno na procenat od cene masaže kad su maseri u pitanju a kad kažeš retail misliš na maloprodaju kozmetičkih proizvoda tj. na procenat od toga? Jel se i tamo prodaju ti proizvodi kao na Stajneru ili ne? Jel ih maseri nude klijentima odmah posle masaže? Jel su to neke kreme, ulja...?

Kako klijenti plaćaju masažu na brodu, jel na ruke maseru, na SPA recepciji ili preko brodske kartice? Kako se dobija taj bakšiš, jel na ruke ili isto preko kartice? Npr. kad ti, kao maseru, klijent zadovoljan posle masaže da bakšiš u ruke ili ti gurne u džep, pretpostavljam da to nikome ne moraš da prijavljuješ, jel da?

Jel hoćeš molim te da opišeš 1 tvoj prosečni radni dan kad si radio kao maser?
Немој да ми плачеш на кућноме прагу, врата ће да ми у'вате влагу!  :yahoo: