Author Topic: Sea Chefs - online application  (Read 7214 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Sea Chefs - online application
« on: 14/January/2011 »
Sea chefs hmm,poznavao sam dečka koji je radio za njih ali kao bar waiter,nije bio zadovoljan i nakon jedne sezone došao je na moju kompaniju,
Kaže da se jako puno radi u odnosu na ovu,ali on mi se ne čini relevantan jer po meni veliki neradnik.
No koliko sam vidio njihove brodove izgledaju dobro,znam da im je loading(a to čete vidjeti što je  kad dođete na brod)mačiji kašalj
jer ide kroz krmu broda a ne kao na našim brodovima,kroz recepciju ili u najboljem slučaju prozor.
Znam da su večinom puni,ali da su im njemački putnici večinom klijenti što nije dobro za tip.
Imaju brodove i na moru(čak dva i na jadranskom)pa te mogu i gurnuti na cruiser!
Jako se malo zna o toj kompaniji,čak manje nego croisi europe!
Ak saznam što još javim vam!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Marci

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Sea Chefs - online application
« Reply #1 on: 14/January/2011 »
Hvala ledeni.
Cekam informacije od frenda jer mu stari radi za njih, na kruzeru, vec 13 god pa mi kaze da su im jako dobre place, trazila po netu malo o njima, ali nigdje nista konkretno_________. Cudno.

Offline myjo33

  • Registered
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Sea Chefs - online application
« Reply #2 on: 31/January/2011 »
seachefs je jedna od kompanija koja veoma dobro placa visu posadu dok radnici u baru[konobari,bartenderi,peraci casa] ili bilo  koja niza posada je veoma mizerno placena.Disciplina je na njihovim brodovima tj. na brodovima koje oni snabdevaju radnom snagom [recni ili cruzeri] je kao u vojsci ali bukvalno se malte ne moras klanjati svakom nadredjenom i ako si iz zemalja bivseg sovjetskog saveza ili yu svi se ponasaju prema tebi kao prema robu.Svi ostali osim nize posade su Njemci.Bez perfektnog nemackog jezika nemojte ni razmisljati da aplicirate.Gosti su nemci i samo nemci tip je ravan nuli,
Bio sam 2006 na MS"Amadea" ali samo pet dana u poseti rodjaku koji je tamo bio restoran mngr. Njegova je plata bila oko 3500e ali njegovi konobari i to glavni nisu mogli imati vise od 800e do max 1000e.Na samom pocetku uslovljavaju te da budes placen preko racuna u banci a ne  u kesu ili po svom izboru.Placaju te sa Cipra preko svoje branse tamo, jer kompanija ciji je u stvari brod placa tvoje usluge radnika njima[seachefs] ko zna koliko, te onda te oni placaju koliko su ti platu napisali na ugovoru.Fora je da je to uvek sa nekim zaostatkom od dva, tri  pa cak i cetiri meseca te posle sest meseci traze da ostanes jos dva pa ako odbijes salju te kuci a pare bay,bay.Upoznao sam mnogo filipinaca koji su radili za njih mnogo meseci i nisu dobili ni evra jer su ih uslovili produzetkom ugovora ili slicno i kad su dosli kuci bezuspesno su  cekali da im se isplati zaostatak ali nista.Mislim da je cak i afera bila u koju je bio ukljucen neki kapetan iz Srbije koji je posredovao pri nalazenju radne snage koja nije bila isplacena u celosti te je bio uhapsen .Sigurno znam da je doticna "Seachefs" bila pod istragom IMO-a zbog ne isplacenog novca posadi sta je dalje bilo ne mogu reci.

Offline Marci

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Sea Chefs - online application
« Reply #3 on: 31/January/2011 »
Zanimljiv post   ???