Author Topic: Tax free?  (Read 6740 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline centurioncro

  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
Tax free?
« on: 01/February/2011 »
Dali je netko koristio tax free za neki veći iznos?
Namjeravam kupit Apple laptop cca. 2000$ pa me zanima procedura i koliko se može izvući na taj iznos.. Tnx

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Tax free?
« Reply #1 on: 01/February/2011 »
Pripremi $100-$200 za lešinare na Plesu i nemaš problema.
Ako te bude pregledao samo jedan, tušni mu $50 da drugi ne vide, i to je vjerovatno najjeftinije što možeš proći.

Nisam čuo da je za $2000 išta tax free.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline monster

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 233
    • View Profile
Re: Tax free?
« Reply #2 on: 01/February/2011 »
ako budes koupovao tako nesto a hoces da je tax free idi u st martin il sxt thomas il astorija oregan ..to su tax free portovi izbjegavas porez a sad za donjeti kuci  mene niko nikad za ovo vrijeme nije pitao nista ..il sam sretne ruke ...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Tax free?
« Reply #3 on: 01/February/2011 »
..il sam sretne ruke ...

Zagreb ili Sarajevo?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Tax free?
« Reply #4 on: 01/February/2011 »
Sefe mislim da je centurioncro mislio na tax refund varijantu, odnosno da kad kupis nesto u usa imas pravo ako nisi us citizen da dobijes povrat tog tax novca na granici kada ides kuci.

Offline centurioncro

  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
Re: Tax free?
« Reply #5 on: 01/February/2011 »
Sefe mislim da je centurioncro mislio na tax refund varijantu, odnosno da kad kupis nesto u usa imas pravo ako nisi us citizen da dobijes povrat tog tax novca na granici kada ides kuci.
E to da :) Sorry ako sam krivo preformulirao pitanje.. Na to sam mislio, kad u Italiji kupim nešto za cca. 200 eura pa na granici dobijem pečat i drugi put podignem u kešu taj iznos.. Pa dal je moguće da kupim tamo za 2000$ i dobijem tax refund, a za našu granicu ću nešto smislit :)

Offline pedjamusic

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 65
    • View Profile
  • Country: RS
  • Company: CCL
  • Recruitment Agency: N/A
  • Job Title: ETM
Re: Tax free?
« Reply #6 on: 08/February/2011 »
Ne znam tacno kako funkcionise, ali msm da ne mozes dobiti tax refund a da ne prijavis na nasim granicama.
I used to think the worst thing in life was to end up all alone. It's not. The worst thing in life is ending up with people who make you feel all alone.

Offline biobole

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Tax free?
« Reply #7 on: 08/February/2011 »
Kada se ide automobilom to izgleda otprilike ovako:

- odes (recimo u madjarsku), kupis tehniku i trazis papir za povracaj poreza
- odes na granicu na madjarsku carinu i tu pokazes papir, racun i robu
- oni ti to overe (mozda daju jos neki papir)
- sednes u kola i nastavis na srpsku carinu (usput mozes baciti kutije, kazu da je pametnije nego da se sakriju)
- na srpskoj granici nista ne prijavljujes i pravis se blesav i APP (ako prodje prodje)
- posle minimalnih 7-15 dana vratis se (licno) u prodavnicu gde si kupio sa papirima i oni ti vrate pare od poreza

E sad, mozda je drugacije kada se to radi avionom, nisam citao iskustva sa avionom...

Offline no_name.zg

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Tax free?
« Reply #8 on: 09/February/2011 »
Kada se ide automobilom to izgleda otprilike ovako:

- odes (recimo u madjarsku), kupis tehniku i trazis papir za povracaj poreza
- odes na granicu na madjarsku carinu i tu pokazes papir, racun i robu
- oni ti to overe (mozda daju jos neki papir)
- sednes u kola i nastavis na srpsku carinu (usput mozes baciti kutije, kazu da je pametnije nego da se sakriju)
- na srpskoj granici nista ne prijavljujes i pravis se blesav i APP (ako prodje prodje)
- posle minimalnih 7-15 dana vratis se (licno) u prodavnicu gde si kupio sa papirima i oni ti vrate pare od poreza

E sad, mozda je drugacije kada se to radi avionom, nisam citao iskustva sa avionom...

a šta kad ti teta na šalteru u mađarskoj na putovnici napiše na zadnjoj stranici datum?  oT

prije cca 10-15g sa starcima sam išo u mađu u šoping,
kupili tako u lotto trgovini, tenisice, trenirke i šta ti ja znam šta ne, u vrijednosti kojih 100DM, tražili povrat poreza, dobili na mađarskoj strani forinte nazad,
došli na hr granicu, i carinik pita "za šta ste dobili povrat poreza?"
a moj stari O_O odakle sad ovaj zna, a kad ono datum napisan na zadnjoj stranici putovnice u napomene

tak da, oprezno sa tim tax returnom  ;D
 :)

Offline biobole

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Tax free?
« Reply #9 on: 09/February/2011 »
Onda podmitis carinika, ili platis taj porez na carini, ili im ostavis svu robu i odes bez nje -()-

Nisam nigde procitao da je neko nekom upisivao tako nesto u pasos. Mozda se za 10-15 godina nesto promenilo, mozda su ljudi prosto imali srece....