Author Topic: konkretno o tome što navest kao radno iskustvo?  (Read 6729 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ivoIT

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Pozdrav svima!

imam jedno pitanje za one koji imaju iskustva ili mozda znaju

naime radi se konkretno o tome što navest kao radno iskustvo u apliciranju ili CV-u s obzirom da mi je nepozat način verifikacije radnog iskustva od stranih kruzing kompanija vezano za IT područje.

npr. dali sam trebao bit prijavljen službeno negdje kao radnik te imati staž u radnoj knjižici ili prolaze samo reference s pečatom i kontaktom poslodavca kod kojeg nisam bio prijavljen a radio sam preko student servisa ili cisto honorarno ?

unaprijed hvala !

Offline costak

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile

npr. dali sam trebao bit prijavljen službeno negdje kao radnik te imati staž u radnoj knjižici ili prolaze samo reference s pečatom i kontaktom poslodavca kod kojeg nisam bio prijavljen a radio sam preko student servisa ili cisto honorarno ?

unaprijed hvala !

Šefe pomagaj...jedno od bitnijih pitanja...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Radna knjižica nebitna, bolje reći smiješna.
Kompanija će se uvjeriti da onaj kojega primaju ima vještine koje im trebaju, kroz nekoliko dugih telefonskih razgovora.
Kako ja sve to znam?
Pročitao sam što je majst0r napisao.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline costak

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
OK, znaci i ako nemas iskustva ti muljas, petljas i napises da si imao...ali ako te ne prime a ti pozelis ponovo ali za neku drugu poziciju da li provale ako opet nesto napakujes za iskustvo...??

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
ne bih znao, ja sam muljao ali sam prošao  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline costak

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
ne bih znao, ja sam muljao ali sam prošao  +U+

A dobro ti...ipak si ti sef...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Svi se podcjenjuju.
Da imam 3 mjeseca za pripreme, prošao bi intervju za direktora NASE.

Pored svih pogodnosti koje imate; forum, Youtube, knjige, filmovi ...
Hajde ne bih prošao za IT, ali ove uslužne djelatnosti (konobari, purseri, gift shop ...), pih  +U+ ništa lakše
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline costak

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
A druze...znam ja to...al kad sve tek planiras i kontas sta kako a uz to i fizikalises...    -()-
A reci mi da li ima sanse da te pogura neko ko je vec par godina na brodu?? Sumnjam da moze al reko aj da pitam...mozda cisto zbog nekog kontakta sa agencijom...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia

A reci mi da li ima sanse da te pogura neko ko je vec par godina na brodu??

jedino ako je taj neko stvarno NEKO
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline NemkeGari

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: ex Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Accomm.attend.
Re: konkretno o tome što navest kao radno iskustvo?
« Reply #9 on: 26/January/2015 »
Tema možda zamrla, ali nije nebitna.

Meni je IT manager iz Hrvatske koji je bio sa mnom na Princess-u rekao da bih mogao 'ladno konkurisati za posao IT managera. Kaže ima Srba po brodovima, posao je lak, imaš 2 "stripija" :-) (stripe-a), a za CV samo "malo" našminkati.
Naravno, ova pozicija nije isto što i Informatički inženjer u Tehnicalu koji zarađuju po 5-6000$.

Nevertheless, za nekoga kao ja ko radi kao ACAT za 900$ i skok na 2-2.500$ (IT manager, tj. na Princess-u su oni u Internet Cafe-u) bi bio ravan boravku u Nedođiji. Pogotovo zbog toga što ACAT-i rade daleko više nego IT manageri.

Naravno, vremena se menjaju i taj drug mi je skrenuo pažnju da sada ne primaju, ali kaže dobro je biti u bazi. Sa onim što sam pročitao u drugim postovima o prestanku saradnje kompanije za satelitski internet i komunikacije sa Carnival-om (a time valjda i Princess-om), potreba za tim radnim mestom je drastično opala.
Naravno nedam se obeshrabriti, to sam ovde od šefa naučio (onaj deo sa podcenjivanjem sebe itd.), tražim dalje. Sve mogu biti : i 3rd electrician (imam srednju elektro), i Junior Purser (znam engleski), i IT manager (znam kompjutere), čak i Stateroom Attendant (radim kao ACAT) možda na rečnoj kompaniji.
Skupljam literaturu, informacije. To vam je kao i loto - nikad se ne zna :-)
Skies (and some other things ;-) ) are the limit(s).

 :pilot: