Author Topic: Rad na teretnom/putnickom brodu  (Read 10600 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dvne5990

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Rad na teretnom/putnickom brodu
« on: 03/February/2011 »
Pozdrav!
Izvinjavam se sto upadam ovako i verovatno ubacujem topic gde mu nije mesto, ali nadam se da ce admini imati razumevanje :) Dakle moja prica je duga i komplikovana, ali cu vam ispricati samo deo koji je bitan. Naime trebam naci nacina da se sprovedem iz Srbije do Cilea. Sto je prakticno nemoguce kakva je trenutna situacija. Posao ovde je tesko naci, a i kad bi ga nasao, trebalo bi mi 7-8 meseci za avionsku kartu do tamo...  Nema sta nisam pokusao, raspitivao se, cimao itd, ali tesko... Ovo mi je palo na pamet kao jedna od solucija... dakle postoji li mogucnost, nekako se brodom sprovesti iz evrope u juznu ameriku, usputno radeci na brodu i tako pokriti trosak putovanja? Molim vas puno da pomognete ako mozete, jer je situacija komplikovana i zaista mi je jako jako velika zelja da odem tamo, i zrtvovao sam dosta vremena, truda, svega kako bih ostvario taj cilj. hvala vam puno unapred i pozdrav iz Srbije. Marko.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Rad na teretnom/putnickom brodu
« Reply #1 on: 03/February/2011 »
Postoje posrednici koji zastupaku kompanije koje plaćaju svojim mornarima avionsku kartu.

Od koga bježiš? Države ili podzemlja?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline marvell

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: Rad na teretnom/putnickom brodu
« Reply #2 on: 04/February/2011 »
hm , mozda ce me ovo kostati bana ali kopka me ovo vec nekoliko sati i ne mogu odolit...a nisu ovi iz cilea nedavno izgubili 2 mule?

Offline Dvne5990

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Rad na teretnom/putnickom brodu
« Reply #3 on: 04/February/2011 »
Postoje posrednici koji zastupaku kompanije koje plaćaju svojim mornarima avionsku kartu.

Od koga bježiš? Države ili podzemlja?

ne bezim ni od koga... kontam da me nece niko skapirati ozbiljno ali objasnicu, osoba koja mi puno znaci u zivotu je tamo, i jako jako je tesko doci na drugi kraj sveta... puno bi mi znacilo ako bi mi neko mogao pomoci... hvala vam puno...

Offline robeee

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Re: Rad na teretnom/putnickom brodu
« Reply #4 on: 04/February/2011 »
Sa mnom na brodu dosao da radi neki tip iz Amerike (inace filipinac), radio puna 2 tjedna kao Assistant System Manager i bili smo dobri frendovi. Kaze on meni u Napulju slusaj stari ukrao sam svoju putovnicu i odoh ja, svidja mi se ovaj grad, uzeja gitaru i dovidjenja. Virovali ili ne tip je samo odseta sa broda, bilo mi je jako cudno jer je ima dobru poziciju i sve ali njemu je bija cilj doci u Europu i to je sve.

Najbolji dio je sta je poslije kontaktira brod i trazija da mu isplate placu jer je pobjegao JEDAN DAN PRIJE PLACE oT, sta na to reci, dobri smo virtualni prijatelji na Facebooku i tipa uopce nije briga, sad je negdi u Aziji radi kao IT. ::bin-laden:: Cudi me samo da nije snosija nikakve posljedice takvog postupka