Author Topic: Pozdrav ekipi! Sve sam se nadao bice bolje, bice bolje  (Read 3960 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Boris191280

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Za pocetak, zelim vam reci koliko cenim to sto radite, vase strpljenje, trud, dobru volju i zelju da pomognete drugima, koji razmisljaju o ovome i svesni su da krecu u nepoznato...Zbog ljudi kao sto ste vi ovaj svet je bolje mesto i vi ste dokaz da jos ima nade za covecanstvo, da jos uvek postoje i ljudi a ne samo "ljudi". I zato jos jednom hvala svima vama (na celu sa Sefom naravno) ! :uzdravlje:

Zovem se Boris, napunio 30 godina pre nepunih 2 meseca, privatni preduzetnik sam vec dosta godina, transportom se bavim od 2004. Pre toga radio u struci (kao automehanicar) i jos na par usputnih stanica dok nisam poceo svoj privatni biznis. Islo je dobro u pocetku i covek je imao cemu da se nada ali sada...ne znam ni sam. Prica je verovatno poznata svima, posto smo manje vise svi sa ovih prostora u istom loncu..privreda u kolapsu, velika nezaposlenost, korupcija svuda, nezasiti politicari...i tako dalje, da ne duzim.
Iskren da budem, o radu na brodu sam poceo da razmisljam pre koji dan, iako znam za to vec neko vreme i imam poznanika koji su isli. Sve sam se nadao bice bolje, bice bolje, volim svoj posao i sve to ali...izgleda ne ide bas tako...Vreme je da se unesu neke promene, da se ubrizga nova inekcija kapitala, da pomognem svom posrnulom poslu i dignem ga na noge. To mi je glavna motivacija da odem na brod iako nije jedina. Prilika da proputujem malo sveta (sto nisam nikad imao prilike) i vidim neka nova mesta i ljude (pre nego sto se skrasim) je takodje privlacna. Hard work mi nije stran, kao ni kontakt sa musterijama, ugovarao sam poslove, trazio ih, nudio svoje usluge, i cesto sam robu licno dovozio (i unosio) ljudima u kuce. Engleski jezik mi je odlican, razumevanje, pisanje i citanje nije problem dok oko govora bi trebalo malo poraditi jer ga nisam koristio 12 godina vec (od srednje skole, bio najbolji u razredu) iako ga slusam svakodnevno (posto uglavnom gledam tv kanale sa engleskog govornog podrucja, a koristan je i rad na racunaru za usavrsavanje), znaci malo prakse/vezbe oko konverzacije i to je to.
Inace juce sam se registrovao ovde, sasvim slucajno naleteo na ovaj sajt ( :google!:) i...dalje nisam ni trazio  :yahoo:
Sinoc sam proveo par sati prikovan za ekran, upijajuci tone informacija koje ste tako velikodusno ovde postavili tako da mi je vec dosta toga mnogo jasnije oko cele te price ali imam jos topic-a za citanje.
Malo me brine sto sam presao 30-tu (iako sam po vasim postovima video da to nije presudno) ali me vise brine kombinacija mojih 30 godina i mog dugogodisnjeg iskustva (i srednje skole) koje ne mogu da iskoristim na brodu, sem da se pozovem na moj rad sa klijentima i znanje engleskog jezika i to je to. Nadam se da ce to biti dovoljno ali za koju poziciju zaista ne znam. Nisam izbirljiv ali posto finansijska nota igra najvecu ulogu ako bih mogao odvojiti oko 1000$ mesecno (uzimam u obzir da necu trositi novac na gotovo nista jer manje vise sve imam obezbedjeno) to bi bilo savrseno.
Za svaki vas savet, predlog, misljenje, unapred zahvalan!  =""
There are no closed doors for an open mind

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Pozdrav ekipi!
« Reply #1 on: 07/April/2011 »
Borise, ako nemas ideju koji bi posao radio, idi u konobare. Dobar engleski otvara sva vrata.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Ako si se bavio transportom i imas iskustva znas engleski ja ti savjetujem agenciju Konektus ltd .
Edmonton slali su vozace za Kanadu mozda imas sanse nikad se nezna ,treba pokusti .

Offline Boris191280

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
@Sef Foruma
Predao sam CV u Employment Power predstavnistvo ali za sada nema nista od toga, kazu samo devojke su primali ovaj put a u Safe-Cruise su mi ponudili samo utility cleaner-a (iako su rekli da mogu da probam za ACAT pred sam intervju mi je receno da kompanija trenutno nema potrebu za radnicima na toj poziciji pa su mi ponudili jos nizu poziciju ili da cekam..u nedogled) sto mi se iskreno receno ne isplati. Kontao sam assistent stateroom steward na Carnivalu da probam ili cak Pool and Deck supervisor ali kad eto kod njih za sada nista novo, ili mi je bar tako receno..heh. Iz price drugara rekao bih da za buffet stewarda ne treba neko bog zna kakvo iskustvo u tom poslu tako mozda sam mogao bolje proci da sam na to ciljao...Ne znam, razmisljam da odem i do Sea agency ali ovde na forumu nisam video bas dobrih komentara za njih, mada eto ja nisam prosao mnogo bolje ni sa drugima tako da sve je to relativno rekao bih. Za sada ne ide bas kako sam planirao ali videcemo.
Hvala u svakom slucaju.

@dubica
Da, cuo sam i ja za tu voznju po Kanadi ali nikad nista konkretno iz prve ruke, to mozda zaista ne bi bilo lose. Ne znam imaju li ti koje spominjes neko predstavnistvo u Srbiji ili vec gde..ili bar ako imas neki link da mi prosledis.
Hvala.
There are no closed doors for an open mind

Offline JacaZG

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Samo jedno Sea Agency u proteklih 365 dana poslao oko 20 (!!!) ljudi. Za njih je održan je jedan "zvanični" (nezvanični) interview i to 15 septembra 2010 za Royal Caribbean. Od tih 20-ak ukrcalo se oko polovina. To su činjenice.

Upuštas se u kockarsku partiju koju zasigurno gubiš...

Offline Boris191280

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Znaci tako stoje stvari sa njima. Ok, nista onda, idemo dalje. Hvala za info. Inace sad su nedavno tamo imali neki preliminarni intervju i navodno ce biti krajem ovog meseca i glavni kod njih, ja nisam bio ali znam ko jeste i onda, kako stvari stoje, kontam da mogu samo da mu pozelim mnogo srece u toj partiji ruleta, heh...
There are no closed doors for an open mind

Offline JacaZG

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
Znaš šta, možeš samo da probaš to te ništa ne košta, prijavi se ali ti preporučujem da malo "preurediš" CV Nikoga ne interesuje automehaničar i transporter, napiši da si radio u kafiću npr.. posljednjih godinu dana-vidjet ćeš da to tako ide, mnogi sa fakultetskom diplomom su otišli kao konobari. Moja osobna preporuka je da ne ideš ispod pozicije assistant waiter.

To ti preporučujem zato što kažeš da odlično govoriš engleski pa mi nema smisla da su ti dali utility cleaner poziciju.

Offline Boris191280

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Da da, jasno mi je to sto kazes, upravo zato sam i pucao na housekeeping department jer sam pretpostavljao da tamo ne treba neko prethodno radno iskustvo,tj nije toliko bitno sta sam radio pre ali eto, izgleda bez "preuredjivanja" nista, heh...Ne bezim ni od jednog posla ali za 600 dolara mesecno stvarno ne bih isao. Sto se engleskog tice, kao sto rekoh, zaista nemam problema s njim, jedino sto mi treba malo vremena da se oslobodim u razgovoru jer ga dugo nisam koristio ali to je kao voznja bicikla, jednom kad naucis to ostaje, samo treba malo vezbom (praksom) aktvirati to znanje.
Hvala na savetima JacaZG!  :uzdravlje:
There are no closed doors for an open mind

Offline rocknrolla

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Samo jedno Sea Agency u proteklih 365 dana poslao oko 20 (!!!) ljudi. Za njih je održan je jedan "zvanični" (nezvanični) interview i to 15 septembra 2010 za Royal Caribbean. Od tih 20-ak ukrcalo se oko polovina. To su činjenice.

Jaco ne pricaj napamet ako ne znas.Ja znam za jos 2 intervjua osim tog septembarskog.A i ne znam odakle ti ova informacija da je preko te agencije otislo samo 20 ljudi za godinu dana.smesno.