Author Topic: Tanja, NS , wishing for... Youth ...Shop...with a small problem.  (Read 68505 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Letis Dufe

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
    • View Profile
Pozdrav svima koliko vas ima  :banana:  . Sad je vec skoro 10-i dan kako ne silazim sa ovog foruma i hocu da odam pocast Shefu zbog pokretanja ovako neceg, i posle njega svima vama koji ucestvujete, ovoliki broj informacija ne postoji ni na jednom drugom mestu na world wide web-u :)
O apliciranju za posao na brodu razmisljam dosta dugo, ali sad je pravo vreme da se te misli pretoce u delo... Imam 23 godine, iz Novog Sada sam, imam diplomu osnovnih studija psihologije i odlicno znanje engleskog koji ucim vec 20 godina , isla sam u Karlovacku ( jezicku ) gimnaziju, a pored toga sluzim se nemackim i francuskim.
Procitala sam ceo forum, dva puta, i manje - vise mi je sve jasno, i vezano za poslove, i za agencije i za zivot na brodu, tako da nemam konkretnih pitanja, htela sam samo da se predstavim , sad kad sam se vec registrovala, i da vas pozdravim.
Ukoliko se u martu pojave slobodne pozicije za posao u Youth departmentu, za to bih se prijavila, jer mi je to deo struke, i mislim da imam predispozicije za taj posao, a ako ne bude toga, druga opcija mi je Gift shop, jer mi novac nije prvi prioritet odlaska, koliko je opste stanje u Srbiji i nemogucnost zaposlenja, novac bih ulozila sigurno u placanje master studija za psihoterapiju...
E sad, s obzirom da o poslovima sve znam, postavicu jedno malo licno pitanje, na koje ne postoji tacan ili netacan odgovor, vec mozda savet ili iskustvena prica.
Da li je iko od vas otisao mimo roditeljske saglasnosti? Naime, majka i ja zivimo same, i ona je uzasno vezana za mene, i vrlo joj je jasno da bi meni tamo bilo dobro, da bi mi se ostvarili zivotni snovi da posetim destinacije koje drugacije nikako ne bih mogla, jasno joj je da bih zaradila za svoje studije jer ona svakako nema da mi ih plati, ali postoji jedno veliko ali, zbog kog mogu svoju majku da svrstam u sebicne osobe, jer ona ne moze bez mene, jedva izdrzi deset dana kad odem na more, a da me ne vidi , a ne 6 meseci koliko traje ugovor. Taj deo necu da duzim, svima nam je jasno da je to lose i da me sputava u zivljenju sopstvenog zivota, pitanje je uraditi to m,imo njene volje? Vec 3 godine radim u kaficu, i nezavisna sam sto se finansija za sopstvene potrebe tice i imala bih od koga da pozajmim novac za troskove pre puta , i verovatno bi ona u jednom momentu prihvatila tu ideju, ali za sad je jos uvek u prici "preko mene mrtve" . Bliza rodjaka se sad vratila sa Princess-a sa iste te Youth pozicije i bilo joj je divno i moja majka je sve to pozdravila , lepo je to za nju, ali kad ja pomenem da se spremam za to skrece sa teme recenicom koju sam malopre napisala.
Da li je iko imao slican problem, i ako jeste i ako nije, bila bih vam zahvalna na misljenjima i savetima :)

                                                                                                                         VELIKI  POZDRAV !!!
We are tied to the ocean. And when we go back to the sea, whether it is to sail or to watch - we are going back from whence we came.

peanutz

  • Guest
da sam na tvom mestu odabrao bih youth staff.. i mamu.. j**** brod ako posle njega nemas mamu..

Offline Letis Dufe

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
    • View Profile
hahaha , hvala na savetu za Youth, a sto se mame tice , imacu je svakako, i pre i tokom i posle broda :)
to pitanje se nije ni postavljalo, nije u tome stvar :)
We are tied to the ocean. And when we go back to the sea, whether it is to sail or to watch - we are going back from whence we came.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Evo šta ja mislim. Upozoravam da je to samo moje mišljenje. Na osnovu jednog posta ne mogu suditi.

Svaka ovisna osoba u jednom trenutku života zapita se želi li i dalje živjeti kako bi ostvarivala tuđe snove, želje, ideje i zamisli o njenom životu, ili će početi sam/a odlučivati.
Problem sa mnogim roditeljima je u tome što ne prepoznaju ili ne žele prepoznati svoju sebičnost, i držat će se svoje djece dok god je to moguće. I neće birati sredstva.
Pročitaćeš na ovome forumu svjedočanstva da ljudi ostavljaju ženu i djecu zbog posla, a pomorcima sa nautičkim zanimanjem to je način života.

Teško ćeš u kafiću uštedjeti novac za školovanje, a na kruzeru uz malo sreće možeš zaraditi puno više nego što se i nadaš. Fluktuacija radne snage na kruzerima je velika.
Imaš sjajne predispozicije za posao na brodu, u pravim si godinama, i iskustvo ti može samo koristiti.

Moraš prelomiti to sa mamom, jer sve dok si sama nesigurna, za nju je to znak da trebaš ostati doma.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Letis Dufe

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
    • View Profile
Hvala Shefe, nadala sam se tvom odgovoru, ne radi se o tome da sam ja nesigurna,vrlo sam sigurna u ovaj potez, i samo cekam momenat da se otvori ta pozicija, e-mailove sam vec poslala agencijama, i ovo zaista jeste momenat kad treba da odlucim hocu li ziveti mamin ili svoj zivot, i odluka je , apsolutno svoj, ali nije lako suprotstaviti se roditeljima, u sustini sam to pitanje postavila verovatno duboko u sebi nadajuci se nekim ohrabrivanjima, ili slicnim iskustvima, zato hvala i tebi i svakom ko kaze nesto na tu temu !

                                                                                                                                                                                   =""
We are tied to the ocean. And when we go back to the sea, whether it is to sail or to watch - we are going back from whence we came.

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Cestitam za procitani forum i to cijeli



Po mom misljenju imas velike sanse da dobijes posao....

Ako imas zelju,volju,finansije onda trkom na intervju  ::yes::

A za "problem" sa majkom,pretpostavljam da i sama znas o cemu se radi posto imas navedenu diplomu.Majka subjektivno gleda stvari koje se trebaju gledati objektivno....


Pozz i posalji slike sa broda  :party:

\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline Letis Dufe

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
    • View Profile
MOREPLOVCI, DANAS SE SLAVI RODJENDAN Jules Gabriel Verne-A , COVEKA KOJI JE NASPISAO 20000 MILJA POD MOREM,  GRAD KOJI PLOVI, PREZIVELI S BRODA DZONATAN, i jos mnogo mnogo
odlicnih romana !!!

Hocu, obecavam, ali kuckamo se jos do tada, javljam kako teku stvari !
Opet, ako je neko imao slican problem, neka pise,  sva iskustva su dobrodosla!
We are tied to the ocean. And when we go back to the sea, whether it is to sail or to watch - we are going back from whence we came.

Offline kasper11

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Hvala Shefe, nadala sam se tvom odgovoru, ne radi se o tome da sam ja nesigurna,vrlo sam sigurna u ovaj potez, i samo cekam momenat da se otvori ta pozicija, e-mailove sam vec poslala agencijama, i ovo zaista jeste momenat kad treba da odlucim hocu li ziveti mamin ili svoj zivot, i odluka je , apsolutno svoj, ali nije lako suprotstaviti se roditeljima, u sustini sam to pitanje postavila verovatno duboko u sebi nadajuci se nekim ohrabrivanjima, ili slicnim iskustvima, zato hvala i tebi i svakom ko kaze nesto na tu temu !

                                                                                                                                                                                   =""
Samo ti pali,obidji sto se obic moze,mami malo posalji dolarcica,brzo ce nestati njena ljutnja.Mislim da je i suvise bedasto uopste postaviti sebi takvo pitanje mama ili posao koji ti moze iz korijena promijeniti stil i nacin zivota.Sto pre odes to bolje za tebe

Offline Letis Dufe

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
    • View Profile
hvala Kasper :-))))'
We are tied to the ocean. And when we go back to the sea, whether it is to sail or to watch - we are going back from whence we came.

Offline Homer J. Simpson

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Vrlo zanimljiva je tvoja dilema...
Mozes poslusati majku,tj njenu zelju da ne ides,ali kad tad ce se pojaviti finansijski problem,u smislu da neces moci da isfinansiras svoje neke zelje i ciljeve(studije ili nesto vec drugo sto ce te okupirati u tom momentu)
A ako odes mimo njenog blagoslova,majka ce se ljutiti,ili mozda nece,ali bice razocarana ili povredjena,a ni tebi nece biti svejedno...Medjutim to ce je drzati do tvog prvog javljanja sa broda...
Ali kad se vratis sa pristojnom svotom novca i ogromnim iskustvom,znaces da si donela pravu odluku sto si otisla.
Mislim da ces se 100 posto kajati ako ne odes(razmisljaces o tome sta si propustila),a ako odes neces se kajati(ako ne budes bila zadovoljna necim na brodu-nacinom zivota,radnim vremenom,okruzenjem,platom...znaces bar da si probala)
Razgovaraj sa majkom,ubedi je,posustace kad vidi da imas zelju...
Samo probaj da po svaku cenu izbegnes da otputujes u nekakvoj svadji i u nekakvoj licnoj teskobi...
Pozz i srecno...
Ma radicu sta god hocu,ko ce da mi zabrani
Napicu se i pevacu na sopstvenoj sahrani...

Offline Letis Dufe

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
    • View Profile
Hvala Homere, svakako cu uvaziti tvoj savet i necu otici u svadji ( bar se nadam ) , a sto se tice zivota na brodu, svakako mislim da bih se prilagodila jer sam vredna i fleksibilna i daj mi sat vremena da mislisem more, mogu da radim posle toga 20 sati bez problema, jer mislim da je more najlespa dar prirode, i kao sto je negde na nekom sajtu napisano " Cim donesete odluku o odlasku na brod, osecacete se lepse..."  Ja se vec deset dana osecam odlicno !  :)
We are tied to the ocean. And when we go back to the sea, whether it is to sail or to watch - we are going back from whence we came.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
i kao sto je negde na nekom sajtu napisano " Cim donesete odluku o odlasku na brod, osecacete se lepse..." 

 +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

peanutz

  • Guest
hahaha , hvala na savetu za Youth, a sto se mame tice , imacu je svakako, i pre i tokom i posle broda :)
to pitanje se nije ni postavljalo, nije u tome stvar :)
Da li ces? Psiha dosta utice na fizicko zdravlje... Mislim, ne znam, ne zelim da te demoralisem ali nemojmo po svaku cenu na brod... Sreca pa je tvoj izbor ja iskreno ne znam sta bih... P. S. Imas intervju za Youth Staff 15.02. za RCCL trci brzo u Sea Agency (plata je fiksna 1550 USD + kes od babysittinga, izadje se i do 2000usd) najveca je plata za tu poziciju, veca i od Princess-a i od Carnivala.

Offline Letis Dufe

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
    • View Profile
Videla sam da ima ali je preliminarni intervju za tu poziciju prosao, poslala sam ima mail, ali ne odgovaraju.
Plus ne bih mogla da krenem pre kraja marta, ne znam da li to moze da se bira, i izvoljeva tako sto se ukrcavanja tice :)
We are tied to the ocean. And when we go back to the sea, whether it is to sail or to watch - we are going back from whence we came.

peanutz

  • Guest
Nije im prosao intervju, ko ti je to rekao? Zovi Dejana, kazi dolazim na predintervju samo reci kada i pravac BGD. Neces otici pre kraja marta, treba vremena za vizu i medical a njima trebaju ljudi za spring break... Pozz