Author Topic: Tanja, NS , wishing for... Youth ...Shop...with a small problem.  (Read 68503 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Letis Dufe

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
    • View Profile
zovem, hvala !  :D
We are tied to the ocean. And when we go back to the sea, whether it is to sail or to watch - we are going back from whence we came.

Offline Letis Dufe

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
    • View Profile
Niko se ne javlja, poslah mail opet...
We are tied to the ocean. And when we go back to the sea, whether it is to sail or to watch - we are going back from whence we came.

Offline mama

  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Pozdrav za Letis Dufe i sve forumaše!!! Kako jedna "mama" da se ne uključi u ovu temu?! Javljam se kao jedna nekada "sebična" mama, koja se brinula da brod ne napadnu gusari, da se ne pojavi uragan, da ne padne s broda u more ili otpliva daleko pa je pojedu ajkule...Da, da svašta mi je padalo na pamet samo da ćerku odgovorim od odlaska na brod!!! Pristala sam nekako i uz moj blagoslov je otišla i prvih pet dana sam samo plakala i piljila u kompjuter.
Sada tri meseca i 10 dana od kako plovi na relaciji LA - Meksiko jako sam srećna kada mi se nasmejana i zadovoljna javi preko skajpa prilično često (da ne brinem)...Srećna sam zato što sam shvatila da veoma odgovorno obavljala posao, da je usavršila jezik, obišla mesta, u koja ja ne bih mogla da je pošaljem, što je naučila sama da se izbori i sa dobrim i sa lošim ljudima...Ovo je jedno veliko životno iskustvo i za nju i za mene...Ponosna sam na svoje dete i na sve devojke i momke, koji se odluče na ovaj korak.
I naravno - jedva čekam da se vrati i da zavaljene u fotelje uz naš standardni rutual ispijanja kafice pričamo o svemu  :D

Offline Mali_Lala

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
  • Ja sam ja, takvih nema puno...
    • View Profile
Prvo
Cao Tanja.
Vidi, ovako. Koliko sam ja skontao niko nije pomenuo kako bi ta situacija mozda delovala na tebe, svi gledaju kako bi delovalo na tvoju majku.
Ne znam koliko si savesna osoba i koliko te grize savest kada ucinis nesto sto ti se kasnije ucini da nije najbolja odluka. Ali moze se desiti da pocne da te grize savest sto si je ostavila samu, cak i ako se pomiri sa tvojim odlaskom.
Ne znam da li si razmisljala o tome? Ja svakome savetujem da ode, ako je 100% siguran u sebe, svoje fizicke sposobnosti i svoje emotivno/psihicke sposobnosti. Ako nisi 100%, moze da se desi da te grize savest previse i da prekines ugovor i da se vratis kuci...
Razmisljam o najgoroj varijanti, ali to je upravo ono sto ce ti prolaziti kroz glavu na brodu...
Moze da bude, a ne mora da znaci...

Offline Letis Dufe

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
    • View Profile
Draga mama hvala sto ste se , i ovde, javili, i naravno da cu mojoj mami procitati Vasu poruku iz inboxa, hvala Vam puno.

Mali Lalo :)  naravno da bi me grizla savest ukoliko bih otisla apsolutno mimo njenog pristanka, i ubijalo bi me to, i iskreno ne znam da li bih mogla, ali se zaista nadam , i poznavajuci svoju mamu cak i da se desi da odem u svadji i nepricanju, prvi put kad bih se javila sve bi to palo u zaborav, i bilo bi ok...bar se nadam da bi tako bilo, jer joj se zapravo, za svoje 23 god. nikad nisam suprotstavila za nesto veliko poput ovog, i mogu samo da nagadjam i svoje i njeno ponasanje. Smatram da sam izuzetno savesna i odgovorna, i znam da pazim na sebe kad sam sama mnogo bolje nego kad sam s njom, ali to razdvajanje nikad nije bilo duze od 20 dana pa da mogu zasigurno da tvrdim kako bi se ona postavila na duze staze... U svakom slucaju ja cu pricati sa njom i dalje, citacu joj forum, i Vase savete i predloge, pa ako se slozi do kraja divno, ako ne, morace da se pomiri sa tim da prvi put radim nesto protiv nje i samo za sebe.

We are tied to the ocean. And when we go back to the sea, whether it is to sail or to watch - we are going back from whence we came.

Offline Homer J. Simpson

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Niko se ne javlja, poslah mail opet...

Dejan Veljkovic Sea agency 065/3188721...Tako ces ga najpre dobiti....
Ma radicu sta god hocu,ko ce da mi zabrani
Napicu se i pevacu na sopstvenoj sahrani...

Offline Letis Dufe

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
    • View Profile
Drugari, trenutno sam u fazi da treba da pozovem da zakazem intervju, ali je moja mama u fazonu da i dalje, nece da cuje,... cisto da vas uputim u desavanja ! ???
We are tied to the ocean. And when we go back to the sea, whether it is to sail or to watch - we are going back from whence we came.

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Sa jednom ..... na dvije stolice ne mozes sjediti   :plovim:


Vrlo jednostavno...ili biti kuci sa mamom i raditi u kaficu ili na brodu bez mame zaradjivati pretpostavljam duplo vise nego na kopnu plus destinacije i jos pluseva  :plovim:


Imas i situacija gdje sin zivi sa svojom zenom kod svojih roditelja pa mu je super...A opet neko sa 12 godina napusti i roditelje i grad pa mu je super...

Zavisi sta ti odogovara i sta hoces..Kada kazes ja to hocu onda si rijesila 50% problema  :party:
\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
ako mogu da se ukljucim imao sam mogucnost da apliciram prije 6 godina pa nisam sto mi je sads krivo samo idi nemas sto izgubiti( time is runing up run run forest ) :plovim:

Offline Mali_Lala

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
  • Ja sam ja, takvih nema puno...
    • View Profile
Kao sto rekoh vec. Shvatanje zivota na brodu je individualna stvar. I ne vredi sto je neko ciji je mentalni sklop i nacin razmisljanja rekao da je tamo super. Ili da je lose for that matter.
Bitno je tvoje licno shvatanje, i iskustvo evenutalno nekoga ko je slican tebi.

U svakom slucaju, nemas puno za izgubiti ako odes na intervju. Videces kako ti sve to izgleda, dal ce te mozda uhvatiti trema ili nesto sl. U krajnjem slucaju izgubices mozda do 200E na neka putovanja tamo-amo, testove i sl.

Ali i da naglasim Del Boy-evu omiljenu izreku (koja je tacna vrlo cesto) "We will be milionaires..." ne, ipak ne ta. ;)

"HE WHO DARES WINS!" je prava. :D
Moze da bude, a ne mora da znaci...

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
S obzirom da si vec stavila post na ovaj forum, a koji si, kako kazes, skoro cijeli procitala - vec si odlucila. Ostalo je samo razvodnjavanje.

Ako mislis da ce te nepoznati ljudi na internetu kvalitetno savjetovati o zivotu zato sto ti je avatar zamisljena plavusa - sretno.

Moj savjet ti je da ostanes kod kuce s mamom, radis u kaficu jos koju godinu, skupis malo para za kvalitetnije izlaske i skuplju odjecu pa se onda "dobro" udas. Najbolji nacin da osjetis zivot na brodu - jednom mjesecno nagovoris muza da te odvede/posalje na krstarenje. Kad dobijete djecu, imat ces kod kuce i Youth Activities, a sto se shopa tice - svaki dan prada, gucci, manolo, ...

 ::yes::
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.

Offline TechaBlade

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Au covece, jesi je polio ladnom vodom.
Ali generalno si po meni 101% upravu, dvojka je po mojim gledanjima jos uvek dete.
Po meni je najveci problem sto u nekim slucajevima roditelji prave magarecu uslugu svojoj deci time sto ih drze pod staklenim zvonom.
Roditelji se uvek vode pricom da tako svoju decu stite od losih spoljasnjih faktora, ovaj princip po meni je jako los.
Ti curo treba da se otrgnes malo od roditelja, da se osamostalis. U pocetku ce tvoja mama gledati na tebe kao buntovnika i padati joj razne ideje na pamet kako si u losem drustvu, kako se njena cerka mozda drogira.
Pojedinim roditeljima je tesko da svate da su im deca odrasla.
Evidentno je da u nasem srbostanu nema perspektine za nekoga ko hoe da posteno radi sem da je (politicar, pevacica ili fudbaler).
To su sada jako cenjen razmisljanja, ali ni taj tranzitivni period nece dugo trajati i trazice se kvalitet.
Ovaj tip posla ce ti dobro doci da sazris, upoznaces kako se radi sa ljudima, naucices kako da balansiras izmedju zahteva tvog pretpostavljenog i zelja klijenta.
Osamostalices se, nema mame da brine o nabavkama, tvojimm potrebama itd.
Upoznajes nove ljude, imas priliku da preispitas svoj nacin rezonovanja u odnosu na druge ljude.
Nece ti biti lako, imaces odredjeni stepen odgovornosti u odnosu za posao koji radis itd.

Offline Letis Dufe

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
    • View Profile
hahaha Majstore slatko si me nasmejao, posebno recenicom : "Ako mislis da ce te nepoznati ljudi na internetu kvalitetno savjetovati o zivotu zato sto ti je avatar zamisljena plavusa - sretno."  :haha:  :haha:  :haha:
uopste nemam potrebu da opovrgavam tvoj post, osim da sam zamisljena plavusa zaista ja na slici, zato sto se moja tema nalazi u odeljku Predstavljanja, i ne volim da stavljam kojekakve avatare osim sebe licno, a sto se saveta tice, nisam ih ocekivala od nekog ko nije bio u slicnoj situaciji , a sto se konkretno tvog saveta tice, osim ako nisi bio ironican, a naiskrenije se nadam da jesi, naravno da nece biti uvazen.

                                                                                 Sve najbolje!
We are tied to the ocean. And when we go back to the sea, whether it is to sail or to watch - we are going back from whence we came.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Letis Dufe ...  :pop:

Majst0re ...

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Majst0r

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 578
  • O RLY?
    • View Profile
I don't accept private messages! You have been warned. Send at your own risk.