Author Topic: Tanja, NS , wishing for... Youth ...Shop...with a small problem.  (Read 68574 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Letis Dufe

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
    • View Profile
Novembar 20. Thanksgiving ... nakon toga Christmas and New Year's ...to su ti peak holiday periods , samo ne znam koje su sanse da ce bas mene iz Srbije da salju na drugi kraj sveta na svega tri nedelje, a imaju toliiiko kanadskih i americkih seasonal YS koji su mnogo blizi Karibima gde ce biti vecina brodova... zato mi je Napulj i rekao nesto poput "ako bude mesta..."

E da, i samo mali podsetnik toga gde zivimo, moram ovo da podelim sa vama... Seasonal youth staff iz Kanade ili Amerike, ne samo da moze da bira sledeci brod, nego po povratku sa npr. letnje sezone, odmah dobijaju mail u kom im se prvenstveno zahvaljuje na pomoci i odlicno odradjenom poslu tokom leta, blah, blah , i nakon toga sledi lista brodova kojima treba seasonal staff za sledeci holiday period , i pored imena svakog broda stoje datumi i mesta koja brod posecuje ( sa sve naznakama da imaju u vidu i izbegavaju  brodove koji idu na Havaje jer nemaju pravo da silaze na havajsko tlo , nisam se udubila u razloge) ... naravno, savrseno za sve koji imaju stalne poslove, a vecinom ih svi imaju... vide datum, destinaciju, odgovore na mail, nakon par dana dobiju ugovor, i gotovo. Svi vec znaju gde su i kada za Thanksgiving ...  potpuno porazavajuce.
We are tied to the ocean. And when we go back to the sea, whether it is to sail or to watch - we are going back from whence we came.

Offline mixy

  • Registered
  • *
  • Posts: 62
    • View Profile
A jbg..Tako je to nama, znaju da mogu kako hoće i tako i rade..Sad je na nama da to prihvatimo i radimo i po njihovim pravilima ili da ne radimo..Nitko nas ne tjera..  :(
Ne sanjaj svoj život, živi svoj san..

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Tako je to.
Moj cimer i ja smo radili potpuno isti posao, ali pošto je on Kanađanin, ja sam zarađivao $1.800 a on $3.000. Pošto je on umirovljeni policajac, pored plaće na brodu je imao i svoju kanadsku penziju. Posjeduje u Kanadi nekretnine u vrijednosti $2.000.000
Kompanija sa opravdava da nije isti standard u Kanadi i u Hrvatskoj, i zato ta razlika u zaradi.
To su mi rekli pri zapošljavanju, i jasno pitali "hoćeš li posao ili ne? jesi li siguran da želiš raditi pod tim uvjetima?"
Kada prihvatiš, gotovo je.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Letis Dufe

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
    • View Profile
E vidis, a u youth-u svi imaju jednake plate ( osim sto permanent staff ima 100$ manje jer ostaju duze na brodu od seasonal) nevezano za to odakle su, ali je odnos ka zaposlenima ustanovljen time odakle smo. A manje bi mi smetalo da postoji razlika u plati, pa nek' je i zbog drugacijeg standarda u razlicitim zemljama,razlike u tome fakat postoje, ali da svi imamo ista prava. Svaki Kanadjanin ili Amerikanac je u tom mailu po povratku kuci upitan da li mozda zeli da bude permanent staff, iako su nekima performance scores losiji od mojih cak i sto se tice Engleskog jezika  ""]] ... a ima nas par seasonal ys. iz ovog dela sveta koji smo rekli da sutra mogu da nas salju na permament, pa nista... jedna cura iz Ukrajine ceka 6 meseci na permanent poziciju.
I onda Tanju sve to malo vise iznervira pa kontaktira direktno LA i dobije poziv iz Napulja u kom se 10 minuta glasnim tonom objasnjava da: You are not authorized to contact any personnel in LA offices. I onda se Tanja izvini.

mada je ovo vecita tema koje se pokrenula u vise navrata na ovom forumu, iz mnogo razlicitih perspektiva, pa ni ne vredi vise traziti razloge... pomiriti se sa situacijom. Ili otici iz zemlje  :hmm:
We are tied to the ocean. And when we go back to the sea, whether it is to sail or to watch - we are going back from whence we came.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
pomiriti se sa situacijom. Ili otici iz zemlje  :hmm:

"Ili otici iz zemlje" - working on it!!
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Komikaya

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 215
    • View Profile
Nikako se ne miriti sa situacijom.
Bjezati odavde, sto pre to bolje.
Jedna je mladost, a nekako mi je zao da je na Balkanu provedem, uz ovakve uslove naravno.
 +U+
What goes around comes around

Offline joker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 128
    • View Profile
iskreno znala si šta te čeka kada odeš na brod da radiš, ne baš sve ali okvirno su ti rekli da ćeš da ideš na provjeru sedan dana, 2sedmice/tjedna, mjesec dana... Neznam šta da ti kažem osim da mi je žao što je to tako ispalo, ali moraš ipak da se dovoljno informišeš pa onda da znaš šta te čeka... Je***a biće bolje, nadamo se...

Offline Letis Dufe

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
    • View Profile
iskreno znala si šta te čeka kada odeš na brod da radiš, ne baš sve ali okvirno su ti rekli da ćeš da ideš na provjeru sedan dana, 2sedmice/tjedna, mjesec dana... Neznam šta da ti kažem osim da mi je žao što je to tako ispalo, ali moraš ipak da se dovoljno informišeš pa onda da znaš šta te čeka... Je***a biće bolje, nadamo se...

nije to nikakva provera, kompanija zaposljava u skladu sa njihovim trenutnim potrebama, u tom momentu smo im trebali tokom leta, ne razumem kakve veze ima to da li sam znala ili nisam znala ( a vrlo dobro jesam)  sta me tamo ceka , kad raniji  postovi nemaju veze sa tim? govorilo se o odnosu ka zaposlenima, o tome koliko je to ( ili nije) odredjeno time odakle dolazis...
iskreno se nadam da si se ti " dovoljno informisao "  ;)   

We are tied to the ocean. And when we go back to the sea, whether it is to sail or to watch - we are going back from whence we came.

Offline joker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 128
    • View Profile
nije to nikakva provera, kompanija zaposljava u skladu sa njihovim trenutnim potrebama, u tom momentu smo im trebali tokom leta, ne razumem kakve veze ima to da li sam znala ili nisam znala ( a vrlo dobro jesam)  sta me tamo ceka , kad raniji  postovi nemaju veze sa tim? govorilo se o odnosu ka zaposlenima, o tome koliko je to ( ili nije) odredjeno time odakle dolazis...
iskreno se nadam da si se ti " dovoljno informisao "  ;)   



Odnose se prema nama ko sa građanima drugog reda ili trećeg, i to malo smo iznad filipinaca... jA SAM se super informisao..:) pa jeli znaš na kraju hoćeš li da dobiješ stalni ugovor ili ćeš ponovo da ideš seasonal? Kakav je tvoj trenutni status u kompaniji? Pozdrav iz Banja Luke...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Odnose se prema nama ...

Prema nama? Koliko pratim, ti još nisi Princessov zaposlenik, a nije niti Tanja za sada.
Zaposlenik si dok ti traje ugovor. Kad si na odmoru, kompanija ti nije dužna ništa, i da te nikad ne pozove, ne možeš im ništa.
Dobrodošao u kapitalizam, svijet ponude i potražnje.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline joker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 128
    • View Profile
ispravka, uz dužno poštovanje ipak mislim da sam zaposlen u princess kompaniji od momenta kada sam prošao intervju, pa ako nije od tada onda je sigurno od momenta kada sam potpisao ugovor i sada čekam ukrcaj... Ponavljam, uz dužno poštovanje... A to što si ti šefe napisao u ostatku texta sam i ja pokušao objasnit, samo izgleda ne pravim rječima... Boli njih d*pe za nas, mi smo samo broj na papiru...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
ispravka, uz dužno poštovanje ipak mislim da sam zaposlen u princess kompaniji od momenta kada sam prošao intervju, ...

 isto tako, uz dužno poštovanje, :neceici:

Zaposlen si od momenta kada ti krene teći ugovor o radu.
Nisi se "super informisao". Nazovi agenciju i pitaj ih jesi li zaposlenik.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Letis Dufe

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 164
    • View Profile
Ti ces mi , Joker, osecam, iz supe sutra iskociti i reci mi da treba jos malo da se posoli . ;)
We are tied to the ocean. And when we go back to the sea, whether it is to sail or to watch - we are going back from whence we came.

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Zaposlen si od momenta kada ti krene teći ugovor o radu.

 ::yes::
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline joker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 128
    • View Profile
ok,ok... My bad... Poenta je ista, boli ih d*pe za nas, potrošna radna snaga, kapitalizam i sve to... Samo broj na papiru smo, što je malo tužno... Never mind...

@Letis Dufe hihihi šalimo se malo, cheer up! Jesi vidjela što su počeli ovi iz naše grupe dobijati ugovore? sezona počinje... Možda i tebe budu zvali uskoro... Jesi u kontaktu sa ostalim youth osobama iz naše grupe?