Author Topic: Noirin, Camp Carnival Staff/Youth Staff, Carnival Cruise Line  (Read 19285 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Korisničko ime: Noirin   
Država: Hrvatska
Spol: Ž
Kompanija: Carnival Cruise Line
Pozicija: Camp Carnival Staff/Youth Staff

  • Kako ste čuli za posao na brodu?
Za ovaj posao prvi puta sam čula prije 10 godina od susjede koja je radila na brodu duže vrijeme.  

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na brodu?
Bilo mi je jako zanimljivo sve o čemu je pričala djevojka koja je tamo radila pa sam počela istraživati po internetu i upijati informacije od drugih ljudi.
Oduvijek sam htjela putovati i raditi s djecom pa sam tako znala da ću jednog dana završiti na brodu jer je to bila najbolja moguća opcija u tom trenutku. Spojiti ugodno sa korisnim.

  • Preko koje ste se agencije za zapošljavanje na brod prijavili i zašto baš preko nje?
Prijavila sam se preko Employment Power(a) u Zagrebu. U tu agenciju otišla sam jer su mi je preporučili i bila je tada jedina u Hrvatskoj.  

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Prijavila sam se kao youth counselor (rad u dječjem vrtiću) jer sam u tom zvanju imala iskustvo.
Kompanija mi je bila manje bitna, a u tom trenutku Carnival je tražio osobe u toj poziciji tako da sam imali intervju nedugo nakon predaje papira.
Bio je sistem - first come first serve :)  

  • Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Intervju je trajao oko 2+ sata (ne sjećam se točno). Imali su malu prezentaciju o našem poslu i, s obzirom da nas je bilo mnogo, čekali smo red.
Ja sam bila među prvih 5 prozvana. Sam intervju s ispitanikom je trajao 10ak minuta. Saznala sam da sam prošla nakon što sam izašla van iz ureda.
Žena je nakon intervjua pregledala papire odlučila da li netko prolazi ili ne. Donijela je papire do agenta i njemu rekla. Znači u roku od minute.  

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
Troškovi su bili preko 1000 eura (povratna karta, liječnicki pregled, viza…)  

  • Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Najvažnije je ponijeti naravno sve dokumente, kontakt informacije ureda u Miami-u i vaše agencije u slučaju problema na putu.
Ponijela sam sve za osobnu higijenu u duplim količinama jer nisam znala kad ću moći izaći i kupiti nešto niti kad ću dobiti prvu plaću (dobije se svakih 2 tjedna).
Važno vam je ponijeti barem 200-300 dolara da preživite do prve plaće i u slučaju da vam zatreba (aerodrom, taxi i sl) OBAVEZNO novce razbiti u manje novčanice!
Isto tako ponijela sam sa sobom grickalice, originalno zapakirane (kekse, čokolade, cedevitu, paštetu i sl) jer sam znala da to svi rade i da ću se poželjeti toga. :D
Ponesite i japanke i tenisice, odjeću za ljeto i barem jednu tanju jaknu i duge hlače, noći ponekad budu prohladne, trenirku...  

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Sve je bilo jako čudno i novo. Treba vam vremena da se priviknete na malu sobu i cimera.
Bila sam jako zbunjena i recimo u malom šoku. Pokušavala sam se priviknuti na atmosferu i upoznati što vise naših ljudi da mi bude lakše.
Naravno znalo je ponekad u prvim tjednima biti i suza (ipak sam ja jedno žensko) :)  

  • Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Kompanija sama po sebi nikako. Imala sam osjećaj da su me samo bacili u more i rekli isplivaj kako znaš.
Na žalost, nitko me nije dočekao na aerodromu i da nije bilo jednog anđela (kako ga ja zovem) vjerovatno bih sjela na prvi avion i pravac kuća.
Što se tiče posla pomažu vam ljudi koji tamo rade jer je i njima jednom tako bilo.  

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Pomogle su mi djevojke koje su tamo radile. Najviše je bio princip gledanja i upijanja. Ispitivala sam konstantno kako i šta i gdje. Dali su mi 3 iznimno debele knjige i rekli-uči!
Zapravo vas vaši suradnici uvode u posao i govore što treba. Ponekad se čini da naredjuju ali vjerujte mi samo vam pomažu i jednog dana ćete to cijeniti.  

  • Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Živjela sam u studentskom domu tako da mi nije bio prevelik šok ali mi je najteže palo to sto nisam mogla izaći kada sam htjela, radno vrijeme nije bilo fiksno, to što je bio samo jedan veoma mali bar i to je to.
I to je jedina zabava, no s vremenom se navikne na sve.  

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Zarada u određenim poslovima, mom konkretno, je ista kao i kod kuće. Ovdje je razlika to što ne plaćate režije, stan i hranu i nemate kud izaći pa možete i uštedjeti.  

  • Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Ovisno o poslu i da li ste u pravo vrijeme na pravom mjestu.  

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Varira od broda do broda, osobe do osobe. Treba stvoriti krug prijatelja i iskoristiti vrijeme što je moguće bolje.  

  • Opišite vrstu ljudi koja je sa vama radila na brodu.
Radite s ljudima iz cijelog svijeta. Kao u svakom poslu ima i zlonamjernih pa se njih pazite. Držite se naših Balkanaca!  

  • Kako biste opisali putnike?
Veoma zahtjevni, sve im smeta i misle da mogu što žele i kako žele. Nemaju osnovne kulture niti bon-tona. Nisu baš pretjerano pametni. Naravno uvijek se nađe izuzetaka.  

  • Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Ovisno o rasporedu-ponekad morate ostati na brodu a kada ste slobodni imate po nekoliko sati vremena. Ponekad sat-dva ponekad 4 ili više.  

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Na brodu se većina ljudi zabavlja u tzv. crew baru samo za posadu. Ako ste u nekom gradu sve će vam biti super!  

  • Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Dobra strana je što vidite svijet, steknete životna prijateljstva i iskustva, uspijete staviti neki novac sa strane, zaljubite se, doživite lijepa iskustva  

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Ograničenost života i život po tuđim pravilima. Često vas gosti tretiraju kao smeće. Naravno, uvijek ima i normalnih ljudi koji vam postanu dragi, odu a vi se ne stignete ni okrenuti.
Radi se iznimno puno i fizički i psihički (posao na brodu nije za svakoga), ako se ne znate kontrolirati potrošiti ćete puno novca.
Svakodnevno morate trpjeti šefove koji si daju za pravo i što treba i što ne treba, nedostatak sna i slobodnih dana kojih tijekom ugovora nemate uopće.  

  • Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Posao preporučujem osobama koje su naučene na rad i koje su strpljive i mentalno jake (morate se znati izboriti za sebe inače ćete završiti u suzama svaki dan).
Brodski život nije za lijenčine. Mnogi dođu i nikada se ne vrate ili odlaze kućama nakon vrlo kratkog vremena. Oni koji misle da mogu samo naprijed u upoznavanje svijeta.  

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Dobro razmislite da li je baš to posao za vas. Iskustva su drugačija. Sve se to ponekad čini tako divno i bajno i kao svijet u ružičastom.
Ljudi se povode putovanjima i novcem ali razmislite dvaput.  

  • Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Svaki posao ima dobre i loše strane. Da je sasvim loše nitko od nas ne bi bio tamo. Morate shvatiti da je svatko od nas drukčiji i sve to doživljava na drugačiji način.
Naravno da su zagarantirane suze i teški trenutci i naravno da će biti smijeha i dobre zabave i sjećanja do kraja života.
Stavite ruku na srce i iskreno i dobro razmislite da li je baš ovo to što želite i da li je to najbolji način za vas ili se samo vodite nekim drugim "potrebama".
Posao nije za svakoga no ako ste vi jedan od onih koji će nam se pridružiti iskreno vam želim dobrodošlicu, mirno more i puno sreće i zabave. A tko zna možda se negdje i sretnemo! :)
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

peanutz

  • Guest
Hm... Imam par nedoumica...

1. Na Royalu recimo YC zaradi oko 1200 eura minimum. Plata u Srbiji za tu istu poziciju je 400 eura maksimum. Da li je u RH toliko dobra plata kao sto kazes (skoro ista kao na brodu)?

2. Da li ti je kao staff poziciji na brodu usred Karipskih ostrva jedina zabava bila jedan mali bar i samo to?

3. Sta jos, po tebi, moze biti povod da se ljudi otisnu u ovakvu avanturu osim para i putovanja (posto si rekla da takvi ljudi razmisle dva puta)?

4. Sta si ti, kao pisac, htela reci?

Nije prozivka, zaista bih voleo da cujem odgovore, iskrene.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia

4. Sta si ti, kao pisac, htela reci?


Na ovo ću ti pitanje ja odgovoriti.
Kao pisac, ona je odgovorila na pitanja. Kao čitatelj, ja nisam pronašao nikakvo skriveno značenje, koje bi ona htjela predočiti, a nije mogla ili htjela.
OK, možeš potražiti pojašnjenje nekih odgovora, ali pitati ju šta je htjela reći, onako općenito, je malo .......
pogotovo uzevši o obzir njeno podrobnije pisanje, za razliku od tolikih koji su na pitanja odgovarali sa "da" .... "ne" ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

peanutz

  • Guest
Mene zanima sta je htela reci (ili poruciti) citaocima - ici ili ne ici. Jer ceo upitnik je u nekakvom negativnom tonu, u smislu "razmislite da li cete ici", "nije to za svakoga" itd. a opet, ja sam skapirao da je ona tamo upoznala svoju ljubav, mnostvo ljudi, priznata je kao radnik i ponudjeno joj je unapredjenje, proputovala je dosta itd. Mislim, youth staff je po mom misljenju (koje je jako objektivno) jedna od top tri entry level pozicije koje moze covek dobiti a ovaj upitnik daje refleksiju da ipak nije tako.
Ljudi koji odgovaraju sa da i ne uopste nisu vredni ni mojih ni tvojih komentara isto kao i ljudi koji uopste ne popune upitnik a otisli su na brod zahvaljujuci informacijama sa ovog foruma (da ih ne imenujem sada a imam par forumasa u glavi)

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
tako reci, sad mi je jasno
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Mali_Lala

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
  • Ja sam ja, takvih nema puno...
    • View Profile
@Peanutz
Ja kontam sta je htela da kaze oko toga da li ici ili ne. Mislim da ona i ja imamo slicno misljenje. A to je "preporucicu svakom ko hoce da ide, da dobro razmisli." Zasto? Pa zato sto je tebi licno zivot na brodu bio fenomenalan. A mozda ti zivot u Budimpesti/Becu/Milanu ne bi bio. Poenta je da nismo svi isti i da NIJE sve samo u parama. (nesto je i u evrima, dolarima :) ) I svakome cu reci i lose stvari. (ono sto je meni od 7 ljudi sa kojima sam pricao jedan jedini otvoreno rekao...i to ne kompletno, jer nije znao van svoje pozicije (koja je inace bas YC u Carnivalu))

Znas, kaze neko "ali ti si na karibima, i zaradjujes pare tamo". Pa super, ali niko im nece reci da to nije odmor, da se tu zaista gube zivci...
Ja sam samo posmatra ljude koji su na brodovima nekoliko godina. To je poseban psiholoski profil. Bez uvrede ikome na ovom forumu koje duze radio na brodu,  (i Sef medju njima) ali ja sam video dosta ljudi koji su "prolupali" da tako kazem...znas o cemu pricam.

Moze da bude, a ne mora da znaci...

peanutz

  • Guest
A na kopnu se ne gube zivci? Posao i zivot u Srbiji nije stresan Mali Lalo? Da, radi se tamo ali se radi i ovde. Samo sto se tamo na Karibima kvalitetnije provodi slobodno vreme jer si na Karibima. Samo zelim od ljudi da stave pros and cons na vagu i kazu koji tas je tezi. Ja licno nemam cons, osim sto mi devojka nije bila tu ali kada ona bude sa mnom na brodu bice sve super. Da, dosta prolupalih ima ali ima ih i na kopnu (pun tramvaj), mislim da je sef u nekom postu napravio odlicnu analogiju sa onim gejevima, pedofilima i ubicama. Svakakvih ljudi ima svuda oko nas.
Da li bi sada mogli da sacekamo da osoba kojoj sam uputio pitanje odgovori na njega? :)

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia

Da li bi sada mogli da sacekamo da osoba kojoj sam uputio pitanje odgovori na njega? :)

 :waiting: bi
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Mali_Lala

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
  • Ja sam ja, takvih nema puno...
    • View Profile
Ja ne kazem da kod nas nije stresno. Cak kazem da je i previse stresno. Ali potenciram to da nekima od nas lakse sve to pada zbog porodice, prijatelja.
A to da se na karibima provodi kvalitetno vreme je vrlo diskutabilno. Senor frog, plaza svaki 3 dana hoce da dosadi.
Ja samo hocu da kazem samo da nismo svi isti i ne reagujemo svi jednako na sve situacije u zivotu. Nemamo svi ista shvatanja dobrog provoda i dobrog zivota.
I kazem da treba razmisliti dobro i debelo, a ne zaletati se kao muva bez glave jer ti je to neko rekao. (a pritom te taj ne poznaje, ne zna kakva si osoba, a i on/a je sama potpuno drugi tip...)
Inace savetujem svima koji hoce da idu da to urade do 25. godine zivota. Sto si stariji, to je teze pokrenuti se i istrpeti neka s****a...
Moze da bude, a ne mora da znaci...

peanutz

  • Guest
:waiting: bi
A znam da sam dosadan, ali shvatite me, na poslu je i meni dosadno a moram da budem na istom... :p

Offline Noirin

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Hm... Imam par nedoumica...

1. Na Royalu recimo YC zaradi oko 1200 eura minimum. Plata u Srbiji za tu istu poziciju je 400 eura maksimum. Da li je u RH toliko dobra plata kao sto kazes (skoro ista kao na brodu)?

2. Da li ti je kao staff poziciji na brodu usred Karipskih ostrva jedina zabava bila jedan mali bar i samo to?

3. Sta jos, po tebi, moze biti povod da se ljudi otisnu u ovakvu avanturu osim para i putovanja (posto si rekla da takvi ljudi razmisle dva puta)?

4. Sta si ti, kao pisac, htela reci?

Nije prozivka, zaista bih voleo da cujem odgovore, iskrene.
Oprosti sto nisam  odogovorila ranije bila sam na vikend odmoru :D

1.u Hrvatskoj je placa za ovaj posao ista kao i na brodu barem Carnival oko $1100 negdje i vise.Zato sam i rekla da se ta placa moze zaraditi i kod nas.

2.Sto se tice Carnivala kao kompanije ovisi o menadjemntu koji je na brodu.rade se partiji ali kako kada.
Na mom proslom brodu recimo imali smo 2 partija mjesecno.i tu i tamo bingo,sportske aktivnosti i gledanje filma u crew messu ne cak niti na velikom platnu.
Na drugim brodovima nije tako.nego cista suprotnost.
Sto se tice odlaska van kad smo u portu.Staff ima vise privilegija nego crew(konobari,sobari i sl.) i oni zaista puno rade i raspored im je u komi.I nisu u mogucnosti izaci van tako cesto.kada i uspiju to je neki bijedan broj -ne vise od 3-4 sata.Ponekad im se zna desiti da im rotacija posla tako padne pa ako rade nocnu mogu izaci ali nedesi se uvijek.najbolje po tom pitanju prolazi gift shop jer su zatvoreni do samog polaska broda sto im omogucava izlaske u port do besvjesti.

3.Iz mog iskustva ljudi na brod dolaze iskljucivo iz dva razloga 1.Novac 2.putovanje i avantura
  U agencijama ponekad ljudi dobiju krivu sliku.jer im budu recene neke stvari koje bas i nisu tako kako se cini.oni to sve naravno uljepsaju i naprave primamljivim.tako konobarima nekazu da ce ih prvo baciti jedan ugovor da posluzuju posadu a ako se pokazu dovoljno dobrima da mozda odu i do restorana za goste pred kraj.i sl.
zato kad novi ljudi dodju malo se zbog nekih stvari sokiraju.
oni koj su dosli zbog novca i ostanu i pretrpe i rade a oni koji su dosli radi zabave jebu svima sve po spisku i stalno se zale jer nemogu izdrzati taj tempo zivota.radi se i po 12 sati  dnevno i to cesto.
pa se nakon par mj na brodu vrate kuci bez icega i jos su u minusu zbog novca koji su potrosili na to do bi dosli.
neki od njih traze drugu kompaniju ali vecina kaze hvala i dovidjenja vise se nevracam!
iz tog sam razloga napisala da ljudi razmisle dva puta jer oprosti za mene na brodu nema mjesta za lijencine.
a isto tako sto se tice i mog posla.jer svi misle da se youth staff samo igra i sjedi i neradi nista no o ovom cu u slijedecem postu.


4.ja sam kao pisac htjela reci ono sto sam i napisala.da je brod zivotno iskustvo i avantura.
nekome lijepo nekome grozno. no nije za svakoga.nekome je skakanje iz aviona padobranom avantura zivota a netko se nemoze avionu niti pribliziti a kamoli skociti.tako je i za brodski zivot.za nekoga je ok sto se toliko radi a netko nemoze.ruku na srce nisu svi stvoreni za takav nacin fizickog i psihickog posla.ljudi nemogu izdrzati stalni pritisak niti ogranicenje zivotnih navika.nemozes izaci na kavu kad se tebi hoce nego kad imas vremena i snage za to.i nemas 15 kafica pa da mozes izabrati gdje ces nego imas jedan.u disko ako nemas privilegije nemozes nego trazis dopustenje.netko smatra da njima koji imaju 25+ netreba jedan guzonja koji ce ovisno o tome kakvog je raspolozenja reci da ili ne.ili da ti jedan filipinac koji je 2 puta manji od tebe dodje i kaze da nesmijes vise piti ili da se iskuliras i pazis kako pleses i sta radis jer mu na ramenima pise security.itd itd.
nekog za to sve boli uho i pokusava izvuci ono najbolje

zato da razmislite dobro prije nego odete i dobro se za sve raspitajte.

nadam se da si sada shvatio poantu ako nisi jbg poslat cu ti pvt pa pitaj sto te zanima :uzdravlje:

Mene zanima sta je htela reci (ili poruciti) citaocima - ici ili ne ici. Jer ceo upitnik je u nekakvom negativnom tonu, u smislu "razmislite da li cete ici", "nije to za svakoga" itd. a opet, ja sam skapirao da je ona tamo upoznala svoju ljubav, mnostvo ljudi, priznata je kao radnik i ponudjeno joj je unapredjenje, proputovala je dosta itd. Mislim, youth staff je po mom misljenju (koje je jako objektivno) jedna od top tri entry level pozicije koje moze covek dobiti a ovaj upitnik daje refleksiju da ipak nije tako.
Ljudi koji odgovaraju sa da i ne uopste nisu vredni ni mojih ni tvojih komentara isto kao i ljudi koji uopste ne popune upitnik a otisli su na brod zahvaljujuci informacijama sa ovog foruma (da ih ne imenujem sada a imam par forumasa u glavi)


Da sve ono sto si naveo meni se i desilo ali sam se morala 5 puta vise truditi da to postignem nego sto bih mozda to na kopnu.ako sam u krivu oprosti...

sto se tice same youth pozicije kao sto rekoh svi misle da mi samo sjedimo i kopamo nos.i da smo jos za to placeni.no ako dodjes i provedes nekoliko dana u kampu drukcije bi rekao.
nas posao je njjednostavniji u fizickom smislu.to ne poricem.ali u psihickom smislu mi smo lagano screwed up.
jedno dijete  cak i ako je tvoje samo po sebi zahtjeva odgovornost,paznju,ljubav,stres i sve sto ide uz to.a sad zamisli 100 djece koja nisu tvoja,koje nepoznas i njihove roditelje koji su ludjaci.i sad 2 ili 3 teta na taj broj.nahranit,igrat se s njima,paziti da im se sto nedogodi,zadovoljiti svako dijete i roditelje.sve tretirati jednako.i one koji te zagrle i one koji ti se unesu u facu i kazu ti iako imaju 8 g da tko si ti njima da im govoris sto da rade  i kako da se ponasaju.i da su njihovi roditelji platili za ovo i da bih ja njega kao dijete trebala postovati zbog toga itd itd.a to sto on meni govori da sam ja za njega smece i da ce me tuziti za seksualno zlostavljanje ako ga krivo pogledam ili slucajno dotaknem.
kao sto i sam znas vjerovatno amerikanci te mogu tuziti za sto god im padne na pamet.
mi imamo program koji vodimo i nije samo igranje.nego i ucenje i sl.i treba imati puno zivaca i snage raditi i zadovoljiti svu tu djecu.ako im sto nepase kazu roditeljima a ovi naprave dreku i galamu.
ti im nista nesmijes reci iako nisu u pravu jer za Carnival je to najgore.oni ce sve napraviti samo da gost nedigne frku.a amerikanci to dobro znaju i iskoristavaju.
trebas paziti da se djetetu nesto nedogodi,da se neizgubi kada odlazimo s jednog na dugo mjesto i sl.djevojke su mnogo puta dobile otkaz zbog gluposti.
u ovom poslu moras imati oci i na ledjima i na straznjici i svuda.i pod stalnim si stresom.jer sto god da se desi ti si kriv iako to nisi mogao sprijeciti ali nitko te nepita.
ugl.da neduljim
cura je radila kao cistacica na brodu 4 ugovora i zeljela je promjenu.dolazila je u kamp ponekad pokupiti smece i odlucila kako je ona to rekla da je to lak posao.predala je papire prosla intervju sa seficom na brodu no prije slanja papira u miami office morala je raditi s djecom mjesec dana povremeno da vidimo kako se snalazi.
2 kruza po 5 dana dolazila je svaki dan po 2 -3 sata.nakon ta dva kruza dolazi u office i kaze da ona to ipak nemoze jer to je gore nego sto je mislila i da ce radije ostati cistacica.  +U+
ovo je samo jedan od  X  slucajeva
da ovaj posao se cini super kad dodjete na 5 minuta no kad ga radite svakodnevno i toliko dugo nije ono kako se cini.tko god zeli neka dodje i uvjeri se sam.a da nepricam da za ovo sto radimo i koliko nismo dovoljno placeni.
djeca nisu igracke i zahtjevaju puno vise no sto ljudi misle. no;;;

@Peanutz
Ja kontam sta je htela da kaze oko toga da li ici ili ne. Mislim da ona i ja imamo slicno misljenje. A to je "preporucicu svakom ko hoce da ide, da dobro razmisli." Zasto? Pa zato sto je tebi licno zivot na brodu bio fenomenalan. A mozda ti zivot u Budimpesti/Becu/Milanu ne bi bio. Poenta je da nismo svi isti i da NIJE sve samo u parama. (nesto je i u evrima, dolarima :) ) I svakome cu reci i lose stvari. (ono sto je meni od 7 ljudi sa kojima sam pricao jedan jedini otvoreno rekao...i to ne kompletno, jer nije znao van svoje pozicije (koja je inace bas YC u Carnivalu))

Znas, kaze neko "ali ti si na karibima, i zaradjujes pare tamo". Pa super, ali niko im nece reci da to nije odmor, da se tu zaista gube zivci...


upravo tako!HVALA ti na ovome

ti na brod neides na odmor nego raditi a na tebi je da onaj dio svog zivota koji imas slobodan pretvoris u zabavu (ako nisi preumoran i nespavas)

Offline Noirin

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Eh da zaboravih reci da ce uvijek biti ljudi koji nece zeljeti reci svojim prijateljima kako je tamo stvarno.iz njima osobnih razloga u koje ja neulazim.nego ce reci kako im je super i nista nerade i sve je bajno.
na takvu jednu budalu sam i ja naisla.slucajno smo se nasli u istom drustvu gdje je doticni pricao na sve strane kako je on na karibima i bahamima i kako mu je super i kako nista neradi i samo se za*****ava i kako je sve super stalno partijanje bla bla bla.(radio je kao konobar u baru)
i hvalio se na sve strane jer je time htio postici neznam sto.da mu svi zavide i bla bla.
meni je nakon nekog vremena puknuo film i nisam vise mogla slusati ni njega ni njegovu aroganciju pa sam mu par puta toliko spustila i rekla onako kako stvarno je i da bi trebao paziti sta i kako prica jer nikad nezna tko ga slusa i kome prica.on se jadan zbunio a reakcija drustva-nemoram vam niti reci  +U+
da li je jos uvijek frajer koji se opija po karibima i svi ga cijene jer ima para neznam   no;;;

Offline malidjecak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Samo jedno pitanje od mene.
Zar youth staff nema placenu kartu nazad,moras je platiti kad ides na prvi ugovor ali koliko sam upoznat od tad pa na dalje za non tiping staff kompanija placa kartu.
Zasto si ti platila povratnu???

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
malidjecak, ne klikći na quote. Jednostavno koristi samo REPLY, (na dnu stranice) dok se naučiš ostalo.
Nemam vremena popravljati postove iza tebe.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

peanutz

  • Guest
 no;;; OK, hvala na odgovorima.
P. S. Dobro je znati da na Carnivalu i cistacica moze da cuva decu.. :) Salim se. Pozz