Author Topic: Noirin, Camp Carnival Staff/Youth Staff, Carnival Cruise Line  (Read 19287 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ne vjerujem da itko ovdje ima razloga lagati, svi smo anonimni i svi imamo "nick" umjesto imena, (marijana, savjetujem ti da promijeniš nick, pošalji mi mail) pa zato nema smisla pobijati Marijanine tvrdnje, ako cura kaže da ima prijateljica u vrtićima
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
a lokalne samouprave u RH većinom u bankrotu! nisam znala da u kategoriju YC ulazi i učiteljica razredne nastave s Fakultetom.. govorila sam za tete u vrtićima ili igraonicama ... znam ih i ja nekoliko i ne bih baš rekla da su zadovoljne nit da imaju preko 1000$, a to je pod uvjetom da uopće imaju posao u struci!

ne znam s kim se ti druzis i di one rade, ali moram priznati da je to malo nerealno!  ???


Ako ponovno pročitaš moj post vidjeti ćeš da sam napisala i to crno podebljano da se dobro vidi i razumije ono što sam htjela reći da nije nemoguće imati toliku plaću. A tete u vrtiću i učitelji razredne nastave spadaju pod isto sveučilište ili učiteljsku akademiju samo različiti smjer, pa ono što važi za tete važi i za nas, što treba nama učiteljicama treba i tetama u vrtiću kao npr. i jedni i drugi moramo odraditi godinu dana radnog staža da bi polagali stručni ispit i s tim stručnim ispitom dobivamo licencu za rad. Plaće nam se razlikuju zato što mi dobivamo plaću iz državnog proračuna, a one od lokalne samouprave. Za njih postoji predviđen minimalac i lokalne samouprave ne mogu ići ispod toga.
A ja živim u Istri i naše lokalne samouprave dosta dobro stoje, tako da znam da u mom gradu imaju dobre plaće, bolje od nas učitelja koji imaju pet ili manje godina radnog staža.Za ostatak Hrvatske ne znam. Upravo zbog toga sam i podebljala da nije nemoguće u našoj državi imati toliku plaću, pogotovo ako imaš puno godina staža. A sad da li netko ima posao u struci ili ne to  je sasvim druga priča.
Nadam se da shvaćate da ja ne tvrdim da je to normalna stvar svugdje u Hrvatskoj, nego tvrdim da ima ljudi koji imaju tolike plaće. Dati ću i primjer sa stipendijama. Kad sam studirala frendica s godine iz Buzeta je imala 350 kn stipendiju, ja iz Rovinja sam imala 800 kn. Sve ovisi o tome koliko je jaka lokalna samouprava.

Offline Jeja

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
sorry, didn't mean to imply anything  oT -()-

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Ne vjerujem da itko ovdje ima razloga lagati, svi smo anonimni i svi imamo "nick" umjesto imena, (marijana, savjetujem ti da promijeniš nick, pošalji mi mail) pa zato nema smisla pobijati Marijanine tvrdnje, ako cura kaže da ima prijateljica u vrtićima

Nema potrebe da mijenjam jer ja uvijek iza svojih tvrdnji stojim svojim imenom i prezimenom.
Da nisam upućena u to što govorim ne bi ni govorila.  

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Nema potrebe da mijenjam jer ja uvijek iza svojih tvrdnji stojim svojim imenom i prezimenom.
Da nisam upućena u to što govorim ne bi ni govorila.  

Say NO to cyberstalking

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline centurioncro

  • Registered
  • *
  • Posts: 55
    • View Profile
Ima Marijana pravo.. Stara mi je teta u vrtiću i ima plaću 6800.. Tako da očito može biti preko 1000$.

Offline Nera

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
slazem se s noirin. za baznu placu od 1100 dolara se ne isplati trpjeti sve sto youth staff trpi (pogotovo ako je yd glupaca, a jako cesto je) i posao je iznimno odgovoran, sto nitko tko to nije radio ne moze sagledati realno.
sad jos namjeravaju ukinuti babysitting novac (koji nam je bio ekstra) i dignuti placi za parsto dolara. deseci cura planiraju dati otkaz.

usput, moja je placa u skoli stranih jezika bila 5500 kuna plus od repeticija sam imala barem 1000 ekstra na mjesec. nije stvar u lovi, stvarno.
mislim da se curama treba reci u sto se upustaju i koje ce im biti dopunske duznosti (tobogan, just ask, debark, special  cleaning)

Offline Noirin

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Marijana Hvala Ti sto si im objasnila zasto sam napisala da nije nemoguce imati toliku placu ovdje.
To sam i napisala zato sto imam prijateljice i rodbinu koje rade u tom poslu.I nebi mi palo na pamet da tu lazem po forumu
pogotovo gdje mogu procitati svi pa tako i osobe koje rade u skolama,vrticima,...

Nera Hvala sto se i ti slazes samnom vezano za posao i sto nam rade.Kao sto si i potrvdila jako puna cura planiraju dati otkaz,
traze druge kompanije i sl. upravo zbog svega sto se pocelo desavati u kompaniji.Netko noovi to nece niti osjetiti ali mi koji radimo
vec duze vrijeme znamo razliku.

Ja sam samo zeljela u ovom postu napisati sve sto je i dobro i lose.A ne kao sto su meni rekli da je sve divno i bajno a kad sam dosla iznenadila sam se i to jako.
Nijedan posao na ovom svijetu nije savrsen ali cilj svega ovoga je bilo  da se ljudi koje zanima ovaj posao na brodu jave i dobiju bolje informacije od onih iz agencija.
Nisam rekla da je ovo sve tako crno,da je onda nitko od nas nebi bio tamo kao sto sam vec i rekla,ali bolje je ljude pripremiti da znaju sto ih ceka.Pa neka oni sami odluce.


Offline Jeja

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
noirin, nisam uopce htjela reci da netko laze, samo govorim (i sad ponavljam) da mi je nerealno da teta u vrtiću ima plaću preko pet, set pa do sedam tisuca kuna! u Istri mozda..u ostatku Hrvatske - tesko! sad ispada da ja lazem, ali isto tako znam ljude koji rade te poslove i nije im bajno. opet, ja sam govorila za vrtić, a vi pričate za učiteljice u školi..to su dva različita pojma, a plaća se razlikuje uvelike..

jos jednom, oprosti, nisam te mislila prozvati za lazljivca!  :-*

Offline Noirin

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
noirin, nisam uopce htjela reci da netko laze, samo govorim (i sad ponavljam) da mi je nerealno da teta u vrtiću ima plaću preko pet, set pa do sedam tisuca kuna! u Istri mozda..u ostatku Hrvatske - tesko! sad ispada da ja lazem, ali isto tako znam ljude koji rade te poslove i nije im bajno. opet, ja sam govorila za vrtić, a vi pričate za učiteljice u školi..to su dva različita pojma, a plaća se razlikuje uvelike..

jos jednom, oprosti, nisam te mislila prozvati za lazljivca!  :-*

 Pogle ovaj članak!! Tete u vrtićima  u Zagrebu imaju plaću višu od 1000$. Ma zamisli!!!
 Tu sam kopirala članak ( nadam se da se Šef neće ljutiti, a ako još netko sumnja u to, slobodno može prosurfati netom i pogledati koliko tete u vrtiću zaista imaju plaću.

AUTOR agencija vlm
FOTO: Arhiv


8. LIPNJA 2010. 10:26h
Tete iz vrtića traže od Bandića obećani regres
Milan Bandić
Vezani članci 'Prevelike grupe u vrtićima zločin su prema djeci'Sindikati isposlovali od Bandića regres od 2000 kunaTete iz vrtića traže od Bandića obećani regres

Teme
Anita Car vrtić Zagreb Milan Bandić regres božićnice Ivica Lovrić

Tekst

Tražimo po 2500 kuna za regres te za božićnicu, otkrila je Anita Car, predsjednica Sindikata odgoja i obrazovanja Hrvatske koja će danas pregovarati sa zagrebačkim gradonačelnikom uime više tisuća zaposlenih u vrtićima.

Oko 6500 zaposlenih u predškolskom odgoju i kulturnim ustanovama Grada Zagreba, čije se plaće financiraju iz gradskog proračuna, s nestrpljenjem čeka vijesti s današnjeg sastanka sindikalaca i gradonačelnika Milana Bandića.

Pregovarat će se o uvjetima novog kolektivnog ugovora. Stari (vrijedi dok se ne potpiše novi, nap. a.) istekao je u svibnju.

Bitka za božićnice

 – U plaće nam ne bi trebali dirati. Imali smo čvrsto obećanje gradonačelnika Bandića da tu, najosjetljiviju stavku kolektivnog ugovora, neće mijenjati. Jamče nam se i prava na jubilarne nagrade – rekla je Anita Car, predsjednica Sindikata odgoja i obrazovanja, koja će sudjelovati u današnjim pregovorima.

-.--.-
Inače, plaće u predškolskom odgoju kreću se od 3000 kuna za spremačice preko 6000 kuna koliko najviše mogu zaraditi tete u vrtićima do 9000 kuna, koliko iznose plaće ravnatelja.

Offline Jeja

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
dobro, evo, u pravu si! čestitam! :D

Offline malidjecak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
Ma toje isto kao sto kazu prosjecna plata je toliko i toliko,u BIH kazu da je 500 eura a plata za koju rade 80% ljudi ne prelazi 300 eura,tako i ovaj podatak uopste ne mora da bude stvarna slika primanja u RH