Author Topic: mali djecak, Asst. Waiter, Carnival  (Read 2724 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline malidjecak

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 69
    • View Profile
mali djecak, Asst. Waiter, Carnival
« on: 14/February/2011 »
Korisničko ime: mali djecak
Država: BiH
Spol: M
Kompanija: Carnival
Pozicija: Asst Waiter



  • Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
Preko poznanika koji je vec radio na brodu

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
vac ponajvise I ova losa situacija I beznadje u drzavi

  • Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
Prvi razgovor sam obavio sa Milosem iz BL,a na intervju sam isao preko EP iz Zagreba

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
Prijavio sam se za konobara,rekli su Carnival,prosao sam intervju,I to je to.Jako brzo se sve desilo

  • Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Nekih 5 minuta je trajao razgovor,a znao sam odmah jer sam dobio papir od intervjuera

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
1500 eura,sve do momenta kad sam dosao na brod

  • Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
Obozavam nepoznato,pogotovo ako nosi mogucnost promjene na bolje

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Extra,iz pocetka mali problem sa orijentacijom ali nista strasno,onda taj umor I nesanica,bolovi u nogama,brrrrr

  • Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
0 bodova,ovo ti je tacna  a ovo su ti gosti,sretno

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
Da naravno,bilo je nekoliko ljudi koji su kao I svakom novom kolacu objasnjavali sta I kako

  • Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Nisam imao taj problem ni najmanje,spakujes stvari u kabini,okupas se,prespavas ponekad I to je to.
Za to I ne treba neki problem,a brod kao brod nije uopste mali pa mi je ponekad padalo na pamet-Zasto mi sve nije malo blize sobi????

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
Ne,znao sam kolika je plata I od samog starta sam poceo raditi na tom da dobijem unapredjenje I da dobijam duplo za svoj mukotrpan I naporan rad

  • Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
Ispostavilo se da ide mnogo teze nego sto sam mislio

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Srednja zalost,ne volim sitne igrace koji prave one male bezvezne podvale I ogovaranja za sve I svasta a takvih je jako puno tamo, dok izlazak vani je svaki put nezaboravno iskustvo,nova mjesta novi sadrzaji.Yuhuuuuuu

  • Opišite tip ljudi koji su sa vama radili na brodu.
Zapamtio sam samo one dobre ljude a bilo ih je dosta,sljam sam zaboravio istog momenta kada sam izasao sa broad na vacation

  • Kako biste opisali putnike?
Realno.oni su objekat mog posla,nisam ih dozivljavao mnogo,bilo je svakakvih,dosadnih,teskih,opicenih,golih,nemoralnih.SVAKAKVIH

  • Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
Sve I jednu,mexico I half moon nisam propustao

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Miami,Cozumel,Half Moon Cay

  • Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Fantasticno iskustvo,vrijedno svake ulozene pare I nevjerovatna skola za buduci zivot

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
Previse sefova koji ne rade svoj posao na pozicijama su najcesce zato sto su tamo jako dugo,pravi ljudi se zadrze jedno vrijeme I jednostavno napuste

  • Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
Da naravno,ne propustite mogucnost I priliku ako vam se pruza a zasto je odgovor u svemu opisanom do sad

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Dobro se preracunajte I ako ste za rad na brodu Samo naprijed I sretno

  • Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Imajte plan sta zelite ostvariti radom na brodu,ako ga nemate lako se mozete izgubiti u prici