Author Topic: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!  (Read 23093 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #30 on: 13/March/2012 »
Ja sam se upravo vratila s prvog ugovora  i valjda znam kakav je postupak bio nama na brodu.

Pa valda ja znam bolje od tebe koi sam zavrsio dva ugovora i sad cu na treci za tjedan dana. :).

Uglavnom procitaj shta sam napisao gore. Ko se ukrcao u US moze u US, ko se nije ukrcao nemoze i cao. To vredi sam za ove koi su prvi ugovor.

Offline Lora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #31 on: 13/March/2012 »
Moze li neko kompetentan da odgovor na ovo pitanje ili da pitam agenciju.

Kolko god izgledalo da zivimo u savremenom drustvu - robovlasnistvo je jos uvek u krupnom planu! ... ovakve stvari me razbesne.
Sta smo mi - treci svet??? da necemo mozda da ih potrujemo njihovu divnu i "casnu" Ameriku ... grrrrrrr

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #32 on: 14/March/2012 »
Shta se ti tu osobno uvredila. Pravilo je za sve ne samo za srbe/bosance/hrvate. Svidja ti se ili ne svidja. Osh nesh. Niko te ne tera na nista.

Ti iz protesta nemoj van u US.:)

Shta te to muci tolko, to je vec godinu dana u tijeku i niko na forumu nije plako u vezi toga i sad ti protestujesh. Danu razmisli malo prije nego shta pise vake gluposti. Shta imash pitat agenciju. Sve ti pise vamo u topicu. Mislim da nema toga shto nije jasno. Ak ti se pita agenciju pitaj nemoj nas pitat dali da pitash.

Cuj ti sebe, znaci svi ovi ljudi koi rade na brodu i koi su odgovorili nisu ti "kompetetni" tko je po tvom cijenjenom misljenju "kompetentan"? Nije mi jasno. Shta si uopce na forumu ako ti mi nismo "kompetetni" nego smo debili koi pisu gluposti i izmisljaju. Tako meni ispada po ovom shta si rekla.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #33 on: 14/March/2012 »
Često te kompanije potpuno bespravno donesu neku glupu odluku, i niko se ne buni.
Ajd dobro, kako će se jadni filipinci i indonežani bunit kad im je taj posao sve. Njima da vežeš kuglu oko noge, vukli bi ju i radili svoj posao, samo im ne daj otkaz.
Vidio sam kako su ih maltretirali kad je ono ruknula Al-Qaidina bomba negdje kod njih, Tajland čini mi se, potuklo turiste.
Išli su svaki US port na prozivku kod Immigr.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Lora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 87
    • View Profile
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #34 on: 14/March/2012 »
@Natal
nisam se ja osobno uvredila - niko tu meni nista nazao nije ni ucinio pa ja jos nisam ni otisla na brod - po meni je to nepravda i diskriminacija, eto o tome se radi ... ej bre, tebi neko zabranjuje slobodu kretanja - o tome se radi, jedno ljudsko bice drugom ljudskom bicu zabranjuje da se 3 meseca slobodno krece - iz kog razloga??pa nema razloga - jednostavno je nepozeljan za drzavu Ameriku. Ja na to ne mogu da kazem Amin i dobro jer nije i to po meni nema nikakve veza sa disciplinom, radom i ispunjavanjem radnih obaveza, vec sa cistom diskriminacijom.
A to kompetentan sam mislila neko ko vec radi direktno na Princess brodovima - mozda se nisam dobro izrazila, pa eto shvatas to kao uvredu, sto mi nije bila namera.



Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #35 on: 14/March/2012 »
Pa valda ja znam bolje od tebe koi sam zavrsio dva ugovora i sad cu na treci za tjedan dana. :).

Uglavnom procitaj shta sam napisao gore. Ko se ukrcao u US moze u US, ko se nije ukrcao nemoze i cao. To vredi sam za ove koi su prvi ugovor.

A ti pročitaj moje postove pa ćeš vidjeti da ja od početka govorim o ljudima koji su se ukrcali u američkoj luci.

Offline theValkira

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #36 on: 03/July/2012 »
pa zar pomorska viza ne vazi i za tle SAD-a, koliko sam ja pucena, mozes se iskrcati na tle SDA, ali samo u do 24h. a sto se tice zabrane od tri meseca, i ja sam cula za to, zoki iz kouzona je o tome pricao na obuci. najbolje bi bilo da pozoves agenciju da ti oni objasne sta je to tacno, mene ta tema ne interesuje preterano. pozdrav svima :)

Offline negociant

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 185
    • View Profile
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #37 on: 03/July/2012 »
Nema sta da pita Zokija. Ako si na prvom ugovoru i nikada nisi bio na tlu SAD-a, neces dobiti I-95. Ako ti je prvi ugovor a bio si na teritoriji SAD-a pre (work and travel, turisticki ili kako god) dace ti I-95.

Offline miomit

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 166
    • View Profile
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #38 on: 13/July/2012 »
Tacno! "Ako si na prvom ugovoru i nikada nisi bio na tlu SAD-a, neces dobiti I-95."
Puno njih nije dobilo I-95. Izmedju ostalih i moje kolege iz Brazila, Novog Zelanda, Perua...

Offline maca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #39 on: 13/July/2012 »
Na RCCL svi dobijaju I-95 vec sledeci US port, bez razlike dali ti je prvi ugovor ili ne , i mozes da odma ides napolje u USA.

Offline Ishmerish

  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #40 on: 14/July/2012 »
Da gradjanima Srbije ,Hrvatske Makedonije i Bih zabranjen je izlazak u USA portovima(cak i slucaju medicinske hitnosti !!!,znaci ako  medicinski strucnjak na brodu nije u stanju da vam  pomogne ,niste imali srece na kopno vas ne prebacuju) na prvom ugovoru prva tri ili cetri meseca zavisi od procene imigracionog sluzbenika . Zato prilikom apliciranja za drugu vizu trazite i B1ili B2 vizu i to je to .
Sta mislite kako je Iraku i Avganistanu zurke i nocni zivot ,cilj ovoga nije da se vidi svet vec da se profesionalno usavrsite i ako dobijete mogucnost da idete van onda ok ako ne onda nista

Da nemam usi smejao bi se oko glave, ali posto imam, de majke ti postedi nas ovakvih SF trilera...

Po njima ovo je neka varijanta likova iz emigracionog, gde se svake godine bira jedan brod iz Princess flote koji tri meseca ne moze da pusta sav crew(osim amera) na Americko kopno. Brodovi se random biraju, tako da se do poslednjeg trenutka ne zna koji je brod u pitanju.
Na pitanje koji brod je trenutno izvucen na tomboli, naravno odgovr je bio NE ZNAMO  :smack:

Ovo je meni licno izjava(provala)ravna Lucas-ovim best seller-ima, no daleko da je jedina provala sa tog treninga ;)
`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost, doduse za prvu nisam siguran`

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #41 on: 15/July/2012 »
meni to sve doslovno zvuci kao triler, na Cunardu smo svi dobili I-95 sto je djelovalo kao puka formalnost, iako smo stajali u redu ujutro k'o zadnje budale... ne vidim razlog zasto osoba koja je dobila C1/D vizu ne bi mogla izaci s broda u Americkoj luci, pogotovo Europljani koji sigurno nece ostati u Americi kao ilegalci bez igdje ikoga... svasta... shvacam za Azijate, Juzno-Amerikance koji jos uvijek vide SAD kao obecanju zemlju, ali SAD to zbilja vise nije
Once a sailor, always a sailor.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #42 on: 15/July/2012 »
Na RCCL svi dobijaju I-95 vec sledeci US port, bez razlike dali ti je prvi ugovor ili ne , i mozes da odma ides napolje u USA.

Nije tacno. To se tako ne radi i nije to lutrija nikaka.

Pise vam sve u prijasnjim postovima kako to ide.


Offline maca

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #43 on: 16/July/2012 »
Nije tacno. To se tako ne radi i nije to lutrija nikaka.

Pise vam sve u prijasnjim postovima kako to ide.


Sad sam zavrsila drugi ugovor na RCCL, znam kad sam ja dobila  l-95 i videla sam kad su dobijali novi kad je meni bio drugi ugovor, a kad dobijes mozes da ides napolje jos isti trenutak.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #44 on: 21/July/2012 »
Da ali ti nisi dosla iz europe brodom prvi puta u US. Ti si prvo dosla u US na aerodrom prosla imigraciju i tek onda si otisla na brod.

Tu je ta razlika ko moze ko nemoze. Nemogu samo oni koi se ukrcaju na brod u europi a nikad prije u zivotu nisu bili u US. Ti nemogu. Svi ostali koi su bili u US i prosli imigraciju vec nemaju problema.