Author Topic: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!  (Read 22977 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« on: 20/February/2011 »
Naime na korporativnoj obuci ljudi iz Kouzona su spomenuli da na jednom brodu (u odredjenom delu godine) iz princess flote postoji tromesecna zabrana koja navodi da posada ne sme sa broda na kopno (?!?)...
Da li neko zna vise o ovome ako je uopste tacno? Izvinjavam se ako je ovo vec bilo na forumu, citam ga vec vise od godinu dana ali nisam naisao na ovu temu...  ???
Why Always Me?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #1 on: 20/February/2011 »
 no;;; čisto sumnjam.

Brodski management ti može uzeti pass sa kojim izlaziš van, kao neku vrstu kazne, ali to ne smije trajati dugo.
Zapravo je to ilegalno, ali to obično rade onima koji žešće zabrljaju pa se i ne bune.

Dovoljno je zaprijetiti im tužbom za otmicu, pa da vidiš kako ne smije postaje smije, a ne može može.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Homer J. Simpson

  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #2 on: 20/February/2011 »
Mislim da nisi razumeo...
Postoji nesto sto se zove In-port manning,a to znaci da kad brod stoji u luci,deo posade ne sme da izlazi u luku vec ostaje na brodu kako bi se ispostovala bezbedonosna procedura...
Svaki clan posade mora bar jednom da dobije In-port manning zaduzenje,a najcesce svako u toku 6 meseci odradi 2 takva ostanka na brodu....
Ovo sam ja naucio na treningu preko SC,a ako sam pogresno napisao neka me neki veteran ispravi...
Ma radicu sta god hocu,ko ce da mi zabrani
Napicu se i pevacu na sopstvenoj sahrani...

Offline LkLdKL

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #3 on: 20/February/2011 »
ja imam ,posto imam Pax drill, drill za goste, u 10 dana kruza sam 2-3 porta neki put port maning, nista to nije posebno, jer svaki put minimum 1/3 posade mora da bude na brodu radi nekih marinskih zakona, ali tebi je omoguceno da mozes da nadjes nekog crew membera da se zameni sa tobom ko radi u tvom departmentu, odes kod safety officera i zameni vas dvojicu, njega stavi u port maning tebe oslobodi !!! to ti najvise zavisi od emergency card-a koji dobijes !!!

Online cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #4 on: 20/February/2011 »
jasno mi je to da 1/3 posade mora da ostane, ali je ovo njihova informacija van toga... on je bas precizirao da NIKO ne sme sa broda 3 meseca samo u odredjenom delu godine...
i meni je to bilo cudno ali nemam pojma...  ???

p.s - neka me ispravi neko ko je bio na korpo. obuci preko kouzona prosle nedelje u Beogradu ako sam nesto pogresno cuo mada...  :plovim:
Why Always Me?

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #5 on: 20/February/2011 »
jasno mi je to da 1/3 posade mora da ostane, ali je ovo njihova informacija van toga... on je bas precizirao da NIKO ne sme sa broda 3 meseca samo u odredjenom delu godine...
i meni je to bilo cudno ali nemam pojma...  ???


Gledaj, sve ovo do sad sto su forumasi i Sef napisali je tacno, samo moze malo varirati od kompanije do kompanije, npr. na Celebrity i RCCL imaju tzv. dnevne IPM (In-port-manning), dok na Carnivalu, imaju citav cruise, ili citavu sedmicu u komadu, u odredjenom periodu. Ovo oko blokade 100% nije povezano sa IPM-om, nego mozda oko situacije zvane ''Code Red'' , bar je tako zovu na Celebrity... Znaci da se preduzimaju odredjene mjere u prevenciji sirenja diareje, ali nisam cuo da su ikad ikoga blokirali 3 mjeseca da ne izlazi sa broda, jednostavno nemoguce ! Pa bar 20-30 ljudi MORA izlaziti napolje, ako nista zbog ukrcaja novih gostiju i setup-a kompjutera na terminalu, a o security-ju da ne govorim....Tako da ja glasam za NE  no;;;

Uzdravlje  :uzdravlje:

P.S. Sefe, buduci da smo mi ovde svi balkanci, mogao si dodati jos jednu ikonicu za smiley u obliku rakije, cisto reda radi, pa da ljudi nazdravljaju  :pop:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Online cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #6 on: 20/February/2011 »
znaci fake informacija...
opet ponovaljam i meni je cuno bilo ali sam morao da proverim...  :pop:
Why Always Me?

Offline wladimir

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #7 on: 20/February/2011 »
Nije fake informacija  no;;; ,vec prva tri meseca ne mozes da izlazis u Americkoj ili ti maticnoj luci,tj neces dobiti I95 koji ti treba da bi se kretatao po Americkom tlu.U ostalim lukama mozes da izlazis

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #8 on: 20/February/2011 »
Nije fake informacija  no;;; ,vec prva tri meseca ne mozes da izlazis u Americkoj ili ti maticnoj luci,tj neces dobiti I95 koji ti treba da bi se kretatao po Americkom tlu.U ostalim lukama mozes da izlazis

Otkud ti to ?  ""]]

Sva posada MORA proci US immigration u sledecem US portu, eventualno opet u istom portu gdje su se i ukrcali, samim tim i dobijaju I-95, Crew member landing permit  :pop:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #9 on: 21/February/2011 »
Nije fake informacija  no;;; ,vec prva tri meseca ne mozes da izlazis u Americkoj ili ti maticnoj luci,tj neces dobiti I95 koji ti treba da bi se kretatao po Americkom tlu.U ostalim lukama mozes da izlazis

Tko ti je to rekao?
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline wladimir

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #10 on: 21/February/2011 »
Madjar Chaba - Safe cruise,na treningu pre nekih dve godine otprilike,mislim da se o tome radilo,uglavnom znam da je pomenuo tri meseca zabrane

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #11 on: 21/February/2011 »
fejk info  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline LkLdKL

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #12 on: 24/February/2011 »
Nije fake informacija  no;;; ,vec prva tri meseca ne mozes da izlazis u Americkoj ili ti maticnoj luci,tj neces dobiti I95 koji ti treba da bi se kretatao po Americkom tlu.U ostalim lukama mozes da izlazis

Sta pricas ?! ja sam dobio I-95 mozda 2 dana od kruza bili smo na Alaski i dobio sam u Juneau !!! i svi dobijaju tako mozda jedan kruz najvise !!!

Offline jamesbond

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #13 on: 12/March/2012 »
Nije mi nikako jasna ova situacija oko izlaska sa broda na usa kopno... sta je tu istina a sta ne? Moj brat radi za Princess vec 4 meseca i 10 dana i sve sto mi je rekao je da im je zabranjeno da izlaze na kopno kada je USA teritorija u pitanju. Nisu im dozvolili da izadju u Majamiju, San Dijegu, kao i na Havajima... Da li neko nesto zna o ovome?

Offline neb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #14 on: 12/March/2012 »
Da gradjanima Srbije ,Hrvatske Makedonije i Bih zabranjen je izlazak u USA portovima(cak i slucaju medicinske hitnosti !!!,znaci ako  medicinski strucnjak na brodu nije u stanju da vam  pomogne ,niste imali srece na kopno vas ne prebacuju) na prvom ugovoru prva tri ili cetri meseca zavisi od procene imigracionog sluzbenika . Zato prilikom apliciranja za drugu vizu trazite i B1ili B2 vizu i to je to .
Sta mislite kako je Iraku i Avganistanu zurke i nocni zivot ,cilj ovoga nije da se vidi svet vec da se profesionalno usavrsite i ako dobijete mogucnost da idete van onda ok ako ne onda nista