Author Topic: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!  (Read 23115 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #15 on: 12/March/2012 »
Nije mi nikako jasna ova situacija oko izlaska sa broda na usa kopno... sta je tu istina a sta ne? Moj brat radi za Princess vec 4 meseca i 10 dana i sve sto mi je rekao je da im je zabranjeno da izlaze na kopno kada je USA teritorija u pitanju. Nisu im dozvolili da izadju u Majamiju, San Dijegu, kao i na Havajima... Da li neko nesto zna o ovome?

Kad bi meni netko tako nešto rekao, tražio bi da mi to da napismeno, zajedno sa objašnjenjem, pečatom firme i potpisom, a onda bi to poslao na sve news portale koje stignem.
To je OTMICA.

The crime of unlawfully seizing and carrying away a person by force or Fraud, or seizing and detaining a person against his or her will with an intent to carry that person away at a later time.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #16 on: 12/March/2012 »
Ne znam za druge kompanije ali na Carnivalu tjedan dana nakon što se ukrcaš imaš  Immigration i tada dobijaš I-95. Nakon toga s I-95 odmah možeš izići u svakoj američkoj luci bez obzira koje si nacionalnosti i koje zemlje dolaziš.

Zapravo vjerujem da je zakon isti za sve kompanije kojima je homeport u Americi.

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #17 on: 12/March/2012 »
Pa ja sam kolega citav ugovor izlazio u Miamiji, a poslje i po Los Angelesu .
Osim kad sam bio port maning  svake cetvrte sedmice ali lako za to, mi u foto departmenu mozemo do port maning kljuca.
Lijepo zamjenis ID s nekim iz photo departmenta i slobodan si.

Offline neb

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #18 on: 12/March/2012 »
Ne razumem vas pa to je valjda normalno od pocetka godine prvih 120 dana za gradjane Srbije,Makedonije,Hrvatske i Bih u vecini slucajeva (zavisi od procene ambasade)nema izlaska u USA portovima

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #19 on: 12/March/2012 »
Ne razumem vas pa to je valjda normalno od pocetka godine prvih 120 dana za gradjane Srbije,Makedonije,Hrvatske i Bih u vecini slucajeva (zavisi od procene ambasade)nema izlaska u USA portovima

To nije normalno ali nije niti  moguće. Kao asst. waiter nakon back dinning rooma ideš u room service. I tamo radiš s wheelchairom. I reci ti meni kako ti možeš bez I-95 izići na terminal? 

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #20 on: 12/March/2012 »
Ovo je nesto novo i pocelo je prosle godine, za sve koji rade na Princess brodovima koji uplove u US sa brodom, 1 ugovor nikad bili u Americi, ne mogu na prvom immigration da dobiju I-95. Na proslom brodu mi smo presli iz Evrope u US i preko 70 ljudi nije dobilo I-95. Zasto je to tako niko nije mogao da objasni, samo su preneli da to zavisi od US immigration.
Posle 3 meseca u US radi se novi immigration jer je to obavezno da se u sledecih 90 dana opet ponovi i svih 70 crew su tada dobili I-95, dozvolu za izlazak u US lukama.
Cudno je da oni koji su prvi ugovor i ukrcali su se u Majamiju su svi dobili I-95 odmah sledeci US port. :hmm:

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #21 on: 12/March/2012 »

Cudno je da oni koji su prvi ugovor i ukrcali su se u Majamiju su svi dobili I-95 odmah sledeci US port. :hmm:


Nisam dobila objašnjenje kako mi možemo raditi na terminalu s wheelchairom i kao key runner  ako nemamo I-95.

Možda je to tako na tvojoj kompaniji ( što mi je teško povjerovati jer mislim da je zakon jednak za sve ), ali na Carnivalu svi, ama baš svi, sljedeći homeport dobijaju I -95 i odmah može s tim na gangway.

Evo jedan prijedlog Sefu da napravi anketu koliko je veterana nije imalo ovu famoznu zabranu.

Offline pomagac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 178
    • View Profile
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #22 on: 12/March/2012 »
Nisam dobila objašnjenje kako mi možemo raditi na terminalu s wheelchairom i kao key runner  ako nemamo I-95.


Rade ga oni koji imaju I-95.

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #23 on: 12/March/2012 »
Rade ga oni koji imaju I-95.

Po ovom tvom nitko ne bi radio s wheelchairom i bio key runner. Jer očito da ne znaš da u room servisu rade ljudi koji su prvi ugovor i koji su tek došli na brod. Ponekad tamo i rade ljudi koji su jako dobri radnici.

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #24 on: 12/March/2012 »
Ovo je nesto novo i pocelo je prosle godine, za sve koji rade na Princess brodovima koji uplove u US sa brodom, 1 ugovor nikad bili u Americi, ne mogu na prvom immigration da dobiju I-95. Na proslom brodu mi smo presli iz Evrope u US i preko 70 ljudi nije dobilo I-95. Zasto je to tako niko nije mogao da objasni, samo su preneli da to zavisi od US immigration.
Posle 3 meseca u US radi se novi immigration jer je to obavezno da se u sledecih 90 dana opet ponovi i svih 70 crew su tada dobili I-95, dozvolu za izlazak u US lukama.
Cudno je da oni koji su prvi ugovor i ukrcali su se u Majamiju su svi dobili I-95 odmah sledeci US port. :hmm:


Tocno to su nova US pravila. Ja sam cuo za to prije nekih god dana. To se ne odnosi na one koi su vec bili u US i imali i 95. To se odnosi na ljude koi su prvi ugovor i koi su nisu radili sign in u US nego u nekoj drugoj zemlji. Njima je zabranjeno 3 miseca ici u US portove dok u ostale portove mogu. To su neka nova pravila americke vlade za pomorce. Neznam zasto.

Marijana Kauka. Ko je radio prvi ugovor na magicu i nije bio nikad u US taj bogami nije mogo u US 3 mjeseca isto vredi za ove koi ce sad na breeze. Ako ti je prvi ugovor, nisi bio u US i iz europe idesh u US, nema u US portove van.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #25 on: 13/March/2012 »
Možda se radi o predostrožnosti i strahu USA da će im terorist doći brodom u USA.
Ako može izaći sa broda tek poslije 3 mj., za to vrijeme se već potvrdi je li došao raditi na brod, ili želi iskoristiti posao na brodu kako bi došao u US i nestao na kopnu poslije prvog izlaska u grad.

Tko radi na terminalu, još uvijek nije u US.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #26 on: 13/March/2012 »


Marijana Kauka. Ko je radio prvi ugovor na magicu i nije bio nikad u US taj bogami nije mogo u US 3 mjeseca isto vredi za ove koi ce sad na breeze. Ako ti je prvi ugovor, nisi bio u US i iz europe idesh u US, nema u US portove van.


To je opet druga priča. Ako pročitaš postove od prije vidjeti ćeš da ja govorim da ljudi koji su ukrcani  u američkoj luci bez obzira da li im je prvi ugovor ili da nikad prije toga nisu bili u US sljedeći homeport dobijaju I-95.
Ja sam se upravo vratila s prvog ugovora  i valjda znam kakav je postupak bio nama na brodu.

Offline Kirry

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 150
    • View Profile
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #27 on: 13/March/2012 »


Tko radi na terminalu, još uvijek nije u US.

Ja znam da nas nisu puštali na terminal bez I-95. I policajci koji su radili na detektorima metala na terminalu su nam non stop pregledavali I-95.  I bez obzira koliko god puta u danu prošla s wheelchairom kroz gangway  svaki put sam morala pokazivati I-95.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #28 on: 13/March/2012 »
Ja znam da nas nisu puštali na terminal bez I-95. I policajci koji su radili na detektorima metala na terminalu su nam non stop pregledavali I-95.  I bez obzira koliko god puta u danu prošla s wheelchairom kroz gangway  svaki put sam morala pokazivati I-95.

U pravu si. Ja sam zamislio one koji pomažu kod gangway-a uspinjati kolica, a to nisu ovi o kojima ti govoriš. Sad se sjećam.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline R2D2

  • Registered
  • *
  • Posts: 24
    • View Profile
Re: Zabrana (tromesecna) izlaska sa broda...?!
« Reply #29 on: 13/March/2012 »
Jbte koji je to bedak !!! npr. imas slobodno pre podne 2-3 sata i nemos Van!?! pa ubiti see nista drugo..    :pad: