Author Topic: Zbunjen?Sta raditi?tj.ciniti ?  (Read 4859 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline slika i prilika

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Zbunjen?Sta raditi?tj.ciniti ?
« on: 22/February/2011 »
Pozdrav svima :)
Kao sto je ovde neko rekao sajt je "sveto pismo" buducih,bivsih moreplovaca,i sa ovim se potpuno slazem.Mnogooo korisnih stvari sam procitao za 7h 31min koliko sam registrovan.Ali postoji problem sto vise citas sve vise si zbunjen,barem je kod mene to slucaj,evo o cemu se radi.Ja bih zeleo da radim na brodu kao fotograf ali koju agenciju i kompaniju odabrati.Po iskustvima drugih sto su rekli a vecina kaze za Image da ima najmanje plate a i najvise se radi,za Carnival su podeljeni mada vecina ima ok iskustva ali tamo su sada ugovori 8 mes,nije da ne zelim ali hocu da vidim sve opcije.Najvise bi mi "odgovarao" Princces posto mogu ici preko agencija koje su u Srbiji ipak mi je mnogo blize,ali i tu vidim problem.Ako prodjes intervju ne znaci da si primljen nego oni salju to za Ameriku pa tek cekas odgovor a sve si prosao sto je vrlo stresno.Bas sam citao i stupio u kontakt sa Miomitom ali nema on sad bas vremena da mi odgovara na pp posto vidim da su ga odbili za vizu:(.Sto me vise zabrinjava covek prosao sve i posle 2 i vise meseca mu rekli da ide i ne moze da sredi vizu uzas.E sada ne znam da li je to Kouzona ili do kod svih agencija u Srbiji koje vode fotografe na Princces tj da li cekas odgovor iz Amerike da li si prosao?
E sada po citanju vidim da samo Image,Carnival,Princces vodi fotografe ili mozes otici odavde sa balkana na neku drugu kompaniju kao fotograf npr Royal Carribean,Celebrety itd.???
E sada posto se bas ne snalazim sa engleskim tj ucim vidim da za fotografa traze najvisi stepen znanja:(
Pa sam video drugo opciju
Vidim da je jedan lik otisao na brod kao Madzionicar ali opet problem otisao preko A priori agencije a oni vode samo ljude sa Hrvatskim Pasosem :(
E sada ja se bavim zongliranjem vec sest god da ne govorim sta sve znam ,jel postoji agencija koja odavde sa balkana vodi takve ljude posto vidim da je ovaj otisao kao Madzionicar?
Hvala u napred na odgvorima:)I izvinjavam se ako sam bio predugacak.
Sefe postovio bih neka pitanja u odeljku za fotografiju ako smem posto ovde sam dosta pisao i nije bas tema

Pozdrav





Offline miomit

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 166
    • View Profile
Re: Zbunjen?Sta raditi?tj.ciniti ?
« Reply #1 on: 22/February/2011 »
- Svakako ne treba da te brine viza. Ta moja komplikacija se desava jako retko, mozda u 1% slucajeva. je*iga, mora neko da zakaci i taj 1%  :waiting:
- To sa tim drugim int. koji cekas iz L.A. je sasvim novo. Ranije je trebalo samo njihovo odobrenje. Mr.Sorbi, bivsi regruter Princess-a, nije bio ovlascen da prima fotografe. Samo je slao 'misljenje' u centralu. Koliko sam propratio na poslednjem int., u Budimpesti, je stigla neka US ekipa regrutera. E sad, da li su oni ovlasceni za foto...
- Photo Department imaju samo Carnival i Princess, Image kao koncesionar drzi uglavnom sve druge kompanije.
- Sto se tice eng. Ne traze savrsen jezik, ali tecan svakako. Za madjionicara traze savrsen! Moras da imas spremne tacke, da pored trikova animiras pubriku vicevima i posalicama. Bas sam bio prisutan kada Limba iz Kouzona objasnjava jednom kandidatu kakva je to pozicija. On je otpao na preliminarnom int. bas zbog jezika. Za zonglere nemam pojma.

Imam vremena za odgovore. Samo sam te posavetovao da procitas moje postove, posto u njima imas odgovore na vecinu tvojih pitanja. Ako jos nesto treba... tu sam :pop:

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Zbunjen?Sta raditi?tj.ciniti ?
« Reply #2 on: 23/February/2011 »
Ja bih ti savjetovao da zaobides  image jesu naj veci ali imaju naj vecu kritiku svih kolega fotografa samo naj bolje o   CCL i Princess Cruise  a mogao bi i preko
ocean image  agencije tipa IMAGE   ali to je firama iz  Engleska . rade sa    Holland America ,ili   preko Italijana  MSC cruise ali tesko preko njih mislim samo da primaju zabare  -()-ako vec imas neki talent oko magije ili zongliranja snimi video tacku prestavi se itd pa posalji na CCL Platformu   za ENTERTAINMENT department  imas linkove na njihovoj
stanici . :google:ˇ

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: Zbunjen?Sta raditi?tj.ciniti ?
« Reply #3 on: 23/February/2011 »
Ljudi nemojte tako za image. Ja imam drugacije iskustvo. Poenta je u tome da ako hoces da radis, ziveces dobro.
JA znam dosta ljudi koji rade na fridom i znam da im nije ni malo lako, stalno govore kako nemas vremena ni da prdnes, ali zaradjuju i evo, koliko vidim, skoro svi su otisli na nove ugovore.
Jos jedna dobra stvar je to sto su svi koje znam posle prvog ugovora postali fotograf 3 (poceli kao fotog. 1) sto znaci jos vise para i mozda vec za 6 meseci neki postanu i asistenti menadzera, a tu zivot vec pocinje da biva laksi.

Moj neki zakljucak je da nije lako u pocetku, ali izguras pa kasnije zivis normalnije.

Edit:  I nemoj se brinuti za engleski, i ja sam malo mucao u pocetku. Sad vec pricam bolje nego srpski.

Offline direktor

  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: Zbunjen?Sta raditi?tj.ciniti ?
« Reply #4 on: 23/February/2011 »
procitao sam negde da se primaju ljudi i bez iskustva u fotografiji... o cemu se tu radi, jel zna neko?  :ban:
Gnothi Seauton

Offline slika i prilika

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Zbunjen?Sta raditi?tj.ciniti ?
« Reply #5 on: 23/February/2011 »
Znaci Image da mi bude poslednja solucija koliko vidim.
Nego jel moze neko od fotografa da opise intervju? Znam da je potreban portfolio sa slikama,
E sada me zanima jel ti objasnjavas kojom si expozicijom slikao ,koja je blenda .objektiv.WB po slikama?kako to ide?
Zanima me da li treba znanje studijske fotografije?Posto se ja bavim pretezno internet fotografijom ?tj da znam da odem do ortaka u studijo malo da mi pojasni neke stvari ?
Dubica hvala na infu ali meni je sve to ne poznato jbg ako bi mogao posalji mi link na pm to o zongliranju ?
unapred hvala:)

Offline NVC

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 219
    • View Profile
Re: Zbunjen?Sta raditi?tj.ciniti ?
« Reply #6 on: 23/February/2011 »
Ne pitaju te nista od toga. Nemoras biti prevejan baja da bi te zaposlili.
A zaposljavaju i one bez iskustva u fotografiji zato sto te oni na brodu "ukalupe" nauce te pozama i utreniraju.

Bilo kako bilo, to je jedan od laksih nacina da odes na brod na staff poziciju. Ja koliko znam i koliko sam cuo od kolega, moze se i traziti odredjeni  brod. neces ga 100% dobiti ali potrudice se da te posalju tamo gde zelis.

Offline slika i prilika

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Zbunjen?Sta raditi?tj.ciniti ?
« Reply #7 on: 23/February/2011 »
Ok tako je na Image posto sam citao da si tamo prvi put bio a jel je tako i na ostalim brodovima Tj Princess, Carnival?
Moram da pitam da resim sve dileme :D
Kakav ti portfolio treba ?Slike sa svadbe, neka studijska,portret neki, koncert, jel to dosta ?

Offline miomit

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 166
    • View Profile
Re: Zbunjen?Sta raditi?tj.ciniti ?
« Reply #8 on: 24/February/2011 »
Mogu ti reci samo kako je bilo na int. za Princess.
Na prvom int. u Beogradu je bilo lagano. Mr. Sorbi je vazio za zahtevnog, nezgodnog regrutera, a jedva da me intervjuisao 5 min. Na drugi int. sam sticajem okojnosti cekao skoro 2 meseca! Zvala me Karen Florentino iz LA-a. Taj int. moze da bude prilicno za*****an. Naseg kolegu je ispitivala celih 25 min.! Da li je koristio rasvetu i koju, koje aparate, objektive, bliceve... Sta je najcesce fotografisao, da li je radio i labaratoriji, na kojim printerima... Ja sam vec prosao mnogo laganije. Uglavnom neka opsta pitanja. Verovatno zbog CV-a. Imam 15-ak godina iskustva i obiman CV, vise je zvala da se malo cujemo  ;D
Za portfolio, recimo ovako: 5 foto portreta, 5 foto grupnih, 5-7 foto svadbe, 2 foto landscape, 2-4 foto nekih detalja... Ne bi trebalo vise od 25 fotografija. Mr. Sorbi je znao zbog toga da se iznervira, ako preteras. Bitno je da imas onakve fotke kakve ces da 'pucas' i na brodu. Naravno sve lepo 'upakujes', pripremis isto na cd-u, okacis negde na net da imaju link ako im zatreba. Uradis veci format, recimo 15x21.
Sa tim portfoliom se predstavljas kao fotograf. 50% prolaza dobijas na dobar cv-portfolio, a drugih 50% na 'personality'!

Offline slika i prilika

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Zbunjen?Sta raditi?tj.ciniti ?
« Reply #9 on: 24/February/2011 »
Iskren da budem Princess me i najvise interesuje, posto vidim po citanju da su tu uslovi za fotografa najbolji.
A druga stvar i vrlo bitna ja zivim blizu Beograda 27km pa bih probao preko Safe Cruse agencije oni samo rade koliko vidim samo sa Princess i koliko je Sef postavio i sada ne znam koliko je to tacno imaju 33% uspesnosti znam da je Kouzon vrlo malo bolji 1 % ali ipak je u Nisu.
Miomite ae kada imas vremena posalji mi pitanja koja si imao na intervju cisto onako da znam sta da spremam?E da jel se dosta fotografa prijavljuje za Princess koliko vas je bilo u novembru?
Hvala unapred

Offline cincinnati

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 360
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises, Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Bar Utility, Bar Waiter, Bartender
Re: Zbunjen?Sta raditi?tj.ciniti ?
« Reply #10 on: 24/February/2011 »
Quote
Kouzon vrlo malo bolji 1 % ali ipak je u Nisu.

pazi, prosle nedelje je korporativna obuka bila u Beogradu, tako da je najbolje da ih pozovesh (kontakt u podforumu Kouzon) da vidis da li moras ici cu Nisa ili mozes sve u Beogradu odraditi, kakvi su uslovi i gde ti vise odgovara...
ja sam npr. isao preko Kouzona iz razloga sto su u SC trazili 50e za prevod dokumenata a smatram da je to veliki izdatak, sve to mozes sam odraditi (diplomu prevodish sam, slobodan prevod, na netu mozes naci online recnike koji
dosta pomazu, naravno to kombinujesh sa tvojim znanjem jezika.. jedino sto ti treba je prevod sudskog tumaca za potvrdu iz suda ali je to 'smesna' cifra, nekih 7e iliti 700 dinara...)
nije da hvalim agenciju ili bilo sta nego eto cisto da imas 2 opcije... svakako je bolje 2 nego jedna opcija... inace Sorbi je otisao u 'zasluzenu' penziju kao sto je vec cini mi se bilo reci na forumu
tako da ce intervju verovatno da se za nijansu razlikuje od ovoga sto je miomit rekao...  :uzdravlje:
Why Always Me?

Offline slika i prilika

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Zbunjen?Sta raditi?tj.ciniti ?
« Reply #11 on: 24/February/2011 »
Hvala cincinnati na infu  :)
Ali mislim da jos nisam spremam tj sto se engleskog tice.A kapiram da SC I Kouzon rade sa istim ljudima u Princess-u
Bas me sada zanima kakav ce biti intervju za fotografa? posto kazete da je taj Mr Sorbi u penziji valjda ce biti neko od fotografa da napise ako sada bude intervju?
Ja planiram negde u maju da krenem sa celom tom pricom posto stvarno zelim da usavrsim taj engleski
Hteo sam otvorim temu ali ne znma gde tj.
Da li ljudi vise ne prolaze zbog svog ne znanja za sta su konkurisali ili ne znanja engleskog ili postoji i treci razlog?

poz

Offline miomit

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 166
    • View Profile
Re: Zbunjen?Sta raditi?tj.ciniti ?
« Reply #12 on: 24/February/2011 »
...Miomite ae kada imas vremena posalji mi pitanja koja si imao na intervju cisto onako da znam sta da spremam?E da jel se dosta fotografa prijavljuje za Princess koliko vas je bilo u novembru?
Hvala unapred
Posalji mi e-mail na pm za pitanja, ne radi attach. (The upload folder is full. Please try a smaller file and/or contact an administrator.)
E da jel se dosta fotografa prijavljuje za Princess koliko vas je bilo u novembru?
Cini mi se da je kriza u photo dep. Poslednji veci int. za Princess je bio krajem leta prosle godine, ako se ne varam. Posle njega je bio samo jedan int. 22-og nov. Tada smo bili samo nas dvojica za foto, toliko su trazili. Safe Cruise ni jednog. Od tada se nakupilo mnogo kandidata!

Offline slika i prilika

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Zbunjen?Sta raditi?tj.ciniti ?
« Reply #13 on: 24/February/2011 »
Miomite ja sam ti vec slao mejlove na tvoj mejl miomit@gmail.com posto pise da taj koristis
evo poslacu ti ponovo na mejl posto ovaj pp me bas nervira tj ne znam da li je poslat itd
je to ok.Vidi svoj mejl

Poz i hvala :)