Author Topic: Jumper  (Read 5059 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Pop

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Jumper
« on: 24/February/2011 »
Pozdrav svima...
Da li neko ima okvirne informacije kada se ukrcavaju ljudi koji ce raditi na pozicijama "relief"?
pozzzz:)

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Počinju kad počnu godišnji odmori,i ukrcavaju se po potrebama tokom cijele godine.
Prvi godišnji odmori počinju u 5 mj.
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Pop

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Jumper
« Reply #2 on: 24/February/2011 »
Koliko se ostaje na brodu, tj u da li se do kraja sezone menjaju ljudi koji idu na godisnji.

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Jumper
« Reply #3 on: 24/February/2011 »
Reči ču ti moju situaciju kakva je bila ja bio jumper
Otišao 09.05.završio sezonu 31.12.
Ako budeš jumper spremi se na to da češ se naputovati avionom,vlakom,busom...i svim mogućim sredstvima,meni ona nije teško pala ali znam jednu curu koja je još malo dala otkaz jer su je šetali s broda na brod (u 14 dana je tri broda promjenila)
kad si jumper obično si na jednom brodu 14 dana dok se osoba ne vrati s godišnjeg,i onda ti samo kažu koji brod je tvoj i gdje se ukrcavaš,sve ostalo je na tebi,znači organiziranje puta,plaćanje(oni ti vrate novce za put kad dođeš na novi brod).
Moja situacija kad sam išao sa Ambassadora do Quenna,(ovo je samo jedna takva a svaka promjena broda je imala nekakve peripetije,rekao bi jedan moj frend,znam svaki aerodrum i svaku željezničku postaju u Europi,te za njih vozni red dnosno red letenja)
5 dana prije mi rekli da idem na queen
Samo mi rekli queen če biti u Budimpešti,a ambass.me ostavio u Amsterdamu
Pošto nema jeftinih letova iz Amst.do Budim.morao sam prvo vlakom do Eindhov.zatim avionom do Budimpešte,metroem do mjesta docka (jer taxi ne plaćaju)
dođem na mjesto docka a broda nema,što sad?kog zvati?20h navečer a ja imam samo broj od officea koji radi do 17h.Sva sreća pa sam razmjenio brojeve sa ljudima na Ambass.pa sam se sjetio njih nazvati da mi daju Broj od HM sa Ambass.nazvao njega da mi da broj od HM sa quenna.
Nazovem HM sa queena a on kaže,mi zbog visoke vode nismo dalje plovili,mi smo u Beču.
Ajde nazad na željezničku,traži vlak za Beč,dođem u Beč,uzmem taxi,A taxista me ostavi na totalno drugoj strani Dunava (10km od broda)
Uglavnom da ne dužim što sam sve proživio da dođem na queen konačno stigao tamo,
Iz Amsterdama krenuo u 6h ujutro na quennu bio oko ponoći!
Želim svima reči tko če biti jumper,spremite se na takva sranja,ne trebate  paničariti,pripremiti se dobro i sve če biti ok.kizo s ovog foruma je još veća sranja imao,ali ak bude htio ispričati nek vam on ispriča.
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline Pop

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Jumper
« Reply #4 on: 24/February/2011 »
Hvala puno na informacijama:)pozdrav...

Offline RAS KASS

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
A sta je to relief?Jel to on hold?

Offline RAS KASS

  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Jumper
« Reply #6 on: 24/February/2011 »
Ovo mi je neozbiljno sa njihove strane da sam organizujes put.Prvi put si u nekom gradu,i sad treba da juris autobusku stanicu iil aerodrom.

Ledeni jel te puste ujutro taj dan pa imas neki rok do kog treba da se javis na brod?Jesu li tolerantni ako zakasnis?

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Jumper
« Reply #7 on: 25/February/2011 »
Nije neozbiljno,ak razmišljaš malo vidjet češ da je to neophodno jer ti putuješ,ovisno od HM on bi ti trebao pomoči u organizaciji puta ali tak neide to baš u praksi...
Da puste te ujutro i obično imaš cijeli dan da dođeš do tamo,jednom sam imao samo doći do 12h,
Tolerantni su po tom pitanju,nitko ti neče ništa ak zakasniš.
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
To je jumper,ja kažem jumper jer mi nekako prirodnije reči nego relief.
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline kiza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 75
    • View Profile
Pozdrav svima...
Da li neko ima okvirne informacije kada se ukrcavaju ljudi koji ce raditi na pozicijama "relief"?
pozzzz:)

Pope pripremi se dobro,ja sam prosle sezone bio releief, svakih otprilike 15 dana sam menjao brod,uopste nije naivno, tacnije cimanje je zesce, najiskrenije.
Taman se uklopis u ekipu i moras da se pakujes, stalno po vozovima, avionima...Jedino je prednost ako je negde s**** znas da ces otici pa te bas briga.

Offline Collector604

  • Registered
  • *
  • Posts: 268
    • View Profile
Re: Jumper
« Reply #10 on: 05/March/2011 »
Moze li mi neko objasniti sta znaci jumper,jel to neka posebna pozicija ili....


 :plovim:
\\\\\\\"Reci mi jesi li skeptik,reci cu ti tko si\\\\\\\"

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
Re: Jumper
« Reply #11 on: 05/March/2011 »
Moze li mi neko objasniti sta znaci jumper,jel to neka posebna pozicija ili....


 :plovim:
Jumper ili relief je isto...skakač s broda na brod,mjenjaš ljude kad idu na godišnji,razbole se itd.
za skoro svaku poziciju postoje jumperi,osim:
 bartendera,njih mjenja bar waiter,a iz restorana netko dolazi na poziciju bar waitera
housekeepera,kojeg mjenja senior cab.stew.,
te RM kojeg mjenja senior waiter.
Jumper kreće sezonu obično u 5mj.kad počinju godišnji,na ugovoru koji dobiješ češ odmah znati dali si jumper iliti relief!
Ako ti recimo kao meni prošle godine piše relief utility,znači jumper si!Ako ne,znači imaš stalni brod!
Vidim da sam očito zbunio ljude s mojim izrazom jumper!To je zato što mi je to tako prirodnije reči nego relief,mada službeni naziv je relief,na brodu svi govore jumper!
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]